menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 14:04
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Post Jak poprawić samopoczucie? Wystarczy zadbać o działkę lub ogród! - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak poprawić samopoczucie? Wystarczy zadbać o działkę lub ogród!
--------------------
Dodatkowo ,satysfakcja z pięknego ogrodu ,a zwłaszcza z własnoręcznie wychodowanych warzyw i kwiatów. Każdy pąk i każdy kwiatek daje tyle radości.
Pobyt na świeżym powietrzu ,na słońcu chroni przed depresją.Same plusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 14:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A jak ktoś nienawidzi prac ziemnych,a z dzialki najlepiej lubi lezeć pod gruszą na dowolnie wybranym boku -to co ,ma mieć fatalne samopoczucie??? UUUUUUUuuuu koniec ze mną!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 15:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nie bucz

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A jak ktoś nienawidzi prac ziemnych,a z dzialki najlepiej lubi lezeć pod gruszą na dowolnie wybranym boku -to co ,ma mieć fatalne samopoczucie??? UUUUUUUuuuu koniec ze mną!!!!
ja też nie lubię. A teraz poważnie, jest coś na rzeczy, pod moimi oknami są ogrody działkowe, pracują w nich w ogromnej przewadze seniorzy. Wszyscy są w znakomitej formie widzę codziennie jak panowie w wieku 80+ przyjeżdżają na te działki na rowerach bez względu na porę roku. Tylko to trzeba naprawdę kochać /mam na myśli grzebanie w ziemi/ a ja nie mogę się przemóc chociaż pod oknami też mamy działkę. Na dzień dzisiejszy dyrektoruje tam licząca sobie 89 wiosen Mama mojego ukochanego, jest w znakomitej kondycji, działka jest jest pasją, zima też na nią chodzi, 3 lata temu zobaczyliśmy ją z okien na orzechu, przerażony synek krzyknął: rany boskie, matka na drzewie siedzi zaraz kości sobie połamie" i poleciał na działkę żeby wyręczyć mamusię w obcinaniu gałęzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 22:19
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Ja też nie lubię grzebać,nie lubię i nie mogę przebywać na słońcu,pozostało kilka kwiatków jednorocznych w doniczkach.I jak tu mieszkać na wsi?Nawet moje psy nie chcą wychodzić w upał z domu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 22:30
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Och ja też nie lubię grzebać sie w ziemi i na dodatek jestem uczulona na ziemię i zielsko. Działkę mogę odwiedzać - "czyjąś" aby poleżeć jak to napisałam M50 i zerwać parę pyszności. Prawdę mówią nigdy nie mieliśmy działki. Od dziecka pamiętam, że chodziliśmy na "cudze".Moja matka mówiła że jak sie chce wypić szklankę mleka to nie trzeba kupować krowę - tak samo jest z jarzynką. Aby do zupy mieć 2 marchewki i 1 pietruszkę nie trzeba od razu kupować działki. O wypoczynku na działce - mowy nie ma - strasznie bym się zmęczyła.Ale podziwiam miłośników działek za wytrwałość i siłę.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 22:37
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał bachakuj
Ja też nie lubię grzebać,nie lubię i nie mogę przebywać na słońcu,pozostało kilka kwiatków jednorocznych w doniczkach.I jak tu mieszkać na wsi?Nawet moje psy nie chcą wychodzić w upał z domu.
kiedy zamieszkałam na wsi postanowiłam mieć swoje pomidory, warzywa poprosiliśmy sąsiada żeby nam sprzedał sadzeniaków, sąsiad przywiózl sadzeniaki, porobił bruzdy żebyśmy mogli uprawiać ziemniaki. Posadziliśmy ziemniaki, ja posadziłam pomidory, latałam wokół zagonów jak głupia. Na dorodnych sadzonkach ziemniaków pojawila się stonka i zeżarła wszystko piękne krzaki pomidorów zaatakowała pleśń. Nie można było wtedy dostać żadnych preparatów do zwalczenia stonki, kiedy się pojawily w sprzedaży było już za późno. Zebraliśmy może z 10 dkg ziemniaków i to było wszystko. Pieski mieszkały z nami w domu i w czasie upałów tez nie chcialy wychodzić na dwór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 23:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ale narozrabiałam wątek powinien mieć tytuł "Dlaczego nienawidzę działki"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-07-2009, 01:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
kiedy zamieszkałam na wsi postanowiłam mieć swoje pomidory, warzywa poprosiliśmy sąsiada żeby nam sprzedał sadzeniaków, sąsiad przywiózl sadzeniaki, porobił bruzdy żebyśmy mogli uprawiać ziemniaki. Posadziliśmy ziemniaki, ja posadziłam pomidory, latałam wokół zagonów jak głupia. Na dorodnych sadzonkach ziemniaków pojawila się stonka i zeżarła wszystko piękne krzaki pomidorów zaatakowała pleśń. Nie można było wtedy dostać żadnych preparatów do zwalczenia stonki, kiedy się pojawily w sprzedaży było już za późno. Zebraliśmy może z 10 dkg ziemniaków i to było wszystko. Pieski mieszkały z nami w domu i w czasie upałów tez nie chcialy wychodzić na dwór.


Bo Basiu ziemniakow sie nie powinno uprawiac przy pomidorach.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-07-2009, 07:25
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Działaka jest Ok! Można leżeć na dowolnie wybranym boku. Można mieć święty spokój. Radość z wyhodowania kwiatka , marchewki, pomidorka jest wielka. Wtedy docenia się pracę innych, jak się samemu zobaczy ile wysiłku trzeba włożyć ,żeby osiągnąć cokolwiek. Przecież ,żeby poruszać się w internecie też trzeba "coś" robić. Znac się na komputerze, tutaj też grasują wirusy- stonki. Ja bardzo lubię działkę. Kwitnące kwiaty, drzewa dające cień dają tyle radości..........Ale to trzeba chociaż trochę lubić. Mozna mieć inną pasję i też na pewno jest fajnie. Ważne ,żeby coś robić, ruszać się wtedy szansa na dobre samopoczucie jest większa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-07-2009, 08:55
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Też jestem pełna podziwu dla tych co uprawiają działkę,mnie musi wystarczyć trawa,parę świerków i iglaki.I to wcale nie dlatego że mi się nie chce ,ale naprawdę ograniczam wyjścia w pełnym słońcu/trądzik różowaty/,ponieważ więcej czasu spędziłabym u dermatologa,niż na działce.Podziwiam te piękne kwiaty dziewczyn,ale u mnie też nie jest żle.Mam kilka kwiatów wieloletnich,peonie ,irysy,tulipany ,żonkile .Tak że wiosną jest na co popatrzeć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 14:31
ZdunskiK ZdunskiK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Post

Drodzy Państwo,
Jestem miłośnikiem ogrodnictwa i zgadzam się z autorem. Nic nie zastąpi aktywności fizycznej na świeżym powietrzu . Ogrodowa sceneria jaka wypracowałem przez tyle lat wprowadza mnie w błogi nastrój, a praca na łonie natury uspokaja i wycisza. Czuje się o wiele zdrowszym i żywszym człowiekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.