menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 19:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Anielico....Na mnie nie licz..hih..Nie sypnę się.Jako część Trójcy,jestem odpowiednio święta,kochająca bliźnich oraz uduchowiona..
Tym bardziej,że musiałabym sypnąć pozostałą dwójkę,bo dziwnie czuję iż się rozumiemy..
No i dzisiaj jestem taka szczęśliwa,że cały świat przytuliłabym do przepełnionego szczęściem serca ,bo wybory w Rosji są i moja ulubiona postać polityczna ,Putin Władimir ,tak ślicznie powiedziała do ludu : deszcz pada,a Ludmiła Aleksandrowna twierdzi ,że to na szczęście ..
Ach,przecież '' kurica nie ptica a Polsza nie zagranica..
  #62  
Nieprzeczytane 02-03-2008, 19:28
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

LILU! Tuż przed Tobą, przysłowie o kuricy zacytował w TVP1 Michał Kamiński - minister prezydencki ...
  #63  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 08:25
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie Nie trzeba detektywa, wystarczy kret

O kurna co to za wolnomularstwo się na tym wątku zalęgło ?
Jedni cosik wiedzą, nie powiedzą, inni dyskutują sami z sobą -jacy są... cacy,
Poczekajcie, jak ukierunkuję moje krety, to zrobią podkop i tajemnicę wam Trójco wykradną, bo już mi mój nos podpowiada, że czymś tu pachnie, ale ten zapach jakby ... ...taki znany ...?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #64  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 09:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
O kurna co to za wolnomularstwo się na tym wątku zalęgło ?
Jedni cosik wiedzą, nie powiedzą, inni dyskutują sami z sobą -jacy są... cacy,
Poczekajcie, jak ukierunkuję moje krety, to zrobią podkop i tajemnicę wam Trójco wykradną, bo już mi mój nos podpowiada, że czymś tu pachnie, ale ten zapach jakby ... ...taki znany ...?

Gratko,pozwól iż zamieszczę komentarz lakoniczny acz wiele mówiący,który Ty i krety Twoje prawidłowo odczytacie,jak mniemam..

Nooo...
  #65  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 10:56
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Zacząć trzeba od tego,że życie ludzkie powinno być NORMALNE.
Św.Tomasz powiedział: Kochaj Boga i rób co chcesz. Jeśli tak, to można dobrze żyć bez odbierania innym środków do życia i można się świetnie bawić bez naruszania cudzego prawa do równie dobrej, choć innej zabawy.
  #66  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 13:28
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Po weekendzie kazdy przepelniony sila tworcza,takze i na "seniorze" pewna aktywnosc.Wiadomo seniorzy juz inne spanie maja i szczegolnie "skowronki" rano wstaja.
Pozwole sobie zauwazyc,ze Pan "siekierka" jest bradzo aktywny,to dobra zaleta ,bo tacy ludzie maja cel i zawswze go osiagaja.
Jezeli piszemy o zyciu,to nalezy nadmienic,ze kobiety zyja dluzej i lepiej ale to wynika z ich predyspozycji do.... wszystkiego.
Zaczne moze od niechlubnej cechy gadulstwa i plotkarstwa.
Moja dla przykladu mama oczywiscie seniorka ale pracujaca w NYC ma tak gadane,ze przy niej staje sie dzieciaczkiem zadajcym tylko pytania,bo wlasnego zdania miec mi wprawdzie wolno ale po dokladnym zastanowieniu,czy to wypada w tym wieku i to w obecnosci rodzicow zabierac glos na tematy "powazne" i mniej powazne.
Czuje wiec pewna niesmialosc w dyskusji z Wami bo tak jak bym widzial wlasna mame wlanczam hamulce bezpieczenstwam,bo znowu uslysze: "synus zastanow sie niczym cos powiesz !".
Wprawdzie to dobra rada dla wszystkich ale z gory jakoby nakazujaca.
Panstwo zapewne macie we wlasnych domach dzieci i wnuki,ktorzy Was odwiedzaja lub moze nawet pod jednym dachem mieszkacie,stosujecie taka forme dopuszczania do glosu lub nie (moze pod warunkiem) mlodszych od siebie ?
Jak to z tym bywa ,mlodzi maja prawo zwracac uwage starszym od siebie ,w przypadku gdy maja racje ?
Przeciez to temat zyciowy i warto takze o tym podyskutowac.
Pytam dlatego,ze juz mnie tu niektorzy skarcili i nawet posadzili,ze to nie ja pisze tylko moj przyjaciel Augustyn P.z ktorym spotykam sie na codzien ale aby mnie posadzac,ze nim jestem to skromnie powiem ,ze jakas przesada.My mlodzi tez potrafimy muslec,mowic i pisac.
Przyznam,ze wiele mi w/w podpowiada ale to ja jestem za monitorem i przy klawiaturze,po co wiec takie posadzenia.
Pozdrawiam starszyzne,mlodych jezeli tu sa tez z dalekiego Jacksonville.
  #67  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Seniora AP - pozdrawiam..

Młodzi prawa nie mają,bo im nikt nie nadał,ale włączają szczekaczkę przy każdej okazji..
Bośmy ich tak wychowali...

Ps.Marzy mi się,aby moja córuś powiedziała do mnie kiedyś - pani matko !
  #68  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:32
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Prosze Pozdrowic corke od nas emigrantow !
Zapraszamy (my mlodzi) do dyskusji na tym fajnym forum staruszkow (prosze SENIOROW nie obrazic sie za ten zwrot,to tak z serca) ale dziwi mnie osobiscie ,dlaczego Pani corka ma sie tak zwracac ? Nie lepiej by bylo MAMUSIU.
Fakt,ze znam rozne zwroty zwracania sie dzieci do rodzicow ale chyba na to obie strony sobie zasluzyly.
Jezeli sa inne zdania,chetnie poczytam.
Tak na marginesie dopowiem,ze MAME ma sie tylko jedna a kolegow i kolezanek multum.
Zapraszam na ten portal mlodych,moze sie wywiaze ciekawa dyskusja miedzypokoleniowa.
Mam nadzieje ,ze administracja na to pozwoli, a moze tez zbuduje oddzielny dzial tematyczny jak chociazby taki:
SENIORZY I ICH DYSKUSJA Z MLODSZYMI .
Zachecam !
  #69  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Toteż napisałam..marzy mi się..
Mamuś to jestem od zawsze..
Ale szczekaczkę też ma,bo ją wyuczyli.Robi przecież w Warszawie za papugę..

Pozdrowienia przekażę..
  #70  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:57
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Ja tez zobowiazuje sie pozdrowic Augustyna,do ktorego dzisiaj usilowalem sie dodzwonic ze wzgledu na nocna strzelanine w jego dzielnicy. Widocznie jakis weteran wrocil z Iraku lub Afganistanu i dawal popis "komandorski" albo zwykle narkotyczne porachunki.Mam nadzieje,ze jego domu nie ostrzelano,prawdopodobnie gdzies wyjechal.
Ja tez musze konczyc i isc do pracy bez ktorej nie da sie zyc.
Przyjemnej dyskusji ZYCZE !
  #71  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał przyjaciel
Ja tez zobowiazuje sie pozdrowic Augustyna,do ktorego dzisiaj usilowalem sie dodzwonic ze wzgledu na nocna strzelanine w jego dzielnicy. Widocznie jakis weteran wrocil z Iraku lub Afganistanu i dawal popis "komandorski" albo zwykle narkotyczne porachunki.Mam nadzieje,ze jego domu nie ostrzelano,prawdopodobnie gdzies wyjechal.
Ja tez musze konczyc i isc do pracy bez ktorej nie da sie zyc.
Przyjemnej dyskusji ZYCZE !

No ,jestem ciekawa co to było..
Mam tylko nadzieję,że Augustyn posiada jakiego kałacha pod łóżkiem i może się bronić przed weteranem..
  #72  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 00:25
www.Spotkaniepolatach.pl www.Spotkaniepolatach.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 13
Domyślnie Odpowiedz między innymi w "Kazaniu na górze"

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wkroczylismy w nowy rok i nowy XXI wiek, My seniorzy ,ludzie tu piszacy i dyskutujacy mamy okreslony poziom wiedzy i doswiadczen zyciowych,zawodowych i innych.Wedrujacy juz do swej mety zycia, czesto zastanaiamy sie nad swym minionym zyciem, jak i tym jakie,miesiace , lata a moze nawet dni jeszcze nas czekaja.
Przez nasza glowe przewijaja sie rozne mysli - nurtuje nas tez pytanie (jak w temacie),co do wzorca zycia czlowieka.
Mili forumowicze ,madrzy i wyksztalceni,prosci i zwykli ludzie odpowiedzmy sobie na to pytanie publicznie,moze zechca z tych naszych mysli skorzystac mlodsze pokolenia,ktorych jest jeszcze dluzsze (niz nasze) zycie przed nimi..........



Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Gdyby wreszcie ktos odkrył jakie winno byc zycie ludzkie dostalby Nobla co najmniej.........

Jak żyć?
Wszystkim polecam "Kazanie na górze"
Życzę wielu refleksji
  #73  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 11:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Kazanie na górze...hmm.Błogosławieni ubodzy,bo ich jest królestwo niebieskie...

Całe pokolenia chłopów pańszczyźnianych ,tym się pocieszały,co nie zmieniło faktu ,że swoje życie na tym łez padole,mieli podobne do życia mrówki..
Więc mogli przyjść na świat jako mrówki właśnie,a nie ludzie..

Mam wątpliwości niejakie..
Ubodzy z mojego miasta wykończyli psa,trzymając go w piwnicy i tłukąc gdzie popadnie.Pies oślepł..

Jeżeli dla nich będzie królestwo niebieskie,bo oni są ubodzy,to ja się wypisuję.Z królestwa..
  #74  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:29
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Prawda to,ze z ambony glosi swa mowe prof.J.R.Nowak ?
W mediach (nie pamietam ktorych)wyczytalem,ze nowoscia sa teraz ambony w kosciolach gdzie ludzie swieccy glosza przemowienia,chyba to nie kazania ?
Kazanie na Gorze o ktorym tu wspomniano wyzej mialo tez swoj cel , z gory lepiej sie glos rozchodzi i mowiacego widac.
To dobrze,ze nie polikwidowano ambon.
  #75  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 13:42
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przyjacielu !
Kazania sa rozne ,przemowienia tez.
Profesor J.R.Nowak faktycznie odbywa spotkania w wielu parafiach w Polsce,dobor miejsc zalezy od lokalnego spoleczenstwa.
Osobiscie uwazam,ze koscioly winny sluzyc do innych celow.Kosciol to nie Synagoga ale to sprawa dyskusyjna.Nie wszystkie parafie stac na duze sale parafialne,chociaz gminy w Polsce dysponuja np. "domem strazaka" lub domami kultury. Brak jednak "domow politycznych" .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 18:33
Rozpoczynam sezon działkowy 2007 - jakie pomidory? araukaria Dom, wnętrza, ogród 139 09-05-2010 16:37
"Zycie Warszawy" - czyj to dziennik ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 6 13-01-2008 12:17
Dziewica byc .... BUNIA Różności - wątki archiwalne 25 07-05-2007 16:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.