menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12261  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 21:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Dobry wieczór! Chyba to był ostatni taki pogodny dzień, od jutra u nas ma padać i padać. No cóż, deszcz też potrzebny. Jechałam dzisiaj przez liściasty zagajnik i wcale nie widziałam kolorowych liści - uschły, zanim zdążyły się przebarwić.
Stefanie, nie piszesz nic o ostatniej wizycie u prywatnego lekarza. Coś wiadomo konkretnego?
Danusiu, nie zazdroszczę czekania... cały tydzień, ale z każdym dniem będzie mniej.
Danciu, Stefan i mnie nauczył wstawiać zdjęcia i nie zapomniałam, bo ćwiczę. Oto przykład:



Dobrej, spokojnej nocy życzę wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12262  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 01:03
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 486
Domyślnie

nie ogródkami, ja na ogół "prosto z mostu"
no tak, w sumie powinnam
osobowo zwrócić się do Ciebie, ale pewnie też mam czasami tą mgłę mózgową
w tym roku miałam dwa koronowirusy
nie jest to takie pilne, ale w miarę Twojej wolnej chwili, chętnie skorzystam jak dawniej
z podpowiedzi jak się wstawiało własne fotki i zmieniało avatara, kiedyś wstawiałam do galerii tu z aparatu fotograficznego, teraz mam zdjęcia w smartfonie... ale jak z nich skorzystać tutaj nie mam pojęcia
przesyłam kulę dobrej energii dla p.Edytki i Ciebie Stefanie
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #12263  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 15:38
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Kaimo cierpliwości, napiszę osobno co z Edytką, w jakiej fazie jesteśmy.
Właśnie Wojtek z Nią pojechali do UCK na zmianę opatrunku.

A teraz w skrócie "repetytorium" z obrazków i z avatara.
Dla p.Hani. I dla obu Danuś .
Po zaprzestaniu Porad na swych czterech "pomocowych" wątkach bardzo dużo n.t.t. pisałem w wątku "Witam".
To było głównie z powodu Marysi, jego prowadzącej. To była cudowna dziewczyna, bardzo Ją lubiłem. Ale i bardzo pokrzywdzona przez los. Może jeszcze kiedyś wspomnę tu sobie o Niej. Może tak, a może nie,...

1) Wrzucanie obrazków do postu.
t r z y sposoby.
Dzisiaj 1-szy za pomocą hostingu.
Jest kilka prostych hostingów.
Kaima używa Pomniejszacz.pl

Ja polecam Postimages — https://postimages.org/pl/



Trzeba ściągnąć go, zarejestrować i zalogować się (żeby nie znikały).
W następnym poście ewentualnie napiszę dokładniej, instrukcję.

2) A co z avatarem.
Jest na czerwonej belce w Ustawienia.
Kliknąć to i wybrać Edytuj Avatar .
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12264  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 22:15
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie Dobry wieczór

Janku , Ty lepiej nam napisz więcej co z Twoją żoną , to ważniejsze niż jakieś hostingi .
Poza tym te hostingi to czarna magia jak dla mnie , kiedyś uczyłeś mnie inaczej , prościej ale zapomniałam .
Helenko kochana , jak wrócisz do kraju to wtedy nam zdaj relację bo teraz to jest kłopotliwe dla Ciebie , dbaj o siebie i spędzaj miło czas .
Danusiu , znalazłam w necie Twój Dom Dziennego Pobytu i podoba się mi bardzo . Fajną pracę tam wykonujecie kochana .
Krysiu , niestety , anomalia pogodowa przewróciła wszystko do góry nogami , było różnie ale teraz to istny amardagedon .
Haniu , jak będę coś wiedziała to dam znać a narazie czekam i staram się nie myśleć , Tobie życzę wytrwałości i też czekam na dobre wiadomości .
Hm.. a nikt nie wie dlaczego przestała pisać Ania (Arti) ?
U mnie dziś było 20 stopni i słoneczko , pochodziłam troszkę , dotleniłam się , pogadusiałam z koleżanką przez telefon a ze wróciła z sanatorium to było o czym rozmawiać . Mieszka w moim mieście i czas w końcu spotkać się ,
musimy tylko dograć się .
Teraz życzę dobrej nocki choć spać jeszcze nie idę , obejrzę coś na playerze , buziaczki wszystkim .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12265  
Nieprzeczytane 27-09-2022, 18:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Miałam dzisiaj dobry dzień - bez czekania dostałam się do lekarza, potem naszła mnie chęć działania i pozałatwiałam sprawy odkładane od dawna, spotkałam dawno niewidzianą koleżankę i pogadałyśmy długo, miło i ciekawie - teraz już tylko herbatka, książka i wieczorem może jakiś film.
Danusiu, Danciu, w moim mieście nie ma domu dziennego pobytu, ale są różne inne zajęcia dla seniorów - ćwiczenia, tańce, rozmaite kluby dyskusyjne i coś tam jeszcze... Nie uczestniczę w niczym, bo gdybym się zapisała, to miałabym obowiązek - w określonym dniu o określonej godzinie stawić się w określonym miejscu. A jeśli miałabym ochotę na coś innego? Emeryturę chwalę sobie za to, że nie mam obowiązków i sama sobie organizuję czas.
Stefan nic nie pisze...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12266  
Nieprzeczytane 27-09-2022, 20:49
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Stefan nic nie pisze...
Kaimo, Danciu...

Napisałem 17.bm:
"Wykluczyli nowotwór!
I że 7.bm. miała silne bóle, więc kolejny SOR.
I wtedy zatrzymali ją w szpitalu.
Stwierdzili wielką przepuklinę, zaniedbaną.
Wzięli Ją na stół operacyjny i wycięli.
Potrzymali tylko dwa dni w szpitalu, i wypisali. Bo musieli zwolnić łóżko dla innych.
Więc dziś oddali nam Ją do domu.
Że "kursujemy" w trójkącie "szpital- SOR- dom!"

Ale wtedy wreszcie ruszyło!!!
A wczoraj Wojtek pojechał z Nią do UCK na zmianę opatrunku.
Tam chirurg wyjaśnił powód wyciekania dziwnego płynu z rany po przepuklinie. To reakcja organizmu na wstawioną plastikową siateczkę. Reakcja organizmu na tzw. "ciało obce". A u Edytki rana i siateczka jest duża.
Ale drugi problem z gojeniem, to ubytek masy ciała.
Przez ten cały okres "leczenia" Ona bidulka schudła aż o 20 kg !
Ale już jest lepiej - zaczyna się goić.
W piątek pojadą na kolejną ocenę. A za tydzień, dwa (być może) na wyjęcie szwów.
Jak zauważacie zapewne nie ma tu jeszcze (nawet) mowy o zoperowaniu i usunięciu kamieni ??
Nie wiemy. Bo nie mówią.
Może w piątek się dowiemy.

Dziękuję za....
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12267  
Nieprzeczytane 28-09-2022, 00:07
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć!Powinnam powiedzieć dobry wieczór! Już niedługo poniedziałek to odbiorę wyniki. Teraz przede mną znów dyżur w kuchni. Jutro jajecznica z 30 jaj że szczypiorkiem,owoce na drugie śniadanie i zupa- krem z dyni. Kolejno gotujemy!W zeszłym tygodniu we wtorek miałam a teraz w środę.
A tak w ogóle fajnie,że jesteście! Krysia,dwie Danusia,Hania,Janek. Brak tylko Arti i Hutkowa!Pamiętam jeszcze Lodzie z Krakowa.
No cóż, życie toczy się dalej.Janku, pozdrawiam gorąco twoja żonę Edytę,życz jej ode mnie powrotu do zdrowia!!
Z " przedszkola dla seniorów" -bo tak je nazywamy- jedziemy w piątek na wycieczkę na dzień seniora. Będą 3 takie podobne domy jak nasz. Każdy coś przygotuje dobrego,czy to do jedzenia czy jakiś występ. Potem wam opiszę jak było. A teraz to życzę dobrej nocy bo już kleją mi się oczy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12268  
Nieprzeczytane 28-09-2022, 10:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Dzień dobry! Pada, całą noc padało i nadal pada. Kot rano przyszedł mokry i już nie miał ochoty na ponowne wyjście. Ja też nie muszę dzisiaj wychodzić, więc luz.
Danusiu, Ty masz niespożytą energię! Widać to po entuzjazmie, z jakim opisujesz swoje działania. No i tak trzymaj, dziewczyno!
Stefanie, wreszcie światełko w tunelu - wiadomo coś konkretnego. Teraz tylko czasu potrzeba, aby się zagoiło. A kamienie - nie wiem, kiedy po tak dużej ingerencji będzie można przeprowadzić kolejną operację. Może laparoskopia? Oprócz empatycznych lekarzy i skutecznej kuracji życzę Wam wiary w to, że się uda. Pogoda ducha i wewnętrzny spokój to też ważne czynniki wspierające leczenie. Będzie dobrze!
Danciu, jak sobie dajesz radę z remontem? Pewnie już się z nim zaprzyjaźniłaś i odkładasz zakończenie .
Dobrego dnia wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12269  
Nieprzeczytane 28-09-2022, 12:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Kaima:
"Stefanie, wreszcie światełko w tunelu"
Jak w tym kawale o trzech:
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu.
Ja to ten 1szy
Rzeczywiście, może laparoskopia Ją uratuje
Jak w tej piosence:
".....
Kto wie co się wydarzy
Dopóki jesteś jeszcze jest
Marzenie trzeba marzyć "
. ... .

Ale dziękuję, Kaima.

P.S.
Danusiu.
Imponujesz mi. A nawet stwarzasz pewną bliżej nieokreśloną.... szansę. Za wcześnie jeszcze. Może..., może....
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12270  
Nieprzeczytane 29-09-2022, 22:19
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Dobry wieczór .
Choć i tak niedługo stąd wychodzę , będę oglądać serial w playerze . Ale ciekawi mnie i martwi co u was .
Krysiu , u mnie do końca remontu daleko bo jak nie zatrudni się fachowców to tak jest .
Janku , pisz dalej co z Twoją Edytką i nie mów mi , że myślisz pesymistycznie , ma być optyminizm , ok ? Tak jak u mnie .
Danusiu , odnośnie wyniku to zobaczysz , będzie dobrze .
Haniu , może nie powinnam pytać ale czy w nocy możesz pospać ?
Helenko , czekam na powrót do kraju i choć krótką relację z pobytu we Włoszech .
Ania przestała pisać , nie wiem dlaczego...
Elizki też nie widzę a Hutkow przepadł zupełnie .
Jakoś to wszystko pozmieniało się przez te wszystkie lata...
Ale dobrej nocki wszystkim życzę i do miłego .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12271  
Nieprzeczytane 29-09-2022, 23:35
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Janku, Dancia dobrze mówi - trzeba patrzeć z optymizmem, tym bardziej, że idzie ku lepszemu.
Danciu, z pisaniem na forum jest tak, że człowiek pisze, pisze, a potem nagle przechodzi mu ochota i nie pisze, a potem znowu zaczyna. Miałam taką nieuzasadnioną przerwę i myślę, że inni też.
Helenka pewnie już wróciła z mnóstwem wrażeń i teraz odpoczywa. Może się odezwie, pokaże fotki - wiele nie naopowiada, bo jest powściągliwa w pisaniu.
A Danusia przygotowuje się do wycieczki. Nie napisała dokąd jadą, ale z dobrym towarzystwem, to na pewno wróci zadowolona.
Poszłabym już spać, czekam, co zdecyduje kot - zostanie w domu czy pójdzie na lumpy.
Spokojnej nocy!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12272  
Nieprzeczytane 30-09-2022, 08:41
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, witam i dziekuję za pamięć.Wrócilam we wtorek po pólnocy.Jestem zauroczona tym co widziałam było cudownie pogoda dopisała było+22 stopni.Meszkaliśmy nad morzem w DunaVerde,byliśmy w Wenecji i innych miastach w okolicy...Podróż w tamtą stronę trwała 17 godzin a powrót 14....zmęczona jestem to fakt ale warto było.Byłam z synem i synową nocowaliśmy tam
tylko 5 nocy. Gdy miałam czas wolny chodzilami dużo nad morze.Codziennie jak wskazywał licznik w zegarku pokonywalam 12 - 14 km.Mimo ze dużo chodzę w domu , jeżdżę rowerem bolały mnie wszystkie mięśnie ale cieszylam się wszystkim. Powietrze, klimat jest tam cudowne, mam astmę i ...tam nie kaszlałam.Zyczę zdrowka
dla wszystkich dziś jadę na cmentarz i do rodzinki,dobrego dnia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12273  
Nieprzeczytane 30-09-2022, 09:06
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Póżniej przeslę więcej zdjęć bo śpieszę na autobus pozdrawiam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12274  
Nieprzeczytane 30-09-2022, 09:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Hej, Helenko! Witaj z powrotem! Cieszę się, że miałaś udany wyjazd, a że trochę męczący to nic strasznego - zmęczenie minie, a wrażenia pozostaną. Czekam na więcej fotek.



Życzę wszystkim udanego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12275  
Nieprzeczytane 30-09-2022, 12:57
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Witam.
Dzień dobry!?
To się okaże,....... - jak wrócą. Pojechali na 10tą, na zmianę opatrunku.

Krysiu:
"..z pisaniem na forum jest tak, że człowiek pisze..., a potem nagle przechodzi mu ochota i nie pisze,.."
Cóż, zgadzam się. Tylko skąd brać ochotę - to be, or not to be.

Helenie mogę tylko pozazdrościć. Gratuluję.
Pamiętam jeszcze jaka byłaś u Marysi w Wejherowie.
Gościem u Niej. Mało radosna wtedy. Są zdjęcia.


Krysiu i Danciu, dziękuję za słowa otuchy.


Kto wie co się wydarzy
Dopóki jesteś jeszcze jest
marzenie trzeba marzyć...
Pozdrawiam .


__________________
Janek

Ostatnio edytowane przez Stefan : 30-09-2022 o 18:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12276  
Nieprzeczytane 01-10-2022, 10:11
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Janku, nie chcę okazać się ciekawska, dopytując ciągle o Małżonkę, ale to wynika ze współczucia i szczerego życzenia poprawy. No właśnie, jak po opatrunku? Goi się?
Wczoraj byłam na filmie "Johnny". Z szacunkiem i podziwem odnosiłam się do księdza Kaczkowskiego i ucieszyłam się, że film pokazuje go takim, jakim był, skromnym, zwykłym człowiekiem, pełnym empatii i poświęcenia. Warto zobaczyć.
Wczoraj byłam też na nieswojej już działce. Następca chciał dopytać o różne rzeczy. Planuje duże zmiany. Było mi smutno, ale cóż - ma do tego prawo.
A to moje ostatnie wyjście...



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12277  
Nieprzeczytane 01-10-2022, 13:56
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Krysiu, moja Ty "ciekawska".
Wpierw dziękuję za zdjęcie. Pięknie wyglądasz. Jesteś super babka.
Traktuję to jako dowód zaufania.


Odp. - tak. Goi się wreszcie. Następna wizyta za tydzień.
Lecz jaki będzie c.d. ? Z kontynuacją, (znasz przecież historię od początku choroby), - tego nikt nie wie.
Obawiam się, że jeszcze oni nie wiedzą. Może laparoskopia? jak zauważyłaś.
Do tego stopnia poczuła się już dobrze, że zarządziła na jutro wyskok na nasze "ranczo". To może będzie nasz (przed-) ostatni, (dla mnie też "sentymentalny") wyjazd tam. Opuszczamy to miejsce. Nie mamy już sił. Wojtek nie będzie nas tam stale woził.
Zobaczymy, que sera, sera....

Rewanżuję się fotką mojej Edytki.
To mój 'skarb'.
Przy wyhodowanym przez Nią rododendronie, (ok. 2019).




A to ja z Wojtkiem.
Na 'ranczo' przy leśnym jeziorku.




Pozdrawiam.
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12278  
Nieprzeczytane 02-10-2022, 05:08
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 486
Domyślnie

Dancia, nie śpię nocami nawet po tabletkach, nie wiem czemu
a jestem zmęczona, to jest masakra
Dancia z tego co wiem Arti miała chyba zawał albo stan przedzawałowy,pisała,
a ta druga osoba Lonia tak
z Krakowa też bardzo chorowała, może nie dostały na seniorku wsparcia wtedy i przestały pisać..



[img][/img]






__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-




Ostatnio edytowane przez hania.m : 02-10-2022 o 06:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12279  
Nieprzeczytane 02-10-2022, 05:23
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 486
Domyślnie

__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-




Ostatnio edytowane przez hania.m : 02-10-2022 o 05:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12280  
Nieprzeczytane 02-10-2022, 08:09
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich w ten niedzielny poranek i "tak mi szkoda lata" niestety czas szybko leci. Stefanie cieszę się że Twoja żona ma się lepiej i życzę zdrowia. Piszesz że byłam"mało radosna" no cóż życie mnie nie rozpieszczało.Miło że wspominacie dawne czasy.Dziś jak w każdy dzień idę na spacer. Miłej niedzieli. Zdjęcie z Wenecji .
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 02-10-2022 o 08:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.