menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5021  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 09:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
a co z Hołownią, przyznam że jestem zaskoczona.
.


To samo co z Piskorskim, Palikotem, Biedroniem, każdy się nada na idola, to czemu wielebny Hołownia miałby się nie nadać???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5022  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 11:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
amelia napisała -
oceniaj o problemy zamiast oceniać piszących
Słuszna uwaga że to przypominasz seniorom i sama zamierzasz przestrzegać tej maksymy w swoich postach ?????.

Minimum socjalne – wskaźnik określający koszty utrzymania gospodarstw domowych na podstawie koszyka dóbr służących do zaspokojenia potrzeb bytowo-konsumpcyjnych na niskim poziomie.

Minimum socjalne na 2022 rok wynosi– 719 zł dla osoby mieszkającej samotnie, – 600 zł na osobę – dla mieszkających z rodziną, – 345 zł – kwota z dochodu z 1 ha przeliczeniowego. W przypadku, kiedy dana osoba zarabia mniej niż minimum socjalne, ma prawo do zasiłku socjalnego z MOPS.

Minimum egzystencji
– koszyk dóbr, niezbędnych do podtrzymania funkcji życiowych człowieka i sprawności psychofizycznej. Uwzględnia on jedynie te potrzeby, których zaspokojenie nie może być odłożone w czasie, a konsumpcja niższa od tego poziomu prowadzi do biologicznego wyniszczenia i zagrożenia życia.

Wartość minimum egzystencji w 2021 r. wynosiła dla gospodarstwa emeryckiego dwu osobowego 466,34 zł. jednoosobowe 233,17 zł.

Minimum socjalne wyznacza górną granicę obszaru ubóstwa, poniżej której następuje deprywacja społecznych potrzeb i narasta zagrożenie ubóstwem, natomiast minimum egzystencji wyznacza dolną granicę ubóstwa, poniżej której następuje deprywacja potrzeb egzystencjalno-bytowych i zagrożona jest egzystencja człowieka.

Wszystkie dane w oparciu o materiały IPiSS z Warszawa, 30 marca 2022 r. Publikacja dostępna w sieci internet każdy może je samemu sprawdzić .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5023  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 11:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Takasobie sobie napisała -Wacławie a co z Hołownią, przyznam że jestem zaskoczona.
Tak jak jest z każdym projektem społecznym początek może być obiecujący ale jak czas upływa frakcje partyjne chcą dominować w ruchu , wytyczają nowe kierunki działania które mnie nie odpowiadają. Jestem zwolennikiem świeckiego państwa , swobód demokratycznych , wycofaniu religii ze szkół ,poszerzenia praw kobietom by samodzielnie decydowały o aborcji , prawu do eutanazji na życzenie czy legalności marihuany .O części ekonomicznej już nie piszę bo uważam że państwo ma służyć obywatelowi , a nie odwrotnie.

Moje decyzje wspierania partii lub jej nie wspierania są wynikiem analizy programu partii . Przestałem ją finansować , a środki przeznaczone na działalność charytatywną skierowałem na projekt Sekielski Brothers Studio i projekty związane z nauką. Zachęcam wejść na stronę https://patronite.pl/ i wybrać sobie projekty które chcesz wspierać .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-09-2022 o 11:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5024  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 12:00
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"]Tak jak jest z każdym projektem społecznym początek może być obiecujący ale jak czas upływa frakcje partyjne chcą dominować w ruchu , wytyczają nowe kierunki działania które mnie nie odpowiadają. Jestem zwolennikiem świeckiego państwa , swobód demokratycznych , wycofaniu religii ze szkół ,poszerzenia praw kobietom by samodzielnie decydowały o aborcji , prawu do eutanazji na życzenie czy legalności marihuany .O części ekonomicznej już nie piszę bo uważam że państwo ma służyć obywatelowi , a nie odwrotnie.

Czyli dalej się zgadzamy, z wyjątkiem maryhy nie mówię że ma być nielegalna czy legalna, mam tutaj mieszane uczucia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5025  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 12:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Wacławie a co z Hołownią, przyznam że jestem zaskoczona.
Na wybory pójdę (o ile dożyję ) chociażby po to żeby głos PiS-lakom zabrać. Ulubionej partii dalej nie mam, zagłosuję na PO lub Lewicę.
Więcej takich głosów to ja zmienię zamiar w ostatniej chwili.
Przyrzekłam sobie ,że nigdy w życiu nie zagłosuję ale jak widzę nienawistne wpisy, to mam chęć iść.
Z przekory tylko.
Tak jak było z Trzaskowskim.
Gdyby nie straszył dziennikarzy, komisja wyborcza by mnie nie widziała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5026  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 15:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

WIELKA TRANSFORMACJA, czyli CZAS ZMIAN cz.1 – Katarzyna Szewczyk | 212 ( 55.06 min )
https://www.youtube.com/watch?v=GO_RF0qj8dE


00:00:00 - Wstęp
00:00:59 - Wprowadzenie
00:02:47 - Przesyt informacyjny, przegrzewanie głów społeczeństwa informacjami
00:04:53 - Przesłanie odcinka i info dla nowych widzów
00:08:43 - WIELKA TRANSFORMACJA, czyli CZAS ZMIAN
00:14:43 - Czy świat to teatr lalek, gdzie lalkarze pociągają za sznurki?
00:21:16 - Jaki jest tytuł spektaklu w którym bierzemy udział?
00:25:55 - 4 rewolucja przemysłowa?
00:28:33 - Obrona naszych aktualnych majątków
00:32:16 - Czy bunt i wyjście na ulicę to dobry ruch dla Polaków?
00:34:10 - Natalia Alicja Tomek Ola
00:39:36 - Jak poszczególne branże planują się diametralnie zmienić w nowym porządku świata?
00:49:18 - Pieniądze i gotówka w nowym porządku świata

______________
Kanał Grzegorz Kusz - Agent Specjalny
Teorie Spiskowe ? jak wy sądzicie. ?

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-09-2022 o 12:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5027  
Nieprzeczytane 23-09-2022, 15:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

FURIA Polaków! Ludzie wyjdą na ulice! Pogonimy ten rząd! | Komentery
https://www.youtube.com/watch?v=ixgwQ2YOfMU


Rząd zachęca Polaków do zaciskania pasa, oszczędzania gazu i prądu, minister klimatu Anna Moskwa przekonuje, że 17 stopni Celsjusza w mieszkaniu, to zdrowa temperatura i że do zimna można się przyzwyczaić. Czy Polacy posłuchają apeli władzy i przystąpią do Narodowego Programu Oszczędzania? Adam Feder szukał odpowiedzi na to pytanie na ulicach Warszawy. Z ust przechodniów padło wiele mocnych i gorzkich słów. Jak oszczędzają Polacy? Siedzą w zimnie, po ciemku i jedzą suchy chleb! Jeden z emerytów wpadł w furię, zaczął wymachiwać laską i wykrzykiwać, że on cały ten rząd przegoni na "białe niedźwiedzie"! To trzeba zobaczyć!


Podwyżki dopiero odczujemy , na razie to tylko emocje .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-09-2022 o 09:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5028  
Nieprzeczytane 24-09-2022, 11:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Republiki bananowe ( 1.06.22 )
https://www.youtube.com/watch?v=jGsUUMW-Bwg


Zbigniew Dylewski

Republiką bananową określa się państwo, w którym żyją masy biedoty … za to dobra materialne należą do nielicznej klasy posiadaczy i ta niewielka klasa posiadaczy czerpie korzyści z oddania kraju w zarząd zagranicznych korporacji …
Przedmiotem wykładu są gospodarki Gwatemali i Hondurasu, ale pokazuję też kawałek historii gospodarczej Stanów Zjednoczonych i kawałek gospodarki Ameryki Łacińskiej ...

i chciałbym, żebyśmy wspólnie zastanowili się dlaczego pomimo dwustu lat obowiązywania doktryny Monroe jej skutki gospodarcze dla krajów 'nowego świata' są żałosne? ... dlaczego sporej grupie państw nie udało się wyjść poza status 'republik bananowych'?
....

Myślę że wielu z was się nad tym materiałem się zastanowi i spokojnie przemyśli i wyciągnie wnioski . Mnie nie chodzi o wywołanie negatywnych emocji , ale o spojrzenie na gospodarkę krajów , tak jak one wyglądają w oparciu o statystykę . A robi to dobrze Dylewski .Byśmy nie popełniali błędów krajów bananowych a tylko na popełnionych błędach przez nich się uczyli.

Nie mitologizujmy spraw gospodarczych , kapitał ma twarz kraju z którego pochodzi , starajmy się robić biznes pamiętając o zasadzie win-win ? /wygrany-wygrany/ . Dwie strony umowy muszą zarobić nie tylko jedna strona ,a druga zadawala się łapówką i stara się by system taki trwał wiecznie .

Dylewski ma rację że na zachodzie uczy się historii kraju z naciskiem na gospodarkę a nie historii bitew najczęściej przegranych . Mitologizujemy wszystko poczynając od religii historii czy zdarzeń gospodarczych .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5029  
Nieprzeczytane 24-09-2022, 12:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Wacławie a co z Hołownią, przyznam że jestem zaskoczona.
Na wybory pójdę (o ile dożyję ) chociażby po to żeby głos PiS-lakom zabrać. Ulubionej partii dalej nie mam, zagłosuję na PO lub Lewicę.
Lilu w tym co napisała Takasobie nie widzę nienawiści .Mogła szerzej uzasadnić : łamanie prawa , nepotyzm , afery, nie reagowanie na krytykę dziennikarską , czy by to zmieniło jej decyzję na dziś ,jaką podjęła by zagłosować przeciw ?. To są zarzuty z którymi spotykamy się w sieci a kierownictwo partii PiS nie reaguje . Obrona , z jaką się spotykam i stwierdzenia , PO tak samo to robiło , nie są żadnym wyjaśnieniem . Łatwo taki zarzut obalić . Jeżeli wiesz o takich działaniach to zgłoś do prokuratury o łamaniu prawa , podaj kogo z polityków PiS w swoim regionie zawiadomiłaś/zawiadomiłeś .

Czy jest sens emocjonalnych wystąpień na forum /"pyskówek"/ , wystarczy skorzystać z regulaminu i uprawnień jakie mamy, przykład :Wczoraj, 09:34 post który nie powinien się znależć na naszym forum ,dzisiaj widzę usunięty . Just do it /Po prostu zrób/ nie czekaj że ktoś za ciebie to zrobi .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5030  
Nieprzeczytane 24-09-2022, 21:06
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

To chyba żarty

Sprawdza się czarny scenariusz ws. Baltic Pipe. Mamy niewygodne dane

Cytat:
Zbliża się termin oddania do użytku Baltic Pipe. Tymczasem Polska wciąż nie ma podpisanych kontraktów z Norwegami. To niejedyny problem. Nawet jeśli uda się je podpisać, to gazociąg i tak może pozostać pusty - dowiaduje się money.pl. Dlaczego? Większość przepustowości gazociągu Europipe 2, do którego wpięty został Baltic Pipe, jest już zajęta. Tą drogą nie będzie więc można przesłać więcej gazu do Polski. Eksperci, z którymi rozmawiamy, załamują ręce. - Teraz to "Mission Impossible" - ostrzegają.


Gazociąg Baltic Pipe to sztandarowy projekt rządu, który miał Polsce zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. Rząd cały czas zapewnia, że Polska ma zabezpieczoną przepustowość na poziomie 10 mld metrów sześciennych już od przyszłego roku.

https://www.money.pl/gospodarka/spra...01103456a.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5031  
Nieprzeczytane 24-09-2022, 22:46
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 7 598
Domyślnie

Podobno kontrakty mają być podpisane w październiku, ale ja i tak się boję, że to wybuchnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5032  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 13:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

- Od maja wzrosła cena gazu o 760%. W sierpniu kolejne ciosy. Wzrost w porównaniu z marcem do 947%. To są niewyobrażalne koszty. Ile musiałaby kosztować bułka, drożdżówka czy chleb? 10 złotych? 12 złotych? Przerzucenie się z gazu na olej opałowy to inwestycja w miliony złotych, bo nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Znaleźliśmy się w katastroficznej sytuacji, a na horyzoncie nie ma panaceum na naszą sytuację. Jesteśmy chyba poza przemysłem najbardziej energochłonną branża – mówi Wiesław Żelek.

Apelujemy o zamrożenie cen prądu dla piekarni i cukierni rzemieślniczych. Musi to nastąpić natychmiast

Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie
https://www.portalspozywczy.pl/zboza...alspozywczy.pl

Rynek decyduje o popycie i podaży a cena uwzględniać powinna realne koszty .Należy podnieść cenę i ograniczyć produkcję by nie było zwrotów. Problem mają ci co nie mają rozliczonych inwestycji bo grozi im upadłość.Im powinna pomóc Izba Gospodarcza
Dla czego chleb nie może mieć cenę 15-20 zł. Cena wynika z kosztów produkcji .

Może przestać bawić się w embargo i kupić gaz w Rosji . Gospodarka głupcze. !!!!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5033  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 13:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
To chyba żarty

Sprawdza się czarny scenariusz ws. Baltic Pipe. Mamy niewygodne dane

https://www.money.pl/gospodarka/spra...01103456a.html

Czyli wygląda na to, że jakaś działka z eurogazu się pojawi.
Ale ile i kiedy i po jakich cenach /bo przecie przez eurogiełdę musi przejść/ to poczujemy dopiero.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5034  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 13:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał elkosse
Podobno kontrakty mają być podpisane w październiku, ale ja i tak się boję, że to wybuchnie!

Podobno???
Przecie prawdomówny Matousz jeździ po polskiej krainie i zapewnia /jak w Rykach/ że jest WIARYGODNY..
A jego rząd jest SUKCESÓW pełen.
W tym gazowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5035  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 14:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dzisiaj KORWiN zajmują swoje stanowisko w sprawach gospodarczych.
Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja – polska prawicowa, eurosceptyczna partia polityczna założona w styczniu 2015 przez część działaczy Kongresu Nowej Prawicy

KRYZYS ENERGETYCZNY JUŻ TRWA. DLACZEGO NIE MA WĘGLA? BRAK PRĄDU I GAZU TEJ ZIMY. @Sławomir Mentzen
https://www.youtube.com/watch?v=ZpLisF6dB0w


Biznes Misja

�� PYTANIA:
0:00 - Start [Skrót wywiadu]
01:43 - Zwiększenie płacy minimalnej o prawie 20%. Zapewnienie premiera Morawieckiego o braku podwyżek. Czy grozi nam scenariusz Turcji?
02:36 - Czy to rozsądne aby podnosić minimalną pensję? Płaca minimalna
04:42 - Masowy upadek firm. Firmy nie wytrzymają podwyżek np prądu i gazu, który wzrósł kilkakrotnie
06:25 - Czy to nie jest celowa aby nie było małych firm w Polsce?
07:25 - Ceny mediów - czy to chwilowe i ceny wrócą do normy? Skąd tak drastyczne podwyżki cen np prądu ?
09:03 - Braki prądu. Czy czekają nas wyłączenia prądu. Czy to będzie możliwe ?
09:33 - W Szwajcarii 19 stopni w zimie. A u nas ?
09:53 - Czy w Polsce kiedyś podatki będą przejrzyste dla biznesu ?
11:36 - Czy przeciętny KOWALSKI powinien obawiać się zwolnień ? Czy idzie bieda? i czy czekają nas zwolnienia ?
13:02 - Dzisiejsza sytuacja gospodarka. Ocena wg Sławka Mentzena. Czy obecnie jesteśmy u szczytu kryzysu i zaczniemy się odbijać ?
13:38 - Wzrost składki ZUS od NOWEGO ROKU. Czy to dobry krok ? Dlaczego kolejna podwyżka
14:42 - Podwyżka - czy to pomysł Prezydenta, który ma pomysł na 16 Emeryturę ?
15:40 - Czy widzisz, że ludzie chcą zamykać firmy i wyjechać za granicę?
16:06 - Czy inflacja może wymknąć się spod kontroli ?
17:23 - Dezinformacja społeczeństwa. Dzisiaj jest dramat. Czy możemy słuchać Rządzących? Pana Glapińskiego i Polityków w kontekście naszych finansów ?
19:21 - Ludzie mają dość.
20:03 - Ostatnia wypowiedź Pana Kaczyńskiego, że możemy palić wszystkim poza oponami. Czy to nie dobije nas zdrowotnie jeśli chodzi o SMOG ?
21:51 - Czy jest szansa na odbudowę przemysłu wydobywczego? Węgiel i potem z tego Prąd i Gaz.
22:22 - Fala chorób po tej zimie. SMOG i trucie Polaków ? Czy nasze dzieci będą chorowały ?
23:24 - Prezydenci miast mówią, że spada wywóz śmieci. Ludzie nie wyrzucają śmieci a będą nimi palić
24:06 - Czy to nie jest tak, że Państwo na naszych oczach rozwala NASZ KRAJ. Ryby w Odrze i sprawa zamieciona pod stół
26:11 - Jak to będzie w przyszłości. Zawód przyszłości. Każdy chce być Influencerem i Youtuberem a brak nam ludzi do pracy, piekarzy, mechaników, lekarzy i nie ma komu robić

Każdy niech sam sobie wyciągnie wnioski.

Piskorski, Palikot, Biedroń , Hołownia , Budka , Schetyna , Tusk , Kaczyński , kiedyś byli naszymi idolami dzisiaj patrzymy na nich sceptycznie .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 25-09-2022 o 14:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5036  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 18:01
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Parę lat mnie tu nie było ale jak widzę moi adwersarze jeszcze są więc ich pozdrawiam (Lila,pluto37,wacław46 i wielu innych) Jak znajdę trochę czasu to zaglądnę,dożyliśmy ciekawych czasów a co nas czeka w przyszłości trudno wyrokować ale raczej nic dobrego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5037  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 19:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46 :[B
Wczoraj, 09:34 post który nie powinien się znależć na naszym forum ,dzisiaj widzę usunięty[/b] . Just do it /Po prostu zrób/ nie czekaj że ktoś za ciebie to zrobi .[/size]

Ja bym sprawdził
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5038  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 19:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cześć wibi!
Miejsca jest skolko ugodno, to zaglądaj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5039  
Nieprzeczytane 25-09-2022, 22:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Parę lat mnie tu nie było ale jak widzę moi adwersarze jeszcze są więc ich pozdrawiam (Lila,pluto37,wacław46 i wielu innych) Jak znajdę trochę czasu to zaglądnę,dożyliśmy ciekawych czasów a co nas czeka w przyszłości trudno wyrokować ale raczej nic dobrego.
Witaj.
Jeszcze żyjemy ale jak długo to nie wiadomo.
Korzystaj z okazji by jeszcze się cieszyć naszym towarzystwem.
To chyba ostatnie podrygi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5040  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 11:15
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Spółki energetyczne (Rząd) podwyższył marżę o 7000% a teraz będzie wyprowadzał kozę, ciekawa jestem efektów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.