menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 12-08-2022, 19:50
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !



Synowie Napoleona

To opowieść historyczna ukazująca koleje życia dwu synów Napoleona Bonaparte: prawowitego następcy tronu - księcia Reichstadtu, Napoleona II, zwanego "Orlątkiem", oraz naturalnego syna Napoleona - Aleksandra Colonny Walewskiego ze związku cesarza ze słynną szambelanową Marią Walewską.
Książka ukazuje również sprawy i wydarzenia, jakie miały miejsce w ówczesnej Europie, którą nazywamy : "koniec napoleońskiej epopei".

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 13-08-2022, 22:19
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Czekając na 7. część serii Jo Nesbo (termin zwrotu do biblioteki minął 9. maja ) zaczęłam czytać kryminały niemieckiej autorki Nele Nehaus z komisarz Pią Kirchhoff. To jest dziewięć rozkosznie grubych tomów, z wieloma wątkami, ale przejrzyście i ciekawie napisanych.
1) Nielubiana
2) Przyjaciele po grób
3) Głębokie rany
4) Śnieżka musi umrzeć
5) Kto sieje wiatr...
6) Zły wilk
7) Żywi i umarli
8) W lesie
9) Dzień Matki

Wypożyczyłam wszystkie części, aby uniknąć denerwującego wyczekiwania na zwrot.
Pomału zaczynam mieć dość kryminałów, bo ile można...Gdy skończę to, co zaczęłam, zrobię sobie przerwę.


Kaimo,
też ją lubię i poczytałam, a Śnieżka musi umrzeć wysłuchałam z zadowoleniem.

Moje najnowsze odkrycie to trzy powieści Joanny Opiat - Bojarskiej z serii tzw. policyjnej
- Gdzie jesteś Leno
- Koneser
- Bestseller / teraz słucham/

Podoba mi się, troszkę stworzonych przez autorkę z przymrużeniem oka, tandem śledczych Burza-Burzyński i młody Majewski. Może za dużo w tekście słów "soczystych", nazywanych teraz podpórkami językowymi w chwilach silnych emocji.
Styl pisania przypomina mi norweskie powieści - zwięzły, celny, z odrobiną humoru, z odniesieniami do życia prywatnego głównych śledczych, najważniejsze, że nienaciągany na wysokie loty językowe, ale bliski konkretnym bohaterom. Wątki kryminalne dotyczą życia nam współczesnego.
Autorka napisała 18 książek.
Na razie poznałam dwie i ciut trzeciej.
Poszukam i innych.

Sporo dowiedziałam się o pani Joannie między innymi i z tego artykułu https://www.granice.pl/publicystyka/...arskiej/1837/1

Lubię wiedzieć co nieco i o autorce czy autorze.

Pozdrawiam seniorów lubiących kryminały i książki inne, przeróżnych gatunków.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 16-08-2022, 21:51
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Ja lubię inną książkę tej autorki - "Niebezpieczna gra". Jej akcja toczy się w Łodzi.

Mężczyzna w ciężkim stanie trafia do łódzkiego szpitala. Nie pamięta, jak się nazywa ani co się stało. Powtarza tylko imię Aleksandry Wilk.
Poznańska psycholog na prośbę znajomego lekarza przyjeżdża pomóc pacjentowi. Jednak nie tylko ona usiłuje dociec, kim jest tajemniczy NN i dlaczego wzywa Aleksandrę…
Legendarna aktorka przed laty została brutalnie zabita we własnym domu. Mordercy nie odnaleziono, śledztwo dawno zamknięto, a akta kurzą się w policyjnym archiwum. Ten, kto ją zabił, dziś wciąż jest na wolności.
Czy uda się powiązać te sprawy, odkryć prawdę, uniknąć niebezpieczeństwa?


za https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749...bezpieczna-gra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 16-08-2022, 22:21
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Znalazłam inne książki, których akcja toczy się w Łodzi. Podano, że to są romanse, ale są tam i wątki sensacyjne. Czekam na kolejną część opowieści pani Natalii Bieniek o przygodach Doroty Wiśniewskiej.
"Dom sekretów"
Dawne, od lat skrzętnie zatajane sprawy wychodzą na światło dzienne…
Stara kamienica w centrum Łodzi skrywa niejedną tajemnicę. Przekonują się o tym jej lokatorzy, kiedy podczas prowadzonego przez Filipa - właściciela odziedziczonego po ciotce mieszkania - remontu dochodzi do niesamowitego odkrycia. Dorota, młoda absolwentka wydziału historii łódzkiego uniwersytetu, próbuje wyjaśnić zagadkę porażającego znaleziska za ścianą. Powracają wspomnienia o ludziach, którzy tu niegdyś żyli, odżywają dramatyczne wydarzenia sprzed wielu lat.
Przenosimy się do Łodzi lat trzydziestych ubiegłego wieku, poznajemy dawnych mieszkańców kamienicy, jej właścicieli Sarę i Samuela Goldmanów, dumną córkę fabrykanta Annę Wilhelminę, dawnego carskiego żołnierza Siergieja oraz wróżkę Jadwigę Królową, zwaną Królową Żabą, a także wiele innych osób. Wszyscy oni spotykali się na jednym podwórku, kochali się i nienawidzili, kłócili i godzili.
Przyszedł czas trudnych wyborów. Ktoś musiał zapłacić najwyższą cenę, by ktoś inny mógł żyć. Czy warto teraz, po tylu latach, powracać do tamtych spraw? Czy należy zakończyć zmowę milczenia? Może dzięki temu bohaterom uda się zrozumieć, co jest naprawdę cenne, i w końcu zdołają ułożyć sobie życie?
"Dom na skraju lasu"
Max Langer, bogaty szwajcarski profesor polskiego pochodzenia, przyjeżdża do Polski, by odkryć, jaką tajemnicę kryje przeszłość jego ukochanej żony Christine. Wie, że sprawa łączy się z pewnym domem pod Łodzią, w którym w 1946 roku doszło do zbrodni.
Chcąc poznać sekret Christine, Max nawiązuje współpracę z młodą pracownicą uniwersytetu, Dorotą Wiśniewską, której zleca napisanie książki o podłódzkich willach.
W toku prac nad tekstem Dorota śledzi losy ludzi mieszkających w Łodzi w latach 1945-1946. Z powodu zniszczeń Warszawy, to Łódź została nieformalną "czwartą stolicą". Tam tworzono struktury nowego państwa, powstawały pierwsze urzędy.
W tajemniczym domu pod lasem mieszkała gorliwa pracownica wydziału propagandy, Michalina Starska, ze swoim kochankiem, majorem Wojska Ludowego, Antonim Gołąbkiem. Oboje mieli wiele do ukrycia i oboje wiedzieli, że mogą za swoją działalność zostać surowo ukarani. Jednak postanowili żyć normalnie, tworząc w domu pod Łodzią coś w rodzaju patchworkowej rodziny. Zmęczeni wojną, liczyli na to, że odbudują spokój i znajdą szczęście. Chcieli żyć tu i teraz, zanim dosięgnie ich piekło. Jaką cenę przyjdzie zapłacić za dwa piękne miesiące wakacji we wspólnym domu?

za https://lubimyczytac.pl/cykl/37320/dorota-wisniewska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 21:52
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Książka lekka, łatwa, przyjemna i przekomiczna.

Polska w czasach PRL-u.
Pracownicy jednej z lokalnych gazet, cierpiąc na deficyt sensacji, puszczają wodze fantazji i do Garwolina sprowadzają… kosmitów.

Pełna humoru powieść science-fiction, inna niż dotychczasowe książki Joanny Chmielewskiej. Brak zbrodni rekompensuje pomysł lądowania kosmitów, mającymi trzy nogi, na rynku w Garwolinie.

Pomysł przeprowadzenia eksperymentu wcielają w życie pracownicy redakcji lokalnego tygodnika „Szósty Wieczór” przy współpracy Pracowni Badań Socjologicznych. Opis zadań związanych z konstruowaniem pojazdu, projektowaniem istot pozaziemskich (dętki samochodowe, sitka kuchenne, lampki choinkowe, folie aluminiowe ......) oraz przygotowaniem scenariusza jest przekomiczny.

Joanna Chmielewska w Lądowaniu w Garwolinie potrafiła, jak zawsze, świetnie zaprezentować ducha czasów PRL-u.


Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 20-08-2022, 19:59
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Martyna, mam to samo wydanie "Lądowania w Garwolinie" Świetna książka.
Na Legimi dali ostatnio trochę książek Tadeusza Kosteckiego. Perełki kryminalne wczesnego PRLu w których doktor Kostrzewa prowadzi śledztwo. Dobrze napisane, z dynamiczną akcją. Ponadto stanowią swego rodzaju dokument tamtych czasów, jeśli chodzi o zwyczaje, przepisy, modę itd ...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 21-08-2022, 07:07
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Moje dzisiejsze poranne rozterki ...
Obejrzałam link Z.Dylewskiego który, po powrocie z wojennej Ukrainy, przekazuje nam informacje o sytuacji w tym kraju i ... trafiłam na Matkę Courage - dramat Bertolta Brechta z 1939 roku.
"O dramacie Bertolta Brechta

Pod wrażeniem wybuchu II wojny światowej napisał Brecht (jeszcze we wrześniu 1939) „Matkę Courage i jej dzieci”, czyli kronikę wojny trzydziestoletniej. Już sama historia jednostki wplątanej w chaos i okrucieństwo wojny miała za zadanie zniechęcać do niej naród niemiecki i podkopać nadzieje, jakoby agresja na inne kraje była dobrym źródłem dobrobytu.

Brecht każe mówić swym bohaterom pewne ogólne prawdy na temat wojen, co czyni sztukę uniwersalną i adekwatną dla każdej wojny, każdego narodu, każdej epoki, na przykład: „Gdy się słucha, co możni tego świata gadają, wydawałoby się, że prowadzą wojnę jeno z bojaźni bożej i w obronie tego, co piękne i szlachetne. Ale jak się lepiej przyjrzeć, widać, że nie są tacy głupi, że wojują dla zysku.”, „Przekupstwo to jedyna nadzieja. Jak długo ono istnieje, zdarzają się łagodne wyroki i nawet niewinnego sądy mogą uwolnić.”, „Bo cóż to wojna? To interes, gdzie ważą ołów zamiast krup.”

Autor przedstawia nam swoistego everymana, markietankę Annę Fierling, zwaną też Matką Courage. Ciągnie ona za armią wraz ze swoimi dziećmi, zbijając niezłe interesy. Wojna jest jej żywiołem, przynosi jej same zyski, zły jest dla niej pokój. Wierzy w to do samego końca, choć wojna zabrała jej dzieci i zrujnowała ją finansowo. Ostatecznie samotna i wynędzniała zaprzęga się do pustego wozu by znów ruszyć za wojskiem."



Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 23-08-2022, 19:24
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Agatha Raisin i wredny weterynarz ( Audiobook PL)
M.C. Beaton


https://www.youtube.com/watch?v=s1x3UaY2pQA


Agatha Raisin to nowa panna Marple.

Bohaterką jest Agatha Raisin, która zmęczona szybkim londyńskim życiem przeprowadza się na wieś, gdzie zupełnie przypadkowo odnajduje się w roli doskonałego detektywa.

Pełne uroku, zagadkowe i humorystyczne opowieści M.C. Beaton, trzymają w napięciu i bawią.

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 24-08-2022, 16:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Skończyłam czytać cykl Jo Nesbo z komisarzem Harrym Hole. Wszystkie 12 pozycji bardzo ciekawe i zaskakujące nieprzewidywalnymi wynikami śledztw. Dobrze się czytało, ale jestem już lekko znużona. Poczytam teraz coś innego, a potem wrócę do kryminałów. Spisałam Wasze propozycje, będę miała gotowe, gdy znowu najdzie mię ochota na kryminały.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 24-08-2022, 19:38
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Chciałabym polecić bardzo dobry cykl pana Grzegorza Kalinowskiego pt. "Śmierć frajerom"
Są to cztery książki:
1) "Śmierć frajerom" - Powieść łotrzykowska dziejąca się w latach 1905–1925. Pasjonująca historia miasta, świetne wątki polityczne, i zawiłe relacje w warszawskim półświatku.
Grzegorz Kalinowski zabiera nas do warszawskiego świata z początku lat dwudziestych budując swoich bohaterów na tle Warszawy z niezwykłą dbałością jeśli chodzi o topografię miasta i detale z tamtego okresu.

2) "Złota maska" - Heniek Wcisło powraca. Jest zakochany i szczęśliwy. Postanawia rozpocząć uczciwe życie, jednak jak to w życiu bywa – los ma wobec niego inne plany.
Akcja prowadzi nas na masońskie salony międzywojennej Warszawy, pokazuje szalone życie skupione wokół Witkacego w Zakopanem, a nawet... pozwoli zajrzeć nocą do parku Ujazdowskiego, aby posłuchać japońskich muzyków.
Namiętna miłość, polityka i wielkie tajemnice!

3) "Tajemnica skarbu Ala Capone" - Heniek Wcisło zatrzymuje się w Chicago, gdzie poznaje zupełnie nowy świat. Z nową tożsamością zwiedza także San Francisco, Hollywood i Nowy Jork.
Życie na emigracji może być pełne szalonej muzyki, wielkich pieniędzy i pięknych kobiet. Heniek jednak wie, że to tylko chwilowa ekscytacja i że nie zagrzeje długo miejsca w Stanach.
Po powrocie do Polski staje się szanowanym człowiekiem o silnej pozycji w warszawskim towarzystwie.
Czy przeszłość pozwoli mu o sobie zapomnieć?

4) "Wyrok" - Zbrodnia, polityka, gra wywiadów i wielkie namiętności!
Warszawa lata trzydzieste XX wieku. Marszałek Piłsudski spoczywa na Wawelu, w Niemczech rządzi Adolf Hitler, mimo Wielkiego Głodu, czystek i obozów na Syberii Stany Zjednoczone nawiązują stosunki dyplomatyczne ze Związkiem Radzieckim, a w Hiszpanii trwa Wojna Domowa.
W Pałacu Saskim, w pomieszczeniach należących do wywiadu Wojska Polskiego major Sokołowski przegląda teczki z materiałami zebranymi na temat Henryka Wcisło alias Henry’ego Haasa, żołnierza odznaczonego w czasie wojny z bolszewikami, dywersanta z III Powstania Śląskiego i współpracownika wywiadu, a przy tym kasiarza, obywatela Stanów Zjednoczonych, który po burzliwej przygodzie za oceanem wrócił do Polski z pokaźną sumą pieniędzy.
Po przyjęciu obywatelstwa amerykańskiego dawny Heniek Wcisło zostaje Henrym Haasem i jest jednocześnie bywalcem salonów i j podejrzanym o udział w gangsterskich porachunkach. Dla części oficerów wywiadu Wcisło alias Haas oraz kapitan Beniowski który go zwerbował, to ludzie, których należy zlikwidować, dla innych to osoby w sam raz do delikatnej misji, na której borykające się z kryzysem państwo polskie może zarobić miliony, albo stracić reputację.
Bohaterowie kultowego cyklu Śmierć frajerom powracają w nowej rozgrywce!

https://lubimyczytac.pl/cykl/8052/smierc-frajerom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 03-09-2022, 03:12
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Audiobook Pl: Agatha Raisin i Śmiertelny Ślub
M.C. Beaton
https://www.youtube.com/watch?v=O1ht3RacaKA



Agatha Raisin to nowa panna Marple.

Bohaterką jest Agatha Raisin, która zmęczona szybkim londyńskim życiem przeprowadza się na wieś, gdzie zupełnie przypadkowo odnajduje się w roli doskonałego detektywa.

Pełne uroku, zagadkowe i humorystyczne opowieści M.C. Beaton, trzymają w napięciu i bawią.

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 03-09-2022, 11:27
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam
Ja również lubię powieści M.C.Beaton. Ostatnio czytałam "Za wcześnie na śmierć" i "Snobizm i nieco przemocy" z sympatyczną lady Rose Summer i sprytnym Harry'm Cathcart'em.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 07-09-2022, 23:06
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Wyszła niedawno nowa książka pani Małgorzaty Rogali z cyklu "Weronika Nowacka" - "Opowiem ci bajkę". Jeszcze jej nie czytałam, ale poprzednie książki z tego cyklu były dobre, więc pewnie i ta trzyma poziom.
1) Kiedyś cię odnajdę
2) Nic o tobie nie wiem
3) Opowiem ci bajkę

Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 08-09-2022, 12:05
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

ROGOZIŃSKI ALEK - DO TRZECH RAZY ŚMIERĆ

Audiobook PL:

https://www.youtube.com/watch?v=RpAUWPCbm-g

DO TRZECH RAZY ŚMIERĆ to komedia kryminalna - dobra odskocznia od wszystkich innych mrocznych książek.




Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 08-09-2022, 17:03
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Książki z Agathą Raising
dobrze jest czytać zgodnie z tytułami kolejnych tomików. Zwłaszcza gdy chce się śledzić "pokręcony" i niekiedy humorystyczny wątek poboczny jej sympatyzowania czy zauroczenia wobec przystojnego emerytowanego pułkownika sąsiada Jamesa Lacey.
No oczywiście można też czytać nie po kolei.
To w końcu komedia kryminalna. Humor oczywiście brytyjski, w dobrym stylu

Tu układ kolejnych tomików: https://lubimyczytac.pl/cykl/501/agatha-raisin

Sporo mam już za sobą.


Filmowa Agatha:


Ostatnio edytowane przez elizka : 08-09-2022 o 19:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 13-09-2022, 13:07
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Tak, angielskie "kryminalistki" są niezrównane. Nawiązuje do nich amerykańska pisarka kryminałów Carolyn G. Hart w swojej książce "Śmierć według Agathy Christie". Hart jest również autorką cyklu "Śmierć na życzenie".
"Morderstwo według Agathy Christie"
Dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Agathy Christie właścicielka księgarni "Śmierć na żądanie", sprzedającej powieści kryminalne, organizuje zjazd miłośników książek pierwszej damy kryminału. Już pierwszego dnia ktoś usiłuje zabić jednego z uczestników konferencji. Annie i jej mąż Max próbują zapobiec morderstwu, ale na próżno. Pierwszą, choć nie ostatnią ofiarą jest mężczyzna, który na zjeździe wystąpił pod przybranym nazwiskiem, zapożyczonym z powieści Agathy Christie.
Carolyn G. Hart jest autorką siedmiu obsypanych nagrodami powieści z serii "Śmierć na żądanie". Amatorzy klasycznej powieści kryminalnej znajdą w jej książkach perfekcyjnie skonstruowaną intrygę i urocze, zabawne postacie.


https://lubimyczytac.pl/autor/34899/carolyn-g-hart
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 16-09-2022, 06:04
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Napisała Elizka :
Cytat:
Książki z Agathą Raising dobrze jest czytać zgodnie z tytułami kolejnych tomików.
Zmęczona miejską gonitwą Agatha Raisin zamyka dochodową firmę w Londynie i przechodzi na wcześniejszą emeryturę, żeby zasmakować spokojnego życia w cichej wiosce Carsely. Znudzona, samotna, przyzwyczajona do sukcesów i uznania, przystępuje do miejscowego konkursu na najlepszy wypiek. ......


Audiobook Pl
Agatha Raisin i ciasto śmierci

https://www.youtube.com/watch?v=7AIV-0-efes



Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 16-09-2022, 15:13
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Muszę poszukać, bo na Legimi jest tylko cykl z Rose Summer i Harry'm Cathcart'em.
Na razie czytam kryminały polskich autorów.
Aleksander Sowa - "Wielki Pies"

Kraków, rok 2001. Z Wisły zostaje wyłowiona spreparowana skóra zaginionej studentki. Śledczy podejrzewają, że sprawcę bestialskiej zbrodni zainspirował film. Prokurator w obawie przed paniką tuszuje makabryczne odkrycie, potem śledztwo staje w martwym punkcie. Okrzyknięte przez dziennikarzy krakowskim "Milczeniem owiec" morderstwo wzbudza zainteresowanie mediów. Wreszcie w cieniu skandalu do śledztwa wkracza Emil Stompor – krnąbrny, ale zarazem utalentowany oficer Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Stompor mierzy się tym razem nie tylko z własnymi problemami, ale też z najbardziej nietypową sprawą w karierze…
W tym śledztwie nic nie jest takie, na jakie wygląda, a stawką jest wszystko, co w życiu doświadczonego gliny najważniejsze. Raz popełnionych błędów nie można cofnąć, a niewygodnej przeszłości pozbyć się bez właściwej kary i… pokuty.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 10:38
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie

Witam !

Ewa, wybacz że wciskam poniższe wiadomości na wątek o książkach kryminalnych ale ... osoba która napisała tą książkę jest tak niezwykła że, chciałam podzielić się kilkoma informacjami o niej i o jej książce.

"Kobieta zawsze młoda"
Irena Wielocha - entuzjastka zdrowego stylu życia, której historia i dokonania zainspirowały do zmiany tysiące ludzi !

W wieku 68 lat została modelką i występuje w kampaniach polskich marek.

Irena Wielocha, która influencerką została po 65. urodzinach, a trzy lata później zadebiutowała jako modelka, pokazuje, że młodość to stan umysłu, a aktywność sportową można rozpocząć w każdym wieku. Górskie wędrówki, taniec, jazda na rowerze, trening na siłowni, łyżwy, narty, joga… Każde nowe wyzwanie jest dla niej źródłem energii oraz inspiracji do życia w zdrowiu i dobrych relacjach z innymi.

Niezwykłe doświadczenia sprawiły, że Irena Wielocha postanowiła opisać swoją drogę do zdrowia i szczęścia w książce "Kobieta zawsze młoda".


Irena Wielocha - modelka




Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 26-09-2022, 21:03
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Dobre kryminały

Teraz to mam horror bo uczę się wstawiać obrazki, ależ to zawiłe. Załącznik 55260
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.

Ostatnio edytowane przez tesia22022 : 07-12-2022 o 19:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto lubi wakacje w przyczepie ? aka210 Podróże, turystyka 0 20-11-2013 15:10
Kto lubi pracę z drewnem i mógłby pomóc? Zdzisławka Hobby, pasje 0 14-06-2012 00:00
Czego skóra nie lubi zimą - komentarze 67.221.255.xxx Ogólny 0 10-03-2012 11:26
Kręgosłup lubi pływać! - komentarze 77.65.12.xxx Ogólny 0 15-11-2011 17:31
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 13:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.