menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7581  
Nieprzeczytane 15-08-2018, 22:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[ - Co się dzieje, gdy sika się do basenu? ( 19,32 min. ) To tytuł filmu https://www.youtube.com/watch?v=QCVKj2lZJdE gdzie podano badania zachowań ludzi w USA ,wszystko jest w sieci .Jeżeli się pomylił sprostuj , ja podaję źródła i nie są one tajemnicą.

waciu!
uspokój się!
Powtórzę kolejny raz, że zwyczajny i bezbożny ateista nie grzebie po sieciach z różnymi ekstrawagancjami i nie chwali się tym na forum pod nazwą ATEISTA to brzmi dumnie.
Gdyby było coś dziwnego że sikający w Ameryce ateista robi to w inny sposób niż praktykujący ortodoksyjnie żyd, katolik, czy wyznawca zen, to jeszcze jakoś dałoby się rzecz uzasadnić.

Gdybyś nie był rozedrgany emocjonalnie to pewnie zauważyłbyś, że my przeciwko ateistom nic nie mamy, a nawet miewamy wspólne z nimi poglądy na różne wynaturzenia.
Ale ty jako prorok i mesjasz ateistycznej religii zachowujesz się jak kuń z klapkami na oczach i w nausznikach. I trawisz co sam wysikasz-tfu- wydalisz.
I nam się to nie podoba, bo to psuje opinię wszystkim ateistom i niewierzącym.

I na ucho ci powiem, że my nawet lubimy ateistów, ale normalnych i takich co mają zwieracze OK i nie histeryzują na widok byle świństwa znalezionego na jutubie.

amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7582  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 08:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Dzisiaj czwartek jest czas na wiedzę , a że czas biegnie szybko a szczególnie w XXI wieku , nie należy zapominać jak nasza rzeczywistość w Polsce wyglądała 150 lat temu ,pomoże nam internet i youtube. Nie można być " kuniem z klapkami " by nie zdawać sobie sprawy że kultura podlega ewolucji i nasze wierzenia i mentalność mamy po przodkach.Jak to wyglądało dawniej sierpień okres żniw i dzisiaj nasza wizyta w skansenie .
Jak to na wsi dawniej bywało cz.2. "Oj pani, ile ja się nażęła..."
https://www.youtube.com/watch?v=T43pfQrkey8
Żniwa dawniej. Człowiek współczesny w XIX wieku długo by nie pożył [WIDEO]
https://www.youtube.com/watch?v=S0X2aBV7r6o

Wczoraj środa , 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
Jak by na bitwie zwycięskiej nie chciał ugrać też dla siebie KK bo w 1920 analfabetów mrowie a we wszystko uwierzą dzięki skutecznej propagandzie , patrząc w chmury .Mamy piękne hasło nośne dla wszechpolaków „Uczestniczę w obchodach Cudu nad Wisłą w Ossowie” .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7583  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 11:03
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

"O tym, że hejterów w sieci i w rzeczywistości jest dziś cała masa, nie trzeba nikogo przekonywać.
Nienawiść i żółć wylewają się w komentarzach, a obelgi przychodzą niektórym łatwiej
niż komplementy. Dlaczego tak jest? "

Najogólniej psychika trolla potrzebuje pokarmu, więc ważna sprawa - nie karmić hejtera, nie odpowiadać, nie dyskutować z nim.
Można liczyć na administrację wątku, ale czy na pewno?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7584  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 11:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[quote=gratka]"O tym, że hejterów w sieci i w rzeczywistości jest dziś cała masa, nie trzeba nikogo przekonywać.
Nienawiść i żółć wylewają się w komentarzach, a obelgi przychodzą niektórym łatwiej.
Najogólniej psychika trolla potrzebuje pokarmu, więc ważna sprawa - nie karmić hejtera, nie odpowiadać, nie dyskutować z nim. /quote]



Gradko! rozpoznałam tych "łobuzów" wpisałam ich na listę "ignor" i nie dyskutuję z nimi. Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7585  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 11:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ile rocznie kosztuje nas Kościół Katolicki


1. Dotacje z budżetu państwa - 1.980.000.000.- PLN
2. Dopłaty i dotacje z UE - 1.000.000.000.- PLN
3. "Co łaska + taca" - 1.300.000.000.- PLN
4. Zwolnienia podatkowe kościelnych osób prawnych - 3.000.000.000- PLN
5. Odpisy 1% podatku dochodowego - 350.000.000.- PLN
6. Fundusz kościelny - 145.000.000.-PLN
7. Komisja majątkowa (straty w budżecie) - 5.000.000.000.- PLN
8. Koszty katechezy w szkole - 1.350.000.000.- PLN


R a z e m - 14.125.000.000. PLN/rocznie


(ZerodlaKK we współpracy z Kuba WądlyTVfb/yt)


Brakuje na służbę zdrowia, dla niepełnosprawnych, naukę, biednych itp. Niech kościół wam odda to co zagarnął.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 16-08-2018 o 12:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7586  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 16:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Wankabor nagłośnił akcję " Kościół minus " jest tej kasy ok 14 miliardów złotych i dużo dziur na które można było by przeznaczyć te pieniądze .Społeczeństwo powinno samo zadecydować na co te środki przeznaczyć a nie politycy.
https://www.youtube.com/watch?v=DmHfqXQp2Kc
Kuba Wątły TV odc. 129 - Fundacja już działa
https://www.youtube.com/watch?v=tHBm5hZAVGY
Kuba Wątły TV odc.130 - rozmowa z prof. Tomaszem Kowalczukiem. Media obywatelskie to jest to co powinno nas tak samo zainteresować by się nie dać robić w konia.Warto posłuchać prawdy o naszych symbolicznych działaniach nie wiadomo po co.
Co czwartek o 22.00 oglądajcie w Internecie puki możecie.

https://www.youtube.com/channel/UCYJ...thNkJLnMxaXzcA

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-08-2018 o 16:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7587  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 17:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Troszkę śmiechu.
- Szeregowy Kowalski, do czego służy polska armia?
- Polska armia służy do mszy, obywatelu poruczniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7588  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 21:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Gratka napisała -O tym, że hejterów w sieci i w rzeczywistości jest dziś cała masa, nie trzeba nikogo przekonywać.Nienawiść i żółć wylewają się w komentarzach, a obelgi przychodzą niektórym łatwiej niż komplementy.
Jest to prawda , psychologowie to różnie tłumaczą ale bluzganie na operatora OPERATOR 112: „Są telefony, których nie zapomnę DO KOŃCA ŻYCIA” – 7 metrów pod ziemią #40 https://www.youtube.com/watch?v=CKu2zcU6zC0 posłuchaj , warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7589  
Nieprzeczytane 16-08-2018, 23:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jest to prawda , psychologowie to różnie tłumaczą ale bluzganie na operatora OPERATOR 112: „Są telefony, których nie zapomnę DO KOŃCA ŻYCIA” – 7 metrów pod ziemią #40 https://www.youtube.com/watch?v=CKu2zcU6zC0 posłuchaj , warto.




Nie można otworzyć tej strony ( błąd)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7590  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 07:10
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Mnie się otwiera.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7591  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 10:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie ma głupich księży. Głupi są ci, którzy im wierzą. /Grupa Henocha-Fb)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7592  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 11:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał gratka
Mnie się otwiera.
Tak ładnie pisałaś o hejterach Gratko.
I wzywałaś admina '
nadaremno" czy dla takiego wyznania niewątpliwie i oczywiście obsługującej przez Wandeczkę taśmociąg z bezinteresowną miłością do katolików i ich pasterzy?

Cytat:
Nie ma głupich księży. Głupi są ci, którzy im wierzą.
a to tylko przykład.
Widzimy codziennie setki tysięcy wędrowców w różnym wieku maszerujących do miejsca kultu i przy najlepszych chęciach nie nazwalibyśmy ich bandą głupich.

A Wandeczka przecież nie jest katoliczką a nawet twierdzi że jest niewierząca więc to co uprawia to czysty hejt na miarę czystości spirytusu używanego do analiz.

I nie mówimy tu o różnych wynaturzeniach administracji KK a o wyznawcach Absolutu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7593  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 11:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
SIZE="3"][size="3"]Dzisiaj czwartek jest czas na wiedzę , a że czas biegnie szybko a szczególnie w XXI wieku , nie należy zapominać jak nasza rzeczywistość w Polsce wyglądała 150 lat temu ,pomoże nam internet i youtube. Nie można być " kuniem z klapkami " by nie zdawać sobie sprawy że kultura podlega ewolucji i nasze wierzenia i mentalność mamy po przodkach.Jak to wyglądało dawniej sierpień okres żniw i dzisiaj nasza wizyta w skansenie .

Waciu droga!
Mówisz czas na wiedzę, a tą to akurat tym rocznikom do głów wbijano w szkołach PODSTAWOWYCH i MATURZYSTOM w czasach dawno minionych.
Czemuś nie korzystała z dobrodziejstw skutków powojennej
walki z analfabetyzmem?
Nie zwalaj tego na mentalność swoich przodków, bo to nie ich wina że miast lektur za młodu musisz się narkotyzować jutubem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7594  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 12:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Wczoraj oglądnąłem w internecie ,on line kanał antyklerykalnej TV której głównym komentatorem jest Kuba Wątły , znany bezkompromisowy i szczery komentator społeczno-polityczny.Nie cechuje Go jakakolwiek poprawność. (+18). Dzisiaj na youtube dostępne jest wczorajsze wystąpienie https://www.youtube.com/channel/UCYJ...thNkJLnMxaXzcA Kuba Wątły TV odc. 137 o punkcie krytycznym i ostro o biskupie Depo . Program , on line , emitowany co poniedziałek i czwartek o godz 22.00 w Internecie.

Od września 2018 będą realizowane dwa projekty , pierwszy trzy miliony podpisów dotyczący finansowania Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce i drugi , Radio z Wizją dotyczący mediów obywatelskich.W obecnej rzeczywistości nic się nie zrobi bez kasy i dobrze że o tym mówi na początku i nie liczy jedynie na wolontariat .Myślę że nie będziemy mieli powtórki z rozrywki KOD-u i afery z fakturami Mateusza Kijowskiego i głupiej obrony jego zwolenników „ Polacy, nic się nie stało...” Antyklerykałowie powinni być zadowoleni że głos ich jest widoczny w mediach internetowych i z drugiej stroni nie zadowoleni bo w komentarzach politycznych dostaje się wszystkim równo ,rządzącym i pozycji .

Czy pomysł ten ma szanse powodzenia ? myślę że tak , bo wielu ludziom o poglądach prawicowych i lewicowych nie podoba się państwo wyznaniowe , wydatkowanie z budżetu państwa 14 miliardów złotych na jego utrzymanie , kiedy dziur w budżecie dużo i brakuje środków na ważne cele społeczne .
Celu się nie osiągnie kiedy nie dysponuje się mediami w których obowiązują koncesje , ale internet umożliwia dotarcie do ludzi , pokazał Tramp jak się to robi . Finansowanie małymi kwotami projektów młodych ludzi jest realizowane przez darczyńców poprzez https://patronite.pl/ . Przecież Imperium Medialne Rydzyka powstało na początku przez drobne wpłaty rencistów i emerytów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7595  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 13:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dzisiaj na youtube dostępne jest wczorajsze wystąpienie https://www.youtube.com/channel/UCYJ...thNkJLnMxaXzcA Kuba Wątły TV odc. 137 o punkcie krytycznym i ostro o biskupie Depo . Program , on line , emitowany co poniedziałek i czwartek o godz 22.00 w Internecie. /quote]



Wysłuchałam i udostępniłam na fb odc. 137 TV Kuby Wątłego. Aby poznać prawdę, każdy powinien wysłuchać Kubę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7596  
Nieprzeczytane 17-08-2018, 15:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wczoraj oglądnąłem w internecie ,on line kanał antyklerykalnej TV której głównym komentatorem jest Kuba Wątły , znany bezkompromisowy i szczery komentator społeczno-polityczny.Nie cechuje Go jakakolwiek poprawność. (+18). Dzisiaj na youtube dostępne jest wczorajsze wystąpienie https://www.youtube.com/channel/UCYJ...thNkJLnMxaXzcA Kuba Wątły TV odc. 137 o punkcie krytycznym i ostro o biskupie Depo . Program , on line , emitowany co poniedziałek i czwartek o godz 22.00 w Internecie.

Od września 2018 będą realizowane dwa projekty , pierwszy trzy miliony podpisów dotyczący finansowania Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce i drugi , Radio z Wizją dotyczący mediów obywatelskich.W obecnej rzeczywistości nic się nie zrobi bez kasy i dobrze że o tym mówi na początku i nie liczy jedynie na wolontariat .Myślę że nie będziemy mieli powtórki z rozrywki KOD-u i afery z fakturami Mateusza Kijowskiego i głupiej obrony jego zwolenników „ Polacy, nic się nie stało...” Antyklerykałowie powinni być zadowoleni że głos ich jest widoczny w mediach internetowych i z drugiej stroni nie zadowoleni bo w komentarzach politycznych dostaje się wszystkim równo ,rządzącym i pozycji .




Ostro o biskupie Depo!!!

Brawo!! Ja mogę ze swej strony biskupowi jeszcze dołożyć!!
Był na urodzinach mojej Świętej już Pamięci Matki / na moje nie przyjdzie na 200% /

Ciekawi mnie, czy purpurat bywa na urodzinach wszystkich 100- letnich mieszkańców grodu,
czy tylko u tych, co ofiarowują świętym osobom nieruchomości.

Z drugiej strony Waciu piszesz nieco nieostrożnie o Świętym Mężu,
bo ów wczoraj się objawił jako obrońca obrońców Konstytucji.
Teraz już wiem, czemu poczułam do niego antypatię.
2 lata temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7597  
Nieprzeczytane 18-08-2018, 11:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu wynika z tego co piszesz, to Depo zawdzięcza stanowisko jakie obecnie zajmuje też dzięki wsparciu twojej rodziny ,przy nominacjach purpuratów jest to ważne , bo przede wszystkim liczy się interes firmy. Co do świętości i słowa święty dla przypomnienia , dla tych co rzadko wchodzą na ten wątek, w Nowym Testamencie słowo święty lub święci używane jest pod adresem wszystkich wierzących w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Ja słowo święty rozumiem jako etyczny wzorzec postępowania stąd oceny świętych mogą odbiegać od ogólnie kreowanych świętości w mediach społecznościowych. To co widzę to maż też na sprawy " świętych krów " swoje zdanie i też nie kierując się opinią ogółu . Tak trzymaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7598  
Nieprzeczytane 18-08-2018, 11:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Blaski i cienie multikulti. Kaja Bryx, Piotr Napierała i Jacek Tabisz ( 1.18,17 ) https://www.youtube.com/watch?v=agh0_NUMiXw
Ludzie z natury swojej są ciekawi świata, co dotyczy także innych kultur. Od wieków nasz gatunek snuje barwne opowieści o niezwykłych mieszkańcach odległych krain. Współcześnie jednak otwartość na "innych" staje się zideologizowanym dogmatem i sprawia, że zaczyna się dostrzegać wyimaginowane zło w granicach własnego kraju czy drzwiach własnego domu. Jednocześnie korporacje i inni duzi pracodawcy zawierają sojusz z politykami snobującymi się na ślepy idealizm, gdyż czasem wygodniej jest sprowadzić pracowników z daleka, niż podnieść choć trochę pensje we własnej firmie.

Temat multikulti rzeka , od dłuższego czasu jest tematem numer jeden w mediach i znalazł się też TV Racjonalista i nawet Jacek Tabisz pierwszy racjonalista III RP zabrał w tej sprawie głos.Z tych trzech dyskutujących osób Kaja Bryx najrozsądniej w tym temacie się wypowiadała.Zapomnieli dyskutujący powiedzieć z skąd się ci uchodźcy biorą i dla czego emigrują do Europy.Media wprowadzały nas od początku w błąd informując że są to uchodźcy polityczni a okazało się że to są uchodźcy ekonomiczni którzy chcą sobie podnieść standard życia i skorzystać z osłon socjalnych wypracowanych przez społeczeństwa europejskie.Są też wśród nich ci co mieszkali w krajach źle zarządzanych gdzie stopa życiowa niska oraz ci co stracili źródło utrzymania w rolnictwie poprzez zmiany klimatyczne .Kulturowo i mentalnie większość z nich z poza Europy ma trudności do przystosowania się do warunków europejskich . Media kierujące się sensacją pokazują nam patologie związane z uchodzcami rozdmuchując do niebywałych rozmiarów przez co podchodzimy do tych spraw emocjonalnie.

Nie mają racji ci co uważają że podniesieniem pensji rozwiążemy problem , ponieważ by być konkurencyjnym na rynku globalnym to ma znaczenie w kosztach nie tylko czynnik płacowy ale i podatki koszty energii itd.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-08-2018 o 15:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7599  
Nieprzeczytane 18-08-2018, 21:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

W/g sukienkowych darmozjadów ewangelia jest ważniejsza od konstytucji. Polacy -Słowianie!!! wierzycie im?


Ewangelia jest IZRAELSKA, a konstytucja jest nasza POLSKA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7600  
Nieprzeczytane 18-08-2018, 21:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu wynika z tego co piszesz, to Depo zawdzięcza stanowisko jakie obecnie zajmuje też dzięki wsparciu twojej rodziny ,przy nominacjach purpuratów jest to ważne , bo przede wszystkim liczy się interes firmy. Co do świętości i słowa święty dla przypomnienia , dla tych co rzadko wchodzą na ten wątek, w Nowym Testamencie słowo święty lub święci używane jest pod adresem wszystkich wierzących w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Ja słowo święty rozumiem jako etyczny wzorzec postępowania stąd oceny świętych mogą odbiegać od ogólnie kreowanych świętości w mediach społecznościowych. To co widzę to maż też na sprawy " świętych krów " swoje zdanie i też nie kierując się opinią ogółu . Tak trzymaj.


Waciu, stanowisko jak stanowisko,
ale wsparcie na pewno, skoro na 100-lecie przyjechał do Matki.
Urodziłam się w rodzinie katolickiej, która zawsze wspierała KK różnymi donacjami.
Mój mąż z kolei nawet nie był ochrzczony co mi bardzo imponowało.. Wyobraź sobie co to było.... a zawsze lubiłam. gdy koło mnie coś się działo.
A ślub musiał być w Katedrze i koniec. Inaczej tata zawał, mama wylew a bracia obaj po ślubach w Katedrze
dostaliby ruptury.
Mnie było wszystko jedno, ślub mi wisiał...no jedynie kiecka z koronki ...nie powiem.
Skandal Waciu był. Biedny bolszewik pogalopował do W-wy
do wujka bardzo religijnego
i ciupasem w ciągu miesiąca się ochrzcił, poszedł do pierwszej komunii itd. Jak wspomina, przyświecał mu cel nadrzędny- łóżko w którym śpię ja.
I on też koniecznie chciał się znaleźć w tym samym nie wiedzieć czemu.

Nie wiem co myślał Bóg, skoro niebożę zostało na arkanie przywleczone na łono KK,
ale skoro przez pół wieku nie było turbulencji
to chyba machnął ręką.
Mam sporo sentymentu do swego dzieciństwa i młodości,
ale od wielu lat inaczej patrzę na te sprawy. I jeśli jakąś sumą obdaruję kogoś poza rodziną,
będzie to fundacja ratująca konie i schronisko.
Nie żadna organizacja katolicka. Oni mają dość kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.