menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #621  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 08:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

O mamo!!!! Swietne ! Ci niepalacze to złosliwe bestie!!!!! A trochę zrozumienia dla maluczkich???
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #622  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 08:45
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Oj ciężki ten dzień był by i dla mnie bez papieroska nawet mi kawa nie smakuje, palę i bedę palić bo nie udało mi się żucić mimo szczerych chęci.
__________________
  #623  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Powiem ci coś renet -i to jest wyznanie debila (mówię o sobie) rzuciłam palenie tak ze 20 lat temu i tyleż nie palilam (prawie) 2 lata temu coś mnie podkusilo -efekt:mój poprzedni wpis.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #624  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Powiem ci coś renet -i to jest wyznanie debila (mówię o sobie) rzuciłam palenie tak ze 20 lat temu i tyleż nie palilam (prawie) 2 lata temu coś mnie podkusilo -efekt:mój poprzedni wpis.

Widocznie przez te 20 lat nie poczulas wstretu do papierosow..jezeli cie podkusilo..prawda?
  #625  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Mam tak samo

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ojej a ja sobie palę wesolo i nic mnie nie bierze dzien bez papierosa jak bedę chciala to sobie taki urządze tylko po co?????Jakieś przyjemności na p..trza zachować.
bo chcę i lubię.
  #626  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu to mnie zdołowałaś. Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego,że zawsze można wrócić do nałogu. Jestem trzeżwym alkoholikiem od 7 lat i nie palę od 4,5 lat nam nadzieję,że tak pozostanie do ostatnich dni na tym pięknym świecie. Po tylu latach nie palenia wrócić do nałogu uważam za okropną porażkę. I żadne tłumaczenie mnie nie przekona.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #627  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:11
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Tadeusz na coś trzeba umrzć a umrzeć zdrowym to dopiero poraszka.
__________________
  #628  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Małgosiu to mnie zdołowałaś. Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego,że zawsze można wrócić do nałogu. Jestem trzeżwym alkoholikiem od 7 lat i nie palę od 4,5 lat nam nadzieję,że tak pozostanie do ostatnich dni na tym pięknym świecie. Po tylu latach nie palenia wrócić do nałogu uważam za okropną porażkę. I żadne tłumaczenie mnie nie przekona.
Masz pewnie silniejszy charakter ode mnie ,nie doluj się ......i mnie prosze nie dolowac moimi porażkami bo dziś już jestem doszczętnie zdołowana. Te porażki w nałóg mi wchodzą czy co.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #629  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:29
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 117
Domyślnie

Małgoś...zamiast rzuć palenie, ogłośmy dzień rzucania porażek a kysz porażki....
  #630  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:32
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Małgosiu to mnie zdołowałaś. Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego,że zawsze można wrócić do nałogu. Jestem trzeżwym alkoholikiem od 7 lat i nie palę od 4,5 lat nam nadzieję,że tak pozostanie do ostatnich dni na tym pięknym świecie. Po tylu latach nie palenia wrócić do nałogu uważam za okropną porażkę. I żadne tłumaczenie mnie nie przekona.
Podziwiam Cię i gratuluje z całego serca też walczyłam z paleniem .Dzisiaj jestem szczęśliwa,a było to już parę lat temu.Uważam ,że jeżeli człowiek nauczył się palić to na tej samej zasadzie powinien się oduczyć.Pod nr. tel.0801108108 bezpłatnie fachowcy służą pomocą.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #631  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:55
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Paliłam długo i dużo, ale nie palę już 17 lat i nie wyobrażam sobie by wrócić do tego nałogu.Rozumię tych co palą i chcieliby rzucić palenie, wiem , ze to jest bardzo trudne. Ale warto, warto próbować i próbować aż trafi się na taki dzień , że silna wola weżmie góre nad nałogiem.
Wszystkim którzy chcą życzę sukcesów !!!!!
  #632  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 21:37
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara13
Mój brat zmarł z powodu nowotworu płuc, palił DWIE PACZKI PAPIEROSÓW dziennie, czy to nie powód, żeby rzucić palenie!!!
Oczywiście , że to jest powód i to jaki co znaczy życie, jeżeli nie ma zdrowia, tytoń to trucizna wystarczy uruchomić wyobraźnię, też paliłam ale na szczęście to już historia.Życzę palaczom wyobraźni i wytrwałości w tym trudnym przedsięwzięciu bo warto.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #633  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 07:33
ewamariae's Avatar
ewamariae ewamariae jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: koszalin
Posty: 90
Domyślnie

Powodów, aby przestac palic jeste wiele...zdrowie, uroda, pieniądze....ale co zrobic kiedy nałog silniejszy od ROZUMU?
  #634  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 08:18
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

ROZUMOWI trzeba wytłumaczyć co jest w ZYCIU wazne o co WZNIEJSZE!Pozdrawiam cieplutko,byla palaczka37.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #635  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 09:39
tetad's Avatar
tetad tetad jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: krakow
Posty: 28
Uśmiech jak nie palic :?

Cytat:
Napisał tadeusz50
Szczerze powiedziawszy zapomniałem o tym dniu już dość dawno nie palę. będzie 4,5lat nieplący tak trzymamy


Tadeuszu a moze poradzisz jak rzucic palenie? Ja wiem ,ze nie wolno palic ...i chyba dlatego pale szybko ...(to byl zart) Zmagam sie z tym nalogiem bardzo dlugo , hipnoza,bioenergoterapia,akupunktura,wszczepiony kolczyk ...itd .itd..niestety wszystkie kuracje przegrywaja z moim nalogiem ...Niestety na "silna wole" nie mam co liczyc ..zawsze znajde dla siebie usprawiedliwienie pozdrawiam
  #636  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 10:30
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Rzucić palenie?Nic prostszego!

Cytat:
Napisał tetad
Zmagam sie z tym nalogiem bardzo dlugo ,
1.Koniecznie przeczytaj wszystkie posty w tym wątku!Zobacz ile tu rad,zachęt,propozycji,radości z uwolnienia się z tego wstrętnego nałogu!
2.Znowu przypomnę radę Whartona/wspaniały pisarz/:
Palenie to jak ptasie guano na ramieniu-sam go zrzuć,a pytania jak to zrobić niewiele ci pomogą./To niedokładny cytat,ale sens właśnie taki/
3.Jak tylko rzucisz ,zdobędziesz wieeele szacunku do siebie,zdrowie,nowych przyjaciół,więcej kasy w kieszeni/chyba że masz jej tak dużo,że możesz tracić bez sensu /no ,trochę kilogramów na początku,ale wszyscy ci pogratulują ,bo to sukces bezcenny.Pomyśl ! nasz organizm jest wspaniałą maszynerią,najwyższej klasy myślącym komputerem,świątynią .....no nie wiem czym tam jeszcze naj,naj...,a ty,kurtka,sypiesz mu piasek w tryby!!!
3.Zacznij,a uda się!Ja ci to mówię,bo wiem!
4.A potem wskocz tutaj "Nie palę papierosów!"
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...osow.-829.html


A teraz PIOSENKA
http://www.wrzuta.pl/audio/altYdxRgP...przestac_palic

naciśnij trójkącik i słuchaj i myśl!!!!

Ostatnio edytowane przez elizka : 02-06-2008 o 11:06.
  #637  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 11:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

tetad
Pytasz jak nie palić?
Odpowiem może w sposób pokrętny. Jestem trzeżwym alkoholikiem od 7 lat i nie palącym od 4,5 roku. Wiem z innego wątku, że miałaś problem w kręgu bliskich z alkoholizmem i nic nie pomogło. U mnie tez nic nie pomagało, aż do momentu gdy sam naprawdę chciałem przestać pić. DLA SIEBIE. Podobnie jest z paleniem dokąd sama nie będziesz chcieć nic nie pomoże. Do problemu rzucenia palenia podeszlem na całkowitym luzie "może się uda" - no i udało się jak narazie nie palę. Wcześniej wypowiadałem się jak wielu palących "jakas przyjemnośc mi się należy" "wędzone dłużej wisi" "na coś trzeba umrzeć" i szereg innych wymówek podobnych do tych jakich używają alkoholicy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #638  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 15:38
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

kochani nie palący.Pilnujcie sie bardzo! Nie paliłam 10 lat, póżniej przyszedł bardzo silny stres, rozum się wyłączył, i znowu palę od kilku lat. Ten nałóg jest jak otwarty nóż w kieszeni.
  #639  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 15:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał dagmara
kochani nie palący.Pilnujcie sie bardzo! Nie paliłam 10 lat, póżniej przyszedł bardzo silny stres, rozum się wyłączył, i znowu palę od kilku lat. Ten nałóg jest jak otwarty nóż w kieszeni.

zauwazylam ze to zdarza sie wielu osobom..
Ja przestalam palic 26 lat temu.. generalnie.. to znaczy teoretycznie nie palilam ale w praktyce podpalalam tzw" cudzesy" ... bo bylo fajnie tak po winku z jakims gosciemm wyjsc na papierosa.. Gosc z domu.. moglam nie palic miesiacami..

okolo 10 lat temu postanowilam zaprzestac na 100% .. i to bylo tez trudne.. prawie jak to pierwsze... Udalo sie i mysl o zapalaniu papierosa nie ma dla mnie juz zadnego znaczenia a smrod dymu przyprawia mnie o mdlosci....

Czy myslicie ze ja moge byc jeszcze w niebespieczenstwie ???
W miedzyczasie w obydwu periodach.. mialam mocne stresy ale do glowy nie przyszlo mi zeby palic..
  #640  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

UZALEŻNIENI
Zapamiętajcie sobie człowiek uzależniony od czegoś (wstaw typ uzależnienia) jest uzależniony od tego do końca swoich dni. Może nie (pić, palić, narkotyzować się, grać itd) ale uzależnienie zawsze może powrócić bez względu na naszą wolę. Tak twierdzą terapeuci i ja się do tego przyłączam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.