menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9641  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 06:31
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Danciu, dzięcioła także nie słyszałam wiele lat. Mało bywam w prawdziwym lesie z dala od ludzi, a w naszym podmiejskim chyba nie ma. Kukułkę słyszę dosyć często. U nas jest wierzenie, że jeśli pierwszy raz na wiosnę usłyszy się kukułkę i nie ma się przy sobie pieniędzy, to cały rok będzie biedny. Mnie w tym roku okukała bez portfela. Ale potem sprzątałam w torebce i znalazłam 20 gr. Czyli miałam pieniądze i nie powinno być źle.
Miłego dnia wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9642  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 10:39
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam!

Zapowiadała sie słoneczna niedziela ,a tu nagle nadeszła chmurka i zaczęło padać ,a może to tylko tak przelotnie?chyba tak bo już pokazuje się słoneczko -co za zwariowany ten lipiec w tym roku.
Krysiu-troche zazdroszczę Ci tych wycieczek rowerowych ,ale jak pogoda dzisiaj pozwoli to wybiorę sie na spacerek z kijkami
Danciu-uwazaj na siebie ,a zwłaszcza na takie nagłe skłony -życzę Ci dużo zdrówka
Edziu -nie ryzykuj chodzenia w klapkach po lesie ,a co tam grzyby ,ja tez ubolewam ,że ludziska noszą pełne kosze ,a ja nie mogę -mówi sie trudno .Pozdrawiam wszystkich i
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9643  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 10:44
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Zachmurzyło się i spadło parę kropel deszczu. Za mało, żeby podlało ogródki, ale siano zmokło. Chociaż właściwie już po sianokosach.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9644  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 10:45
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Dzis odprowadzam córke z wnuczkami na pociąg-jadą do domu!!Remont odłozyłam bo jak było do przewidzenia córka pożyczyła ode mnie 1500 zł na naprawę samochodu.Odda w ratach.Zresztą już niedługo wyjezdżam(01.08)to po co mi teraz remont?!Jak wrócę z nową kasą i rata od córki to zacznę.Teraz to nie ma sensu.
Odwiedzinki będ\ą ale skrócone,bo miały być związane z remontem a tak będzie tylko konsultacja!
Jeszcze czeka mnie wizyta u stomatologa i szlus-koniec!
Fajny miałam urlop-wypoczęłam w ruchu i na wycieczkach!Deska najdłuższa już była w Szymbarku,park linowy tarzan też!Wychodziłam po 3 razy dziennie na dwór i lizy się też wchodzenie po schodach na piętro te 3x na dzień!!
Wczoraj byliśmy na koncercie Sławomira Zapały do 22,00.
Popadałysmy w łóżka i spalyśmy do 8,00.
Ni nic,życzę i dla Was energii na dzis i nie tylko-pozytywnej energii!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9645  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 10:48
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Helenko, witaj! Przyszłaś, kiedy ja szukałam fotki ze współczesnych sianokosów. U nas grzybów nie ma. Na bazarku czasem trochę podgrzybków widać, ale drogie bardzo. A na rower pewnie dzisiaj nie wybiorę się, bo pogoda niepewna.
O, i Danusia pokazała się, hej!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9646  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 21:33
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Witajcie , fajnie , że jesteśmy prawie w komplecie .
Ale wiecie co mi przyszło do głowy ? Czytałam Wasze posty i
tak sobie pomyślałam - każdy z nas dzieli się jakimiś przeżyciami , opowiada , wspomina i to mi bardzo się podoba . Nawet wzmianka o pogodzie czy pytanie - ,,jak się czujesz'' czy proste ,,dbaj o siebie '' cieszy i daje jakąś wiarę , moc i lepsze samopoczucie . Sorki kochani ale naszły mnie dziś takie refleksje .
Krysiu , nie na darmo mówi się , że wspomnienia pozostają na zawsze a tego nikt nam nie odbierze . I ja kiedyś słysząc kukułkę szukałam przysłowiowego grosika ... to chyba jest znane w całej Polsce .
Danusiu to został Ci ,,bity '' tydzień do wyjazdu ale wiem , że w miarę możliwości będziesz klikać .
Helenko masz rację - w tym roku jak dotychczas mamy bardzo kapryśne lato choć dziś u nas znów było dość gorąco , +28 st. w dzień , teraz wieje spory wiaterek i temperatura spada .
W Kudowie pewnie jest dużo turystów , prawda ? Wszak to czas urlopowy i wakacje .
Moje ,,towarzystwo '' z pracy właśnie rozpoczęło swój dwutygodniowy urlop , tylko ja mam zwolnienie lekarskie do końca lipca i urlopik muszę przesunąć choć w tej chwili nie wiem kiedy będę miała .
Miłego wieczoru nocnym Markom życzę a śpiochom spokojnej nocki .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9647  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 21:52
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Wychodziłam na balkon , gdzieś w oddali nad miastem przetacza się burza bo widać błysk piorunów....

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9648  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 22:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dobry wieczor. Jak zwykle jestem nocnym markiem ale jak pojde spac przed polnoca to mam problemy ze spaniem.
Rano - to inna bajka . Kto tego nie zna?
Danusie: jedna w formie jak zawsze - szykuje sie do wyjazdu. Druga Danusia ciagle na zwolnieniu do konca lipca. Zdrowiej nam.
Nawet nasz meski rodzynek wpadl - oj,oj nie forsuj nogi.
Milej nocki
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9649  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 23:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Pewnie dzisiaj ja zgaszę światło. Pogoda była nie do końca przewidywalna i zostałam w domu. Po obiedzie przyłożyłam głowę do jaśka i prawie 2 godz. spałam. A przed wieczorem przyszła burza z porządnym deszczem. Ogródki podlane na 2 dni. Jest ciepło, więc może i grzyby pokażą się w większej ilości na pociechę grzybiarzom. Ja nie jestem szczególną wielbicielką grzybów ani grzybobrania. Najchętniej "zbieram" pieczarki w sklepie, ale do lasu lubię pojechać. Zwykle pilnuję wtedy rowerów, aby się nie zgubiły, tzn. aby grzybiarze mogli do nich trafić.
Spokojnej nocy wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9650  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 23:48
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Dobry wieczor. Jak zwykle jestem nocnym markiem ale jak pojde spac przed polnoca to mam problemy ze spaniem.
Rano - to inna bajka . Kto tego nie zna?
Danusie: jedna w formie jak zawsze - szykuje sie do wyjazdu. Druga Danusia ciagle na zwolnieniu do konca lipca. Zdrowiej nam.
Nawet nasz meski rodzynek wpadl - oj,oj nie forsuj nogi.
Milej nocki


Może dobrze byłoby założyć nowy wątek dla nocnych marków? Nieraz wchodzę tu gdy nie mogę zasnąć i jest pusto. Nie ma z kim rozmawiać. Może wszyscy seniorzy śpią a może nie wchodzą do tego portalu bo nie spodziewają się kogoś zastać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9651  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 06:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Witajcie rankiem! Dzień wstał świeży, wykąpany, jest ciepło i słonecznie. Ale prognozy zapowiadają nadal padanie... Hm, pożyjemy, zobaczymy, na razie zapraszam na kawę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9652  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 16:41
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzień dobry!1Ja w zasadzie zle sypiam w nocy i od jutra zaczne tu zaglądać!Dołączymy wątek dla nocnych marków i już!!Albo dla marysiek bo marka to żadnego chyba o tej porze nie bedzie!Widzę was Krysiu i Danusiu na innym wątku który odkryłam przypadkiem!Ale jestem za biedna do wspólnoty!
Życie samotnych seniorów toczy się ale wcale nie jest łatwe!Ja to pewnie wyląduje do córki i wnuków-wszak to nadal jest moje drugie mieszkanie!
Dzis rozmawiałam z Niemcem z Frankfurtu-całkiem dobrze poszła mi rozmowa!Jest rzeznikiem u siebie-ma dużą rzeznię.Pierwszy raz widzieliśmy sie na skypie,mówil że dziś pada tam deszcz!A w Koscierzynie ciepło!!
Robię sobie obiad-chyb bedzie z kolacją!
Pozdrawiam Was!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9653  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 16:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
Może dobrze byłoby założyć nowy wątek dla nocnych marków? Nieraz wchodzę tu gdy nie mogę zasnąć i jest pusto. Nie ma z kim rozmawiać. Może wszyscy seniorzy śpią a może nie wchodzą do tego portalu bo nie spodziewają się kogoś zastać?

Basiu, milo Cie tu widziec. Czesto tu zagladam ale nie zawsze pisze. Lubie czytac nasze dwie Danusie. Helenke - sa szczere, pelne werwy, zawsze cos ciekawego i zyciowego wniosa do rozmowy. Panowie, tez sa mili. To wszystko! Napuszeni i nadeci tez tu sa - ale to nie moja bajka. Wole ich omijac duzym lukiem. Skladam to na rachunek samotnosci...choroby, niepewnosci zyciowej lub zawodu wykonywanego przed pojsciem na emeryture, ktory zostawil skazy na osobie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 24-07-2017 o 17:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9654  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 17:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Danusiu, hmm...wspolnota? Ciezki orzech do zgryzienia, mimo, ze zycie samotnych seniorow nie jest "wesole", nie wyobrazam siebie zycia w tzw wspolnocie. Po smierci malzonka zrobilam sie wygodnicka Dzieci uwielbiam, ale tez nie "na stale". Nie chcialabym aby mna dyrygowali pod pretekstem, ze jestem "samotna" i...i...i...
Brawo za rozmowki po niemiecku. Najlepszy sposob na nauke.
Milego dnia
O pogodzie nie wspominam - slonce, niebieskie niebo i morze. Troche wiaterku pod wieczor. Wobec tego na spacery chodze raniutko i ciesze sie cisza, z daleka od tlumu turystow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9655  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 21:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

No i znowu minął jeden dzień lata. Pojechałam na przejażdżkę, bo pogoda była idealna. Spójrzcie, jaki zakątek znalazłam... Wiele razy przejeżdżałam tamtędy i dopiero dzisiaj wpadły mi w oko te dzikie zarośla.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9656  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 22:20
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Pięknie pozdrawiam wszyściutkich,dopiero co wróciłem
do domu,bawiłem się z moimi prawnukami,którzy
zjechali do córki z Irlandii.
Przed obiadem kosiłem trawę na działce u koleżanki,
była niezła zabawa bo słońce prażyło nie miłosiernie.
Miałem robić ogórki małosolne,jednak jutro też jest dzień,
więc grzecznie do łóżeczka.


__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9657  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 06:23
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 746
Domyślnie

Dzień dobry! Prognozy zapowiadają deszcz, ale na razie nic na to nie wskazuje. Jest ciepło, a słońce coraz śmielej sobie poczyna. Zaplanowałam miejski dzień - pójdę do biblioteki, uzupełnię zapasy w lodówce, odwiedzę koleżankę. Jeśli nie będzie za gorąco, to może przed wieczorem zajrzę na działkę, pewnie po deszczu trawa urosła. Edziu, szkoda, że mieszkasz daleko... Gdybym Cię ładnie poprosiła nie odmówiłbyś, prawda?
Miłego dnia życzę wszystkim!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9658  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 09:34
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

U mnie troszkę pada. Też mnie chyba czeka koszenie u siostry- ale kosy nie poklepane od co najmniej 3 lat, bo nie miał kto tego zrobić. Już czuję młotek w prawej dłoni i widzę te odciski.
Życzę wszystkim pięknego dnia i zdrówcia.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9659  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 13:28
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam serdecznie!


w dodatku wieje wiatr
co to za zwariowana pogoda -współczuję wszystkim turystom -bo co to za zwiedzanie
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zyczę miłego wtorku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9660  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 18:35
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Odpoczywam w domu i czekam na kuriera który ma przywiezć papiery wyjazdowe.Sąsiadka poczęstowała mnie zupą kalafiorową-bardzo smaczna była!Nie chce już za duzo kupowac bo co zrobię z tym jedzeniem w podróży?kupuję pomidora,ogórka banana wszystko po jednym! Moja kolezanka dostała propozycje do lezącej w łóżku osoby,samotnej.Będzie jej ciężko w tej pracy,ale i ona czuje się bardziej potrzebna w takiej służbie!!Żeby ulżyć lezącej osobie,rozweselić ją jakoś.
A ja wracam do swojego dr.Będę znów przegrywać z nim w chinczyka bo oszukuje!Cwany bo jak rzuci na kant i nie zbije mnie to jeszcze raz rzuca a jak mu pasują oczka to zbija mnie i już!!Niech mu będzie niech się cieszy!!
Z żadnego gościa nic nie będzie-wybadałam go na czym mu zależy i wiem czego ode mnie oczekuje!Ale nie ze mną te numery!Po co chce od razu przyjechać na "chatę"-wiadomo!Nawet strach spotkać się bo podpuściłam go i może mi dać w skórę.Ha,ha nie to abym bała się strasznie ale po co mi ten kłopot przed wyjazdem?!
Pogoda taka sobie ni to ciepło ni zimno!Ale pochmurno i nie pada.To do jutra i zyczę miłego wieczoru!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.