menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 22:08
kwiatko1 kwiatko1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Uwaga Opieka


Poszukuje miejsca w domu opieki, lub domu spokojnej starosci w Szczecinie, dla mojej matki. Prosze o informacje lub oferty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 07:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

A czy matka umieściła cię kiedyś w Domu Dziecka ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 07:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A czy matka umieściła cię kiedyś w Domu Dziecka ?
Czemu tak jednoznacznie kogoś osądzasz? Są różne sytuacje życiowe. Poza tym po to są te domy opieki.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 08:30
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał kwiatko1
Poszukuje miejsca w domu opieki, lub domu spokojnej starosci w Szczecinie, dla mojej matki. Prosze o informacje lub oferty.
Myślę,że powinieneś szukać w internecie pod hasłem domy opieki w Szczecinie i sam zrobić rozeznanie,który spełnia Twoje wymogi i jest "na Twoją kieszeń".I sprawdzać jeszcze czy wszystko jest o.k.poprzez częste wizyty u mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 08:33
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A czy matka umieściła cię kiedyś w Domu Dziecka ?
Przyłączam się do opinii Tadeusza. Nic nie wiesz o człowieku,a wydajesz radykalne osądy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 08:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tak, w tych sprawach, mam poglądy bardzo radykalne. Domy Dziecka i Domy Opieki są potrzebne, ale wyjątkowych sytuacjach. Stało się jednak coś niedobrego, że niepotrzebne dzieci i nie potrzebni starzy rodzice są pozbawiani własnych domów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 08:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

o, przepraszam, trochę błędów maszynowych narobiła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 09:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z tego co wiem pewna seniorka przebywa w takowym domu i stamtąd udziela się tu w seniorku. Raczej chwali sobie pobyt tam.
Jako nastolatek byłem naocznym świadkiem i uczestnikiem jak moja mama opiekuj się swoją mamą i jednocześnie teściową. Byłem jeszcze ja i brat. Miłość do mamy zabrała z jej życia kilka lat. Pewnie dłużej by była na tym świecie. Nie miałem podobnego problemu ze swoimi rodzicami - chorowali stosunkowo krótko. Jednak gdyby nadeszła chwila chcę się udać do takiego domu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 09:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Z tego co wiem pewna seniorka przebywa w takowym domu i stamtąd udziela się tu w seniorku. Raczej chwali sobie pobyt tam.
Jako nastolatek byłem naocznym świadkiem i uczestnikiem jak moja mama opiekuj się swoją mamą i jednocześnie teściową. Byłem jeszcze ja i brat. Miłość do mamy zabrała z jej życia kilka lat. Pewnie dłużej by była na tym świecie. Nie miałem podobnego problemu ze swoimi rodzicami - chorowali stosunkowo krótko. Jednak gdyby nadeszła chwila chcę się udać do takiego domu.

A ja nie chcę !!!
Tam nie wolno mieć nawet kota na własność.
Bez kota , ja umrę natychmiast.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 09:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A ja nie chcę !!!
Tam nie wolno mieć nawet kota na własność.
Bez kota , ja umrę natychmiast.
Lilu oczywiście takie jest Twoje zdanie. A co zrobisz gdy Twój stan zdrowia nie pozwoli na najmniejszą choć opiekę nad czworonogiem -jakimkolwiek. Ja o tej sytuacji myślałem. Oczywiście nie życzę nikomu takich wyborów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 10:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tadeuszu, nie wiem czy mogę tak napisać (bo nie bardzo wierzę w przeznaczenia), że każdy z nas ma określony na tym świecie przedział od.. do. Twoja mama opiekowała się swoją chorą matką z miłością i to dawało jej wewnętrzną radość mino trudu jaki ponosiła. Nigdy nie wiadomo, czy gdyby tego nie robiła, faktycznie żyłaby dłużej. Nie ma sensu obwiniać dobre uczynki.Pozdrwiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 10:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wankabor
Cytat:
Twoja mama opiekowała się swoją chorą matką z miłością i to dawało jej wewnętrzną radość mino trudu jaki ponosiła. Nigdy nie wiadomo, czy gdyby tego nie robiła, faktycznie żyłaby dłużej.
Z miłością tak. Jednak ile razy mówiła, "chcę odpocząć choć kilka dni". Dalej to były lat sześćdziesiąte ub.w. i ogromne trudności w umieszczeniu takiej osoby w Domu Spokojnej Starości. Jeszcze mówiła "co ludzie powiedzą?"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 10:46
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

W dzisiejszych czasach kiedy młodzi są tak zaganiani jak sami wiecie, to nie to co dawniej od godz,7.00 do 15.00 i do domku. Na przeciw mnie mieszka młodziutkie małżeństwo - dom piękny po remoncie -widać że mają pieniądze- ale nie mają kiedy cieszyć się nim pracują od 8.00 do późnego wieczora. Takie czasy i jak pogodzić prace z ewentualną opieką nad rodzicem. To bardzo trudny temat i zastanawiam się nad tym nie raz i nie dwa. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:19
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Wczoraj rozmawiałam ze znajomymi na ten temat/38 lat/,nie wyobrażał sobie tego.Ja jednak jestem innego zdania,mimo że moją mamą opiekowałam się 24 na dobę.Bylam już na emeryturze i to załatwialo sprawę.A gdyby chora leżąca osba była skazana na przebywanie 10 godz.sama?Nie wszędzie można załatwić prywatnie opiekę na tyle godzin.W mieście jest latwiej znależć kogoś aniżeli na wsi.Jeżeli nie można złatwić opieki,jestem za i tak łatwo nie można ludzi krytykować.Tylko jeszcze musi w nas zostać elementarne poczucie miłości i obowiązku,aby chorego b.często odwiedzać,by nie poczuł się odrzucony.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:24
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Kwiatko 1.
Może Twojej mamie lepiej byłoby gdyby ktoś przychodził do niej codziennie i opiekował się nią w jej domku?Czy ona może sama tego chce? Jeśli wszystko przemyslałeś no to slorzystaj z porad Zdzisi.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tu Basia przedstawiła całe sedno sprawy.
Cytat:
Tylko jeszcze musi w nas zostać elementarne poczucie miłości i obowiązku,aby chorego b.często odwiedzać,by nie poczuł się odrzucony.
Nie pozostawić w samotności i jeszcze może czychać jak przyjdzie renta-emerytura po "dotację"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:27
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
Kwiatko 1.
Może Twojej mamie lepiej byłoby gdyby ktoś przychodził do niej codziennie i opiekował się nią w jej domku?Czy ona może sama tego chce? Jeśli wszystko przemyslałeś no to slorzystaj z porad Zdzisi.

Ale opieka w domu chorego jest niestety bardzo droga i nie każdego na nią stać w tym jest szkopuł !!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:40
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Tak, w tych sprawach, mam poglądy bardzo radykalne. Domy Dziecka i Domy Opieki są potrzebne, ale wyjątkowych sytuacjach. Stało się jednak coś niedobrego, że niepotrzebne dzieci i nie potrzebni starzy rodzice są pozbawiani własnych domów.
W domach dziecka przebywają dzieci porzucane przez "wyrodnych rodziców" lub im odbierane sądownie oraz sieroty.Z rodzicami to zupełnie inna sprawa.Można bardzo kochać rodziców,ale nie mieć innego wyjścia i umieścić w takim właśnie domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zdzisia

Cytat:
W domach dziecka przebywają dzieci porzucane przez "wyrodnych rodziców" lub im odbierane sądownie oraz sieroty

Może jeszcze trzeba nazwać pewną grupę dzieci a właściwie dwie grupy "sierot emigracyjnych" zostawionych dziadkom lub sąsiadom. A co zrobić z dziećmi jak tu w KSC pewna mama prosi o pomoc bo nie ma pracy. Może chwilowe umieszczenie w Domu Dziecka lub rodzinie zastępczej było by lepszym wyjściem. Okrutne dla wszystkich, lecz czy nie lepsze?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 11:58
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła Opieka nad chorym.

Bywają różne sytuacje życiowe,i w pełni popieram rady i uwagi Tadeusza.Co zrobi córka lub syn,gdy ma chorą osobe na Azheimera,ci ludzie uciekają i błakają sie po wsi,w poszukiwaniu nie wiem czego,aby do przodu.Z takimi chorymi osobami muszą sie zająć profesjonaliści.Niejednokrotnie,jest to do rodziny przykre ale nie mają oni wyjścia.Popieram domy opieki.A do Lili-to masz racje ja też bym bez kota szybko umarła.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka monik87 Praca, wolontariat 0 28-11-2008 11:51
Opieka w Bydgoszczy wyzyny Opieka 8 03-11-2008 17:20
opieka hanka baf Praca, wolontariat 0 09-07-2008 15:50
opieka zdrowotna magda86 Choroby, badania, terapie 4 13-10-2007 18:03
Opieka nad seniorami w Europie Pere Opieka 8 06-06-2007 16:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.