menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #15461  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 16:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE519 44
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15462  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 16:06
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE520 29
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15463  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 16:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

MARK ZUCKERBERG

Urodzony w żydowskiej rodzinie twórca Facebooka publicznie deklaruje, że jest ateistą. W nadprzyrodzone moce nie wierzy, odkąd skończył 13 lat. Zamiast tego woli brać sprawy w swoje ręce.
Prócz wprowadzenia ludzkości w świat nowych mediów społecznościowych, Zuckerberg znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Niespełna rok temu trzydziestodwuletni miliarder i jego żona, Priscilla Chan, ogłosili, że zamierzają przeznaczyć część wartych ok. 45 mld dolarów akcji słynnej spółki na "działania mające ulepszyć świat”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15464  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 16:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Istnieje negatywny związek pomiędzy inteligencją a religijnością. Innymi słowy: im wyższy iloraz inteligencji, tym większa szansa, że dana osoba jest ateistą - czytamy na łamach najnowszego wydania czasopisma „Evolutionary Psychological Science”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15465  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 16:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tomasz Gadacz
Pedofile w sutannach straszą zarazą, gorszej zarazy od KK nie ma
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15466  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 17:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks. Adam Boniecki 23.11.2020

Nie podpiszę listu w obronie JP2 i nie będę walczył o nazwy ulic, co zaś do pomników, to ich niegdysiejszy wysyp musiał się źle skończyć. Janowi Pawłowi II teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda.
W Warszawie ktoś do nazwy „aleja Jana Pawła II” dopisał słowo „ofiar”. Teraz jest „aleja ofiar Jana Pawła II”. To był wybryk, ale w internecie trwa zbiórka podpisów w sprawie zmiany patrona ulicy. W innych miastach pojawiają się podobne akcje.
W naszej historii mamy już jeden przypadek odebrania ulicy papieżowi. W Warszawie ulicę noszącą od 1770 r. nazwę „Piękna” w 1932 r. przechrzczono na ulicę Piusa XI. Achille Ratti, przyszły Pius XI, od 1918 r. był wizytatorem apostolskim w Polsce i na Litwie, a w latach 1919-21 pierwszym nuncjuszem w niepodległej Polsce. W sierpniu 1920 r., kiedy zagraniczni dyplomaci w obawie przed armią bolszewicką opuścili Warszawę i schronili się w Poznaniu, nuncjusz Ratti pozostał w stolicy. Za to i za życzliwość dla Polski w czasie pontyfikatu otrzymał w roku 1932 ulicę Piękną. Ul. Piusa przetrwała okupację jako „Piusstrasse”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15467  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 17:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czas skończyć z kultem Jana Pawła II

9 maja 2019, czwartek, Jan Hartman

Wojna w Kościołem i jego pasożytniczą potęgą wchodzi w ostrą fazę. Polska idzie tropem innych krajów, gdzie już dawno (czasem przed wiekami) lub niedawno (jak w Irlandii) zdemaskowano potwora ukrytego za obłudnie świątobliwą miną i pokazano mu jego miejsce w wolnym społeczeństwie.

Nadchodzi dla Kościoła czas kary, a dla narodu czas słusznego gniewu i wyzwolenia. A będzie tą karą podporządkowanie Kościoła prawu jednakiemu dla wszystkich organizacji, równy z innymi organizacjami status. Skończy się władza, skończą przywileje, rządowe pieniądze, panoszenie się w instytucjach publicznych i edukacyjnych, bezkarne sianie nienawiści do wszystkiego, co niekatolickie, deprawowanie dzieci opowieściami o grzesznej masturbacji i jeszcze bardziej grzesznym homoseksualizmie. Za to zacznie się płacenie podatków, nie mówiąc już o siedzeniu w więzieniu za pedofilię bądź jej ukrywanie, za złodziejstwo i wyłudzenia.
Jeszcze kilka lat temu działał w Polsce szantaż moralny – krytyka Kościoła mogła być jedynie „konstruktywna”, to znaczy mogła tylko służyć jego dobru. Jakże by bowiem ktoś śmiał być ogólnie przeciwny Kościołowi (a więc Bogu!), czyli nie chcieć jego dobra! Kościoła nie wolno „atakować” – wolno się tylko o niego „troszczyć”.
Dziś wyzwoliliśmy się z tej oślizłej manipulacji. Nie chcemy dobra Kościoła, atakujemy go otwarcie i ani nam się śni o niego troszczyć. Niech się Kościół troszczy i modli o dobro ukochanej przez siebie masonerii, skoro uważa, że zwalczanie zła i rzeczy złych nie przystoi. My, ludzie stojący na gruncie dobroci serca i sumienia, które każą być wyrozumiałym dla złodziejstwa i pedofilii, ale tylko do pewnych granic, nie pozwolimy już wmawiać sobie, że Kościół jest dobry i szlachetny, a tylko niektórzy ludzie Kościoła błądzą i grzeszą.
To kłamstwo. Kościół zawsze był i nadal jest systemowo zły, jego doktryny fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie. Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień.
I nie zmieni tego nawet tysiąc „prawdziwie świętych” kapłanów ani tysiąc przytułków, ani tysiąc szkół. Ani tysiąc pięknych katedr. Ani tysiąc kantat i oratoriów. Znakiem i tradycją Kościoła są tortury i mordowanie „heretyków”, przymus religijny, potworne kampanie wojenne i eksterminacyjne zwane krucjatami, praca niewolnicza i obowiązkowe daniny, nawracanie siłą, deptanie „pogańskich” kultur, bezprzykładna rozpusta dworów papieskich i biskupich, wyłudzanie majątków, piętnowanie Żydów i trzymanie ich w gettach, a także rozwiązłość, przemoc seksualna i pedofilia.
Nigdy nie było inaczej. Niech pierwszy schowa kamień, kto wykaże, że choć przez jedno pokolenie w swej historii Kościół nie popełniał zbrodni, nie niewolił, nie prześladował.
Jeszcze nie wystygły w nas emocje po obejrzeniu filmu „Kler” (fikcyjnego, lecz opartego na kombinacji prawdziwych historii), a już zaczytujemy się w książce F. Martela „Sodoma”, w której dziesiątki kardynałów i biskupów z Watykanu szeroko i sugestywnie opisują zgniliznę moralną i bezbrzeżną rozpustę oraz złodziejstwo panujące w siedzibie Stolicy Apostolskiej, w stolicy „Świętego Apostolskiego Kościoła Rzymskokatolickiego” – zwłaszcza pod rządami pochodzącego z Polski papieża Jana Pawła II. Co za wstyd!
Po drodze mieliśmy sprawę Jankowskiego i chyba pierwszy realny sukces w walce z Kościołem (tak, teraz trzeba walczyć!), jakim było obalenie urągającego moralności publicznej pomnika tego zwyrodnialca. Nie zapomnę roli, jaką w tym przełomowym wydarzeniu odegrała moja przyjaciółka Bożena Aksamit.
Wciąż jednak wisi nad Polską ohydne kłamstwo pedofilskie. Wciąż bezkarnie i bezczelnie niektórzy biskupi i księża parafialni powtarzają swoim wiernym, że pedofilii nie ma w Kościele więcej niż gdzie indziej, że jest należycie zwalczana, a potępianie Kościoła za pedofilię księży jest agresją i niesprawiedliwością. Wciąż wielu – lecz na szczęście coraz mniej – Polaków wierzy w te odrażające kłamstwa.
Bo też ilu Polaków wie, jak wielki uczyniono wysiłek w całym świecie, by dokładnie zbadać, oszacować i udokumentować zjawiska nadużyć seksualnych w Kościele? Ilu wiernych wie o raportach państwowych i pozarządowych (a nawet kościelnych), powstających w coraz to nowych krajach – od Irlandii po Australię? Iluż wie, jak straszną presję wywiera się od kilku dekad na Kościół, by przestał chronić pedofilów, i jak bardzo wciąż tej presji Kościół się opiera, odmawiając rzetelnej współpracy z państwowymi organami ścigania?
Ignorancja chroni Kościół, tak jak chroni go moralna znieczulica i plemienna wierność, która na żadne względy moralne się nie ogląda. Są w końcu i tacy, którzy wierzą, że jakkolwiek zepsuty i ohydny, Kościół daje dostęp do życia wiecznego, a przeto trzeba z nim trzymać. Ale i to się kończy. Jeszcze kilka lat…
A więc jeszcze mamy w oczach „Kler” Smarzowskiego i spadający pomnik Jankowskiego, czytamy Martela, którego rzetelności nikt nie śmie podważać, a tu czeka nas za chwilę porażające doświadczenie, jakim będzie obejrzenie filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich. To film, w którym mówią księża oprawcy i ich ofiary. Księża oprawcy, tacy jak kapelan Wałęsy Franciszek Cybula albo budowniczy Lichenia ks. Eugeniusz M.
Od soboty 11 maja film będzie na kanale YouTube. Boję się go obejrzeć. Ale to mój obowiązek. I każdego Polaka. Katolika zwłaszcza – aby wiedział, komu się w pas kłania, kogo broni i komu oddaje swoje pieniądze w nadziei życia wiecznego.
Apogeum rozpasania Kościoła – złodziejstwa i zboczenia – przypadło na lata pontyfikatu Jana Pawła II. To on był głową Kościoła i na niego spada odpowiedzialność za wszystkie potworności, które działy się pod jego nosem, tuż obok. Ich sprawcami byli nierzadko ludzie, których gorąco protegował i którzy z tej osłony korzystali, by gwałcić i kraść.
Mówić, że Wojtyła nie wiedział (bo mu Dziwisz nie powiedział), to obrażać inteligencję i jego, i naszą. To śmieszne. W gazetach pisali, filmy kręcili, gadali i plotkowali po całym Kościele, a ten akurat głuchy jakiś i nic nie słyszał. Tak jak śmieszne jest w swej naiwności myślenie, że niewiedza cokolwiek usprawiedliwia. Gdyby Wojtyła nie wiedział, że Watykan jest zboczonym burdelem i siedliskiem mafii, to tym bardziej byłby winny.
Kult Wojtyły obraża uczucia religijne ludzi prawdziwie wierzących. Wiara w Boga brzydzi się bowiem kultem jednostki. To jednak ich sprawa. Dla moralności publicznej, moralności świeckiej – hańbą jest wszechobecność hołdów i pomników, nazw ulic, placów i szkół nie tylko dlatego, że sam kult jednostki jest czymś wstrętnym, lecz dlatego, że wiedza o zgniliźnie Kościoła od dawna jest już powszechnie dostępna i niepodważalna.
Nawet ci, którzy będą z nienawiścią komentować ten artykuł, nie podejmą żadnej polemiki z tym twierdzeniem. Nikt nie śmie już dzisiaj utrzymywać – wbrew zapewnieniom niezliczonych księży i biskupów – że Watykan Wojtyły nie był gniazdem węży. Kim więc był sam Wojtyła? Świętym mężem – ojcem węży? A może mieczem archanielskim, spadającym na głowy watykańskich i parafialnych zboczeńców? Tylko dokąd potoczyły się te głowy?
Tak, chcę powiedzieć głośno to, co czują już miliony ludzi. Boli mnie, że 1200 szkół w moim kraju nazywa się imieniem papieża Kościoła zdeprawowanego i unurzanego w pedofilii. Że nie oszczędzono nawet biednego molo w Sopocie, które też nazywa się Jana Pawła II. Że w każdej mieścinie jest ulica Jana Pawła II i jego pomnik.
Boli mnie to, że przez wiele dekad bałem się krytykować Wojtyłę i Kościół, gdyż taka krytyka mogła ściągnąć na mnie represje. To obrzydliwe i poniżające. Ale dziś ani ja się nie boję, ani nie boją się miliony innych. Boją się politycy, czego dowodem ich histeryczna reakcja na wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który oględnie, lecz odważnie powiedział kilka słów prawdy o Kościele i jego roli w Polsce.
Lecz zwykli ludzie, jak mówię, już przestają się bać. Mają dość. Dość agresji, ciemnoty, kłamstw. Dość zboczeńców i naciągaczy. Dość szantażu politycznego, chciwości, załgania i nieustannego obrażania przez księży tych wszystkich, którzy nie chcą być im posłuszni. Po tysiącu lat kończy się nierozerwalnie z polskością związane pasożytowanie Kościoła na naszym państwie, zatruwanie duszy narodu poczuciem grzeszności i winy, łudzenie obietnicami powstania z grobów i raju na ziemi, wyzysk i dominacja.
Wkrótce skończy się płaszczenie się przed księżmi i biskupami, składanie niekończących się danin i hołdów, lęk przed nadprzyrodzoną mocą zaklętą w insygniach kapłaństwa, obrzydliwy, niewolniczy odruch uniżoności wobec księdza, jaki do dziś jeszcze zdarza się u starszych ludzi. Skończy się zabobonna wiara w moc obrazków i święconej wody, skończy się bulgot nienawiści o „dżenderach” i „seksualizacji dzieci”, w wykonaniu owładniętych obsesją seksualną pogromców masturbacji.
Skończy się też kult Jana Pawła II – te wszystkie szkaradne pomniki, te wszechobecne nazwy. To zniknie jak senna mara. Za dwie, może trzy dekady – po ciężkiej walce, w której Watykan i jego ludzie w Polce będą bronić do upadłego każdego przywileju i każdego dochodu. A że przy okazji z moralnego bagna coś tam może na końcu dobrego wyrośnie, to już inna sprawa.
Nawet w szczególnie zbrodniczym Kościele irlandzkim zjawiła się po latach kary jakaś pokora. Nie będę jednak udawał, że szczególnie mi na tym odrodzeniu zależy. Etyczny duch współczesnych narodów Zachodu unosi się wysoko ponad cieniami średniowiecza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15468  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 18:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE48D 05
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15469  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 19:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE347 14
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15470  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 19:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE2B3 12
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15471  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 20:06
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE405 40
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15472  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 20:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Piotr Kusznieruk


Żadnej religii w szkole, żadnych krzyży w urzędach, żadnego kleru na uroczystościach państwowych,
żadnych nazioli na ulicach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15473  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 22:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Marcin Krystian Wichert

Ks. Boniecki o świętym Janie Pawle II: "Nie podpiszę listu w jego obronie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15474  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 22:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127516897_3625890434168739_2044811312937475750_n.j pg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=l9Bd3o ab_-gAX-0pjGY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=5c442aa3b6d2c0ce1b90a8d859b0a85b&oe=5FE530 08


Alfred Michalak

3 thgmSpomonsogordzm.eggd ˇ

Religie w naszej zachodniej kulturze są zbiorem schizofrenii paranoidalnej, czyli są to księgi halucynacji, omanów, urojeń, złudy, oszustw i przewidzeń w najbardziej chorobliwym wytwórczym wydaniu. Człowiek w takiej katolickiej religii jest zdeklasowany do marnego biednego i niegodnego katolickiego grzesznika, który już upadł, zanim się jeszcze narodził, więc narodził się już z grzechem pierworodnym na karku, więc już do końca życia musi wyć jak zbity kundel w kościele katolickim, że bardzo zgrzeszył myślą, słowem, dupą, uczynkiem, zaniedbaniem i wszystkim innym możliwym i jeszcze musi przy wszystkich bić się pięścią w serce i jęczeć z trwogą, moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. No już gorzej nie można upaść na rozumie. Trudno powiedzieć, jak nazwać człowieka, który całe swoje ziemskie życie bierze udział w tych demonicznych katolickich rytuałach i całe ziemskie życie wypowiada te szkodliwe katolickie afirmacje i opiera swój światopogląd na tych demonicznych katolickich bredniach. Tym bardziej trudno mi sobie wyobrazić, że ludzie po studiach także jęczą w kościele katolickim te dołujące modlitwy. Jeśli człowiek po studiach nie potrafi odróżnić dobra od zła, lub prawdy od kłamstwa i klęczy zdołowany w kościele katolickim, to niechybny znak, że upadł na rozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15475  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 22:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jan Hartman

Apel o usunięcie tronu Jana Pawła II z Biblioteki UW. Proszę o upowszechnianie.


https://www.facebook.com/jan.hartman...15829697409011
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15476  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 22:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Janusz Wierzbicki

6t Spononmsocgrdeoddndmz.c ˇ

FRASZKA O COFANIU W ROZWOJU
Religii ideały dawno temu jak gnój skisły
A oni wciąż od nowa
Próbują krzyżem zawracania naszej Wisły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15477  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 09:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ryszard Marynowski
Czarna zaraza panoszy się od wieków w Polsce. Czas zamknąć ten niechlubny rozdział.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15478  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 09:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE611 CF
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15479  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 09:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

  • Jacek Dehnel

    etti2i2o dhSfprlhoiosntopada soeSo oi1tre5fdd:dS3d7 ˇ

    Barwne grono naukowców opublikowało list w obronie kultu papaja - brzmi to jak grono prawdziwych komunistów lamentujących po XX zjeździe KPZR, że szkaluje się Stalina. A szkaluje się, oczywiście, faktami.

    Kiedy byłem małym chłopcem, stanąłem ponoć przed plakatem z Janem Pawłem II i powiedziałem: "Kocham papieża, bo jest dobry, i żaby kocham, bo są pożyteczne."

    Od tego czasu obie te miłości minęły - żaby nadal uważam za pożyteczne, ale rozumiem, że antropocentryczna perspektywa "pożyteczności" zwierząt niekoniecznie jest mądra ani etyczna.

    Co do Wojtyły, dziś wiem, że był kiepskim poetą, mękolącym mistrzem homiletycznego pustosłowia, amoralnym politykiem. Był też homofobem, protektorem pedofilów, awansującym i wspierającym takich łajdaków, jak Groer, McCarrick czy Law, a jego fanatyczna, tępa walka z prezerwatywami kosztowała życie setek tysięcy ludzi w Afryce Subsaharyjskiej (głównie heteroseksualnych zresztą). Wiem też, że do 1990 roku - jak sam kościół przyznaje - we wszystkich polskich diecezjach niszczono papiery dotyczące gwałtów księży na dzieciach "bo złe SB się dowie" - więc i Wojtyła jako biskup przez dwie dekady musiał postępować zgodnie z procedurami krycia sprawców.

    Nie mam pretensji do siebie czteroletniego. Nie mam pretensji do ludzi wówczas nie czteroletnich, ale dwudziesto-, trzydziesto- czy pięćdziesięcioletnich, że dali się skusić temu kultowi jednostki. Ale że dalej w tym oczadzeniu tkwią z naiwnością czterolatka, to mnie już nieco zaskakuje.

    Komentarze
  • Piotr Wachowski
    Najsmutniejsze, panie Jacku jest to, że pośród tych sygnatariuszy jest sporo przyzwoitych ludzi, część osobiście poznałem, rozmawiałem, czytałem książki, publikacje (kilka osób z IBL PAN) i nie spodziewałbym się ich tam. Smuci tym bardziej, że w liście tym apeluje się o prawdę.


    Tom Steck
    Rozwój nauki wymógł konieczność funkcjonowania w świecie pełnym sprzeczności i podwójnych standardów.

    Po latach praktyki mamy wybitnych hipokrytów stojących na czele kościoła i przeciętnego Kowalskiego, który jest dumny z tego, że to właśnie Polak był Papieżem, a świadomość jego przewinień jest schowana tam, gdzie logika, etyka i fizyka leżakują w czasie nabożeństwa.

    Marcin Braun
    Ale żaby trzeba kochać niezależnie od pożyteczności dla człowieka!

    Marta Kruszyńska
    Ja nawet uroniłam łzę, kiedy umarł. Mimo, że byłam niewierząca już i miałam w miarę wyrobione zdanie. Może płakałam za dzieciństwem, był przecież w jakimś sensie jego częścią. Im dalej w las tym więcej mojej niechęci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15480  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 09:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jego Oczami

WcfzffctSioponrasjetgc oeoo mh07f:r5esds7 ˇ

#Tischner opowiadał, kiedyś jak na Krupówkach w Zakopanem spotkał odświętnie ubranego bacę z książeczką do nabożeństwa w ręce. Było to w środę.
- A gdzie tak baco idziecie? - zapytał.
- Ano do burdelu sobie idę.
- No to po co wam książeczka do nabożeństwa?
- Bo jak będzie piknie, to zostanę tam do niedzieli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.