menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1321  
Nieprzeczytane 18-08-2013, 21:38
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie Nie ma co rozumieć....

Cytat:
Napisał martok
Nie rozumiem jak to jest możliwe. Jeśli masz udokumentowane pełne 32 lata pracy i jeśli w momencie przejścia na świadczenie ZUS-owskie osiągnęłaś wiek emerytalny, to nawet przy stosunkowo niskiej płacy, według moich wyliczeń, Twoja emerytura powinna wynosić co najmniej ok. 1500 zł na rękę (jeżeli miałaś przyzwoitą pensję, to oczywiście więcej). Może czegoś zaniedbałaś? Może warto iść z dokumentami do jakiegoś specjalisty od emerytur i rzecz przedyskutować?

Oczywiście to co piszę nie ma zastosowania, jeżeli na emeryturę przechodziłaś przed osiągnięciem ustawowego wieku.

Pozdrawiam - M
*

Polska B, niskie płace ,a pod koniec działalność gospodarcza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1322  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 12:47
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam.Nie myslałam ,że doczekam się takich czasów ,ze będę musiała liczyć kazdy grosz,Taka mam emeryturę.Kiedyś kazano nam zaciskać pasa,aby było pózniej jepiej,No i przyszlo<pózniej>,a ja muszę zaciskać pasa
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1323  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 14:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

1500 zł na rekę to juz luksus...po prawie 40 latach pracy mozna miec 1300 zł na rekę...i nie ma co przeliczać bo wszystko się zgadza... a niektórzy maja jeszcze mniej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1324  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 16:36
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie A no, taka prawda....

Cytat:
Napisał cha_ga
1500 zł na rekę to juz luksus...po prawie 40 latach pracy mozna miec 1300 zł na rekę...i nie ma co przeliczać bo wszystko się zgadza... a niektórzy maja jeszcze mniej...
.................Syty głodnego nie zrozumie....Ma ktoś jeszcze jakieś wąty?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1325  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 19:26
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie samo życie!

Cytat:
Napisał Siri
.................Syty głodnego nie zrozumie....Ma ktoś jeszcze jakieś wąty?!
Absolutnie nikt nie ma wątpliwości!!Dlatego dopóki ma się siłę to się pracuje choćby i w tej biednej Grecji za te 600 albo 700 euro!I to na złote bardzo dla mnie dużo!!Nie wiem ile jeszcze mi zostało życia ale mam siłę i myślę o wnukach.Zarobię nie tylko dla siebie!!Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1326  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 21:29
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
się pracuje choćby i w tej biednej Grecji za te 600 albo 700 euro!I to na złote bardzo dla mnie dużo!!
Żeby Cię tylko nie orżnęli! Życzę Ci powodzenia i w ogóle wszystkiego najlepszego, ale weź pod uwagę co następuje: Grecy dali radę ocyganić całą Unię Europejską na dziesiątki miliardów euro, w tym nawet podejrzliwych Niemców, więc na Twoim miejscu miałbym się na baczności. Pilnuj warunków umowy i nie daj się wykiwać. A przede wszystkim nie wtop żadnych własnych pieniędzy - od Twojego poprzedniego pobytu prawdopodobnie wiele się zmieniło.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1327  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 08:43
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Powodzenia Danusiiu, znajomnośc jezyka i twoje doswiadczenie w podobnej pracy to juz bardzo duże ułatwienie,dodatkowy plus: przynajmniej ominie cie nasza zima, wrócisz wiosna razem z bocianami. ..a laptopa zabierz i odezwij sie czasem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1328  
Nieprzeczytane 23-08-2013, 10:08
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie Jakie mamy myśli takie i działania.

Cytat:
Napisał aniak2015
Życie samotnych seniorów jest różne tak jak każdy człowiek ma inne poglądy na życie. Brak nam bliskości drugiego człowieka, szukamy znajomych, przyjaciół i różnie z tym bywa. Nie jest łatwo przestawić się na radzenie sobie samej ze wszystkim i powiem Wam, że gdy się postaramy to się wszystko uda. Jakie mamy myśli takie i działania. Pozdrawiam i miłej niedzieli .
Witaj Aniu! Dawno tu nie zaglądałem, więc przejrzałem zaległe posty i tu nagle Twoja znakomita wypowiedź. Martwi mnie tylko jedno - chyba za bardzo pogodziłaś się z samotnością, a może tylko ja mam takie wrażenie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi. Użyte przez Ciebie zdanie "Jakie mamy myśli, takie i działania" - brzmi jak mądrość narodowa. Zatem, od dzisiaj zaczynam myśleć intensywnie i pozytywnie, a działanie moje powinno również być intensywne, tudzież pozytywne. Dziękuję Aniu, i tak to jest pięknie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1329  
Nieprzeczytane 24-08-2013, 11:32
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!!Wróciłam z krótkich wakacji nad morzem a na plaży byłam tylko raz bo cały tydzień padał deszcz!Jak zwykle"biednemu wiatr zawsze w oczy".Powoli szykuję sie do wylotu do słonecznej Grecji to ju niedlugo bo w srode!Laptopa nie mam zreszta jak bede na wsi u dziadka to nie bedzie zasiegu!!Jak wroce to sie odezwe czy mi sie powiodlo.pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1330  
Nieprzeczytane 26-08-2013, 20:53
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich,Tak to lato zbliza nam się do końca.Trzeba więc korzystać z tych ciepłych dni,Pierwsza oznaka sa grzyby na rynku i odlatujace bociana.Jesień tez jest ładna
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1331  
Nieprzeczytane 27-08-2013, 08:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

No to na razie!Dziś wyjeżdżam do Gdańska a jutro samolot o 6 10 z Rebiechowa.Odezwę sie po powrocie tak gdzieś w kwietniu!Życzę Wam dużo zdrowia i wszystkiego dobrego!!!!Przetrwajcie zimę i do zobaczenia z wiosną wraz z bocianami!Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1332  
Nieprzeczytane 28-08-2013, 12:40
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

No to Danusiu szerokiej drogi i pomyslnego pobytu.dobrze masz,bo zima ciebie ominie.Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1333  
Nieprzeczytane 28-08-2013, 14:24
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Trzymaj się Danusiu-to marne
pieniążki będziesz zarabiać tam na obczyźnie.
Ale skoro godzisz się,to już nic nie powiem..
Pozdrawiam pa Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1334  
Nieprzeczytane 28-08-2013, 17:03
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcel20106
marne pieniążki będziesz zarabiać tam na obczyźnie.
Ale skoro godzisz się,to już nic nie powiem..
700 euro miesięcznie to ponad 3000 zł. Z wcześniejszych postów Danusi wynikało dla mnie, że do tego dochodzi (za darmo) wyżywienie i mieszkanie u osoby, którą się opiekuje. Może jestem człowiekiem bardzo starej daty, ale dla mnie to są to bardzo dobre warunki płacowe. Oby tylko nie okazało się, że to jakieś oszustwo.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1335  
Nieprzeczytane 29-08-2013, 10:12
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
700 euro miesięcznie to ponad 3000 zł. Z wcześniejszych postów Danusi wynikało dla mnie, że do tego dochodzi (za darmo) wyżywienie i mieszkanie u osoby, którą się opiekuje. Może jestem człowiekiem bardzo starej daty, ale dla mnie to są to bardzo dobre warunki płacowe. Oby tylko nie okazało się, że to jakieś oszustwo.
*
Witam. Oczywiście masz rację, Danusia pisała o tym w poście nr #1316. Ponadto każdy z nas ocenia, z własnej pozycji materialnej. Sytuacja materialna Danusi przedstawiona przez nią samą, w cytowanym poście wskazuje, że dla niej jest to opłacalna suma. Mnie przeraża tylko wiek podopiecznego 95 lat, no i niewiadome dotyczące usposobienia i stanu zdrowia. Chociaż, z tego co wiem o Grekach, wynika, że postępują "siga...., siga...." (powoli... powoli). Zatem trzymajmy za nią kciuki...... i życzmy jej powodzenia i szczęśliwego powrotu. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1336  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 20:23
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich,No to koncza się wakcje,Znowu przede mną wraz z moim wnukiem szkoła
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1337  
Nieprzeczytane 06-09-2013, 14:23
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Danusia wyjechała i nic tu nie dzieje sie.A moze wszyscy są na grzybach
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1338  
Nieprzeczytane 15-09-2013, 10:44
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich zaglądających tutaj.Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1339  
Nieprzeczytane 18-09-2013, 13:05
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam.Juz jest zimno a przed nami jeszcze jesień i zima.Mnie to nie nastraja optymistycznie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1340  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 08:03
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.A korzystajmy jeszcze z cieplutkich dni podglądajmy przyrodę i cieszmy się życiem.Nic tak nie pomaga przynajmniej w moim przypadku na chandrę jak spacer.
Życzę spokoju i uśmiechu.
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,
że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie....."A.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.