menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4281  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 13:03
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

do wuere'le-nie jest tak jak piszesz-czytaj posty zamieszczone kilka dni wcześniej - 1,5 roku od ostatniego pobytu, a na skierowanie czekam już ponad 2 tata! I mam jeszcze ponad 5 tysięcy osób przed sobą!!! I to jest równe traktowanie chorych?????
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4282  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 13:05
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Powtórzę się, ale trudno= w szpitalach czeka się na pobyt na rehabilitacji np w Cieszynie 5 lat!!!! Krew człowieka zalewa!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4283  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 13:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
do wuere'le-nie jest tak jak piszesz-czytaj posty zamieszczone kilka dni wcześniej - 1,5 roku od ostatniego pobytu, a na skierowanie czekam już ponad 2 tata! I mam jeszcze ponad 5 tysięcy osób przed sobą!!! I to jest równe traktowanie chorych?????

Z całą pewnością, w Wielkopolsce kolejny wniosek można składać po roku od powrotu z sanatorium(może można wcześniej, ale to nic nie da), na wyjazd czeka się 18 miesięcy.Tak było w moim przypadku i kilku innych osób, tak wynika z informacji uzyskanej z NFZ.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4284  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 17:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochani- ja juz pisalam, ze lekarz na skierowaniu pisze CITO- to pierwsze, drugie- pisze potrzebna rehabilitacja sanatoryjna 1raz w roku.Moi pacjenci w cieżkim stanie jezdzą co rok, natomiast rehabilitacje miejscową maja po 2- 3 tygodniach- ale lekarz musi trochę ruszyc glowa. Pozdrawiam. E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4285  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 20:31
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Z sanatorium wróciłam w połowie lutego 2013 a w lipcu tego samego roku Pani Doktor wypisała wniosek i teraz czekam na następny wyjazd.Mój oddział to kuj-pomorskie.Może zmieniło się coś od mojego złożenia wniosku.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4286  
Nieprzeczytane 21-09-2014, 18:22
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Hej! do moich poprzedników - a wy nie musicie czekać 1,5 roku od ostatniego pobytu, żeby złożyć nowy wniosek??? U nas czyli w śląskim tak kurde jest!!! 1,5 + 2 lata czekania = 3,5 roku, a nawet więcej!!!! !
Kurcze, kocham moje opolskie, wniosek złożyłem w marcu br. zaraz po powrocie z sanatorium i po 18 miesiacach czekania znowu pojadę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4287  
Nieprzeczytane 23-09-2014, 13:41
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Informacje dla kuracjuszy z woj. Łódzkiego

Korzystanie ze "zwrotów"
Pacjent ,którego skierowanie zostało pozytywnie zakwalifikowane na leczenie uzdrowiskowe i upłynęło 18 miesięcy od zakończenia ostatniego leczenia uzdrowiskowego, może skorzystać z wcześniejszego wyjazdu, telefonując i pytając o tzw. zwroty. Są to skierowania, które z różnych przyczyn, nie mogli skorzystać inni pacjenci, a termin rozpoczęcia leczenia jest krótszy niż 14 dni. Informacje o możliwości skorzystania ze zwrotów można uzyskać pod telefonami nr: 42/275-40-83, 42/275-40-89, 42/275-40-81


Rezygnacja
W razie rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego nalezy bezzwłocznie zwrócić skierowanie do oddziału Funduszu. kazda rezygnacja powinna być uzasadniona i udokumentowana pisemnie. Jezeli powodem rezygnacji jest zmiana stanu zdrowia lub nagły wypadek losowy, np. pogrzeb najbliższego, sprawa w sądzie - trzeba potwierdzić to zaświadczeniem lekarskim lub z kancelarii parafialnej, zaświadczeniem z sądu. Każda pisemna prośba dotycząca przesunięciu terminu leczenia czy też zmiany miejsca leczenia traktowana jest jako rezygnacja z otrzymanego przydziału.

Więcej informacji na temat leczenia sanatoryjnego na www.nfz-lodz.pl >Dla pacjentów >Sanatorium
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4288  
Nieprzeczytane 23-09-2014, 20:26
elia's Avatar
elia elia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 13
Domyślnie

Ansty u mnie 7.10.2014r.będzie 26 miesiąc oczekiwania na sanatorium zaczynam mieć dość składania wniosków .A przede mną jeszcze 1012 numerkow to jest chore i cały nasz NFZ jest chory
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4289  
Nieprzeczytane 23-09-2014, 20:33
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Jednym słowem na działalność naszych NFZ w każdym województwie można śmiało powiedzieć:
Każdy wuj, na swój strój!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4290  
Nieprzeczytane 23-09-2014, 20:44
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja póżną wiosną odesłałam swoje skierowanie z prośbą o zamianę gór na morze ( mam chorą tarczyce) i odrzucono moją prośbę...po 2 miesiącach poszłam do "rodzinnego" i poprosiłam o wystawienie nowego wniosku...troszkę się nasłuchałam, że zrezygnowałam itp. ale wniosek mi wystawił
Wczoraj otrzymałam z NFZ orzeczenie , że przyjęto mój wniosek, który do nich dotarł na początku września i mam 44300 oczekujących przed sobą a czas oczekiwania 19 miesięcy....należę do łódzkiego funduszu. Ostatni raz byłam w sanatorium w styczniu 2011 roku i na wiosnę 2015 będę próbowała dzwonić o zwroty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4291  
Nieprzeczytane 24-09-2014, 09:39
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

do ELII - no właśnie - to nasze śląskie województwo jest w porównaniu do innych województw jak ubogi krewny.Nie dość, że ludzie tu najbardziej schorowani, jest nas "seniorów" którzy chcą jeszcze ciut poprawić sobie zdrowie cała masa, to lekarze traktują nas nie wiadomo dlaczego po macoszemu. Jak porównać okres oczekiwania na możliwość ponownego złożenia wniosku np. twojego czy mojego z NIUTĄ, która może go złożyć zaraz po powrocie do domu. Ja musiałam odczekać pełne 1,5 roku.... Teraz mam przed sobą jeszcze ok. 4.100 osób, więc może już niedługo??? Na starcie miałam 93.600 osób, a sąsiadka złożyła wniosek w marcu tego roku i miała 99.300 osób. Sama radość!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4292  
Nieprzeczytane 24-09-2014, 13:56
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam serdecznie, dawno mnie nie było na forum, ale dziś jest mój szczęśliwy dzień Wreszcie po 18 m-cach czekania na termin i miejsce wyjazdu wiem dokąd wyjadę. Otóż od 28.10.br wyjeżdzam do Kudowy Zdrój do sanatorium Polonia. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat tego uzdrowiska. Nie byłam nigdy w Kudowie i nie mam żadnych info. Byłam dwukrotnie w okolicach Kudowy, bo w Lądku Zdrój. Bardzo będę wdzięczna za wszystkie informacje. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4293  
Nieprzeczytane 24-09-2014, 14:52
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Kudowa Zdrój - piękne uzdrowisko! Tydzień temu wróciłem z Kudowy. Park uzdrowiska zaczyna się od stóp sanatorium Polonia i ciągnie się przez pół Kudowy, by zakończyć się stawem z fontanną przy samej granicy z Czechami, do której przechodzi się na piechotę. Wyjątkowy mikroklimat Kudowy powoduje, że człowiek czuje się dobrze spacerując wśród palm wystawionych wzdłuż głównej alei parku. Warto też zwiedzić górę Szczeliniec Wielki i skalne miasto Adrspach. Wrażenia są niezapomniane. Z okien głównego sanatorium Kudowy - Polonii rozciąga się piękny widok na park uzdrowiskowy z pijalnią wód i dywanem kwiatowym. Tuż obok są kawiarenki: Piekiełko i Raj, gdzie można iść na wieczorek taneczny. Ja byłem w innym sanatorium, więc o Polonii nie mogę więcej powiedzieć niż to, że było tam kręconych sporo polskich filmów. Pewne jest to, że z Kudowy Zdrój wrócisz zadowolona, czego ci serdecznie życzę.



__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4294  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 08:46
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Ryszard2,
wielkie dzięki, mam nadzieję, że będzie fajnie i wrócę jak nowo narodzona. Co prawda, w terminie w którym ja jadę zapewne nie bedzie tych pięknych kolorowych dywanów. Jeśli chodzi o wycieczki to będąc w Lądku Zdrój byłam w Pradze i w Skalnym Mieście, którym byłam zachwycona. Martwi mnie tylko sprawa pokoju. Z informacji którą uzyskałam z uzdrowiska nie mogę ani mieć jedynki, ani dwójki tylko pokój 3osobowy, ale najważniejsze są zabiegi, dobre towarzystwo i dużo usmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4295  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 12:02
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich z Buska

Ostatnio edytowane przez ulanie : 25-09-2014 o 20:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4296  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 14:50
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Kochani- ja juz pisalam, ze lekarz na skierowaniu pisze CITO- to pierwsze, drugie- pisze potrzebna rehabilitacja sanatoryjna 1raz w roku.Moi pacjenci w cieżkim stanie jezdzą co rok, natomiast rehabilitacje miejscową maja po 2- 3 tygodniach- ale lekarz musi trochę ruszyc glowa. Pozdrawiam. E
Dzięki za to info. Spróbuję pogadać z lekarzem po powrocie z sanatorium. Wyczekałam swoje w kolejce, a uparty kręgosłup się drze, że powinien wcześniej jechać.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4297  
Nieprzeczytane 25-09-2014, 19:16
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich z Dusznik Zdroju.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4298  
Nieprzeczytane 26-09-2014, 16:34
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Heleny 62!
Bardzo dziękuję za miłe pozdrowienia i piosenkę! Ja z kolei przez Ciebie pozdrawiam DUSZNIKI!!! Byłam tam w Kolejarzu kilka lat temu i bardzo dobrze tam się czułam, pomimo ostrzeżeń, że tam "dusi" sercowców /zawał/. Pisałam już kiedyś na ten temat, że miasteczko czyściutkie,ukwiecone,zadbane... Umówiłyśmy się z kilkoma kuracjuszkami i wysłałyśmy na ręce Gospodarza w Urzędzie Miasta pocztą elektroniczną podziękowania za jego gospodarskie podejście do sprawy.Zaznaczam jeszcze, że byłam jeden jedyny raz w sanatorium latem,kiedy wszystko kwitło i pachniało.Pozdrawiam raz jeszcze - kuruj się i odpoczywaj,wklejaj zdjęcia!!!!

__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4299  
Nieprzeczytane 26-09-2014, 19:51
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ansty milo mi ale od Twego pobytu bardzo sie tutaj zmieniło, to nie opinia tylko moja.Zdjecia beda jak tylko wroce do domu, mam tu słaby internet i malutkiego laptosia.Pozdrawiam, odezwę się.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4300  
Nieprzeczytane 28-09-2014, 23:09
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Heleno, miłego wszystkiego podczas całego pobytu.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.