menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 19:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Miran ty nie jesteś przeciętną amerykanką tylko emigrantką z Polski który po latach otrzymał paszport za dobre sprawowanie . Czym ty się różnić od Afgańczyka czy Gwinejczyka jesteś emigrantką i ciesz się że Wuj Sam cię nie deportował s powrotem do Polski . Murzyn Amerykański wyżej stoi w hierarchii społecznej Amerykańskiej , od emigracji którą ty reprezentujesz.Przecież ja nie piszę do Amerykanów bo bym pisał po angielsku. Napisałem po angielsku by ci było łatwiej znależć w Wikipedii ,ponoć znasz ten język.
To forum jest w Polsce a my tak samo takich jak ty polonusów , mamy w czterech literach. Wy nie macie kapitału i nie zamierzamy was utrzymywać ,o tym musisz pamiętać , tak samo amerykanie was mają pewnie dość.

Nie musisz czytać tego forum ,kto ci karze , nauczyłaś się kopiować to widzę ,ja będę sobie pisał na razie do wyborów .
Forum jest otwarte dla wszystkich ,też dla takich jak Ty. A jak dalej będziesz używała wulgaryzmów będę informował moderatorów by tego typu posty usuwali. Trzeba uczyć kiedy kultury nie wyniosło się z domu.Żadną siłą jako nacja nie jesteście w USA, 18 tysięczna zbieranina chcąca dorwać się do Budżetu Polski.

To forum dotyczy spraw Polskich a konkretnie programu który tworzymy sami.Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Po tej dyskusji uważam że prawa wyborcze Polonia Amerykańska nie powinna posiadać .Jeżeli prawnie się tego nie da zrobić należy wprowadzić utrudnienia organizacyjne. Sprawę z Miran uważam za zakończoną .

Lilu Miran , Miriam to tylko niki , bo nie stać ją występować pod własnym nazwiskiem . Używa wulgaryzmy i mówiąc delikatnie ,jest nadpobudliwa .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 19:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
A bycie Żydem to przestępstwo ?

Zresztą nie pisałem że Miran to żydówka bo nie chcę obrazić narodowości żydowskiej ...

Sama wyjechała to niech nie obraża tych co zostali .

Dyskusja nie na temat na tym wątku .

Ty ZAWSZE piszesz nie na temat, byle dowalić.

Żydówka przez wielkie Ż jakby co, bo to dopiero jest lekceważenie.

Wacławie, już zmykam, bo niewiele mam do powiedzenia w temacie lewicy.
Tym bardziej, że dostała ''pocałunek śmierci'' od Kwaśniewskiego.
Nie żebym go nie lubiła. Skradł mi serce tym przemówieniem. Serio!!

https://www.youtube.com/watch?v=4UEoRN9asdw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 20:20
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Super

Cytat:
Napisał waclaw46
Miran ty nie jesteś przeciętną amerykanką tylko emigrantką z Polski który po latach otrzymał paszport za dobre sprawowanie . Czym ty się różnić od Afgańczyka czy Gwinejczyka jesteś emigrantką i ciesz się że Wuj Sam cię nie deportował s powrotem do Polski . Murzyn Amerykański wyżej stoi w hierarchii społecznej Amerykańskiej , od emigracji którą ty reprezentujesz.Przecież ja nie piszę do Amerykanów bo bym pisał po angielsku. Napisałem po angielsku by ci było łatwiej znależć w Wikipedii ,ponoć znasz ten język.
To forum jest w Polsce a my tak samo takich jak ty polonusów , mamy w czterech literach. Wy nie macie kapitału i nie zamierzamy was utrzymywać ,o tym musisz pamiętać , tak samo amerykanie was mają pewnie dość.

Nie musisz czytać tego forum ,kto ci karze , nauczyłaś się kopiować to widzę ,ja będę sobie pisał na razie do wyborów .
Forum jest otwarte dla wszystkich ,też dla takich jak Ty. A jak dalej będziesz używała wulgaryzmów będę informował moderatorów by tego typu posty usuwali. Trzeba uczyć kiedy kultury nie wyniosło się z domu.Żadną siłą jako nacja nie jesteście w USA, 18 tysięczna zbieranina chcąca dorwać się do Budżetu Polski.

To forum dotyczy spraw Polskich a konkretnie programu który tworzymy sami.Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Po tej dyskusji uważam że prawa wyborcze Polonia Amerykańska nie powinna posiadać .Jeżeli prawnie się tego nie da zrobić należy wprowadzić utrudnienia organizacyjne. Sprawę z Miran uważam za zakończoną .

Lilu Miran , Miriam to tylko niki , bo nie stać ją występować pod własnym nazwiskiem . Używa wulgaryzmy i mówiąc delikatnie ,jest nadpobudliwa .



Kim ja jestem ,nie dowiesz się żebyś żył 150 lat.


Durczok na patrona lewicy

Ostatnio edytowane przez Miran : 30-07-2019 o 21:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 20:23
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Super

Cytat:
Napisał waclaw46
Miran ty nie jesteś przeciętną amerykanką tylko emigrantką z Polski który po latach otrzymał paszport za dobre sprawowanie . Czym ty się różnić od Afgańczyka czy Gwinejczyka jesteś emigrantką i ciesz się że Wuj Sam cię nie deportował s powrotem do Polski . Murzyn Amerykański wyżej stoi w hierarchii społecznej Amerykańskiej , od emigracji którą ty reprezentujesz.Przecież ja nie piszę do Amerykanów bo bym pisał po angielsku. Napisałem po angielsku by ci było łatwiej znależć w Wikipedii ,ponoć znasz ten język.
To forum jest w Polsce a my tak samo takich jak ty polonusów , mamy w czterech literach. Wy nie macie kapitału i nie zamierzamy was utrzymywać ,o tym musisz pamiętać , tak samo amerykanie was mają pewnie dość.

Nie musisz czytać tego forum ,kto ci karze , nauczyłaś się kopiować to widzę ,ja będę sobie pisał na razie do wyborów .
Forum jest otwarte dla wszystkich ,też dla takich jak Ty. A jak dalej będziesz używała wulgaryzmów będę informował moderatorów by tego typu posty usuwali. Trzeba uczyć kiedy kultury nie wyniosło się z domu.Żadną siłą jako nacja nie jesteście w USA, 18 tysięczna zbieranina chcąca dorwać się do Budżetu Polski.

To forum dotyczy spraw Polskich a konkretnie programu który tworzymy sami.Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Po tej dyskusji uważam że prawa wyborcze Polonia Amerykańska nie powinna posiadać .Jeżeli prawnie się tego nie da zrobić należy wprowadzić utrudnienia organizacyjne. Sprawę z Miran uważam za zakończoną .

Lilu Miran , Miriam to tylko niki , bo nie stać ją występować pod własnym nazwiskiem . Używa wulgaryzmy i mówiąc delikatnie ,jest nadpobudliwa .



Kim ja jestem ,nie dowiesz się żebyś żył 150 lat .Durczokna patrona lewicy.
O emigracji .możesz fantazjowac ,wszak marzysz a by wyjechac,ale nie dla psa kielbasa

Ostatnio edytowane przez Miran : 30-07-2019 o 20:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 20:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wczoraj w TVN w audycji Fakty po Faktach był wywiad z p. Stanisławem Aronson ps, "Rysiek" uczestnikiem powstania warszawskiego . ( cały wywiad jest już w internecie). Zapamiętałam jedno zdanie " Polska jest na drodze do faszyzmu"


Musiała zajrzeć w Google aby dowiedzieć się gdzie ten faszyzm już był.
A więc: faszyzm istniał po I-ej wojnie światowej we Włoszech (Mussolini); w Niemczech (Hitler); w Hiszpanii (Franco); w Portugalii (Salazar) był jeszcze faszyzm klerykalny czyli klerofaszyzm np w Portugalii; Hiszpanii; w Słowacji (Tiso) i w Polsce - Ruch Narodowy Radykalny "Falanga" . Strach się bać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 20:41
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
A bycie Żydem to przestępstwo ?

Zresztą nie pisałem że Miran to żydówka bo nie chcę obrazić narodowości żydowskiej ...

Sama wyjechała to niech nie obraża tych co zostali .

Dyskusja nie na temat na tym wątku .

Obraza? Kogo? Lewactwo, które było przeklenstwem mojej młodości, nazywam rzeczy po imieniu, lewactwo to zaraza, która dotknęła Polske

Ps. Zalowalam,ze nie jestem zydowka, wyjechalabym może za Gomulki

Ostatnio edytowane przez Miran : 30-07-2019 o 20:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 30-07-2019, 20:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lilu gdy ktoś pisze normalnie nie czepiam się ,nie lubię kiedy używa się sformułowań typu ścierwo lewak , sytuacja wygląda inaczej.
.
Piszemy do siebie normalnie czy musimy sobie zaraz skakać do oczu bo ty jesteś zwolenniczka PiS a ja wspieram lewicę. Tak naprawdę o co ?? . Dwoje dobrze wiemy jak działa Sejm jak proceduje się ustawy a "Prezes" pokazał wszystkim jak to można robić kiedy ma się większość. Nie roztrząsam tego na miałkie , bo szkoda czasu.Opozycja parlamentarna to jak gapie przyglądający się jakiemuś wydarzeniu .Gdyby nie czteroletnie rządy PiS nie wiedział bym o tym. Ale może też zaistnieć sytuacja odwrotna i PiS być w mniejszości. Wystarczy zachwianie gospodarki a gdy będzie miała czkawkę nie ma silnych Stąd moje spostrzeganie demokracji jako idealnego systemu pod wpływem tego co widzę , uległo zmianie.

Tak jak Demokracja która ma różne oblicza tak samo Lewica to tematy dobre , będzie czas po wyborach by te tematy przedyskutować .Przecież program lewicy jest w prawicy a prawicy w lewicy .Liberalizmem też ma kłopoty .Staramy się zrozumieć dla czego spór międzypokoleniowy jest głębszy , niż podziały partyjne .Będzie się on nasilał z biegiem lat i będzie coraz większy jak obciążenie młodych systemem emerytalnym będzie rosło . Nieraz też zastanawiam się co nas czeka po wypaleniu się postkomunistycznego mitu zachodu.Tematy społeczne zaczną dominować. Nie ma już znaczenia Kwaśniewski jego czas się skończył może całować się z kim chce i dalej ścigać się z Wałęsą w ilości wykładów na Uniwersytetach Amerykańskich.Z ludzi z tamtego okresu czasu ,nie do pobicia jest Prof. Kołodko.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 30-07-2019 o 21:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 09:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...c2&oe=5DDB6A50
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 10:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Krystyna Janda znów w natarciu. Aktorka uważa, że prawie wszyscy wyborcy PiS to głąby bez żadnego wykształcenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 10:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Krystyna Janda znów w natarciu. Aktorka uważa, że prawie wszyscy wyborcy PiS to głąby bez żadnego wykształcenia

co do głąby to zgoda, ale dyploma mają.
Terlecki jest prof. KACZYŃSKI dr,czlen PiSu dawniej WrON
u Jaruzelskiego Karski/melex/ jest profesor UW, a Kuchciński jest wykształcony technik ogodnik.

Wspomnę też historyczne hasło LEWICY .... Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
Dlatego LEWICA wymyśliła tzw uniwersytety marksistowsko- leninowskie i dokształty na OChPach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 12:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Wankabor napisał-Krystyna Janda znów w natarciu. Aktorka uważa, że prawie wszyscy wyborcy PiS to głąby bez żadnego wykształcenia
Wankaborze nie ma ona racji , a czy w Platformie Obywatelskiej i wśród jej elektoratu takich nie ma. ??? Wszystkie rzeczy na które patrzymy mogą mieć odcień szarości .Zdobycie wyższego wykształcenia w PRL nie było znowu trudne jeżeli komuś chciało się uczyć bo państwo wspierało różnymi formami pomocy socjalnej tych co na uczelniach zdobywali wiedzę. Dzisiaj poziom wykształcenia w stosunku do tego z naszej młodości jest niższy .Rozłożone na łopatki szkolnictwo do tego kompletny bałagan , będzie czym się zająć po wyborach.
Czy na forum Senior Cafe nie ma głąbów ?

Diagnozując system jedna z intelektualistek napisała na zamkniętym forum :U nas upolitycznienie katolicyzmu i ureligijnienie polityki nie wszystkim się podoba. Podobnie jak hipokryzja Kk, mizoginizm, patriarchalny model rodziny, zamknięcie Kościoła na człowieka....

To chce zmienić lewica wprowadzić rozdział kościoła od państwa i skończyć z ureligijnieniem polityki. Platforma jest zachowawcza stąd elektorat wyborców będzie miał inne opcje polityczne do wybrania , dlatego ważny jest program który by jednoczył nie dzielił.Ale wracam do tematu tego wątku i do tych co na prawdę pokazują co robią .

��������Prowadząc działalność w Brukseli i Strasburgu zdaję sobie sprawę, że podstawowe obowiązki dotyczą regionu Wielkopolskiego.��️Dzisiaj oficjalnie otworzyłem biuro w Poznaniu, a kolejne placówki pojawią się w Lesznie, Gnieźnie, Kaliszu oraz Pile. #MillerWWielkopolsce
https://www.facebook.com/MillerLesze...3895404694479/

Tak należy działać jak to pokazuje Miller nie ględzić na tematy które wyborcą zbrzydły bo wszyscy się wypowiedzieli i mamy następną gadającą głowę.Miller mówi co robi bo uczestniczy w spotkaniach swojej komisji zna język i nie czeka kiedy mu tłumacz przetłumaczy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 12:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Leszek Miller42 min


https://www.se.pl/…/luftmarszalek-byly-premier-leszek-mille…
W przeciwieństwie do feldmarszałka, czyli marszałka polnego, nasz rodzimy marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, porusza się w powietrzu, co predestynuje go do tytułu luftmarszałka. Umiłował sobie zwłaszcza full wypas Gulfstreama, dzięki czemu zdolny pokonać jednym skokiem Atlantyk odrzutowiec na razie lata do Rzeszowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...2a&oe=5DA79152
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...65&oe=5DA2DA62
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...f9&oe=5DA5BE5C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...d2&oe=5DA03A48
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:16
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Pijok Durczok juz na lewackich oltarzach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Miran napisała :
Kim ja jestem ,nie dowiesz się żebyś żył 150 lat.Durczok na patrona lewicy #90
Kim ja jestem ,nie dowiesz się żebyś żył 150 lat .Durczokna patrona lewicy.O emigracji .możesz fantazjowac ,wszak marzysz a by wyjechac,ale nie dla psa kielbasa #91
Obraza? Kogo? Lewactwo, które było przeklenstwem mojej młodości, nazywam rzeczy po imieniu, lewactwo to zaraza, która dotknęła Polske Ps. Zalowalam,ze nie jestem zydowka, wyjechalabym może za Gomulki #93


Miran ,nie jestem zainteresowany twoją osobą i twoim komputerem bo każdy ma swój numer ID w sieci też są numery IP informujące przez jakie komputery wiadomość od ciebie przechodzi.Nie jesteś niewidzialna . Nie jestem zainteresowany żadną polką za oceanem. Ja żyję w Unii Europejskiej jest nas ok. 400 milionów z tego ok połowy kobiet. Coś się uparła na ten wiek 150 lat ,bym żył ??

Chcę żyć i być sprawny , kiedy tracić będę sprawność pojadę do kliniki w Szwajcarii gdzie dokonam eutanazji.Pisałem na ten temat kiedyś na Ateiście. Wrócę do tematu będziesz miała Szwajcarię do wyboru albo Holandię .To pomysł Amerykańskich naukowców ,Hitler wprowadził ten pomysł w życie , wypaczając założenia.Nie pragnę wyjazdów do USA na zakupy , tam jeżdżą nasi politycy z lewa i prawa.Zawsze mogę na dowód Osobisty podróżować po Unii Europejskiej tak jak ty po Stanach.

Lewica to pojęcie do którego wrócę po wyborach, Lewica obecnie jest inna od tej którą znasz. Pisałem jesteśmy w Polsce zainteresowani przyszłością , z historii wyciągamy wnioski by nie powtarzać błędów. Żydówką się jest po matce , matka nie żydówka ojciec żyd , jest się gojem.Takim samym gojem jest Prezydentowa III RP pomimo żydowskiego nazwiska rodowego.Jej afiszowanie się po klęcznikach kościelnych czy całowanie w rękę Papieża ,nie wkurza żadnego ortodoksyjnego żyda,goj swoje prawa ma.

Szkoda że się ci nie udało wcześniej wyjechać z Polski głupotą było to ludziom zabraniać ,nie mielibyśmy problemów w momencie transformacji 1989 kiedy trzeba było ludzi zwalniać . Siedzieli by już na zachodzie i nie mielibyśmy tak wysokiego bezrobocia. Siedź dalej na tym zachodzie nie jesteś nam potrzebna , interesuje nas kadra naukowa z dziedzin nowych technologii . Będzie to w programie " nowej lewicy " , jeszcze to napiszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 15:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Szok! Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Sikorski i inni proszą UE o pomoc w obaleniu rządu polskiego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 15:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

rgan targowicy, czyli „Gazeta Wyborcza” opublikowała list podpisany m.in. przez Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy adresowany do Komisji Europejskiej, w którym przypominają, że 3 lipca wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która „ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa”. Proszą w liście o obronę Polski przed obecnym rządem – czyli mówiąc wprost: prośba o obalenie demokratycznie wybranej władzy w Polsce. List byłych prezydentów, premierów i opozycjonistów opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Autorzy listu przypominają, że „od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej”. To zaowocowało członkostwem w NATO i Unii Europejskiej.
„3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw” – podkreślają autorzy listu.
„Mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe - oceniają byli prezydenci i premierzy.
"Pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu wydobywającego się z głębi społeczeństwa obywatelskiego, partia rządząca kończy dzieło demontażu systemy trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji - dodają.

Ostatnią instancją, która może obalić polską praworządność jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności - kończą autorzy.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 31-07-2019 o 15:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.