menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4781  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 09:00
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko ja zrobiłam zaznaczenia ręcznie proste, potem jak zwykle wypełnianie itd, dodałam kwiatki i po obracałam je więc obracanie zaliczam że umiem, teraz
zaznaczenia rozciąganie, wypełnianie, dodawanie swojego zaznaczenia do swoich zaznaczeń, porada Renatki na forum.
Kula piękna Irenko, ja dalej PI, fascynujące, już dawno trzeba było poznać ten program!!! a może ludziki robić...hihi.

__________________
  #4782  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 09:36
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko o tym rozciąganiu pisze Renatka,
chwytamy myszką za czerwony prostokącik i układamy sobie zaznaczenie tak jak chcemy,
możemy zapisać do swoich zaznaczeń,jak się nam podobają.
Ja jeszcze różnie wypełniam zabawa super.
__________________
  #4783  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 11:17
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Jasiu, pięknie, poznajesz coraz więcej, ja cię widziałam tam gdzie Renatka zrzuty zrobiła. Będziesz jeszcze bardziej zdziwiona jak zrobisz to tuto. Różności się poznaje w trakcie, ale zabawa.

........
http://www.mosaicale.com/graphic/pho...i6/scarlet.htm
__________________
  #4784  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 11:35
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Podoba mi się Irenko ten tutorial, ale czy zrobię, nie można przetłumaczyć.
Niesamowite możliwości, a przede wszystkim swoje dodatki, swoje prace bez stresu, że może coś komuś się zabrało.
PSrzejrzałam Irenko jak nie można przetłumaczyć, będę próbować się wzorować, ale wieczorem.
__________________
  #4785  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 15:20
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Nie zrobię tutorialu, brak tłumaczenia a to co dam do tłumacza, nie rozumiem zupełnie,trzeba iść krok po kroku,inaczej się nie da rady z narzędziami.
Taki po swojemu w PI.
__________________
  #4786  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 15:48
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Przepiękne prace Ani z motylkami i sielską scenką, Irenki z bzem i bratkami, Jasi piękne dodatki.Mrówka też piękne postępy robi.
Tych obrazków z dziewojami nie chwalę, bo nie lubię, chociaż sama oprawa piękna.
Muszę zrobić tutek z forum Donny, bo tam podoba mi się jeden efekt nowym filtrem, takie kreski.

Wczoraj oczyściłam komputer z beznadziejnych programików i programiczków i pomyślałam, że starczy miejsca na PhotoImpact. Ściagnęłam PI 12 z pierwszego lepszego Chomika. Dzisiaj czytałam pierwsze instrukcje Maryshi i coś tam zaczęłam działać z wielkim trudem.
__________________
  #4787  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 16:07
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Uśmiech

Witam .Podziwiam Iluzja i Jaśka wasze dokonania .Przepiękne perełki. Mnie do Was daleko. ... Sanna Bardzo ładny obraz z tymi motylkami.
Dzisiaj rozpracowywałam plugin Mura`sMeister- copy-spiral
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4788  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 16:17
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam i podziwiam piękne obrazki i rózna inspirasje.Chcę się pochwalic,że kuplam sobie program PSPX2.Dzisoiaj wgralam do komputera wszystko po polsku.Będę pewnie czsami przynudzalala pytaniami o porady.Zlikwidowalam gimpa,by nie dublowac i nie zabierac pamieci z kompa.
__________________
  #4789  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 17:25
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,Urszulka rusza z nauką PI brawo ja nie mam na to odwagi ,może gdyby był po polsku ale to tylko może.
Ninka fajnie że masz program teraz zacznij naukę i nie zrażaj się do tutków bo dzięki nim najwięcej się można nauczyć.
Mróweczko ja też tak jak ty kiedyś sprawdzałam możliwości filtrów ,bardzo to lubiłam bo zawsze jakiś obrazek z tego wyszedł.Wczorajszy obrazek był z maską a dzisiaj zastosowałam kształty wzorcowe
__________________
  #4790  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 21:23
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Aniu ten twój obrazek jest nadzyczajniej doskonały.
O ile dobrze pamiętam miałaś opory przed nauką PSP i widzisz jak szybko opanowałaś. Spróbuj PI,tym bardziej, że Maryshia świetnie prowadzi lekcje i w internecie też jest sporo tutków.
__________________
  #4791  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 22:20
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszulko dobrze zrobiłaś że zainstalowałaś PI wreście, Ania to zawsze ma opory ale to tylko trochę czasu.
Ani dziękuję za wiadomość, mam tak jak trzeba.
__________________
  #4792  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 22:39
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Urszulko dziękuję za tą miłą opinię,jednak na razie na PI się nie skuszę ponieważ nie znam żadnego obcego języka .Jak nie rozumiem to się denerwuję.
__________________
  #4793  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 01:08
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Na dzień dobry.
Link znalazłam u mnie, gdzie już dawno zapisałam.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http:
__________________

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 19-02-2010 o 01:45.
  #4794  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 05:43
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... bardzo się cieszę, że Urszulka ma PI!!! Na Sannę poczekamy... Strasznie żałuję, że te tuta francuskie nie dają się tłumaczyć, są wspaniałe, świetnie napisane. Mają niezmiernie dużo zrzutów.
Oczywiście, jak się ma program po angielsku i przetłumaczone tuto z angielskiego, ale nazwy narzędzi po angielsku, to też jakoś można sobie poradzić, tylko nie zawsze tłumaczenie jest dobre i nie każde tuto... dobrze napisane!!!
Bardzo się męczyłam na początku, jak klikałam na tuto przetłumaczone z angielskiego, szukałam narzedzia po angielsku, i jeszcze do tego, nie zawsze były zrzuty. Rozumiem Sannę, ale wolniutko, nawet w angielskim programie można się poruszać.
Obrazki wasze piękne, wszystkie.
Mrówka się martwi niepotrzebnie, bo świetnie sobie radzi. Mrówko, rób tuta, różne, utrudniaj sobie, czytaj najpierw tuto, i zwracaj uwagę na to co jest tam do zrobienia, nie patrz tylko na to czy ładny obrazek czy nie.
Niektóre tuta są potwornie trudne, długie, nic nie można opuścić, ale... gdy zrobisz takie tuto, to nie tylko zadowolenie cię ogarnia bo zrobiłaś ładny obrazek, ale nauczyłaś się dużo.
Gdy robiłam drugi raz kulę w PI, zauważyłam, że pierwszy raz, coś zrobiłam nie tak. Ta druga kula jest taka jak powinna być.
Jak będę ją umiała robić we wszystkich programach, to pokaże w PFS, na zrzutach.
Miłej pracy w różnych programach...

ps: Jasiu, Urszulko, dopisuję bo to dotyczy PI12. ja z programem dostałam Ulead Cool 360 i widzę w twoim linku, Jasiu, że można w tym programie robić różności, jest tam tuto, Tworzenie wierzowca... przy pomocy tego programu.
Jasiu, ja nawet nie wiedziałam, że tam są tuta, spróbuję znaleśc po francusku. Super, że pokazałaś ten link.
__________________
  #4795  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 09:59
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko mam linki do wszystkich programów, wiele nawet do Gimpa PF PS do różnych programów i czyszczących komputer itd, to wszystko kompletowałam już rok temu, teraz nie dodaję już, ale jak widać czasem warto sobie coś zapisać, mam te linki u siebie w profilu II, namieszane bardzo, ale nich sobie będą. Irenko Tobie nauka w PI idzie sprawniej masz też program po francusku, mnie wolniej może kiedyś będzie spolszczenie i do PI, na razie też jest dobrze, nie muszę tutoriali robić obrazkowych, wystarczy że można nauczyć zrobić sobie dodatki,a obrazki w PSP.
Miłego dnia życzę.
__________________
  #4796  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 10:16
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Znalazłam taki link prawidłowe tubki do PSP,klikamy przyciskiem na tubkę , potem jeszcze raz klikamy zapisujemy, następnie tubkę rozpakować w ZIP to są prawidłowe tubki do obrazków, napisałam do początkujących w PSP.
http://www.michelespaintshop.com/mp_tubes1_index.php
Bardzo pomocny link dla nowych posiadaczy PSP.
http://www.scribd.com/doc/9777757/Pa...Pro-XXI-Porady
__________________

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 19-02-2010 o 10:44.
  #4797  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 10:54
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Super Jasiu, ja wróciłam os dentysty i postanowilam zrobić kulę w PFS, na podstawie tego co robilam w innych... i nie wyszło. Bo w PFS... trzeba myśleć prościej, nie posiada ten program możliwości PSP. No to przegladnęłam tuta do PFS, i oczywiście znalazłam to co robiłam już dawno temu, kulę z maski. Zrobię ją jutro, bo dużo czasu poświęcilam, żeby znaleść sposób na taką piękną kulę, i nie wychodziło, to nie te same narzędzia i efekty. A chciałam koniecznie sama do tego dojść!!!
No to zrobiłam sobie tuto w PI, drobiazgów się nauczyłam, i ładna ramka wyszła.

........
http://www.mosaicale.com/graphic/pho...i6/emeline.htm

Kiedy tak oglądałam różne tuta do PFS, nagle uświadomiłam sobie jak niewiele wiem. Tam w postach forum, na poczekaniu, ktoś tłumaczy jak zrobić kulę, bez zrzutów, tylko napisane co i jak. Z efektami o których nie pomyśłałabym nawet, że można je użyć, robiąc kulę. Ależ oni znają program na wylot!!!
Na dzisiaj dosyć, oko mam zmęczone. Do jutra...
__________________
  #4798  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 12:23
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko chyba w tym PI najlepiej uczyć się drobiazgów a potem samemu tutoriale do PI robić,
ładnie Ci wyszło z drobiazgów, ale nie musi być ładnie my się uczymy.
__________________
  #4799  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 16:23
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie
Nauka wre i bardzo dobrze zawsze ktoś z tego skorzysta.
__________________
  #4800  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 18:20
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Uśmiech

Witam. Myślałam ,że dzisiaj w ogóle nie usiądę do kompa. Dzień zajęty ,ale znalazłam trochę czasu. Weszłam na forum Dz.Janka i przetłumaczyłam Tutos Elodie.
http://dziadek.webd.pl/index.php

__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.