menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-11-2016, 21:58
matmara matmara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 1
Domyślnie Czym najlepiej wyczyścić protezy zębowe?


Od pewnego czasu jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką trzecich zębów. Wiem, że trzeba o nie dbać nie mniej niż o własne uzębienie. Co Waszym zdaniem najlepiej sprawdza się do ich czyszczenia? Nie mam w tym względzie doświadczenia i liczę na Waszą pomoc. Słyszałam o tabletkach do czyszczenia protez - kin. Czy ktoś je stosuje może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 14:52
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał matmara
Od pewnego czasu jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką trzecich zębów. Wiem, że trzeba o nie dbać nie mniej niż o własne uzębienie. Co Waszym zdaniem najlepiej sprawdza się do ich czyszczenia? Nie mam w tym względzie doświadczenia i liczę na Waszą pomoc. Słyszałam o tabletkach do czyszczenia protez - kin. Czy ktoś je stosuje może?
Najlepiej na noc zanurzyć sztuczne zęby w szklance zimnej wody, kupić sobie COREGA w tabletkach, jedną na noc dać
do szklanki, czy kubka, 1 tabletkę COREGA, rano zęby wypłukać, i nie ma problemu. Nałożyć do buzi, i stosować
co wieczór tą samą czynność. Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 14:54
GrazynaK GrazynaK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Niestety też mam protezę. Mój stomatolog z Martomedica dał mi kilka rad. Jeśli chodzi o samą higienę protezy najlepiej ją przechowywać w suchym miejscu. Trzymanie jej w szklance z wodą może powodować rozwój grzybów i innych bakterii, także nie polecam. Myj ją najlepiej miekką szczoteczką do zębów z niewielką ilością delikatnego mydła, bo pasta do zębów może ją niepotrzebnie ścierać. Jeśli chodzi o tabletki Corega, stosowałabym maksymalnie raz na tydzień. Z używaniem kremu mocującego też nie przesadzaj, bo może on podrażniać błonę śluzową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 16:04
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Correga jest wykluczana w przypadku protez wykonanych z materiałów elastycznych. Powinny być przechowywane w wilgotmym środowisku a nie suchym. Taką instrukcję załącza się też do protez.

Grzyby musza mieć warunki, by móc się rozwijać. Przede wszystkim muszą mieć co jeść. Tworzywo plastyczne protezy nie jest uwględnione w ich jadłospiesie. Karmią się resztkami ogranicznymi, jak to grzyby i inne mikroorganizmy. Tak więc należy dbać o czystość protez, myć je wodą lub łagodnym mydłem i potem dokładnie wypłukać. Lepiej mieć odrębną szczoteczkę, nie tę , której używamy do mycia zębów. By na tej szczoteczce nie rozwijały się mikroorganizmy, powinna być sucha- po umyciu protezy, dokładnie spłukana i odłożona, by mogła w suchyn środowisku stać, włosiem ku górze.
Samą protezę przechowuje się w czystej wodzie, każdorazowo wymienianej (przegotowana, z filtra) lub wilgotnej szmatce (trudniej zachować warunki higieny).

Mikroogranizmom najbardziej sprzyja ciepłe, wilgotne i zasobne w składniki pokarmowe środowisko, więc podane przeze mnie wskazania ograniczają ich występowanie.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Implanty zębowe tomtom Choroby, badania, terapie 13 06-07-2017 16:37
Implanty zębowe a palenie papierosów - komentarze 109.173.215.xxx Ogólny 1 02-12-2015 19:28
Protezy na NFZ! Mamy jeszcze wolne terminy, Wrocław stoma Wrocław 0 22-10-2013 19:44
Implanty zębowe mogą być opłacalne - komentarze Dorotka Ogólny 2 20-02-2013 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.