menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 10:42
becia8311 becia8311 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 1
Domyślnie proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu.


od 8 dni jestem na encortonie, pięć dni byłam w szpitalu (Instytut hematologii) tam dostawałam dożylnie Solu Medrol 80mg na dobę, w domu przyjmuję encorton 90mg na dobę, narazie mam przepisane na 4 tygodnie, jeśli badania będą dobre po tych czterech tygodniach będą mi go odstawiać, jeszcze nie wiem w jakiej dawce. Mam stwierdzoną małoplytkowość. W chwili obecnej czekam na wyniki badań potwierdzające u mnie małoolytkowość autoimmulogiczną, a do tego zespół antyfoslipidowy i kolagenoza. Badania te sa w trakcie opracowania w Instytucie.
Nie mam pojęcia czy to jest duża dawka encordonu czy nie. Wiem natomiast jakie mogą być skutki jego przyjmowania. Już mam problemy ze spaniem, skurcze w łydkach (w nocy), w oczach robia mi sie żarówki.
Czy te objawy będa tylko przejściowe?
Jestem wogóle nerwusem, ale takim który trzyma wszystko w sobie. Boje się ze po tym leku, stane się wybuchowa czego bardzo bym nie chciała. Moja rodzina uważa mnie za opanowana osobę, optymistkę, kochająca spokojna matke i żonę. Bardzo bym nie chciała aby to się zmieniło po 17 latach.byłam i jestem szczęśliwa z rodziną.
Na dodatek wszystkiego mam nadwagę przy wzroście 164 cm ważę 96 kg, to moja wina lubie dobrze zjeść, zwłaszcza mięso,masło,chleb, kluski itp., nie przepadam za słodyczami, jadłam co podpadło w danej chwili pod ręke, zwłaszcza najadałam się późnym wieczorem po pracy przed telewizorem. Lekarze zalecili mi z wykszyknikiem redukcję masy ciała i to jak najszybciej. Czy przy encortonie jest to wogóle możliwe???????????. Odkad jestem w domu przeszłam na dietę 1000 kcal, nie jem prawie wogóle tłuszczów, tylko dziennie 100-200g ryby chudej, lub pierś z idyka, wołowine cielęcinę. dużo warzyw, chleb chrupki Wasa 2 kromki dziennie, mleko odtłuszczone 0% 150ml dziennie, sok pomidorowy, kefir i jogurt naturalny ok 150ml dziennie, z owoców tyko arbuz lub melon 100g, oraz grejfrut, dużo zieleniny (natka, koperek, sałata, kapusta pekińska, zioła i przyprawy zasadziłam aby były świerze
no i woda ok 4 litrów dziennie. Niestety jem tylko 4 razy dziennie a nie 5. Staram się tak ustalic godziny posiłków aby nie kolidowały z moja praca do której za miesiąc moze wrócę. Cały czas liczę kalorie, tłuszcze, weglowodany (sumuję po ostatnim posiłku), niestety nie jestem jeszcze wprawiona w układaniu mojego jadłospisu, nie zjadam całych 1000 kcla, raczej ok.800. Czy taka dieta nie zaszkodzi mojemu organizmowi???? który i tak szwankuje, no i biorę te sterydy.
Jecze mam jedno pytanie bardzo dla mnie ważne a z lekarzem będę miała kontakt dopiero za cztery dni i też napewno o to się jego zapytam.
Mam przepisany encorton w dawce 2 i pół tabletki rano (50mg) rano i 2 tabletki (40mg) wieczorem. Czy robi róznice jeśli bym całe 90mg przyjmowała rano. Dowiedziałam się, że wówczas jest szansa iż, nie będę miała tak dużej twarzy i szyji co niestety jest najszybciej i najbardziej widocznym zewnętrznie skutkiem przyjmowania encortonu.
Proszę jeśli znacie choć jedną odpowiedż na moje którekolwiek z pytań piszcie. Bo mój optymizm, zaczyna mi odchodzić, staje się jakaś przygaszona, zniknął uśmiech z mojej twarzy który gościł tam zawsze i którym nawet w ciężkich chwilach zarażałam innych.
becia8311@wp.pl, gg 4956759
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-06-2007, 19:11
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie

Beciu, jak najszybciej skonsultuj swój problem z drugim specjalistą, masz do tego prawo. Czasami diagnozy, sposoby leczenia tej samej choroby znacznie się różnią, w zależności kto leczy. Przekonałam się na własnej skórze, o mało co nie zeszłam z tego świata, gdybym trzymała się dalej sposobu leczenia, jaki mi zaordynował specjalista.
Nie tłum emocji,jeśli to robisz od dawna to wiedz, że choć etiologia kolagenoz jest tak do końca nieznana, ale są to choroby z autoagresji, więc nie działaj przeciwko swojemu organizmowi. Masz prawo pokazać swoje uczucia i emocje, tłamszone doprowadzą Cię jeszcze do poważniejszych schorzeń. Chora dusz to chore ciało i odwrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-06-2007, 20:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Beci.

Beciu kochana, stosując diete nie powinnas przytyć po encortonie. Moja koleżanka musiała kiedyś brac encorton i ponieważ się pilnowała nie przytyła. Co do reszty posłuchaj bardzo mądrych rad Gabrieli i skorzystaj z usług jeszcze jednego lekarza. Emocji nie nalezy tłumić w sobie,swiat się nie zawali jak wyrzucisz z siebie to co "masz w sobie", rodzinie nic sie nie stanie a Ty poczujesz sie lepiej. Pozdrawiam cieplutko, głowa do góry!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 01:32
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Nie jesteś sama


Beciu, daj znać, jak Twoje samopoczucie,będziemy Ci kibicowały w walce z chorobą.Czasami rozmowa z kimś, kto zechce nas wysłuchać i podzielić się swym optymizmem, to doskonała terapia antystresowa.Słowa pocieszenia łagodzą ból, pozwalają nam przetrwać trudne chwile.Jest tylko jeden warunek- pozwól im dać się usłyszeć,Przecież chcesz być szczęśliwą jak dawniej.Każda z nas ma w swej bazie danych dużą dawkę optymizmu i chętnie się nią z Tobą podzielimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 10:12
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Uśmiech Do Beci.

Od wielu lat jestem na encortonie,nawet nie wiem na co to jest,mam jakieś problemy z krwią,zła budowa płytek i nawracająca ostra anemia.To samo ma moja 18 letnia córka.Ale ona jest potwornie chuda.Początkowo faktycznie zaczęłam tyć i nie wiem czy po nim czy też inna była przyczyna.Obecnie okresowo mi go odstawiają,wtedy co drugi dzień chodzę do szpitala na kroplówki,przez dwa tygodnie.Początkowo sądzono że to wynik leczenia :chemioterapii i radioterapii,teraz odkryto ,że to wrodzona wada genetyczna.Da się z tym żyć,wymaga tylko częstszej kontroli wyników badań krwi.Tak że Beciu nie załamuj się.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 17:28
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie Do Beci

http://www.vitalia.pl/index.php/mid/...rum/1&cookie=1

Poczytaj wypowiedzi innych, którzy brali lub biorą ten lek.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 18:08
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrystyna216
http://www.vitalia.pl/index.php/mid/...rum/1&cookie=1

Poczytaj wypowiedzi innych, którzy brali lub biorą ten lek.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Dzięki Krysiu z te informację,tak naprawdę to mnie nie za bardzo interesowało na co mam ten lek,ale teraz widzę że chyba zawsze na nim będę,bo i tarczycę mam usuniętą i alergikiem jestem okropnym,i problemy z krwią.Ale już się przyzwyczaiłam,nauczyłam się jeść,często ale w bardzo małych ilościach,a wody to faktycznie pochłaniam morze.A oprócz tego leku mam jeszcze inne sterydowe leki na alergię,głównie wiosną i początkiem lata.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 22:46
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Popieram zdanie Gabrysi. Jeżeli Becia ma wątpliwości powinna skonsultować problem z drugim lekarzem. Ja wielokrotnie bralam encorton, ale po nastapieniu poprawy, odstawiano mi go, odpowiednio schodząc z dawki. To ważne.
Natomiast widać jestem dziwna, bo ja żadnych zmian ani w tuszy, ani w zachowaniu przy zażywaniu tego leku nie zauważyłam.
Jeszcze jedna sprawa, która mnie czasem denerwuje. Część ludzi pyta sąsiadów, rodzinę, znajomych - co robić? Brać? Nie brać? Szkodzi? Pomaga? Ludzie!!!! Trzeba zaufać lekarzowi, jeśli nie temu, to szukać lepszego, ale nie znajomym. A skąd niby pani Krysia, czy Misia ma wiedzieć? To co pomaga jej, mnie może zaszkodzić.
Bardzo mi się podobała reakcja lekarza na porannej wizycie, gdy ostatnio byłam w szpitalu. Pacjentka prosi o jakiś tam lek, bo jej kuzynce pomaga na to samo schorzenie. Lekarz odpowiedział - Miła pani, my leczymy panią a nie kuzynkę. Jeśli jednak nie zgadza się pani z nasza metodą, proszę nie zajmować miejsca w szpitalu, tylko udać się na leczenie do kuzynki. Uważam, że miał rację.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 22:57
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Mam bardzo złe zdanie o encortonie. Wiem, że jest to lek który powinno sie stosować uderzeniowo. Duża dawka i schodzenie w dół, stopniowe i dopiero odstawienie.. Mam bliską znajomą z chorobą płytkową. Po roku leczenia ma już sytuację unormowaną. Wypytam ją czym była leczona i Ci napiszę. Narazie skorzystaj z rady i poradź się jeszcze innego lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 23:42
Daria.55 Daria.55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 12
Domyślnie

Droga Beciu nie znam tego leku ale ja również uważam że powinnaś poradzić się innego lekarza.Każdy organizm jest inny.W zeszłym roku byłam też w szpitalu na onkologi na mikrozwapnienie piersi.Pa zabiegu okazało się że większość mikrozwapnień zwapniła się na normalne ,że nie potrzebnie miałam wycinane. Też mogłam się poradzić innego lekarza. Życzę zdrowia i głowa do góry będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-06-2007, 00:56
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

nigdy nie zaszkodzi zasięgnąć dodatkowej opinii innego lekarza - byle mądrego. Ale obawiam się, ze w tym wypadku zaleci to samo i tak samo. A przytycie po Enkortonie, to efekt zwiekszonego apetytu po tym leku i trzeba sie pilnować. Przy dobrze skomponowanej diecie 1000 cal. nie powinno byc probblemów ze zdrowiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-07-2007, 22:03
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Aromek

czy któraś z Was lub waszych najbliższych zażywała ten lek, który u mojej znajomej spowodował ogromną wysypkę na całym ciele, łącznie z twarzą, wolne są tylko wewnętrzne strony dłoni od ogromnych grudkowatych czerwonych plam. Nie pomagają maści, wapno a zażywać musi, bo jest to ponoć jedyny lek w tym stadium choroby, który przedłuża jej życie( zaawansowany rak piersi z przerzutami do kości).Proszę o odzew.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-07-2007, 22:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriela K.
czy któraś z Was lub waszych najbliższych zażywała ten lek, który u mojej znajomej spowodował ogromną wysypkę na całym ciele, łącznie z twarzą, wolne są tylko wewnętrzne strony dłoni od ogromnych grudkowatych czerwonych plam. Nie pomagają maści, wapno a zażywać musi, bo jest to ponoć jedyny lek w tym stadium choroby, który przedłuża jej życie( zaawansowany rak piersi z przerzutami do kości).Proszę o odzew.


Na tej stronie: http://www.aromek.com/txt_info_dla_pacjenta.html#4
masz m.in. mnóstwo działań ubocznych, w tym takie, o jakich piszesz.
Jedno leczy - drugie kaleczy, niestety.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 09:05
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie dla Poli

Dziekuję Polu, ale przeczytałam już wszystkie dostępne w internecie informacje na temat aromeku, mnie chodzi o praktyczną poradę, jak poradzić sobie z wysypką, czy są jakieś sposoby na bolesny świąd, maści , homeopatia, czy cokolwiek innego, by tylko uśmierzyć ból i złagodzić efekty wysypki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 09:10
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Gabi, może Twoja znajoma nie próbowała jeszcze pudru w płynie, takiego jaki stosowało się dawniej dla dzieci z ospą? Nie pamiętam składu, ale w aptece będą wiedzieli. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 23:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Beciu po pierwsze nie zmieniaj lekarza. Encorton jest w dobrej dawce,powoli bedziesz ja zmniejszac.Po encortpnie moze wystapic jeden z zespolow endokrynologicznych,ktory z czasem zniknie.Twoja nadwaga zwiazana jest z przyjmowaniem leku.Sterydy wymagaja diety wysokobialkowej.Jwzeli nie masz zaufania do tego lekarza zmien w innym NIE-kazdy bedzie zmienial leczenie i g... z tego wyniknie.Maloplytkowosc jest leczona b.prawidlowo.Babciela.Dla Darii zabieg byl konieczny.Miejciez troche zaufania do lekarzy,my nie zabijamy my leczymy!!!I nie radzcie sie niefachowcow to szalenie utrudnia leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 23:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

niestety nie ma leku zmniejszajacego wysypke i swiad.Moze Onkolog zmieni lekBabciela
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wypociny i dzieła własne :) arczia Książka, literatura, poezja 454 16-10-2015 10:08
emerytura - jaką macie? Anonymous Emerytura, renta, ZUS 20 22-07-2012 16:28
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 21:37
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 11:37
Dostępność domowników do mojego komputera prsm eSenior 13 12-06-2007 02:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.