menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #92121  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 19:41
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
OK

Coś dla ducha

Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością narodu polskiego. 29 grudnia 2016 r.

Zbiory zakupione liczą ok. 86 tys. obiektów muzealnych i ok. 250 tys. bibliotecznych, trafią do Muzeum Narodowego w Krakowie.
Cała kolekcja książąt Czartoryskich, nieruchomości krakowskie należące do Fundacji Książąt Czartoryskich oraz ewentualne roszczenia należą obecnie do narodu polskiego.

Pod koniec roku zostało w kasie państwowej trochę grosza to można było kupić za niecałe 5 procent ich wartości rynkowej. Dotychczasowy status prawny dzieł uniemożliwiał wywiezienie ich z Polski.
Co prawda są głosy, że zbędny to wydatek że można było itp itd....no i jeszcze chyba przeżreć pieniądze i dla potomnych zostawić, g

a zapomniałam dodać Poprawce umożliwiającej transakcję z Czartoryskimi sprzeciwiała się opozycja.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 04-01-2017 o 19:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92122  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 20:18
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Ciekawe że obrońcy demokracji na tym forum nie odnotowali że Kancelaria Sejmu upubliczniła nagranie z sali kolumnowej...a tyle wrzasku było o to ??? czyżby fakty były faktami jak są wygodne i po myśli ??? ciekawostka ...tylko nie wiem dla psychologa czy psychiatry ??...( a propos ja przyjmuję tylko dzieci jakby cóś)..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92123  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 20:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Udostępniono łaskawie nagrania z sali kolumnowej. I bardzo dobrze. Niech je teraz dokładnie przejrzy kto trzeba i spróbuje ustalić czy było kworum. Oczywiscie o ile to możliwe, bo nagranie jest niskiej jakości.
A ja wracam jeszcze raz do nagrania z sali sejmowej, które ku memu zdumieniu przeszło bez wiekszego echa. Pisałam już wczoraj o tym. Czy doprawdy polskie społeczeństwo, klasa polityczna, już do tego stopnia jest otępiałe, że obojętnie przechodzi nad faktem chamskiej, brutalnej fizycznej przemocy posłanki wobec innej posłanki przy całkowitej bierności innych posłów ?!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...aign=FB_Gazeta
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92124  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 21:10
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Nie

Pamietasz posla Niesiolowskiego,ktory przed budynkiem Sejmu potrzaskal dziennikarce kamere?
Tam tez obok stali inni poslowie z tej samej opcji POlitycznej.Nie powstrzymali narwanca.
Wtedy dzioba nie otworzylas na forum i nie protestowalas w obronie dziennikarki.

POza tym jakbys sie czula,gdyby ktos grzebal ci np.w torebce damskiej?
To tez zachowanie czesci tego spoleczenstwa i tez naganne.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92125  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 21:37
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał kobra5
Ciekawe że obrońcy demokracji na tym forum nie odnotowali że Kancelaria Sejmu upubliczniła nagranie z sali kolumnowej...a tyle wrzasku było o to ??? czyżby fakty były faktami jak są wygodne i po myśli ??? ciekawostka ...tylko nie wiem dla psychologa czy psychiatry ??...( a propos ja przyjmuję tylko dzieci jakby cóś)..
A ja bym stawiał również na neurologa, to znaczy tego, co to wali młotkiem w kolano i patrzy czy zostanie kopnięty.
W przypadku braku reakcji powinien chyba stukać w czoło, ale tego już nie wiem...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92126  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:09
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Jak rozumiem się.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92127  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Udostępniono łaskawie nagrania z sali kolumnowej. I bardzo dobrze. Niech je teraz dokładnie przejrzy kto trzeba i spróbuje ustalić czy było kworum. Oczywiscie o ile to możliwe, bo nagranie jest niskiej jakości.
A ja wracam jeszcze raz do nagrania z sali sejmowej, które ku memu zdumieniu przeszło bez wiekszego echa. Pisałam już wczoraj o tym. Czy doprawdy polskie społeczeństwo, klasa polityczna, już do tego stopnia jest otępiałe, że obojętnie przechodzi nad faktem chamskiej, brutalnej fizycznej przemocy posłanki wobec innej posłanki przy całkowitej bierności innych posłów ?!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...aign=FB_Gazeta

Blokowana prowokacyjnie była Pawłowicz
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92128  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=kobra5]
Cytat:
Ciekawe że obrońcy demokracji na tym forum nie odnotowali że Kancelaria Sejmu upubliczniła nagranie z sali kolumnowej...a tyle wrzasku było o to ??? czyżby fakty były faktami jak są wygodne i po myśli ???

Gdybyś ze zrozumieniem śledziła rozwój wypadków, to pewnie zauważyłabyś, że wg pierwszej emisji taśm brakło 9 sztuk głosujących. Na innych taśmach widać, że ZIOBRO z KACZYŃSKIM listy obecności podpisują po tym co umownie nazwać można głosowaniem klubowym. Oprócz tego dwójka z tych co miała liczyć głosy zaparła się i orzekła że ich tam gdzie głosowano nie było... jako psycholog czy psychiatra mogłabyś nam wyjaśnić czy to normalne, że do sprawdzenia całkiem prostej czynności, czyli liczenia czy odpowiednia ilość osób była podczas głosowania potrzeba robić tyle wrzasku ? No i pamiętać, że nie o same taśmy biega a o to co one zawierają i co da się z tych nowych wyczytać. A na koniec zauważ, że dotąd nie ma wykazu kto jak głosował co jest obowiązkowym działaniem w przypadku głosowań.
Jeśli faktycznie jestes tym co sugerujesz, to w taki sposób, jak ta sejmowa administracyjna menażeria, prowadzisz zawodową dokumentację?

Cytat:
ciekawostka ...tylko nie wiem dla psychologa czy psychiatry ??...( a propos ja przyjmuję tylko dzieci jakby cóś)..
To dlatego za dziecięcym przykładem te nicki Ci się przekręcają?

No i czyżby demokracja serio Cię uwierała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92129  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Gdybyś ze zrozumieniem śledziła rozwój wypadków, to pewnie zauważyłabyś, że wg pierwszej emisji taśm brakło 9 sztuk głosujących. Na innych taśmach widać, że ZIOBRO z KACZYŃSKIM listy obecności podpisują po tym co umownie nazwać można głosowaniem klubowym. Oprócz tego dwójka z tych co miała liczyć głosy zaparła się i orzekła że ich tam gdzie głosowano nie było... jako psycholog czy psychiatra mogłabyś nam wyjaśnić czy to normalne, że do sprawdzenia całkiem prostej czynności, czyli liczenia czy odpowiednia ilość osób była podczas głosowania potrzeba robić tyle wrzasku ? No i pamiętać, że nie o same taśmy biega a o to co one zawierają i co da się z tych nowych wyczytać. A na koniec zauważ, że dotąd nie ma wykazu kto jak głosował co jest obowiązkowym działaniem w przypadku głosowań.
Jeśli faktycznie jestes tym co sugerujesz, to w taki sposób, jak ta sejmowa administracyjna menażeria, prowadzisz zawodową dokumentację?


oj Pluto czy uważasz że pozwoliliby sobie na taki błąd wiedząc że są kamery i podglądacze...no weź się zastanów
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92130  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A ja bym stawiał również na neurologa, to znaczy tego, co to wali młotkiem w kolano i patrzy czy zostanie kopnięty.
W przypadku braku reakcji powinien chyba stukać w czoło, ale tego już nie wiem...


Fracie!!!
Jestem ZA i nawet bez sprzeciwu.
Jest tam jeden taki co ma WIZJE i takie konsylium byłoby wskazane. Tym bardziej, że świadek twierdzi, że na prochach posuwa się do takich extrawagancji jak wyznawanie miłości do Rosjan. Innom razom zeznawał, że chciałby być ZBAWICIELEM .. żeby o innych wybrykach jego chorych omamów nie wspominać.
pssst
Już dawno Tusk - jako premier - stwierdził, że jak kto ma wizje to powinien się leczyć. A on jest rozsądny chłop i zna delikwenta więc można mu wierzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92131  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
oj Pluto czy uważasz że pozwoliliby sobie na taki błąd wiedząc że są kamery i podglądacze...no weź się zastanów

Tak uważam.
Szczególnie w przypadku takiego niedojdy jak marszał Członek Penelopy ksywa Kuchciński.

A podglądaczy nie było i w tem cały ambaras.
Arti.... nie ma takiego świństwa czy numeru, którego sitwa
KACZYŃSKIEGO nie mogłaby wyklepać.... bo kto im co zrobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92132  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A ja bym stawiał również na neurologa, to znaczy tego, co to wali młotkiem w kolano i patrzy czy zostanie kopnięty.
W przypadku braku reakcji powinien chyba stukać w czoło, ale tego już nie wiem...



Oj, nie pastwij się nad koleżeństwem,
bo ono ciężkie ma życie. Nie dość, że wołało o taśmy na swoją zgubę,
to teraz udaje, że nie widzi tam małpy w różowym. Co jej miało nie być.

A jakby tego było mało, to szepnę;
jutro się zaczyna...

raz pazerny Mateuszek
zajumał kasiorkę z puszek


....czyli problem z kasą KOD.

Kurcze, fatwa na opozycję została rzucona przez jakiegoś a - ja- to - Lacha, czy co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92133  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:49
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...

Kurcze, fatwa na opozycję została rzucona przez jakiegoś a - ja- to - Lacha, czy co?

Lila, jestem od początku pod wrażeniem Twoich "commentów".
Twoja nieustająca "fanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92134  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

O matko z córką!!!!!

Tego się nie spodziewałam. Juuuuuuż??? Nie rano???

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...od-owi/wjrnf73

A kto wystawił Mateuszka?

Boże, Boże...daj spokojną noc tutejszym darczyńcom.
Nie było dać na schronisko dla zwierzaków?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92135  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 22:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabi K.
Lila, jestem od początku pod wrażeniem Twoich "commentów".
Twoja nieustająca "fanka

Uwielbiam Cię. Też kocham Korfu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92136  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 23:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!!!
Jestem ZA i nawet bez sprzeciwu.
Jest tam jeden taki co ma WIZJE i takie konsylium byłoby wskazane. Tym bardziej, że świadek twierdzi, że na prochach posuwa się do takich extrawagancji jak wyznawanie miłości do Rosjan. Innom razom zeznawał, że chciałby być ZBAWICIELEM .. żeby o innych wybrykach jego chorych omamów nie wspominać.
pssst
Już dawno Tusk - jako premier - stwierdził, że jak kto ma wizje to powinien się leczyć. A on jest rozsądny chłop i zna delikwenta więc można mu wierzyć.
Pluto, ja tam palcami pacjentów wskazywał nie będę, bo z branży medycznej nie jestem, ale widzę, że na poparcie swych przekonań wskazałeś jednego z najmniej wiarygodnych świadków jakich znam.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to ten sam, który lat temu parę straszył własny naród tym, że dzieci do szkół być może we wrześniu nie pójdą (z powodu wojennego zagrożenia w domyśle), po czym biorąc d..ę w troki pospiesznie wybrał się w kierunku strefy, w której już takiego zagrożenia dla dzieci i narodu nie było.
Raczej więc uwierzę w rychłe lądowanie Chińczyków na Marsie, niż zeznania takiego świadka.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92137  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 23:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
raz pazerny Mateuszek
zajumał kasiorkę z puszek


....czyli problem z kasą KOD.

Kurcze, fatwa na opozycję została rzucona przez jakiegoś a - ja- to - Lacha, czy co?
Uważam, że opozycja powinna skierować wniosek do prokuratury, bo rzucanie fatwy wydaje się nielegalne jako transcendentne i celowe działanie przeciwko mniejszości.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92138  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 23:32
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Dobrze że za sprawą wybranych przedstawicieli Polonia otrzyma dawkę kultury wysokich lotów.
http://wyborcza.pl/7,75410,21200516,...zagranice.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92139  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 23:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Fracie, ja zamiast spać, wołam; opozycjo przyhamuj w orce.
Jak nie Petru, to taśmy, a jakby tego było mało,
na koniec dnia wyskoczył Aliment.
Ale na mój nos, coś za szybko go zarzynają. Będzie nowe rozdanie,
wspomnisz moje słowa. Już strugają nowego Pinokia,
bo ten brukselski raczej trędowaty, choć wróci na wielkim kopie.

Może płk Mazgułę z jego kulturkampfen?

Dobrej nocy....szczególnie dla tutejszych opozycjonistów w bamboszach z pomponami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92140  
Nieprzeczytane 05-01-2017, 00:06
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Liluś naprawdę współczuję nawet Hypatii ciężkie ma życie kobita bo te Jej idole co rusz taki numer wykręcą że trudno normalnemu człowiekowi oczami świecić a tu z poświęceniem trza durnia strugać i udawać że różami to szambo pachnie... a mówiłam że bieluśkich na Wiejskiej nie ma...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.