menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 10:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Jakie winno byc zycie ludzkie ?


Wkroczylismy w nowy rok i nowy XXI wiek, My seniorzy ,ludzie tu piszacy i dyskutujacy mamy okreslony poziom wiedzy i doswiadczen zyciowych,zawodowych i innych.Wedrujacy juz do swej mety zycia, czesto zastanaiamy sie nad swym minionym zyciem, jak i tym jakie,miesiace , lata a moze nawet dni jeszcze nas czekaja.
Przez nasza glowe przewijaja sie rozne mysli - nurtuje nas tez pytanie (jak w temacie),co do wzorca zycia czlowieka.
Mili forumowicze ,madrzy i wyksztalceni,prosci i zwykli ludzie odpowiedzmy sobie na to pytanie publicznie,moze zechca z tych naszych mysli skorzystac mlodsze pokolenia,ktorych jest jeszcze dluzsze (niz nasze) zycie przed nimi.
Do odpowiedzi na to pytanie pragne (jako pomoc) posluzyc sie dziesiecioma przykazaniami wiary katolickiej. Warto bo tam sa drogowskazy do naszego zycia. Interesuje mnie tez glos niewierzacych w istnienie Boga ,ateistow i innych niedowiarkow,czy nawet tych ,ktorzy utracili wiare w Boga lub watpiacych.
Zapraszam do dyskusji,nie tylko seniorow ale i tu zagladajaca mlodziez,czy mlodsze pokolenia od nas.
Czas zaczac ulepszac swiat,bo chyba nikt nie watpi,ze stoimy w przededniu jego zniszczenia jezeli ludzie nie zmienia swych postepowan.
Ktos powiedzial : "Swiat nam sie konczy w dniu smierci".
Dla nich tak ale inni pozostaja jeszcze przy zyciu. Tak bylo nawet w biblijnym potopie.
  #2  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 11:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Senior,ja oszaleję...Jeszcze się dobrze nie obudziłam,a Ty mi z przykazaniami lecisz,sugerując iż młodzi będą czytać co nabazgrzą seniorzy...

Oooo ,potop.Pada właśnie.Wywieszczyłeś !!
Lepiej napisz co myślisz o życiu seksualnym na arce ? Było ciasno i tyle zwierzaków ? Może Noe coś do jedzenia im sypał ?

Tak jak dwóch seniorów się spotyka i jeden pyta drugiego.
- Dawali wam w wojsku brom,żeby wam się nie chciało latać za dziewczynami ?

- Ano dawali..

- I co ?

-Nic.Teraz dopiero zaczął działać.
  #3  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 11:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dzien Dobry Kochanie !
Nie szalej !
Moze ta forma byla by lepsza - nie uwazasz ?
Ale jezeli juz chcesz rozbawic i rozruszac towarzystwo forumowe i z rekawa sypac dowcipami to baw ludzi jak tylko sie daje ,mnie jednak w godzinach nocno-rannych "fatum" sklania do innych przemyslen i zastanowienia sie nad swiatem juz bez "bromu".
Z tym bromem w wojsku masz racje (doswiadczalem tego takze ze spirytusem w zestawie zywnosciowym normy "W" - wojennej w Czechoslowacji w 1968 roku jako mlody podporucznik),dzisiaj sa doskonalsze znieczulacze, moga o tym napisac "misjonarze" po powrocie z Iraku lub Afganistanu szczegolnie gdy sie znajda na dyskotekach czy zabawach lub przy grilu wydaje sie im,ze nawracaja niesfornych Muzulmanow ogniem mozdzierzowym.
U Ciebie pada a u mnie chodzi ogrzewanie na pelnych obrotach choc to Floryda. Cos sie w tych "niebiosach " pomieszalo albo HAARP-em w swiat i ludzi global uderza.
Dekalog warto sobie przypomniec i to z dokladna analiza kazdgo przykazania w odniesieniu tak do Polski jak i USA.
Jak myslisz jak to bylo z ukazniem tych kamiennych tablic z przykazniami,do ktorych dzisiaj tak z trudem "wybrani" sie odnosza ?
  #4  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 12:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nic Senior nie myślę jakby co,bo Mojżesz stłukł tablice.
Zresztą ten naród ,co sobie cielca utoczył ze złota zrabowanego w Egipcie,często zapominał komu zawdzięczał życie..


Zaraz..zaraz..Mało się pamięta o tym,jak Egipcjanki zostały okradzone z biżuterii przed ucieczką z Egiptu..

ps.Nie chcę rozbawiać forum.Nie ma takiej potrzeby..we mnie.
  #5  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 12:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze z tymi tablicami to jakas bajka ?
Chociaz w kazdej bjace jest czesc prawdy.
Egipcjanki ,bizuteria,kradziez,ucieczka ? Co tez Ty tu wypisujesz.
Przeciez Egipcjanie wszystko oddali Zydom w ramach wdziecznosci i milosierdzia i jeszcze dzisiaj sa wdzieczni .
Mam nadzieje,ze ktos tu nas na tym forum uswiadomi jak to bylo naprawde nawet z ta ucieczka i rozstepujacym sie morzem (chyba niebieskim).
  #6  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 13:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czerwonym - Senior,choć kolor miało niebieski..

Jest faktem niewątpliwym,że na dnie Morza Czerwonego ,nurkowie znaleźli to co ocalało z rydwanów egipskich.Czyli Biblia mówi prawdę..Tylko jak to się stało.
Zresztą sławny potop miał miejsce jedynie w dolinie Eufratu i Tygrysu.Tam też odnaleziono jego ślady..

Myślę ,że jak i Iliada nie była do końca bajką,tak i Biblia była pierwszą księgą historyczną .
  #7  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 13:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

O to juz sa dowody !
Fakt,ze trzeba szukac nastepnych i je znajdywac,mysle,ze chyba nikt ich nie podrzuca,no bo jaki mialo by to cel - prawda ?
  #8  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 13:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wow Senior....ale romans się szykuje wirtualny!!!! To już wiem dlaczego wieszczysz i wieszczysz- to taki sposób na kobity...I N T E R E S U J Ą C E !!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #9  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 13:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Czyli "dowód na istnienie Boga" mamy z głowy. To dobrze. Nie można przecież uwadniać pewników. Nauka też ma swoje pewniki. Pewniki są. Pewnikiem jest np.,że wszystko jest śmiertelne itd. Pewnikiem nie jest jednak,moim zdaniem,że tablice są darem niebios. Raczej skłaniam się do opinii,że wykuł je w kamieniu Mojzesz i podarował je swemu narodowi,aby przestrzegali 10 przykazań. Nie będę już wymieniał,bo każdy porządny człowiek ich przestrzega. Stały się już uniwersalne,nizależne od wyznawanej religii. Mówią wyrażnie jak żyć. Wystarczy je tylko przestrzegać na codzień.
Świat technicznie jest coraz lepszy,moralnie stara się polepszać. Życie to łańcuch złożony. Łańcuch istnień ludzkich,łańcuch przekazywany przez rodziców dzieciom,łańcuch DNA. Jestem ogniwem tego łańcucha,jestem budowniczym tego łańcucha,mam dalsze ogniwa tego łańcucha,jestem nieśmiertelny.I to jest moje szczęście, i to jest sens mojego życia. Non omnis moriar !
  #10  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wszysko "z glowy" bedziemy mieli po smierci,jak narazie zyjemy ,takze dyskutujemy na forach.
"Jestem niesmiertelny" - czyzby ?
Panie Kazimierzu !
"Swiat technicznie jest coraz lepszy,moralnie stara sie polepszac." - to Pana wypowiedz.
Ja uwazam,ze technika swiatowa przynosi nam oprocz dobra takze i zlo ,przykladow jest na to duzo.
Moralnosc zas stacza sie w kierunku przepasci.
Do uzasadnienia i argumentacji poczekam na glosy innych i moze wyloni sie wzorzec "dobrego zycia".
  #11  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:55
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Anthony de Mello napisał m.in. książkę pt. "Przebudzenie". To najwspanialsza recepta na dobre życie, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #12  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:59
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Dobre życie

Cytat:
Napisał Bianka
Anthony de Mello napisał m.in. książkę pt. "Przebudzenie". To najwspanialsza recepta na dobre życie, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać.

Tego nie czytałam,
ale czytałam inne - i z żalem stwierdzam, że nawet najlepsza recepta na dobre życie dotyczy wyłącznie tego, kto ją napisał - raczej nie da się jej zastosować do innego życia chociaż oczywiście można sobie "wybrać" jakieś pojedyncze rady czy wskazówki...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #13  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 14:56
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Tylko w taką "nieśmiertelność" wierzę. W kontynuację życia na Ziemi.Każda z rzeczy stworzonych przez siłę wyższą, czy czlowieka , ma swoje dobre i złe strony. To banał. Wierzę,że moralność dzisiaj jest lepsza niż kiedyś, i to nie tylko dzięki wierze,ale i nauce.Szeroko rozumiany Kościół też się zmienia i choć pózno i z oporem,ale koryguje swoje błędy przeszłości.
Również śledzę ten wątek i zdanie innych.Narazie widzę tylko odsyłacze do książek,na których czytanie brak mi czasu, a i wzrok nie ten.
  #14  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 15:03
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

"Żyj....i pozwól żyć innym..." - ja to tak uważam....
Nie należy na siłę nikogo zmieniać ani uszczęśliwiać...
  #15  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 15:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czerwonym - Senior,choć kolor miało niebieski..

Jest faktem niewątpliwym,że na dnie Morza Czerwonego ,nurkowie znaleźli to co ocalało z rydwanów egipskich.Czyli Biblia mówi prawdę..Tylko jak to się stało.
Zresztą sławny potop miał miejsce jedynie w dolinie Eufratu i Tygrysu.Tam też odnaleziono jego ślady..

Myślę ,że jak i Iliada nie była do końca bajką,tak i Biblia była pierwszą księgą historyczną .
Nie bądź taka pewna.Nie skąd czerpiesz tą pewność,ale ja oglądałem te tzw.historyczne fakty o ucieczce Żydów z Egiptu ,ich przejściu przez Morze Czerwone i tych resztkach egipskich rydwanów itp,ale okazało się,że to nie było Morze Czerwone, tylko "Morze Trzcin" w delcie Nilu,a rozstąpienie wód nastąpiło na skutek cofnięcia się wód Morze Śródziemnego.Cofnięcie się morza nastąpiło na skutek wybuchu wulkanu na wyspie Santorini, właśnie w czasie exodusu Żydów z Egiptu.
Film oglądałem na Discovery Chanel National Geographic wielokrotnie,dzięki temu,że często powtarzją je. Chwała im za to.
  #16  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 15:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zachwyca mnie to "naukowe podejscie " do legend,historii i hipotez - czego to jeszcze ludzie nie napisza,film wyswietla,"do-wody" podrzuca,wykopaliska uczynia.
Moze to lepiej byc niedowiarkiem lub "Tomaszem" ,wzglednie wszystko przyjac co podadza do uszu i wzroku ?
"... Zyjemy i pozwalamy zyc innym..." , zrzucajac bomby ,budujac wysokie mury,zajmujac obce ziemie i domy,siejac niezgode i........ zaprowadzajc demokracje !
  #17  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 17:14
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Zachwyca mnie to "naukowe podejscie " do legend,historii i hipotez - czego to jeszcze ludzie nie napisza,film wyswietla,"do-wody" podrzuca,wykopaliska uczynia.
Moze to lepiej byc niedowiarkiem lub "Tomaszem" ,wzglednie wszystko przyjac co podadza do uszu i wzroku ?
"... Zyjemy i pozwalamy zyc innym..." , zrzucajac bomby ,budujac wysokie mury,zajmujac obce ziemie i domy,siejac niezgode i........ zaprowadzajc demokracje !
Nikt ci nie broni mieć podejście bibilijne,i przyjmować wszystko za oczywistą oczywistość,prawdę absolutną. Nauka,której tak nie lubisz,stara się tylko dociec prawdy historycznej i stawia różne hipotezy,a nie tezy do uwierzenia. Poddaje krytycznej ocenie każdą tezę naukową i tezy religijne.
Nie trzeba w nie wierzyć,trzeba znaleźć na nie kontrargument.Live and lets live... to chyba cytat z filmu?
  #18  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 21:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mozna i dalej rozwazac - mysle wiec jestem.Wierze -nie wierze,rozne sa prawdy, z "absolutami" bym sie nie spieszyl.
Byl czas (na szczescie) minal,ze tezy partyjne byly jedynie sluszne.
Jedno jest pewne: ZYCIE ZACZYNA SIE I KONCZY !
Czy nalezy je marnowac ? Na pewno nie.
Wiec jak zyc aby bylo najpiekniejsze dla nas i dla innych ?
Spiewano i spiewa sie - Kochajmy sie lub Podajmy sobie rece.
ale to trudno niektorym przychodzi.
Ci zazwyczaj wyznaja jedna zasade : "ja znam lepiej", "ja", "my", oni,"wybrani nawet przez Boga".
Reszta to goje i na szacunek nie zasluguja.
Ciekawe czy Bog tez gojami gardzi ? Nikt nie chce lub nie moze przyjsc z tamtego swiata i nam o tym powiedziec.
To niesprawiedliwe.
  #19  
Nieprzeczytane 29-01-2008, 00:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Gdyby wreszcie ktos odkrył jakie winno byc zycie ludzkie dostalby Nobla co najmniej....a póki co, przekonujemy sie głównie o tym jakie byc nie calkiem powinno i to na własnym przykładzie ,niestety.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #20  
Nieprzeczytane 29-01-2008, 03:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przykladow bez liku na to co wyprawiaja ci,ktorym zawsze malo a wilcze apetyty maja niezaspokojone od kilku tysiecy lat wstecz. Niszcza nawet zycie w zarodku,usmiercaja starych i chorych,zadluzaja mlodych ,demoralizuja nawet dzieci i wprowadzaja ogolnoswiatowy rozgardiasz i wojny bratobojcze, tylko po to aby na wojnach sie bogacic i na zgliszczach wyniszczanych narodow budowac wlasne krolestwo.
Znasz ten narod Malgorzato 50,czy trzeba ci wskazac palcem ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 19:33
Rozpoczynam sezon działkowy 2007 - jakie pomidory? araukaria Dom, wnętrza, ogród 139 09-05-2010 17:37
"Zycie Warszawy" - czyj to dziennik ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 6 13-01-2008 13:17
Dziewica byc .... BUNIA Różności - wątki archiwalne 25 07-05-2007 17:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.