menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-02-2010, 22:43
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Post Właściciele psów żyją dłużej - komentarze


Komentarz do artykułu: Właściciele psów żyją dłużej
--------------------
Pieski sa bardzo mile, ale wlasciciele strasznie leniwi, nie sprzataja kup po swoich pupilkach

http://wstaw.org/m/2010/02/16/pootrap-496x349.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 10:09
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Ta uprząż jest SUPER. Nie posiadam psa, ponieważ miałabym z nim kłopot w razie choroby, lub wyjazdu. Jednak bardzo je lubię i nigdy nie przechodzę obok nich obojętnie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 10:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Ta uprząż jest SUPER. Nie posiadam psa, ponieważ miałabym z nim kłopot w razie choroby, lub wyjazdu. Jednak bardzo je lubię i nigdy nie przechodzę obok nich obojętnie.
Posiadam psa ale zastanawiam się nad tą uprzężą. Jak psa nauczyć by robił do woreczka (odpada powód spaceru) drugi woreczek na siusiu i już jest OK.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 11:39
Barif's Avatar
Barif Barif jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 14
Domyślnie

Mowcie co chcecie,ale trzymanie psow w miastach to jest wielkie nieporozumienie, jedynie dopuszczam mozliwosc posiadania zwierzat malych, pieskow pokojowych.Mysle ,ze pies duzy to sie meczy a do tego w malych metrazach to ledwo czlowiek sie porusza.O zanieczyszczaniu chodnikow i placow odchodami psimi to juz nawet nie wspomne...Ale mnie o zdanie nikt nie pyta...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 11:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barif
Mowcie co chcecie,ale trzymanie psow w miastach to jest wielkie nieporozumienie, jedynie dopuszczam mozliwosc posiadania zwierzat malych, pieskow pokojowych.Mysle ,ze pies duzy to sie meczy a do tego w malych metrazach to ledwo czlowiek sie porusza.O zanieczyszczaniu chodnikow i placow odchodami psimi to juz nawet nie wspomne...Ale mnie o zdanie nikt nie pyta...
A pewnie, pewnie drugi powie i kotach, trzeci o kanarkach, rybkach, chomikach, i inszych zwierzątkach. Brawo masz Nobla za pomysł. Nic tylko zakazy, nakazy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 15:34
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Tadeuszu 50 masz mój prywatny medal złoty za mądrość. Z tych innych wypowiedzi wynika, że wszyscy kochają pieski tylko ich fizjologia im przeszkadza. Barifowi odpowiem, że miałam przez lata cztery psy w mieszkaniu w blokach. One i ja z mężem i córkami nie wyobrażaliśmy sobie życia bez nich.Poruszanie też nie sprawiało nam kłopotu. A na spacerach z psami to znajduję nie tylko ich odchody, ale i gorsze świństwa. Stare kanapy, liczne torebki foliowe, rozbite butelki itd. Cóż na pięknej polanie w lesie prawidłowo jest reperować samochód i wywalać szmaty umazane w smarach. Gorzej jak pies się tam załatwi. Od razu robi się brudno.

Amelio skoro właściciele psów są leniwi i żyją dłużej to wniosek jeden.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 19:55
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie skraca mi

zycie pies z pietra nade mna, mieszkam w pokoju z kuchnia, pies biega po pokoju w dzien, a w nocy drapie sie i uderza wtedy ogonem o podloge !!! co mnie budzi !!! i koniec spania !!!
w dzien sen o kazdej porze konczy mi bieganina psa !!! nad ranem kazdego dnia budzikiem jest bieganina psa - pora zalezy od wschodow slonca !!! koszmar !!! na moje wielokrotne prosby do wlascicieli psa i pisma do adm, zeby pies nie przebywal w pokoju wlasciciele nie reaguja, wstawalam 41 lat na budzik a teraz przeklety pies nie daje mi zyc wlasnym rytmem, obrzydliwosc !!! precz z psem nade mna !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 20:49
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

liha11

Pies, który tak Ci zakłóca spokój, to chyba musi być bardzo duży i w dodatku pewno biega po gołej podłodze. Normalnie, nie słychać psa z góry, jeżeli oczywiście nie szczeka. Od lat mieszka nade mną rodzina z psem- średniej wielkości, ale jeszcze nigdy go nie słyszałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 21:26
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Dziwne, ponieważ ja rozmawiałam z moimi sąsiadami z dołu i nigdy nie słyszeli moich biegających psów.Jak można słyszeć drapanie psa to dla mnie zagadka? Nie spotkałam też psów wstających według wschodów słońca. Paroletni pies najczęściej wstaje dopiero gdy widzi poruszających się po mieszkaniu właścicieli. A jak wstają pańciostwo zbyt wcześnie według psa to on nawet nie chce zejść z posłania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 21:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Dziwne, ponieważ ja rozmawiałam z moimi sąsiadami z dołu i nigdy nie słyszeli moich biegających psów.Jak można słyszeć drapanie psa to dla mnie zagadka? Nie spotkałam też psów wstających według wschodów słońca. Paroletni pies najczęściej wstaje dopiero gdy widzi poruszających się po mieszkaniu właścicieli. A jak wstają pańciostwo zbyt wcześnie według psa to on nawet nie chce zejść z posłania.
Też podobnie uważam, mój pies wstaje gdy ja wstanę (poza sporadycznymi przypadkami, wtedy budzi mnie liżąc to co wystaje spod kołderki). Tu jednak pewnie działa przewrażliwienie, pies nad głową musi hałasować. Gdyby mnie tak przypadłość spotkała wyciszam sufit (masa sposobów) koszt niewielki i śpię jak niemowlę. Tu szukanie dziury w całym.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 22:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał liha11
.... pies z pietra nade mna, mieszkam w pokoju z kuchnia, pies biega po pokoju w dzien, a w nocy drapie sie i uderza wtedy ogonem o podloge !!! co mnie budzi !!! i koniec spania !!!.....

Odgłos uderzeń o panele podłogowe fakt jest głośny nawet jak szpilka spadnie na nie to słychać
Jedyne co można w tej sytuacji zrobić to nabyć w aptece zatyczki do uszu albo pogadać z psem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 23:23
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Jedyne co można w tej sytuacji zrobić to nabyć w aptece zatyczki do uszu albo pogadać z psem

Można jeszcze wypić kawę psem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 12:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Po kawie jeszcze bardziej będzie latał po mieszkanku. Tylko wódeczka z dobrą zakąską. Ewentualnie wizyta u sąsiadów z samego rana z zaproszeniem psa na spacer. I tak nie śpię to chodź połazimy. Po czterech godzinach spaceru będzie można iść spać. Pies też kiedyś odpoczywa. Może też być wieczorna wersja.Z pewnością to przedłuży życie człowiekowi i zwierzęciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 13:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Na temat odgłosów w mieszkaniu poniżej. Ponieważ dobudowałem i zmodernizowałem część domu, dla ciekawości już kiedyś sprawdziłem, jakie odgłosy mogą być przenoszone na niższą kondygnację. Poprosiłem syna i wnuczkę o raz normalne zachowanie, chodzenie przesuwanie stołu krzeseł i odgłosy były minimalne. Dopiero przy specjalnym podskakiwaniu i wytwarzaniu hałasu było słychać efekty. W tym czasie byłem w mieszkaniu poniżej. Efekt paneli jest słyszalny w mieszkaniu ale nie poniżej, pod panelami powinna być folia z gąbką, tłumiąca szmery.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 13:29
Barif's Avatar
Barif Barif jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 14
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał liha11
zycie pies z pietra nade mna, mieszkam w pokoju z kuchnia, pies biega po pokoju w dzien, a w nocy drapie sie i uderza wtedy ogonem o podloge !!! co mnie budzi !!! i koniec spania !!!
w dzien sen o kazdej porze konczy mi bieganina psa !!! nad ranem kazdego dnia budzikiem jest bieganina psa - pora zalezy od wschodow slonca !!! koszmar !!! na moje wielokrotne prosby do wlascicieli psa i pisma do adm, zeby pies nie przebywal w pokoju wlasciciele nie reaguja, wstawalam 41 lat na budzik a teraz przeklety pies nie daje mi zyc wlasnym rytmem, obrzydliwosc !!! precz z psem nade mna !!!
Popieram w calej rozciaglosci! Precz z psami !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 16:20
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barif
Popieram w calej rozciaglosci! Precz z psami !!!!

OOOOO!!! to nie jest ładne, ani zabawne!!
Przecież tu się nikogo nie namawia do trzymania psa w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 18:40
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Jest takie powiedzenie<Kto nie lubi zwierząt,ten nie lubi ludzi.Ciekawe jak reagują narzekalscy na sąsiadow z dziećmi.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy psów,kotow,chomiczkow,ptaszkow,myszek ,szczurkow itd itp
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 20:33
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Zwierzaczki sa niewinne

Zawsze wine ponosza ludzie.
Za to ze pies szczeka cala noc w klatce na podworzu, lub ze zanieczyszczone sa chodniki i alejki parkowe odpowiadaja wlasciciele.

Wszelkie tereny zielone nie nadaja sie do uzytku bo zawsze czlowiek trafi na psie g.wno. Dzieci w parkach nie sa bezpieczne, bo "miny" leza wszedzie.

Ci ktorzy bywali w tym "lepszym swiecie" wiedza, ze wlasciciel sprzata po swoim pupilku. Taka kultura.
W naszych parkach sprzataja nieliczni i niestety z zasady nie sa to seniorzy, a raczej ludzie mlodsi.

Opowiesci o smieciach w lesie usprawiedliwiaja te kupska na chodnikach?, mam wrazenie, ze to ci sami zostawiaja i jedno i drugie.

A ponizej efekt kilkuminutowego spaceru w malutkim skwerku.
I nie sa to pobocza sciezek i alejek, ale centralnie srodek przejscia.
Szkoda, ze nikt powyzej nie napisal, ze sprzata po swoim piesku.

Ludzie sprzatajcie po swoich zwierzakach, tak po ludzku


http://img13.imageshack.us/img13/3283/psie006.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/9379/psie007.jpg
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 21:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Amelio, ale temat był o dłuższym życiu właścicieli psów, a ty furt o kupach. Sama temat zakładałaś to chociaż jako pomysłodawczyni powinnaś go utrzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 21:28
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Amelio, ale temat był o dłuższym życiu właścicieli psów, a ty furt o kupach. Sama temat zakładałaś to chociaż jako pomysłodawczyni powinnaś go utrzymać.

Az sie zmartwilam dluzszym zyciem posiadaczy psow , zwlaszcza efektem ubocznym w postaci...
Strasznie nie lubie wydlubywac tego z kolek wozkowych, a uwielbiam spacery z wnuczetami.
Ale chyba nie unikasz sprzatania po swoich pupilach?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.