menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 23:02
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Dzisiejszy dzień zakończę jeszcze przepiękną muzyką Ennio Morricone
z filmu; PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE



/
Once Upon A Time In The West (Ennio Morricone)

https://www.youtube.com/watch?v=USK1...=RD05PwZDSEzfE

Cytat:
Tajemniczy nieznajomy z harmonijką łączy siły ze słynnym desperatem, by chronić piękną wdowę przed bezwzględnym zabójcą pracującym dla kolei.


https://www.youtube.com/watch?v=2s0-...=RD2s0-wbXC3pQ
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 21-02-2018, 17:37
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Muzyka do filmu MISJA kolejna perełka
Cytat:
Jedno z największych osiągnięć kompozytora.
Reżyser - do tego dramatu o spotkaniu chrześcijańskiej cywilizacji z plemienną kulturą Indian Guarani,
w której brutalność hiszpańskich konkwistadorów spotyka się z jezuicką łagodnością, by nie dać tej drugiej żadnej szansy,
łączy nastrojowość i melancholię, muzykę Zachodu z dźwiękami Nowego Świata.
Chóry, smyczki, oboje, bębny i hiszpańskie gitary tworzą osnowę długich suit, które na zawsze zapadają w pamięć widza.

Morricone został za swoją muzykę nominowany do Oscara, ale przegrał ostatecznie z Herbiem Hancockiem, co uważa się za jedną z najbardziej niesprawiedliwych decyzji Akademii Filmowej w historii!


The Mission


Ennio Morricone

https://www.youtube.com/watch?v=J5ql...=RDJ5qlWLXbfL4


__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 21-02-2018, 17:54
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Kolejna uczta muzyczna dla duszy . Muzyka do filmu:
CZŁOWIEK LEGENDA

Cytat:
Do tej opowieści o tajemniczym muzyku, który nigdy nie opuścił statku, na którym się urodził (granym przez Tima Rotha), Morricone stworzył niezwykle emocjonalny soundtrack akcentujący nostalgiczne partie smyczkowe, miejscami wspomagane chórami ewokującymi osobisty dramat głównego bohatera, a miejscami napięcie towarzyszące jego życiu. Oczywiście, to opowieść o pianiście, więc pojawiają się także nuty pianina, które z powodzeniem mogłyby ozdobić jakieś nastrojowe giallo czy nawet slasher. W numerze Lost Boys Calling możemy także usłyszeć partie Rogera Watersa i Eddiego Van Halena

The Legend of the Pianist Ennio Morricone


https://www.youtube.com/watch?v=mcof...=RDmcofLYYH1yY
/

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 21-02-2018, 18:31
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Można pisać wiele o muzyce Ennio Morricone ,ale uważam... najlepiej słuchać jej.
Myślę, że przybliżyłam postać , a głównie twórczość Ennio Morricone umieszczając w wątku... wyjątkowy - bo moim zdaniem /
jest wyjątkową postacią w świecie muzyki filmowej - klasycznej.



W 2017 roku odbył się wielki koncert Mistrza /sędziwego już/muzyki klasycznej -filmowej w Polsce w Łódzkiej Arenie

Recenzja;
Cytat:
Ikona muzyczna filmowego świata, niekwestionowany król soundtracków, prawdziwy Maestro wśród dyrygentów – Ennio Morricone gościł w łódzkiej Atlas Arenie na koncercie w ramach 60-lecia swojej kariery. Występowi towarzyszyło niezwykle entuzjastyczne przyjęcie, wiwatom i owacjom na stojąco nie było końca. Prawdopodobnie było to już ostatnie spotkanie polskiej publiczności z kompozytorem na żywo. Pozostanie ono jednak na długo w pamięci tych, którzy wysłuchali tak monumentalnych utworów, jak Gabriel's Oboe z „Misji”, The Ecstasy of the Gold z filmu „Dobry, zły i brzydki”, czy wielkie Chi Mai z „Zawodowca”.
.

Ennio Morricone - relacja z koncertu (Łódź)


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwjj1-X3vrfZAhWIGCwKHUBIBZgQtwIIUjAB&url=https%3A%2F%2Fw ww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DIOcQ-h3ukJU&usg=AOvVaw0BmiRaaaCNaCq-d0GTZGhI
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 01-03-2018, 19:31
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Uśmiech




Cytat:
Przyjrzyj się swojej dłoni! Masz literę „M”? Jeśli tak, to masz wielkie szczęście! Jesteś bardzo utalentowaną i przedsiębiorczą osobą obdarzoną intuicją. Wierzysz, że szczerość jest najlepszym rozwiązaniem i nie znosisz, gdy ktoś Cię okłamuje. Osoby z literą „M” mają szósty zmysł i od razu zauważą, gdy są okłamywane lub nabijane w butelkę. Chociaż zarówno mężczyźni, jak i kobiety z literą M na dłoni są obdarzeni intuicją, mówi się, że u kobiet jest nieco większa niż u płci przeciwnej. Osoby z tym wyjątkowym symbolem są również bardzo odważne i nie unikają wyzwań oraz wykorzystują od razu pojawiające się możliwości. Uważa się, że wiele znanych osób, takich jak prorocy i wielcy przywódcy, miało literę M. Jeśli zatem jesteś jednym z niewielu szczęśliwców i masz literę „M” na swojej dłoni, niech przypomina Ci o tym, że jesteś naprawdę wyjątkową osobą i możesz osiągnąć w życiu, cokolwiek zechcesz.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 18:34
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Niepełnosprawni od urodzenia




Pamiętajmy nie znamy dnia , ani godziny, każdego może spotkać kalectwo, a co to dla rządu jest 500+ w ratach .Oni najlepiej wiedzą co potrzebują, każdy co innego ....dziwne?????
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 28-05-2018, 19:28
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

syty głodnego nie zrozumie

a szczególnie część Polaków
dla których patriota to nie
Żyd,
muzułmanin,
broń Boże uchodźca/obcokrajowiec / z obywatelstwem polskim,
innego wyznania,
ateista,
innej orientacji,
osoby z niesprawnością,
innych poglądów politycznych jaki prezentuje PIS

PATRIOTA TO SILNY , ZDROWY I KATOLIK ...NAJLEPIEJ NIE STARUCH/SUWEREN PISOWSKI






"Posłanie do nadwrażliwych"




"Bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi
za waszą czułość w nieczułości świata
za niepewność wśród jego pewności

Bądźcie pozdrowieni
za to, że odczuwacie innych tak, jak siebie samych

Bądźcie pozdrowieni
za to, że odczuwacie niepokój świata
jego bezdenną ograniczoność i pewność siebie

Bądźcie pozdrowieni
za potrzebę oczyszczenia rąk z niewidzialnego brudu świata
za wasz lęk przed bezsensem istnienia

Za delikatność nie mówienia innym tego, co w nich widzicie
Bądźcie pozdrowieni
za waszą niezaradność praktyczną w zwykłym
i praktyczność w nieznanym
za wasz realizm transcendentalny i brak realizmu życiowego

Bądźcie pozdrowieni
za waszą wyłączność i trwogę przed utratą bliskich
za wasze zachłanne przyjaźnie i lęk, że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami

Bądźcie pozdrowieni
za waszą twórczość i ekstazę
za nieprzystosowanie do tego co jest, a przystosowanie do tego, co być powinno

Bądźcie pozdrowieni za wasze wielkie uzdolnienia nigdy nie wykorzystane
za to, że niepoznanie się na waszej wielkości
nie pozwoli docenić tych, co przyjdą po was

Bądźcie pozdrowieni
za to, że jesteście leczeni
zamiast leczyć innych

Bądźcie pozdrowieni za to, że wasza niebiańska siła jest spychana i deptana
przez siłę brutalną i zwierzęcą

za to, co w was przeczutego, niewypowiedzianego, nieograniczonego
za samotność i niezwykłość waszych dróg
bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi "
- Kazimierz Dąbrowski (1902 - 1980) - wybitny psycholog, psychiatra, filozof. Twórca teorii dezintegracji pozytywnej.






bohaterzy ....nareszcie choć na moment zauważeni...
W Y J Ą T K O W I
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 14:11
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Oj nie było mnie długo tutaj, ale piszę nową książkę,lecz wirtualnie o nas wyjątkowych Polakach po jednej i drugiej stronie barykady
zapraszam:


https://forumdlaprzyjaciol.net.pl/vi...php?f=48&t=603


będę pisać i pisać, aż skończę i rozwiążę "supełek" , ale w tym linku wszystko będzie do miłego
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 13-11-2018, 10:59
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ

I DZIAŁO SIĘ .....

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 13-11-2018, 21:34
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

11.10.2018 moja relacja ze świętowania 100 rocznicy NIEPODLEGŁOŚCI:

O GODZINIE DZIESIĄTEJ Z MINUTAMI POJECHAŁAM TRAMWAJEM N



na Starówkę ....................na koniec alei Krakowskie Przedmieście,
a do samego początku Krakowskiego Przedmieścia odbywały się obchody NIEPODLEGŁOŚCI
Tramwajem dojechałam na przystanek Starówka wysiadłam –wjechałam schodami ruchomymi na Plac Zygmunta
i z koleżanką poszłam do kościoła Św.Anny na mszę za ojczyznę.

Następnie o 11-tej szłam wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia do Placu Piłsudskiego i grobu Nieznanego Żołnierza ,
a po drodze chciałam się upewnić,
że naprzeciwko Pałacu Prezydenta znajduje się Ministerstwo Kultury .


bo właśnie na dziedzińcu MKiDzN miał być w namiocie pokaz tańców zespołów ludowych i pokaz starych /z lat 20-tych samochodów.
Nadmieniam ,

że wchodząc do Ministerstwa wejściem od Krakowskiego Przedmieścia można bezpośrednio wyjść przed Grób Nieznanego Żołnierza
i tak prawdopodobnie zaplanowała cała świta rządowa na czle ze swoim wodzem,



Ale……..

Nie zabezpieczyli przejazdu do bramy na odcinku chodnika/bezmyślni –przecież w tym dniu
przed 12-tą masę ludzi kierowało się chodnikiem do Grobu Nieznanego Żołnierza, a z nimi ja z koleżanką , lecz o kijkach N.W.szłam powoli
……. patrząc pod nogi , aby się nie potknąć/nie mogę upaść z prawie całym żelaznym kręgosłupem………………..

i nagle słyszę ryk samochodów……odwracam się ………widzę tylko twarz Jarosława Kaczyńskiego ,
tylko czarne postacie Jego „generałów” straciłam słuch nic nie słyszałam ,
nie widziałam co wokół się dzieje , ale nie upadłam powoli zeszłam im z drogi z poczuciem winy.
Tylko z ust Kaczyńskiego usłyszałam, albo wyczytałam z ust /ukłonił się/ „dzień dobry „

–więcej nic nie słyszałam……."opadła mi szczęka ",
ale dałam radę jak uczyła mnie mama odpowiedziałam dzień dobry .

Będąc w amoku usiadłam na najbliższej ławeczce Chopina /ona gra , ale nie siada się na niej,
lecz ja musiałam ochłonąć.



Przeszły mi nerwy-ochłonęłam . a koleżanka 30 lat młodsza –mocniejszy układ nerwowy
opowiedziała mi wszystko co wokół nas się działo i tak:
Limuzyny z partią PIS skierowały się do bramy Ministerstwa Kultury,
ale wcześniej nie zabezpieczyli przejazdu przez chodnik na Krakowskim Przedmieściu.
Ludzie widząc limuzyny szybko zrobili miejsce,

A ja patrzyłam pod nogi i powoli szłam i stało się co się stało
tylko Opaczność uchroniła mnie przed najgorszym.

Koleżanka opowiadała ,
że nagle dookoła nas stali ochroniarze,
że Beata Szydło i Kaczyński zmartwieni byli zakłopotani ........ nic nie pamiętam jedynie DZIEŃ DOBRY predzia.

Możecie myśleć drodzy użytkownicy forum, że zmyślam, ale nie byłam w stanie robić zdjęć .


Może w Internacie są zrobione przez wrogich PiS-owi dziennikarzy zdjęcia z tego incydentu...........nie wiem .
Cały czas przed oczami mam J.Kaczyńskiego.

Po incydencie z PiS poszłyśmy na Pl. Marszałka Piłsudskiego gdzie znajduje si ę Grób Nieznanego Żołnierza ,

Ja głównie z myślą obejrzeć na żywo pomnik śp. Prezydenta i Smoleński.


Od Ministerstwa Kultury to rzut beretem
Jak pisałam partia PiS prawdopodobnie ,
po krótkiej naradzie drugim wejściem na Plac Piłsudskiego udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza.


Na Placu zrobiłyśmy zdjęcia pomników




Zaczął przemawiać, a raczej wrzeszczeć prezydent.


Zażenowana widokiem pomnika
- stojącego z powagą i zamyśleniem Marszałka
i pomnikiem podobnym –pewnego siebie ś.p.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
postanowiłam wrócić na Krakowskie Przedmieście i pójść do hotelu Bristol


który znajduje się obok Pałacu Prezydenta
a w którym swój apartament miał pierwszy prezydent Ignacy Paderewski
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... aH7ggySJyt

Ignacy Paderewski był znanym polskim pianistą ,

Więc w hotelu rozbrzmiewała piękna muzyka


https://www.youtube.com/watch?v=3I4stqP9D-Q&t=65s
W tle muzyki z przeżyciami , a przed wizytą w Pałacu Prezydenckim ja wypiłam kawę,
Koleżanka herbatę w pięknych wnętrzach hotelu



O 13.20 skończyłyśmy odpoczynek w hotelu i udałyśmy się do pałacu,
Ale nie tak łatwo – kolejka za hotel do Pałacu Prezydenckiego
Przypomniałam sobie,
Że mam orzeczenie i mnie nie obowiązuje kolejka .

Do pałacu prezydenckiego wpuszczali od 13.30
Weszłyśmy ,

Lecz najpierw spisali nas z dowodu,
A wewnątrz czekały bramki taki jak na lotnisku



z bramką była heca
Ochraniarzowi powiedziałam , że wygram całą gamę z 16 śrubami w kręgosłupie i jeszcze jednej w barku…. Śmiał się - wyświetliły mu się śrubki- skomentował;
Pani jak robot
Przeszłyśmy do Sali Orła Białego , a tam ordery i stemple


następnie poszłyśmy do Sali, gdzie była wyłożona księga Niepodległości /wpisałyśmy się,

lecz większą niespodzianką było przywitanie przez Panią Prezydentową

Prezydentowa dla mnie ok – przeciwności /mam na myśli jej męża/przyciągają się


Narobiłyśmy sobie jeszcze trochę zdjęć przed Pałacem Prezydenckim
I przeszłyśmy na drugą stronę ulicy kierując się na dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,

Bo tam działo się, a działo
-występy zespołów ludowych – nie robiłam zdjęć , bo tłumy …głownie dzieci

Dawne pojazdy wokół namiotu


około 15-tej Krakowskim Przedmieściem odświętnym zaznaczam z tramwajami konnymi

kierowałyśmy się do Uniwersytetu Warszawskiego – tam występy miedzy innymi Contra Mundum
utwory oparte miedzy innymi na tekstach wierszy Kamila Baczyńskiego
https://www.youtube.com/watch?v=0JLx1KlUPWo&t=2Parady orkiestry dętej

Koło 17-tej Krakowskim Przedmieściem ,
A tam pełno „przebierańców”


udałyśmy się na późny obiad przy ulicy Świętokrzyskiej ,
a po obiedzie metrem do domu ,
aby o 21-szej obejrzeć koncert z PGZ na POLSACIE
https://www.youtube.com/watch?v=ll7-fJ8IhdQ&list=PLO6IzAa9pbPHCDJFlgxzdaoCWo_o0jnvq&in dex=1



Wrażeń, a wrażeń
na marsz nie poszłam ,
Ponieważ był pod wielkim znakiem zapytania,

Tak jak koncert na PGŻ moim zdaniem
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 22-11-2018, 21:46
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Grzegorz Kramer SJ

wyjątkowy ksiądz



motto księdza Kramera

BÓG JEST DOBRY

Cytat:
Urodziłem się w 1976 roku w Bytomiu, a wychowywałem w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączyłem do Towarzystwa Jezusowego. Pracowałem przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. W latach 2012 - 2016 byłem duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. W I semestrze 2017 roku odbyłem tzw. III PROBACJĘ - jeden z etapów formacji jezuickiej. Od lipca 2017 jestem przełożonym jezuickiej wspólnoty w Opolu i proboszczem Parafii Najświętszego Serca Jezusa.
Od 2012 roku jestem współpracownikiem (felietonistą i członkiem Rady programowej) jezuickiego portalu DEON.pl. W 2014 w Wydawnictwie WAM wydałem książkę pt. "Męskie serce. Z dziennika Banity", której ukazało się II wydanie (rozszerzone) oraz audiobook o tym samym tytule. W 2017 ukazała się w tym samym wydawnictwie, moja druga książka: "Bóg jest dobry". Trzecią pozycją w mojej karierze pisarskiej jest książka: Łobuzy. Grzesznicy mile widziani, napisana wraz z Łukaszem Wojtusikiem (TOK.FM) i Piotrem Żyłką (DEON.pl).
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 22-11-2018, 22:19
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Okiem księdza G.Kramera



Upadek



Cytat:
Smutno mi się dziś zrobiło, po obejrzeniu obrazków z Gdańskiego sądu, w którym spotkali się dwaj Starsi Panowie. Nie będę ukrywał, że Lech Wałęsa ma swoje miejsce w części mojego serca, która jest odpowiedzialna za myślenie o Ojczyźnie. Z wieloma jego zachowaniami się nie zgadzam, ale go szanuje za to, co swego czasu zrobił, kim i jaki był. Często siedzę cicho, bo po prostu trudno mi go krytykować. Nie będę ukrywał, że nie mam ciepłych uczuć do Jarosława Kaczyńskiego, choć z ukrycia, często go podziwiam za upór i spryt polityczny. Nie oceniam teraz jego decyzji, podkreślam jedynie to, jak od lat potrafi liderować. Obaj, choć dziś po dwóch stronach barykady – mają swoje miejsce w naszej współczesnej historii.
Obaj, i myślę, że są tego świadomi, są dla swoich obozów postaciami mitycznymi, które swoimi postawami, sposobem życia, mówienia i oceniania ludzi, wyznaczają kierunek. Oczywiście, że decyzje Kaczyńskiego mają realniejszy wpływ na nasze życie niż Wałęsy, ale w tym momencie nie jest to tak ważne.
Patrzyłem dziś na dwóch Starszych Panów i miałem nadzieję przez moment, że właśnie wiek, a więc doświadczenie życiowe i poczucie odpowiedzialności weźmie górę. Miałem nadzieję, że obaj sięgną do swojej wiary, na którą się powołują, i przypomną sobie Ewangelię Jezusa, że obaj patrząc na wartości, do których się odwołują, podejmą mądrą decyzję o pojednaniu. Tym bardziej tak myślałem, kiedy słuchałem Sądu, który próbował pokazać im obu, że są dla ludzi ważni, że ludzie na nich patrzą.
Niestety obaj postanowili uparcie się zawziąć na tego drugiego i kłócić się dalej. Nie, nie jest na tyle naiwny, by myśleć, że odtąd w mojej Ojczyźnie mogłoby być cudownie. Nie, raczej byłby to jeden z ważnych etapów, by z gadania o pojednaniu przejść dalej, do czynów. Wielu szarych obywateli miałoby przynajmniej pretekst do zastanowienia się nad swoimi opiniami wypowiadanymi o tych drugich.
Powiedzmy sobie szczerze, że ta dzisiejsza scena w Sądzie jest symboliczna i pokazuje, że wcale nie chcemy (Polacy) pojednania, ale kochamy nasze wojenki. Tak naprawdę, podobnie jak liderzy nie chcemy pojednania i dobra Polski, ale chcemy eliminacji przeciwników. Nie wierzymy w żaden dialog, ale nasze ideologie, patrzymy bardzo wąsko, widząc tylko to, co uznajemy za prawdę, nie chcąc się w słuchać w to, co inni widzą jako prawdę. Mamy swoje racje, zapominając, że racje są tylko częścią całości.
Panie Lechu, Panie Jarosławie – obaj mnie dziś zawiedliście. I, to moje zdanie, obaj upadliście. Wasz wzajemny upór zaprowadził Was do sali sądowej, do momentu, w którym w końcu popatrzyliście sobie w oczy, ale nie skorzystaliście z okazji, by zrobić coś dla Polski.
Podzielam słowa księdza też twierdzę , że większość Polaków woli wojenki niż pojednanie, a przykład????
Oglądając wydarzenia dzisiejsze w gdańskim sądzie po cichu liczyłam , że Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński podadzą sobie ręce....nie stało się tak .
Nadal będą się kłócić Ci z prawa i z lewa i Ci po środku....jakie to polskie
Cytat:
Ten to nie jest Polak
.....tak twierdzi obywatel jednej połowy Polski
i
Cytat:
ten nie jest Polak
.....tak twierdzi druga połowa Polski.
Przekleństwa i ubliżanie to słowo:
komuch, lewak ,były SB, dziecko SB-ka, a pana dziadek to Niemiec,
a Pana żona to Żydówa - wstyd i to dorośli dają przykład młodym puk,puk
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 23-11-2018, 10:57
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

c.d. okiem księdza Kramera




blog BÓG JEST DOBRY http://grzegorzkramer.pl/

Przesłanie na 23-go listopada

Bicz na mnie




Cytat:
Jezus nie jest miłym chłopcem, który patrzy na rzeczywistość i stoi nic nie robiąc. Cały czas działa. Wchodzi do świątyni i rozgania zgraję kupców, jest pełen pasji i gorliwości.
W każdym z nas pojawia się jakaś pasja i gorliwość, jednak czasami potrafi nas ona prowadzić do skrajnie różnych wyborów. Można ożywiać, szukać życia, a można zabijać, ranić, niszczyć, lub stygnąć. Jezus wchodzi do świątyni, a więc w przestrzeń ludzi, którzy z Bogiem są różnie związani. Jedni chcą z Nim nawiązać relację, inni swoją modlitwą sprawić cud, albo po prostu się tam schować przed złym światem i uciec od problemów, albo by na Bogu ubić jakiś interes. Z nami jest podobnie. Różne są motywacje bycia przy Jezusie, w Kościele i we wspólnocie. Różnie też podchodzimy do naszego życia. I właśnie do tego Jezus dziś wchodzi i to rozwala.
Pytanie teraz jest takie: czy pozwolisz Mu rozwalić to, co jest twoją motywacją i twoim schematem? I czy po tym „zabiegu” obrazisz się na Niego? A może dalej będziesz udawać, że nic się nie stało?
„Arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem”. Ta Ewangelia to wezwanie do zapragnięcia podniesienia się z marazmu, by być takim jak On. Po pierwsze, mamy żyć na „granicy życia”. Oni czyhali na Jego życie. On ich po prostu wkurzał, był dla nich wyrzutem i znakiem, który ich drażnił. Nie był konformistą, którego wszyscy lubią, albo który jest nijaki – i z tymi trzyma i z tamtymi, bynajmniej nie dlatego, że jest aż tak silną osobowością, że szanują go jedni i drudzy, lecz po prostu jest tak słaby, że boi się określić. Po drugie, ludzie Go słuchali z zapartym tchem. Był kimś.
Takim kimś mamy być: ty i ja. Nie przeciętniakiem w tłumie, który, jak widzi idiotę, nie reaguje, tylko się też śmieje, bo tak łatwiej, taniej i wygodniej. To nie jest zadanie dla maxów, to nie jest dla wybranych, to jest dla nas.
Zetrzyj wrogów. Najpierw tych w sobie. Lenistwo, gnuśność, brak pracy, bylejakość, złość, dwulicowość, udawanie, że czegoś się nie widzi. A potem zetrzyj wrogów, którzy na ciebie plują – miłością, dobrym spojrzeniem i słowem, brakiem osądu i plotki. Zetrzyj wrogów sposobem życia i radością, która płynie z przekonania, że żyję z Panem Zmartwychwstałym.
Jeśli ktoś słabnie na tej drodze, to niech wróci do modlitwy i medytacji Słowa. Jeśli ktoś słabnie na tej drodze, niech wróci do sakramentów. Dziś w antyfonie były takie słowa: Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną. Trzeba nam słuchać Pana, Jego głosu i iść za Nim. Jednak nie idzie się za nieznajomym. Jednak żeby kogoś poznać, trzeba zaryzykować, pogadać, spędzać czas. A więc spędzajmy z Nim czas, a więc poznawajmy Pana, który chce, byś była, byś był Jego. Zapalcie serca do życia, do radości i uśmiechu. Tylko budujcie to na prawdzie o sobie. Tej dobrej i tej złej. Nie na odczuciach i emocjach, ale na prawdzie.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 23-11-2018, 11:24
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

cd. blog /kanał na YouTube/ ks. Grzegorza Kramera


Dlaczego chrześcijanie są smutni?

https://www.youtube.com/watch?v=CgDfsqRof8c&list=PLxDi6jf4N5hATIGSiDU4jQFz EMpPdYFvu&index=1
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 18:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Witamnie było mnie długo , ale tutaj zaglądam i piszę o wyjątkowych , a styczność czy taka, czy owaka nie zdarza się tak często .
Ostatnio poznałam w sanatorium/w okresie świąteczno-noworocznym wyjątkową Magdę - córkę moich znajomych z UC.




Powiedzmy nie mam rodziny i postanowiłam nie być sama w święta i nowy rok.

Pojechałam od 22.122018 do 5 stycznia do Malwy w Polanicy-Zdrój za nie niecałe 2 tys. zł/łącznie z szampanem 2 lampkami na balu sylwestrowym
Ten wyjazd to strzał w 10-kę -wspaniałe warunki, wspaniali ludzie, basen rehabilitacyjny do woli za darmo /w święta też /3 razy dziennie ćwiczyłam w wodzie


i dzięki ćwiczeniom nie leże i kwiczę











lez chodzę , a nawet "gibałam" siębalu sylwestrowym pomimo moich "atrakcyjnych pleców-ustawionego kręgosłupa /nie boli mnie nic i nie biorę prochów przeciwbólowych.
Jedynie obecnie nie szukam miłości , bo przecież nie mogę być jakiegoś przystojniaka sanitariuszką, a on nie chcaiłby być sanitariuszem jaka strata




Polecam ten ośrodek
http://sanatorium-malwa.pl/
nie będę opisywać co i jak było w Polanicy
.

Zamieszczam kolaż z pobytu-

kuracjuszy nie fotografowałam .


Oprócz zdjęć moich, szefowej Malwy kolędników, oraz niekiedy z daleka ludzików; panie i panów
Przecież mogłam sfotografować czyjąś żonę z czyimś mężem i byłaby heca na 102




za chwilę cdn.



__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 19:06
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

w Malwie okazało się , też przebywała rodzina celnica/z mojej branży /z córką Magdą -biedną chorą od urodzenia
na zanik mięśni
Piękna - młoda dama na.............. wózku ....w związku z chorobą......... drobniutka jak TRZCINKA.
Postanowiłam coś dobrego/oprócz wpłaty na siepomaga/zrobić dla Magdy filmik

https://www.youtube.com/watch?v=J7NyAseBVo8




pisze jej mama


Cytat:
Magda ma dużą niewydolność oddechową – korzysta z respiratora ok. 10-12 godzin na dobę i nie potrafi samodzielnie odkrztuszać, dlatego bardzo prosimy o pomoc. Bez tego sprzętu każda infekcja jest dla Magdy śmiertelnym niebezpieczeństwem...



Magda jest jak trzcina , a Państwo słonkiem ;
Cytat:
wspomóżcie młodą damę PROSZĘ lub udostępniajcie video znajomym
- OTWÓRZ LINK
https://www.siepomaga.pl/magda-czepiele ... fJrlysnY4U


Magda marzy zostać tłumaczką hiszpańskiego
Marzenia często się spełniają, ale musimy im pomóc

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 10-01-2019 o 19:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 20:23
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Już jutro







Celem 27. edycji charytatywnej zbiórki będzie
zakup



nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 10:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie






https://wosp.vintom.com/wosp2019/80a193769cd7c2b6db5c7a8908b0230b?fbclid=IwAR05b_mr zi7i_kFQwEXWnsuEZzOf6saPH4kIoPZVpyI499n2uSU6-EEQVRU
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 14-01-2019, 16:04
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska.
Tuz po tym jak lekarze potwierdzili, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje.

Polityk zginął w wyniku obrażeń odniesionych przez Stefana W., który zaatakował prezydenta podczas finału WOŚP.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w niedzielę. Tuż przed "Światełkiem do Nieba" 27-letni mieszkaniec Gdańska wszedł na scenę i dźgnął prezydenta Gdańska nożem, zadając mu kilka ciosów. Prezydent trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł wielogodzinną operację

Cytat:
Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - powiedział na zwołanej niedługo po tym konferencji Jerzy Owsiak.

B. szef WOŚP stwierdził, że jego decyzja jest spowodowana tym, że za śmierć prezydenta Gdańsk została oskarżona fundacja oraz on sam. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność




Trudno winić organizatorów za to, co się stało wczoraj w Gdańsku.



To miało miejsce na pięknej scenie. Trudno mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu. Każdy mógł tam wejść, ale ciężko było uchronić się przed człowiekiem, który ma takie zamiary, jest piekielnie trudno - wskazywał dotychczasowy szef WOŚP.


Owsiak podkreślił, że w ostatnim czasie "nienawiść, która jest w ludziach eksplodowała w sposób maksymalny."



__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 17-01-2019, 17:10
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie śp. Prezydent Paweł Adamowicz - Wyjątkowy

Cytat:
Gdańsk wie kogo stracił. Ale i Polska straciła kogoś , kto występował w obronie państwa



Księga kondolencyjna elektroniczna
.................

https://www.gdansk.pl/ksiega-kondole...HEfbbW9hFIx-C4


Wszystkie wiadomości w pigułce o wyjątkowym śp. Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu


https://www.tvn24.pl/pomorze,42/gdan...ta,901366.html

(z żalem po śmierci
†Pawła Adamowicza)
Wieczór, który
miał zwieńczyć
naszą radość
miał rozbłysnąć
światełkiem do nieba
zakończył się
czerwienią krwi
płynącej z Twojego
serca.
W jednej chwili
cisza…
potem szloch tłumu
na końcu
niedowierzanie
i niemy krzyk…
To nie tak miało być
tak być nie miało …
Czuwanie, przegrana
walka wielu
o oddech i serca bicie ...
Uleciałeś do nieba
za świetlaną iskrą
zakończyłeś ziemską misję.
- Cz
15 stycznia 2019 roku


Pamięci Pawła Adamowicza
Gdy dwudziesty siódmy raz orkiestra grała
Na finale w Gdańsku tragedia się stała
Paweł Adamowicz człowiek zasłużony
Został przez szaleńca śmiertelnie zraniony
Mowa nienawiści zbiera swoje plony
Ginie Pan prezydent nożem ugodzony
Ginie człowiek prawy zamyka swe oczy
Przez nasz kraj kochany znów nienawiść kroczy
Ginie mąż i ojciec rodzinie oddany
Włodarz patriota w Gdańsku zakochany
Walczył z komunizmem był w "Solidarności"
Nie obca mu była idea wolności
Służył lat dwadzieścia miastu swemu wiernie
Czoła przeciwnościom losu stawiał dzielnie
Człowiek z wielkim sercem i pełen miłości
Doświadczył w swym życiu też mnóstwo wrogości
Jestem zagubiony nie wiem co się dzieje
Dlaczego się Polska znów w posadach chwieje
Kraj nasz podzielony kłótnie waśnie spory
Budzą się demony krwiożercze potwory
W wyniku podziałów zginął człowiek właśnie
Pożar nienawiści cały czas nie gaśnie
Czas już się obudzić czas otworzyć oczy
Zanim zło okrutne znów działa wytoczy
Żegnaj prezydencie żegnaj Pawle drogi
Szkoda że tak prędko zapadłeś w sen błogi
O Twoich zasługach pamiętać będziemy
I ze słusznej i drogi nigdy nie zejdziemy
A Ty będziesz światłem dla nas na tej drodze
Przyjdzie napracować się nam jeszcze srodze
Lecz pamięć o Tobie doda nam otuchy
Rozsiejemy w Polsce miłości okruchy

.Na odejście Prezydenta

Był w moim mieście olbrzym, który lwy oswajał
Mieszkał w domu magicznym pełnym dobrych ludzi
W dzień chodził ulicami i sympatię budził
Nocą czernił błękity i zgodę podwajał

Burmistrz Gralath pod lipą czytał Owidiusza
Napoleon zwycięstwa obmyślał w austerii
Olbrzym pieścił królewski klejnot od liberii
Ja złamaną szablę i strzępy kontusza

Wypływamy na morze czarnego żywiołu
Wkładamy do butelek nasz testament ziemski
Olbrzym chwalił uroki Hanzy, cechu, stołu
Ja rzucam w fale flaszki nasz dokument klęski

Rozbitków znad Motławy wabi śpiew syreny
Róg księżyca prowadzi nas zgubione mrówki
Łkają na głos wyniosłe Karpaty Moreny
Płacze Brzeźno, Oliwa i fiordy starówki

Olbrzym zawsze pogodny - nie marnował czasu
Czas spokojny, cierpliwy srebrzył jego brodę
Kruszy kamień i cegłę, rzęsą uśpił wodę
Miasto zrywa się w zgiełku rannego hałasu.
Tadeusz Dziewanowski



Magdalena Sacha.

Gdańskie niebo
14 stycznia 2019

Konrad Letzkau już czeka na progu.
Dwaj jego radni stoją nieco z boku.
Z kartki podanej przez polskiego pocztowca
Uczą się nazwiska nowego kolegi.
Zamordowany burmistrz, zamordowani radni.

Przyszedł też Heweliusz z żoną Elżbietą.
Pastor Mrongovius milczy wraz z opatem Rybińskim.
Przywlókł się nawet burmistrz Ferber
I rzezimieszki z bandy Materna
Choć nie wyglądają najlepiej po łamaniu kołem.

Przyszły ich całe tłumy, tych Danzigerów
Z Hamburga i z Wilna
Z Kartuz i z Londynu
Co pokochali to Miasto jak swoje.

Na stół kładą śledzie od Kaszubów
Machandel od mennonitów
Kartacze od Kresowian.

W końcu jest, przyszedł, stoi w progu.
Chwieje się na nogach.
Konrad chwyta go mocno pod ramię.
Zamordowany burmistrz, zamordowany prezydent.

Chodź, Paweł, popatrz tutaj.
Tu popatrz, z tego okna.
Stąd nasze Miasto
Widać jest najpiękniej.








https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.