menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 20:55
sonia@cafe.pl sonia@cafe.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Kęty
Posty: 1
terapie lampą medyczną


podobno działają profilaktycznie, i pomagaja w wielu chorobach,znam taką panią któa ma taka lampe jest bardzo zadowolona ja nie jestem pewna ale ona zna namiary kto może taka lampe załatwić?`!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 22:13
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał sonia@cafe.pl
podobno działają profilaktycznie, i pomagaja w wielu chorobach,znam taką panią któa ma taka lampe jest bardzo zadowolona ja nie jestem pewna ale ona zna namiary kto może taka lampe załatwić?`!
Znam Panią,która miała taką lampę i nic jej nie pomogła,wydała tylko kupę pieniędzy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 22:39
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Czy mówicie o lampie Bioprtron?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 23:30
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Bo to pomaga jedynie w drązeniu kieszeni naiwnym
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 00:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Cos madrego nareszcie

Cytat:
Napisał ammi1952
Bo to pomaga jedynie w drązeniu kieszeni naiwnym
Cos madrego nareszcie. Widze, ze lekarze sie mnoza na forum.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 12:04
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Możecie sobie mówić co chcecie, ja lampę bioptron kupilam 5 lat temu kiedy nie pomagały mi żadne zabiegi na zwyrodnieniowe bóle stawów zaczęłam stosować ją codziennie 2,3 razy po kilkanascie minut po roku zapomniałam o bólach a teraz jeżeli przemarznę lub zaczyna mnie coś pobolewac włączam lampę i zawsze mnie i nie tylko pomaga, więc niech nikt kto tego nie wypróbował przez conajmniej rok nie mówi, że to jest drążenie pieniędzy ja ją kupiłam w Zepterze a dostałam bezpośrednio ze Szwajcarii z opisem i atestami medycznymi,wypróbowałam i zaoszczędziłam na lekach i zdrowiu bo dzisiaj cudownie się czuję, a myślałam, że wyląduję na wózku, więc niech każdy robi jak uważa i kogo chce wspierać. bo ja farmaceutów wolę nieee
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 16:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

terapia świetlna Bioptron wykorzystuje wiązke światła, które nie jest inwazyjne, nie zawiera promoieni UV i Roentgena, nie powoduje uszkodzń skóry.człowiek potzrebuje światła do życia, podobnie jak inne organizmy.Juz Grecy i Rzymianie wiedzieli, ż eswiatło odgrywa ważną rolę, ale nie rozumioeli zasady działania.Prekursorem w tej dziedzinie był duński lekarz Niels Finsen 1903 r( otzrymała nagrode Nobla za badania nad terapią światłem)Wspólczesni naukowcy na podstaiwe terorii Finsena opracowałi, rozwinęli nowy system terapii świetlnej oparty o własciwości swiatła, laser, polaryzację światło VIP( Visible Inkoherent Polarized LIght).Służy ono do celów profilaktycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych.Wykorzystanie w medycynie(choroby skóry, kontuzje, urazy) kosmetyce.Mozna używac z filtrem to dodatkowe działanie chromoterapii(leczenia kolorami)
Mnie pomagało, moim dzieciom też, znajomi nie narzekali, inni nosem kręcili.Myślę, że to( i tu do znudzenia będę pzrypominać) kwestia systematyczności, regularności naświetlań i czasu wspomagania.Jeszcze od jednego, czy nawet 4 naświetlań nikomu się nie poprawiło na dobre.To wymaga czasu i determinacji- jak zioła, masaże, gimnastyka i inne terapie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 16:50
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowa i przeglądam różne posty. Ten temat mnie zaciekawił bo mam lampę Bioptron od 1999r, ale muszę się przyznać że nigdy nie miałam na tyle cierpliwości aby jej systematycznie używać. Jednak wiem od wielu znajomych, że tylko systematyczne używanie daje efekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 17:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
terapia świetlna Bioptron wykorzystuje wiązke światła, które nie jest inwazyjne, nie zawiera promoieni UV i Roentgena, nie powoduje uszkodzń skóry.człowiek potzrebuje światła do życia, podobnie jak inne organizmy.Juz Grecy i Rzymianie wiedzieli, ż eswiatło odgrywa ważną rolę, ale nie rozumioeli zasady działania.Prekursorem w tej dziedzinie był duński lekarz Niels Finsen 1903 r( otzrymała nagrode Nobla za badania nad terapią światłem)Wspólczesni naukowcy na podstaiwe terorii Finsena opracowałi, rozwinęli nowy system terapii świetlnej oparty o własciwości swiatła, laser, polaryzację światło VIP( Visible Inkoherent Polarized LIght).Służy ono do celów profilaktycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych.Wykorzystanie w medycynie(choroby skóry, kontuzje, urazy) kosmetyce.Mozna używac z filtrem to dodatkowe działanie chromoterapii(leczenia kolorami)
Mnie pomagało, moim dzieciom też, znajomi nie narzekali, inni nosem kręcili.Myślę, że to( i tu do znudzenia będę pzrypominać) kwestia systematyczności, regularności naświetlań i czasu wspomagania.Jeszcze od jednego, czy nawet 4 naświetlań nikomu się nie poprawiło na dobre.To wymaga czasu i determinacji- jak zioła, masaże, gimnastyka i inne terapie....
Malwinko, podpytalam meza. Powtarzam co powiedzial "jest zawsze mocno wskazane,zeby przed rozpoczeciem terapii BIOPTRON zasiegnac wpierw opini lekarza aby byc pewnym, ze ta terapia jest zalecana na "X" dolegliwosc lub lepsze skutki odniesie sie przy innej terapi". Jednym slowem wpierw konsultacja u lekarza a potem terapia, lepiej nie bawic sie w automedykacje".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 19:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wydawało mi sie to oczywiste.Zawsze przed każdą inną podejmowaną terapią powinno sie zasiegną opinni lekarza- a co pacjent zrobi z tą wiedzą to już wtedy jego decyzja.Chciałam przy okazji jeszcze dodać, że nie wszyscy lekarze znają wszystkie metody, terapie dot naturalnych oddziaływań a mówię to dlatego , że spotkałam sie conajmnie dwukrotnie, że lekarz utożsamia np homeopatię z ziołami,myli albo po prostu nic nie wie o homeopatii, wieć jak osoba potrzebująca może uzyskac poradę lub rozjasnic sobie obraz w takim pzrypadku?Większość lekarzy do niedawna miała klapki na oczach jesli chodzi o wspomagajace metody widząc tylko dobrodziejstwo kolorowych tabletek, dziś już można trafić na bardziej otwartych i tych, którzy sami pragną wyjść poza farmakologię rozumiejąc, że to miecz obosieczny.A przecież medycyna naturalna w s zerokim znaczeniu była wcześniej niż farmakologia...Ja rozumiem, że naroiło sie róznych ludzi, którzy szkodzą i trzeba baaaaardzo uważać, ale samo żródło pozostaje niewyczeroane i niedoceniane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 13:55
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Cudowna lampa.....

Jestem właścicielką lampy BIO-V PL 3000 / lampa do masażu i fototerapii/. Spotkałam takie same lampy w gabinetach rehabilitacyjnych np. w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu i dziwię się ogromnie, kto jak kto, ale lekarze nie powinni dać się nabijać w butelkę. Zapytałam lekarza czy komuś ta lampa pomogła, odpowiedział, że ze względu na cenę " powinna". Zapłaciłam w 2000 r około 3000 zł. Musi działać, prawda? Wypróbowałam na wszystkie sposoby, najlepiej działa chyba na zatoki, a tak w ogóle działa pod wpływem sugestii. Trzeba mieć wielką wiarę w cuda, to zadziała " złudnie". Jestem realistką i na mnie nie działa. Szkoda. Za głupotę się płaci.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 12:28
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie ,,,,,,,Babciu Iwo,,,,,,,,,

Absolutnie zgadzam się z Tobą Babciu Iwo,już pisałam wcześniej ,byłam na prezentacji takiej lampy o innej nazwie,,,,i nawet nabrałam ochoty na kupno,jednak zrezygnowałam i nie żałuję ona kosztowała około 3000zł, powiem coś co słyszałam w radiu o czymś innym na takiej samej zasadzie, jak była wycieczka zagraniczna i ktoś w autokarze sprzedawał uzdrawiające poduszki ,co się okazało że w środku są ścinki przeróżnych materiałów(śmieci) przedstawiciele owych poduszek byli zawiedzeni powiem brzydko wściekli i doszło nawet strasznej awantury,bo niechciano oddać pieniędzy ,już za zakupione,zostawiam bez komentarza.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 12:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny - nie mówimy o oszukańczych praktykach tzn producentów.Ja ustosunkowuję sie do istoty działania swiatła i kolorów na organizm ludzki w odniesieniu do tego , co mówi nauka a także swoich doświadczeń, a nie do tego ,że ktoś próbuje na naszej niewiedzy zrobić interes- oddzielmy te dwa jakże rózne wątki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 12:47
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

tak malwinko, masz rację zupełnie coś innego są oszuści a zupełnie coś innego działanie światła na ludzki organizm i te dwie rzeczy należy oddzielić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 20:56
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

W ubiegłym roku proponowano mi kupno takiej lampy za 5000,- zl. Pewnie znajdują naiwnych, skoro prosperują.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 00:04
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Lampa Biotronic

Mam taką lampę i jestem zadowolona, zapłaciłam z nią 1700 zł
2 lata temu, ale bez filtrów kolorowych.Ze statywem.Z firmy Zepter.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-08-2008, 23:33
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jak napisałam wcześniej taką lampę dostałam przez firmę zepter ze Szwajcarii z certyfikatem medycznym, takie lampy mają gabinety rehabilitacyjne,chirurgiczne,stomatologiczne i eksluzywne gabinety kosmetyczne, i te lampy mają swoją cenę w całej unii podobną /większ ok.5000 zl,w Anglii1000 funtow/ widzałam też taką świetną podróbkę za 2ooo zl, tylko w niej była z działania leczniczego tylko cena, więc na wszystko trzeba mieć odrębne zdanie i trochę wiedzy gdzie i jak kupować, tak jak z każdą inną rzeczą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.