menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 22:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Chickito

Znalazlam fotke jednej sciany w mojej kuchni..
Mam szafki bardzo ciemnego debu ( prawie czarne) biale blaty i pomidorowe sciany.. Podloga jasny dab..
Na slowo wydawaloby sie pomieszanie z poplataniem ale z rzeczywistosci wyglada ok.. Przyjemnie mi jest w niej przebywac..

Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 22:55
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Swojskie klimaty masz Słowiczku, jak u Pana Boga za piecem. Bardzo mi sie Twoja kuchnia podoba i nie dziwię się, ze lubisz w niej spędzać czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-09-2007, 15:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Chickito

Dzieki, tez ja lubie..
Mam nowe pytanie dla ciebie.. W Polsce mam stare meble odziedziczone po rodzicach.. Niektore sa antyczne i z tym nie mam problemu ale niektore sa po prostu stare .. np tapicerka w salonie jest cala do wyrzucenia.. Wspominals o odnawianiu mebli.. A co z tapicerka?? Kanapa i fotele maja ladny ksztalt linearny , klasyczny i sa bardzo wygodne.. widzialam niektore tapczany i fotele pozal sie Boze za wielkie pieniadze. Ja tam bede najwyzej raz do roku w wakacje.. Tapicer tez mi niezle zaspiewal a materialy okryciowe( bylam tylko w jednym sklepie) byly bardzo drogie Minimum 80 zl za m Kw.. i zebym byla nimi zachwycona to nie powiem... Po mojej mamie odziedziczylam milosc do pieknych tekstylii.. Kilka ich zostalo ale nie dostatecznie duzo aby pokryc salon ktory na dodatek jest obity z tylu tez..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-09-2007, 19:18
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Chickitko!
Fajnie ze jest ten wątek.Lubie tu zaglądać.Moja córka jest architektem.Wiec jestem na bieżąco w kwestii urządzania wnętrz,oraz innych prac projektowych.
Bardzo lubię podglądać jej prace i to co robi dla klientów.Żałuję,ze sama nie mam takiego wykształcenia Bardzo lubię wnętrza umeblowane tak by czuło się osobowość właściciela.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-09-2007, 23:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie en vougu

A co to za mebel wstawilas??? Nie moge go przyblizyc..ale wydaje sie ladny..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 00:07
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie


Krysiu wydaje mi sie ze to jest serwantka i to bardzo ładna
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 10:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie drobiazgi

dekoracyjne dodają uroku kazdemu wnętrzu-oto propozycje świec
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 10:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie chciałabym takie mieć

Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 10:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie na świeta

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 16:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Niko

Bardzo lubie swieczki..
Juz dawno temu postanowilam ze kazda nawet skromna kolacje bede jadla przy swieczkach.. Co mi tam..Drogo to nie kosztuje a ile przyjemnosci jest... Jedyne co to do stolu nie mozna uzywac pachnacych tylko te normalne w swiecznikach..
Acha i najlepsze sa te zwijane z plastrow bo nie ciekna na meble.. ale te sa bardzo drogie i uzywam je tylko do wielkiego dzwonu.. Na codzien lubie jak ciekna swieczki po swieczniku.. szczegolnie te kuchenne daja ta atmosfere starej oberzy..albo paryskiego bistro.. Kiedys mialam dwie piekne butle po winie z ktorych zrobilam swieczniki.. Na tych butlach kolekcjonowalam roznokolorowe "scieki" po swieczkach..Nie smiejcie sie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 16:38
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Nikuś

Takie świeczki jakie prezentujesz ostatnio widziałam w Galeri Krakowskiej przy dworcu,i w Galerii Kazimierz.Mieli niesamowity wybór różnych świec.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 17:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dzięki za wskazówkę, wybiorę sie tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 17:02
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie pora na suche bukiety

Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-09-2007, 17:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie podaje wam link

do zakupu naturalnych swieczek z wosku pszczelego..
One nie dosc ze pieknie pachna miodem to jeszcze podobno sa bardzo zdrowe i oczyszczaja powietrze.. Nie mowiac juz o tym ze nie kapia na obrusy..

http://zakupy.ibex.pl/swieca-z-natur...go/2006/12/30/

I jeszcze to:

"... Miód to słodycz z kwiatów zebrana przez pszczoły..."

"...Miód to eliksir życia..."

Naturalna świeczuszka o niebanalnym kształcie uroczego, klasycznego serduszka. Wykonana jest z wosku pszczelego. Istotną zaletą takich świec jest to, że oczyszczają i jonizują ujemnie powietrze, pozostawiając w pomieszczeniu przyjemny i delikatny zapach miodu. Spalają się bez dymu i kopcenia czystym jasnym płomieniem, nie kapią. Chronią także przed zanieczyszczeniem środowiska, działają uspokajająco, pomagają w zwalczaniu apatii oraz wyczerpania fizycznego. Powodują szybszy powrót do zdrowia, szczególnie w chorobach układu oddechowego, krążenia i nerwowego. Neutralizują szkodliwy dla otoczenia dym tytoniowy.

Świeca pozwala na osiągnięcie równowagi psychicznej, spokoju wewnętrznego, odprężenia, poprawia samopoczucie, ułatwia koncentrację, eliminuje apatię. Zaleca się codziennie palić przed snem świecę woskową przez 10 - 20 minut (zależnie od wielkości pomieszczenia) zwłaszcza w sypialniach dziecięcych.
Czy wiecie że:
Apiterapia - jest to metoda profilaktyki i leczenia przy pomocy produktów pszczelego pochodzenia. Mogą tu być użyte tylko produkty pszczele, a także preparaty wykonane z ich udziałem.



Chcialam wyslac wam fotke tej mojej butli ala "Bistro "ale serwer w Imageshack nie funkcjonuje.. nie wiem dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 18:46
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

DOM POLSKO FRANCUSKI
Anne Christine i Piotr dekoratorka i prawnik, z pochodzenia są Polakami, ale urodzili się i wychowali we Francji. Dziś znowu wrócili do Paryża, po kilkunastu latach pobytu w Warszawie. I to z Warszawy przywieźli większość rzeczy, które złożyły się na charakter ich paryskiego mieszkania.



Joasiu ten mebelek który wkleiłam to narożny kredensik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 18:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie En-vougu

Ten kredensik jest sliczny.. Czy to twoj??

Mieszkanie paryskie tez fajne.. Ja lubie wlasnie takie artystyczne mieszaniny..

A gdzie jest Cickita??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 23:45
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Dzieki, tez ja lubie..
Mam nowe pytanie dla ciebie.. W Polsce mam stare meble odziedziczone po rodzicach.. Niektore sa antyczne i z tym nie mam problemu ale niektore sa po prostu stare .. np tapicerka w salonie jest cala do wyrzucenia.. Wspominals o odnawianiu mebli.. A co z tapicerka?? Kanapa i fotele maja ladny ksztalt linearny , klasyczny i sa bardzo wygodne.. widzialam niektore tapczany i fotele pozal sie Boze za wielkie pieniadze. Ja tam bede najwyzej raz do roku w wakacje.. Tapicer tez mi niezle zaspiewal a materialy okryciowe( bylam tylko w jednym sklepie) byly bardzo drogie Minimum 80 zl za m Kw.. i zebym byla nimi zachwycona to nie powiem... Po mojej mamie odziedziczylam milosc do pieknych tekstylii.. Kilka ich zostalo ale nie dostatecznie duzo aby pokryc salon ktory na dodatek jest obity z tylu tez..
Witaj Słowiczku. Na wstępie przepraszam Wszystkich, ze mało mnie na internecie ale u nas zbiorowa histeria we wsi bo zmarło dziecko na sepse i biegam, badam i mam cykora. Tyle względem wyjaśnienia.
Co do obić, to przykro mi ale to i tak taniocha te 80 zł. Te dobre materiały są nieco droższe. Ale jak dobrze pokombinujesz to znajdziesz na allego taniej i jakie chcesz. Mozesz spróbwać tapicerowac samodzielnie. Podglądnąć jak to jest zrobione i probować ale gwarancji nie dam za to nie zaszkodzi bo czasem cos co wyglada na trudne jest proste. Taker(zszywacz) jest do kupienia w kazdym markecie, nie raz mi życie uratował. Jak masz zdjęcie tego cuda to podeślij, popytam czy da sie samodzielnie a jak nie to sie dowiem co trzeba i zaraz Ci dam znać, i co do materiałów też popukam gdzie sie da ale bez zdjęcia bedzie mi trudno i wymiary potrzebne żeby wiedziec ile na to materiału potrzeba i co za tym idzie jaka bedzie cena.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 23:50
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Poczytałam i dech zaparło. Świece super, bukiet takie ciepełko daje, tak milusio. Święta idą wielkimi krokami, moze o dekoracjach czas rozmawiać? Mętlik mam w głowie od tej sepsy i nie wiem co bardziej byście chciały, do okien czy na stół???
Przepraszam, ale normalnie mam bałagan w głowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 23:54
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ty sobie Dziewczyno daj spokój ,zajmij sie swoim dzieckiem i badaniami,trudno sie dziwic ,ze masz metlik w głowie.Jak sie wszystko wyjasni i uspokoi to do nas dołączysz.Pozdrawiam i trzymam kciuki,zeby wszystko było dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 00:03
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Tania dekoracja i do samodzielnego wykonania.
makaron różnych wzorów(gwiazdki, kółeczka) lub słone precelki albo jak wyobraźnia podpowiada, złota farba w spray, sznurek, koraliki, klamerki drewniane do bielizny, klej (najlepiej ten na pistolet), słoik lub wazon lub butelka. I do dzieła.
Mararon nakleić na np. wazon klejem, kawałek np. dół wazonu owinąć sznurkiem, również kleić bo sie rozpadnie, na klej koraliki i co Wam przyjdzie do głowy. Potrzebny potem karton i kawałek balkonu, postawić nasze cudo w tym kartonie zeby tylko jedna strona była odktyta i nie brudziło nic w zasięgu i uruchomić złoty spray (wolne ruchy w lewo, w prawo) Mamy gotowy produkt, na gałążkę z oświetleniem, a i gałązka moze byc złota, jak kto woli. Pomysł jest prosty i tani. Dodatkowo można kupić inny kolor farby i przerobic cos co sie nie podoba a przydac by sie mogło, dopasować do wnętrza i ozdobic koralikami, na suszony bukiet jak znalazł. polecam gorąco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.