menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

Zobacz wyniki ankiety: Parada Euro-Pride
Jestem przeciw takim manifestacjom 14 35.00%
Nie ma w tym nic złego 4 10.00%
Kazdy ma prawo manifestować swoje racje, jeśli nikogo nie krzywdzi 22 55.00%
To lepsze niż pochody pierwszo-majowe. 0 0%
To wstyd i grzech 0 0%
Głosujących: 40. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 13:31
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny

A co z ustawą o związkach partnerskich?

Ciekawe, czy my Polacy, czy przestawiciele
nasi tj.posłowie będą mieli w ogóle odwagę
aby nie tylko wnieść taką ustawę pod obrady
Sejmu ale przeprowadzić dyskusję?

Zgadzam sie granny z twoim punktem widzenia.
Przeciwnicy sprowadzaja caly problem wylacznie do eksponowania seksualnosci.
Radza "rob to w domu, po kryjomu.
Wiadomo przeciez wszystkim, ze w pewnych szacownych kregach homoseksualizm a nawet pedofilia byly zawsze obecne, a w sytuacjach gdy ktos je ujawnil i naglosnil, sprawcy cieszyli sie zawsze obrona swoich wiernych, napietnowane bywaly ofiary.

Glownym problemem w naszym kraju jest brak tolerancji i hipokryzja.

Nie wiem czy Rzad (na ktory glosowalam) odwazy sie wniesc ustawe o zwiazkach partnerskich pod obrady Sejmu .
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #22  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 13:38
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Chyba nie rozumiemy celu takiej parady. Nie chodzi o manifestację seksualności ale o prawo do bycia innym. A jeśli ulicą idzie procesja Bożego Ciała, to też można zadać sobie pytanie: Po co oni się tak z tą religijnością obnoszą?
I te symbole, z których są dumni. Jedni na odsłoniętej szyi noszą złoty medalik, inni girlandę w kolorach tęczy.
Jedni płacą podatki i ci drudzy także. Gdzie tkwi różnica?
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
  #23  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 13:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Chyba nie rozumiemy celu takiej parady. Nie chodzi o manifestację seksualności ale o prawo do bycia innym.
Zgadzam się z tobą.Musimy przyzwyczaić się do tego że są ludzie różnego koloru skóry,wyznania czy innej seksualności. Amelia ma rację że jest u nas brak tolerancji i hipokryzja.
  #24  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 14:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
Ja tylko zastanawiam sie dlaczego "z kazdą głupotą" trzeba sie obnosić po ulicach. Czy ja też muszę wywieszać w oknie informację że własnie "mam ochotę" lub że właśnie to robię i jakim ciekawym sposobem. Czy jest jeszcze na świecie trochę intymności czy to tylko popęd zwierzęcy.Zawsze myślałam, że ludzie to stworzenia myślące. Widać nie wszyscy.
Po co obnosić sie z seksualnościa i golizna po mieście i mieszać dzieciom w głowach??? Jak sie psu podsuwa mięso pod nos to trudno żeby nie miał na to ochoty.
Seks to ludzka rzecz ( też to lubię), ale konieczny jest odpowiedni wiek i warunki.Dzieci też maja swoją seksualnośc i trzeba to uszanować a nie głupio ingerować.
Te głupie "parady" to tak jak i sprawa "krzyża" czy plaż dla naturystów. Wszystko powinno mieć SWOJE MIEJSCE wtedy będzie własciwie.Chyba ze jest to jakiś "odchył" i podnieca go tylko to jak ktoś na to patrzy i obojętne czy na jego orgazm czy na jego modlitwę. Jestem katoliczką i proszę Boga o spokój i mądrość dla ludz ( dla mnie też), ale robię to i tamto w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu.
Pozdrawiam
Też jestem katolikiem tak dla jasności.
Czym są procesje w Boże Ciało, czym są wszelkie pielgrzymki jak nie obnoszeniem sie ze swoją wiarą. A przepraszam uważasz, że to ma SWOJE MIEJSCE a ja nie. ONI chcą uznania swoich praw. Jak inaczej mają do tego dojść.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #25  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 14:44
Dojrzaly67 Dojrzaly67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: mieścina
Posty: 5
Domyślnie

Wydaje mi się , że dochodzić swoich praw można w mniej pokazowy sposób. Jestem tolerancyjny, ale to nie jest parada, która ma na celu pokazać swiatu, że chcą być traktowani jak inni obywatele, to jest pokazówka klat, przebieranki za kobiety - mężczyzn itd. Wrecz czasami drażniące zachowania. Czy mniejszości narodowe wyjeżdżaja z tego typu 'imprezami' ?
  #26  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 14:46
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
OK Nic dodać nic ująć.

Cytat:
Napisał maluna21
Zgadzam się z Tobą Boga, bo oni przecież nie tylko noszą transparenty, ale demonstrują swoją seksualność w sposób nachalny i prowokacyjny, dlatego dla wielu osób jest to nie do przyjęcia
Całkowicie się zgadzam z tą wypowiedzią,też tak chciałem odpowiedzieć ale Ty zrobiłaś to ładniej.
  #27  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 16:20
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie demonstracja?

Kochani odróżniam demonstrację seksualności od
upominania się o swoje prawa, bo tak należałoby
zakwalifikować europride.

A może ktoś ma lepszy pomysł jak Oni mają
walczyć o swoje prawa?

Prawa ludzi niegorszych od nas hetero.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
  #28  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 16:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Kochani odróżniam demonstrację seksualności od
upominania się o swoje prawa, bo tak należałoby
zakwalifikować europride.

A może ktoś ma lepszy pomysł jak Oni mają
walczyć o swoje prawa?

Prawa ludzi niegorszych od nas hetero.
NIE MAJĄ, ale pyszczą. Przecież nie palą opon, nie rzucają śrubami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. To ONI bywają często celem. Ci uważający się za prawdziwych polaków (celowo z m. litery)to robią. A, że czasem odrobina nagości, nie bądźcie hipokrytami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #29  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 19:35
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie

Nie twierdzę, ze nie macie racji, że chcą zwrócić uwagę na swoje prawa, ale obserwując takie parady w innych krajach bardziej tolerancyjnych, jeszcze mniej mi się to podoba.
Nie powiedziałam, że mają się kryć, ale "hetero" to zdecydowana większość i nikt jakoś nie paraduje w majtkach po ulicy Poza tym jeżeli to takie normalne, długotrwałe związki to dlaczego wiążą się przeważnie starsi mężczyźni z młodymi i przeważnie mają po kilku partnerów?
Może inaczej nie potrafią, ale mnie to się nie musi podobać
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #30  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 19:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Nie twierdzę, ze nie macie racji, że chcą zwrócić uwagę na swoje prawa, ale obserwując takie parady w innych krajach bardziej tolerancyjnych, jeszcze mniej mi się to podoba.
Nie powiedziałam, że mają się kryć, ale "hetero" to zdecydowana większość i nikt jakoś nie paraduje w majtkach po ulicy Poza tym jeżeli to takie normalne, długotrwałe związki to dlaczego wiążą się przeważnie starsi mężczyźni z młodymi i przeważnie mają po kilku partnerów?
Może inaczej nie potrafią, ale mnie to się nie musi podobać
Skąd wiesz o wiązaniu się starszych z młodszymi, na zasadzie jedna baba powiedziała drugiej babie? Podobnie z ilością partnerów. A przepraszam hetero wierni są do końca swoich dni WSZYSCY
To samo z paradowaniem w majtkach. No przy tych upałach co są widzę tak skąpo ubrane osoby, że zakrywają tylko to co maja zakrywać i myślę, że to są hetero. O miejscowościach wypoczynkowych nie wspomnę. Oczywiście nie wszystkim wszystko ma się podobać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #31  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 19:52
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Poza tym jeżeli to takie normalne, długotrwałe związki to dlaczego wiążą się przeważnie starsi mężczyźni z młodymi i przeważnie mają po kilku partnerów?
Może inaczej nie potrafią, ale mnie to się nie musi podobać


No az tak bardzo sie problemem nie interesowalam
ani w zwiazkach homo, ani hetero
obilo mi sie tylko o uszy, ze bywaja mlode kobiety preferujace starszych partnerow i odwrotnie
slyszalam tez o osobach plci obojga prowadzacych podwojne lub portojne zycie rodzinne
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #32  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 12:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kilkadziesiąt tysięcy osób na paradzie gejów w Sztokholmie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...tokholmie.html

Jak widać obyło się bez kontrmanifestacji.
Brak o.R i wszech ....
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #33  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 16:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Tadeusz ma rację przecież straszymy gejem i ogólna niechęć do tego środowiska powoduje że nie budujemy społeczeństwa w którym wszyscy czują się dobrze.Statystycznie ludzi o innej orientacji jest 10 % czyli co 10 człowiek inny .Odpowiedzmy sobie co byś zrobił kiedy twoje dziecko czy wnuczek jest w tych 10%.jest, to już dawno udowodnione że to nie choroba ,bo tak nam to nieraz tłumaczono i niektórzy tłumaczą.W małych miasteczkach mają na prawdę "przechlapane" jesteśmy społeczeństwem jeszcze nie otwartym na inność. Przecież ta parada w Polsce to jak parada w talibanie bo nas spostrzega Europa jako kraj o ogromnej homofobii gdzie jako argumenty to to,że ci ludzie, odbiorą wiarę, kulturę ,tradycję.Zresztą pani Prezydent Warszawy wolała uciec na urlop świadczy o czymś.
  #34  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 17:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wacławie
Pewnie nie skakałbym z radości otrzymując wiadomość od swoich dzieci czy wnuków o ich innej orientacji seksualnej ale i tez nie ganił ich za to. Przyjąłbym to z pokora. co do Pani Prezydent Warszawy, przynajmniej dała zgodę, poprzednik Pan L.K i tego nie uczynił
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 10:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Pewnie nie skakałbym z radości otrzymując wiadomość od swoich dzieci czy wnuków o ich innej orientacji seksualnej ale i tez nie ganił ich za to
Mam takie same jak ty poglądy.Parada przeszła my wracamy do rzeczywistości Polskiej.Nadmienię jeszcze że statystycznie jest ich 3 000 000 o innej orientacji seksualnej i czy nie powinni ci Polacy mieć praw jak pozostali ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Francuski łącznik, czyli psy górą za 399 Euro Stalin Wszystkie zwierzęta duże i małe 2 05-11-2009 09:03
Polacy nie boją się euro - komentarze Zenek Ogólny 0 08-01-2009 15:51
PARADA RÓWNOŚCI ...co Wy na to ? Lila Różności - wątki archiwalne 40 14-07-2008 21:21
Na Euro p.lejki Polityka - wątki archiwalne 23 26-04-2008 14:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.