menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10041  
Nieprzeczytane 03-11-2017, 17:44
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Cytat:
Ona długo z nami pisała,była naszą kolezanką.Pomozemy jej?
Danusiu droga.
Nie pytaj, lecz rób jak Ci serce i sumienie podpowiada.
Każda, nawet najdrobniejsza kwota, jest pomocą.
Takie nieszczęście może spotkać każdego z nas.

Pozdrawiam Cię.
Janek.

PS. Przeczytaj wątek "Apel i Prośba", post # 4031 - http://www.klub.senior.pl/spoleczens...e202-8152.html

Ostatnio edytowane przez Stefan : 03-11-2017 o 18:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10042  
Nieprzeczytane 03-11-2017, 21:21
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Moim zdaniem już wiele osób pomogło tak jak było w stanie i to jest piękne..... Piękne , że ludzie jednak współczują i rozumieją . Wniosek - nie wszyscy są źli ....
Pozdrawiam cieplutko a Lodzi życzę udanej operacji i szybkiego powrotu do zdrowia a innym użytkownikom portalu wspaniałego weekendu i samych radości .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10043  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 07:04
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Przepraszam że tak napisałam ale nie nakłaniam Was do tej pomocy!Może zostałam zle zrozumiana!!Pozdrawiam serdecznie i do miłego przeczytania!

Ostatnio zrobiłam zdjęcie zamku z drogi.Mieści się tam szkoła muzyczna,muzeum i kościół ewangielicki! Zwiedzam często miasteczko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10044  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 09:30
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Cytat:
Piękne , że ludzie jednak współczują i rozumieją .
Brawo Danciu!
J. .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10045  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 20:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Danusiu droga.
Nie pytaj, lecz rób jak Ci serce i sumienie podpowiada.
Każda, nawet najdrobniejsza kwota, jest pomocą.
Takie nieszczęście może spotkać każdego z nas.

Pozdrawiam Cię.
Janek.

PS. Przeczytaj wątek "Apel i Prośba", post # 4031 - http://www.klub.senior.pl/spoleczens...e202-8152.html

Przeczytałam i wpłaciłam!Ale tam też osoby pytały czy pomożecie jej?więc chyba nie popełniłam wielkiego błędu??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10046  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 20:39
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Danusiu, nie popełniłaś błędu.
Liczą się Twoja wrażliwość na drugiego człowieka i dobre serce .
Pozdrawiam .
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10047  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 21:08
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Danusiu, nie popełniłaś błędu.
Liczą się Twoja wrażliwość na drugiego człowieka i dobre serce .
Pozdrawiam .
J.
I właśnie o to chodzi .......
Nie jest ważne to , że Lodzia poszła w miejsce gdzie czuła się lepiej , ważne jest TO , że potrzebuje pomocy i my - forumowicze możemy dodać tę cegiełkę chociaż . Nie są przecież wymagane ogromne kwoty ale ziarnko do ziarnka , prawda ?
I nie rozumiem ludzi , których jest stać na taką symboliczną pomoc a jednak zastanawiają się , roztrząsają itd...... Przepraszam ale to już zakrawa na skąpstwo a przecież nie wiadomym jest co czeka i nas w tym życiu .
Ok , kogo nie stać - rozumiem ale jeśli ktoś kombinuje albo patrzy tylko na swój czubek nosa to po prostu jest nie do przyjęcia i tyle .
Jeśli kogoś obraziłam - wybacz proszę ale w takich sytuacjach wyrażam jasno swoje zdanie i będę przy nim stać twardo .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10048  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 21:33
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Poza tym nie czuję się komfortowo jeśli wiem , że znajome mi osoby będące też na innym portalu czytają moje wpisy .
A nie chcę podawać loginów zanim co..... Dziwi mnie tylko , że seniorzy a może bardziej seniorki w wieku prawie 70-u lat potrafią tak motać...... wprost niewiarygodne a jednak prawdziwe . To z nudów ? Z zawiści ? Bo to trudne do pojęcia ..... ale uprzedzam - jeśli będę musiała ujawnię loginy i nie pomoże nic blokowanie profilu czy usuwanie komentarzy pod profilem..... Sobie nie mam nic do zarzucenia i mącenie tu , na KSC nic nie da ..... .
Przepraszam za ten ten tekst pozostałych forumowiczów .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10049  
Nieprzeczytane 05-11-2017, 14:23
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Poza tym nie czuję się komfortowo jeśli wiem , że znajome mi osoby będące też na innym portalu czytają moje wpisy .
A nie chcę podawać loginów zanim co..... Dziwi mnie tylko , że seniorzy a może bardziej seniorki w wieku prawie 70-u lat potrafią tak motać...... wprost niewiarygodne a jednak prawdziwe . To z nudów ? Z zawiści ? Bo to trudne do pojęcia ..... ale uprzedzam - jeśli będę musiała ujawnię loginy i nie pomoże nic blokowanie profilu czy usuwanie komentarzy pod profilem..... Sobie nie mam nic do zarzucenia i mącenie tu , na KSC nic nie da ..... .
Przepraszam za ten ten tekst pozostałych forumowiczów .
No, Danusiu. Aleś trafiła w 10tkę, w moje zdanie, na temat tych, niektórych, na niektórych wątkach, egoistek.
Niektore tu są zeby się bawić, rozerwać. To jeszcze zrozumiem. Bo są samotne, schorowane.... Współczuję.
Piszesz: To z nudów ? Z zawiści ? Raczej z nudów. I nie widzą drugiego człowieka.

Kończę już to moje zdanie.
Nie mam czasu.
Pozdrawiam Cię .
Janek.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 05-11-2017 o 14:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10050  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 09:08
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!W pełni zgadzam się ze Stefanem i Danusią!Ja też nie mącę!!A,że piszę co mi do głowy przyjdzie to druga sprawa.Fajnie edward kiedyś napisał,że to kółko wzajemniej adoracji!Może trzeba zacząć składać sobie tylko miłego dnia i dobrej nocy??wtedy nikt nie opśmiewał by się?
Juz w zasadzie nie piszemy tu o zyciu samotnych seniorów,o sprawach dnia codziennego,o zainteresowaniach swoich bo boimy się? Żebyscie weszli na facebooka na portal opiekunek w DE-tam dopiero są dyskusje i problemy!!Kiedyś podeślę link ale jakiejs mądrej wypowiedzi bo na głupoty to szkoda czasu!!
Teraz co się tyczy mojej pracy tutaj to decyzję podjęlam-zostaje u dziadka!Nie zmienię mojej sąsiadki bo nie chcę stracić przyjaciółki!A nóż nam nie wyjdzie współpraca?O Boze nie miałam pisać-dziadek o Niemcu tylko dr.bo już byłąm na fali krytyki!!Przepraszam! Mało tego-planuję zostać u Niemca od 15 grudnia do 15 marca bo nienawidzę jezdzić zimą.Będe mieć ze sobą tylko tablet. A jak wrócę i zarobie legalną kasiorę to wreszcie na hura zrobię ten remont wiosną!to na tyle samotnice i samotni!Pa!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10051  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 10:55
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54

Mnie przed godziną może wkurzyło to , że nasze posty śledzą
i wyśmiewają się z nich forumowicze , którzy są też na innym
portalu (...)A ja po prostu nie chcę aby o tym co dzieje się u mnie wiedziały niepożądane osoby . Tam siały ferment a tu są zbędne i koniec . Przepraszam ale to jest przesadą
Danusiu, nie denerwuj się, po prostu olej! To jest jedyna rada na nieuleczalnie chorych.
Internet bardzo krótko był czysty, nie zaśmiecony. Teraz śmieci go zalewają.
Popatrz, od kiedy normalni ludzie z KSC walczyli z chorującymi na nieuleczalne cyberskrzywienie,
to są linki do niektórych tematów tu poruszanych.
Popatrz na daty.

http://www.klub.senior.pl/roznosci-w...omu--2484.html

http://www.klub.senior.pl/roznosci-w...aczy-3272.html

http://www.klub.senior.pl/roznosci-w...ota.-2477.html

http://www.klub.senior.pl/kosz/t-jak...-o.2-3516.html


Zastosuj to olewator mały.jpg oraz to (zakaz karmienia trolli) zakaz karmienia.png
I nie denerwuj się, szkoda zdrowia!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10052  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 11:08
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam wszystkich

Ala dobrze napisała i zilustrowała. Trzeba to olać jak ten piesek. A na temat trolli to wklejam tu taką notkę/poradę z netu co z nimi zrobić:

Jak nie dać się wampirowi emocjonalnemu, frustratowi, psychopacie:
================================================== ===
Najlepszy sposób na wygranie z człowiekiem który chce Cię psychicznie zniszczyć w sporze? Odcięcie się, uniknięcie kontaktu, fizyczne wyjście z pomieszczenia i udanie się do domu, a w internecie – natychmiastowa blokada / ban i usunięcie wszystkich odchodów myślowych napastnika.

On zostanie z tym emocjonalnym gównem w głowie, które, jeśli nie zostanie przez Ciebie przyjęte – zaatakuje go z dziesięciokrotną siłą i on sam doświadczy niewiarygodnej wręcz depresji. A Ty? Pójdziesz sobie dalej, w inne miejsce, cieszyć się życiem, pięknem, tworzeniem

Musisz wiedzieć, że w takim sporze, gdy celem Twojego wroga jest psychiczne zniszczenie Ciebie – KAŻDA, powtarzam, każda reakcja inna niż natychmiastowe odcięcie się, będzie Twoją spektakularną klęską. Chodzi o to, że siły emocji napastnika, które są jak bomba atomowa, nie ugasisz strażacką sikawką chłodnych jak woda merytorycznych argumentów. Każdy argument będzie zły, każdy argument i każda reakcją spowodują lawinowy wzrost negatywnych emocji u napastnika, które zostaną wylane na Ciebie.

Tutaj chodzi o zniszczenie Ciebie. Stawką jest Twoje samopoczucie i zdrowie przez wiele godzin, dni, a czasami – całe dalsze życie. Zastanów się dobrze, czy chcesz wyjść na “honorowego” w oczach frustrata, który i tak Cię nienawidzi, i uczestniczyć w takim czymś, ryzykując przy tym bardzo wiele. Kto wie, może nawet zdrowie fizyczne czy wręcz życie, jeśli frustrat się rozjuszy za bardzo?

Zastanów się poważnie: co Ci da “wygranie” sporu z taką osobą? Stracisz czas, nerwy, zdrowie psychiczne, czasami wręcz możesz stracić kilka zębów i nie tylko zresztą.

Na tym polega emocjonalne wyładowanie się – napastnika tak naprawdę nie interesują racje, jakimi się posługuje, ani Twoje argumenty. Tutaj chodzi tylko o transfer emocji – a więc energii – z niego na Ciebie. On ma kupę energii ujemnej – a więc negatywnych emocji – które wzbierają często bardzo długo, i gdy przelewa się czara goryczy – musi je gwałtownie odrzucić, a że Ty akurat jesteś w pobliżu, więc trafia na Ciebie. Gdyby Ciebie nie było w pobliżu, trafiłoby na dowolną inną osobę.

Gdy nie uda mu się, bo Ty od razu się odetniesz od transferu emocji, energii – to wtedy to wszystko zostaje u niego, w jego głowie, nie rozładowane. Ty wygrasz, i to wygrasz bardzo dużo! Nie tylko spokój emocjonalny, stabilność, uniknięcie wszelkich innych konsekwencji takiego sporu (np. pobicia), ale coś jeszcze. Napastnik zostaje sam ze swoim gównem. Dopada go depresja, rozpacz, totalny bezsens – bo jego podświadomość nie radzi już sobie z nadmiarem zgromadzonych negatywnych emocji. On je rozładuje – pójdzie się uchlać jak świnia, zaćpa się, zdradzi partnerkę i rozbije rodzinę, zaangażuje się w uliczną bójkę i trafi do więzienia, kto wie – może popełni samobójstwo. Możliwości jest wiele i każda jest destrukcyjna dla takiego napastnika.

A Ty? Będziesz w tym czasie gdzie indziej, w realu – w innym pomieszczeniu, a w necie – w innej grupie dyskusyjnej itp. Człowiek, który niedawno Cię atakował, może być teraz w więzieniu, bo zachlał się z rozpaczy i kogoś pobił. Ty natomiast robisz to, co zwykle, ciesząc się spokojem.

Dlaczego nikt nam o tym nie mówi? Owszem, funkcjonuje w społeczeństwie określenie: “nie karmić trolla”. Jednak nikt nie mówi nam, jak bardzo skuteczny jest sposób, który tutaj podałem. Jest on tak skuteczny, że aż wstrząsający, bo energia, którą generuje napastnik – obraca się przeciwko niemu z siłą dziesięciokrotnie większą, o ile Ty ją odrzucisz. To tak, jak z klątwą. Każda klątwa po jakimś czasie wraca do tego, kto ją rzucił, z wielokrotnie większą mocą. Jest to pewne uniwersalne prawo wszechświata. Nie mówi się nam tego dlatego, ponieważ wtedy psychopaci straciliby kontrolę nad swoimi ofiarami, nad społeczeństwem.
______________________________
Cytuję: “Człowiek obrażając Cię, podświadomie czeka na reakcję emocjonalną – w ten sposób upewnia się o swojej wartości. Gdy nie reagujesz, nie bierzesz tego – podświadomie doświadczy rozpaczy, smutku, objawów depresji. On tak się stara, traci spokój i płonie gniewem, obraża i bluzga – a Ty milczysz, nie przyjmujesz do siebie jego przykrej choroby”
(http://www.samczeruno.pl)

Pozdrawiam wszystkich serdeczniutko
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10053  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 12:50
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

A może po prostu nie czytać postów pisanych przez osoby, o których wiemy, że są nam nieżyczliwe? Ja tak robię i mam święty spokój.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10054  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 17:50
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Zdrowie, zdrowie .....jasne, że ważne
słucham ---> https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=1Qn_aWvaJd0

hm
może ktoś ma ochotę więcej wiedzieć

Jesteśmy zaprogramowani na 140 lat
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10055  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 18:15
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Arti:

Oj, to u mnie by trzeba było koniecznie programator wymienić, bo już szwankuje. Czy to jest refundowane? (żart).
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10056  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 20:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Zamyśliłam się nad zmianami żywieniowymi
Właśnie upiekłam jesienną impresję jabłka, orzechy, cynamon, olej, jaja...no i mąka.

a tu taki nius... że dolegliwości to skutek zakwaszenia.

Uważam, że przemyśleć trzeba mi...ten wykład
Stronę z chlebem odnalazłam
--->http://marzakaminska.eu/przepisy/sni...ej-i-jaglanej/

i tej stronie też się przyjrzę

Cytat:
Napisał frasag
Oj, to u mnie by trzeba było koniecznie programator wymienić, bo już szwankuje. Czy to jest refundowane? (żart).

wymienić powiadasz ?
Już słyszę nie pierwszy raz, że taki mamy programator i to wszyscy....a z tym kolagenem to coś jest na rzeczy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10057  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 21:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
A na temat trolli to wklejam tu taką notkę/poradę z netu co z nimi zrobić:

Jak nie dać się wampirowi emocjonalnemu, frustratowi, psychopacie:
================================================== ===
Najlepszy sposób na wygranie z człowiekiem który chce Cię psychicznie zniszczyć w sporze? Odcięcie się, uniknięcie kontaktu, fizyczne wyjście z pomieszczenia i udanie się do domu, a w internecie – natychmiastowa blokada / ban i usunięcie wszystkich odchodów myślowych napastnika.
I to jest właściwe podejście, ale...
Na forum nie bardzo się sprawdza.
Ja tak robię, ale znajdzie się kilka osób, które podejmują rękawicę.
I osobnik sobie nadal żyje usatysfakcjonowany, prosperuje świetnie i rozwija i tuczy swoje "talenty".
Co widać gołym okiem na naszym forum.

A niech!
Mam niewiele już czasu, nie mam zamiaru go marnować na przejmowanie się cybercharakteropatami, chociaż są chorobotwórcze.
Ale starość musi być trochę egoistyczna

I wszystkim radzę to samo robić.
A czy ktoś skorzysta z mojej rady - to już inna para kaloszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10058  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 22:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
I osobnik sobie nadal żyje usatysfakcjonowany, prosperuje świetnie i rozwija i tuczy swoje "talenty".
Co widać gołym okiem na naszym forum.


jeśli się wie o tym, żeby nie karmić np uwagą to samo zdechnie.

Kwiatka nie podlejesz, uschnie...nie dasz jeść np kotu, zdechnie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10059  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 17:59
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

A ja dalej o mojej pracy w Niemczech bo tym żyję!! Juz tylko tydzień został mi do wyjazdu-ale szybko zleciało!!
Powiem Wam szczerze,że nie wyobrażam już sobie nie wyjeżdzać!!Weszło to u mnie w krew!Nudno byłoby mi już w domu a tak to z chęcią wyjeżdżam i jeszcze lepiej wracam!Tylko,że już bez żadnych gości tym razem!Wszystko skończone definitywnie!Może to moja wina bo jestem nadto kapryśna?
Teraz z innej beczki.Moja rodzinka ma psa znajdę a teraz przygarnęli jeszcze małego kotka!Wnuki i córka maja dobre serca!Zresztą dzieci dobrze wychowują się ze zwierzętami!



Czyż nie słodki obrazek?Majka przyjęła kotka jak swoje dziecko!A Wy jakie macie zwierzęta?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10060  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 21:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Danusiu, jeśli lubisz swoją pracę i masz możliwość kontynuować ją, to pracuj jak najdłużej.
A obrazek przecudny! Pies spogląda tak, że bałabym się zabrać mu kociaka.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.