menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8481  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 17:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Stefanie,
kiedy próbowałam otworzyć podany przez Ciebie link,
mój antywirus wyświetlił mi takie ostrzeżenie:





A ponieważ do tej pory nie zachowywał się jak nadgorliwa niańka - posłuchałam go, chociaż nie rozumiem, o co mu chodzi.

Pod niebieskim linkiem 'raport' żandarm podaje jedno zagrożenie dla komputera.
Ale jest i taka uwaga:
Cytat:
Ocena Norton to wynik z zautomatyzowanego systemu analizy firmy Symantec.
Być może to sprawa automatyki.

Na wszelki wypadek wyszłam ze strony.
A kalendarz obejrzałam tu jako pokaz pps (można tam też pobrać)
http://slideplayer.pl/slide/1217718/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8482  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 17:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 735
Domyślnie

Janku, wątek o Islandii czytałam kiedyś. Oglądałam zdjęcia i jak dla mnie, za mało tam drzew - wysokich, liściastych, szumiących... Na wycieczkę, owszem, chętnie, ale tylko na krótko.
Nie mam nic przeciwko zimie - pamiętam długie mroźne i śnieżne zimy z lat 50. - 60. ubiegłego wieku. I jaką radość sprawiała wtedy wyczekiwana wiosna!
A kalendarz nie chce się otworzyć, nie mam pewnie tego, co potrzeba.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8483  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 19:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
A mnie nie przeszkadzałoby, gdyby na ulicy w Moskwie, Petersburgu czy innym Symbirsku ktoś zwrócił się do mnie "babuszka" ( chociaż wolałabym "ciocia", bo to by mnie odmłodziło ). Tam jest tak przyjęte i skoro pojechałam tam, to nie będę denerwowała się. No, chyba, że będę miała tabliczkę z napisem "Jestem Polką i proszę się do mnie zwracać odpowiednio." A swoją drogą Rosjanie kiedyś bardzo zazdrościli nam form pan/pani, uważając je za eleganckie i zawierające więcej szacunku niż "towarzysz, obywatel, kobieta, mężczyzna", bo i takie formy też istniały. Teraz zauważyłam, że coraz częściej słychać "gospaża/gospadin" (pani/pan) a nawet "dama".
W Polsce jednak nie życzyłabym sobie, aby ktoś w oczy czy za plecami tytułował mnie "babcią". W pierwszej sytuacji zaprotestowałabym, na drugą nie miałabym wpływu.
Danusiu, nie obraź się, ale w tej sytuacji podzielam zdanie Danusi-Milac i Edwarda.

Trzeba wziąć pod uwagę że jednym przeszkadza taki zwrot innym nie.
Znałam małżeństwo które zwracało się do siebie babciu/ dziadku.
więc bez przesady..dla młodszych i tak jesteśmy dziadkiem czy babcią.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8484  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 20:21
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dobry wieczór!Przechodzę nad tym wszystkim do porządku i już nie będę wspominać dziadka!!A właściwie herr Doktora czyli PANA DOKTORA bo tak się do p.zwracam!
Niedługo już zasłużony urlop,cieszę się i ile będę miała do załatwiania!! Abym tylko szczęśliwie dojechała do Polski! Zresztą po takich życzeniach miłej drogi,dobrego urlopu itd...musi się wszystko udać!!Przede wszystkim spłacę pożyczkę,potem odwiedzę Gdańsk a w nim moją jedyną siostrę,potem może wpadnę do córki i wnuków na kilka dni i do lekarza po recepty!Jak załatwię sprawę z fiskusem to pojadę do Niemiec na miesiące.Przyzwyczaiłam się do tego domu i do człowieka! Jeszcze raz ostatni powtarzam że tu jest teraz moja nowa rodzina bo traktują mnie jak swoją!!Zresztą zawsze tak było-w Grecji tez znalazłam dobry dom i do tej pory mam tam przyjaciół! Ja znalazłam sposób na samotność-a Wy?Mogę mieszkać sama ale nie jestem samotna! życzę jak zwykle dobrego wieczoru i spokojnej nocy!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8485  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 20:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 735
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Trzeba wziąć pod uwagę że jednym przeszkadza taki zwrot innym nie.
Znałam małżeństwo które zwracało się do siebie babciu/ dziadku.
więc bez przesady..dla młodszych i tak jesteśmy dziadkiem czy babcią.
Aniu, tu się z Tobą nie zgodzę. Małżeństwo, o którym wspomniałaś, może zwracać się do siebie jak chce, to ich prywatna sprawa. Ale nie życzę sobie, aby jakiś młody, obcy człowiek zwracał się do mnie per "babciu". I wcale to nie przesada. Chociaż może powinnam się ucieszyć, jako że nie mam własnych wnuków. A jeśli tak mówi poza oczy - cóż, to świadczy tylko o nim.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8486  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 20:45
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 735
Domyślnie

Danusiu, kiedy konkretnie wracasz do domu? Czy powrót też masz zorganizowany jak wyjazd? Na pewno odpoczniesz od niemieckiego, wreszcie będziesz mogła mówić do woli po polsku.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8487  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 21:24
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Uśmiech Witam!

Jestem też samotną seniorką, poczytałam wasze wpisy o zwracaniu się do nas per-babciu i dziadku. Ja się z tym nie zgadzam! Kiedyś w szpitalu słyszałam jak pielęgniarki zwracały się do starszych pacjentów: babciu i dziadek. Jakie to okropne i niestosowne. Moja synowa próbowała też do mnie mówić "babciu", ale szybko zareagowałam i już nigdy sobie na to nie pozwala. Takie mam poglądy . Pozdrawiam Wszystkich i czy mogę czasami coś napisać? A/tesia.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8488  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 22:05
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 735
Domyślnie

Zajrzałam na dobranoc - a tu nowa twarz! Tesiu, jeśli masz ochotę to wątek jest otwarty. Czasami pusto tutaj, czasami nie ma o czym pisać, czasami mamy różne zdania, ale jakoś trzymamy się. Jak będzie nas więcej to będzie ciekawiej.
A teraz już pożegnam się do jutra - dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8489  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 22:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Witajcie kochani . Kalendarz jest piękny , wzruszyłam się
okropnie - przyznaję , ta śliczna melodia , słowa sercem
pisane , ech... Ale Janku , obejrzałam dzięki Alsko , która
ostrzegła przed zagrożeniem i podała link , dziękuję Wam
obojgu .
Odnośnie określenia ,,dziadek '' - moja mama zmarła gdy
miałam 6 lat , później mój ojciec ponownie ożenił się więc
mam macochę , która praktycznie mnie - najmłodszą wychowała . Moje rodzeństwo jest o wiele lat młodsze i do
niej zwracają się odkąd pamiętam - ,,babka '' , ,,babcia '' .
I jakoś to zawsze mnie raziło choć pierwszy raz zwróciłam
się do niej ,,mamo '' będąc już osobą dorosłą . Pamiętam jej i swoje wzruszenie , popłakałyśmy się obie ..... Niedługo skończy 91 lat a ja dzwoniąc do rodziny nigdy nie zapytam - jak czuje się babcia tylko - jak czuje się matka .
Wiem , że rodzina tak ją nazywa ale wydaje mi się , że z racji wieku , poza tym są wnuki i prawnuki .... i może dlatego , że jest macochą ... na pewno nie z braku szacunku . Ale dość zanudzania tymi historiami , chcę jeszcze zobaczyć Islandię i coś jeszcze napisać ...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8490  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 23:13
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Hm.... jestem już . Islandia na pewno w jakiś sposób jest piękna ale co innego pojechać tam w celach turystycznych na jakiś czas a co innego zamieszkać tam na stałe . Sorki ale to nie dla mnie , tu w okresie jesienno-zimowym jestem bliska depresji i czekam z utęsknieniem na wiosnę i łapię każdy promyczek słońca więc o czym tu mówić ? A jeszcze jak pomyślę , że musiałabym jeść sfermentowanego rekina czy głowę baranią to... zupełna klapa . Może to wszystko do kupy wzięte jest fascynujące ale nie tęsknię za tego typu przeżyciami , podziwiać mogę ale nic poza tym . Jednak wolę naszą aurę i kulturę....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8491  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 23:28
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Cytat:
Napisał tesia22022
Jestem też samotną seniorką, poczytałam wasze wpisy o zwracaniu się do nas per-babciu i dziadku. Ja się z tym nie zgadzam! Kiedyś w szpitalu słyszałam jak pielęgniarki zwracały się do starszych pacjentów: babciu i dziadek. Jakie to okropne i niestosowne. Moja synowa próbowała też do mnie mówić "babciu", ale szybko zareagowałam i już nigdy sobie na to nie pozwala. Takie mam poglądy . Pozdrawiam Wszystkich i czy mogę czasami coś napisać? A/tesia.

Tesiu witaj miło , dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis . Tak zawzięcie czytałam o tej Islandii , nawet nie zauważyłam jak Kaima (Krysia) pisała...... Sama jestem tu od niedawna i zapewniam Cię , że wszyscy przyjmą Cię miło ..... Popełniam różne gafy ale ludziki naprawdę są w porządku , wybaczają i pomagają . Cieszę się , że dołączyłaś , w gromadzie jest zawsze raźniej . I pisz jak najczęściej ....... Dobrej nocki i pozdrawiam serdecznie...

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8492  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 23:43
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Dobry wieczór!Przechodzę nad tym wszystkim do porządku i już nie będę wspominać dziadka!!A właściwie herr Doktora czyli PANA DOKTORA bo tak się do p.zwracam!
Niedługo już zasłużony urlop,cieszę się i ile będę miała do załatwiania!! Abym tylko szczęśliwie dojechała do Polski! Zresztą po takich życzeniach miłej drogi,dobrego urlopu itd...musi się wszystko udać!!Przede wszystkim spłacę pożyczkę,potem odwiedzę Gdańsk a w nim moją jedyną siostrę,potem może wpadnę do córki i wnuków na kilka dni i do lekarza po recepty!Jak załatwię sprawę z fiskusem to pojadę do Niemiec na miesiące.Przyzwyczaiłam się do tego domu i do człowieka! Jeszcze raz ostatni powtarzam że tu jest teraz moja nowa rodzina bo traktują mnie jak swoją!!Zresztą zawsze tak było-w Grecji tez znalazłam dobry dom i do tej pory mam tam przyjaciół! Ja znalazłam sposób na samotność-a Wy?Mogę mieszkać sama ale nie jestem samotna! życzę jak zwykle dobrego wieczoru i spokojnej nocy!!

Witaj Danusiu . Nie przejmuj się już tymi zwrotami i o swoim podopiecznym pisz śmiało . Ale ciekawi mnie jedno , po urlopie w Polsce znów wrócisz do tej samej rodziny czy mogą skierować Cię w inne miejsce ? Bo jeśli przyzwyczaiłaś się do tego Pana i jego rodziny to byłoby super gdybyś mogła znów wrócić w te samo miejsce , tym bardziej , że dobrze Ci tam . Jeśli możesz to odpisz .
Jeszcze coś... nie mieszkam sama ale często czuję się samotna...... Pięknych snów Ci życzę Danuś .......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8493  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 00:07
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Dziadek nie dziadek

Danusiia,
jesteś niezwykle pozytywną osobą , bije od Ciebie,
ciepło, wrażliwość i mądrość,
ta życiowa też .
Aż żal , „bab(k)o”, że mieszkasz tak daleko , bo chętnie zaanektowałabym Cię pod swoje skrzydła.
Bywam tu teraz sporadycznie, z różnych względów,
Nie wchodzę na wątki towarzyskie,
Od zawsze najbliżej mi mentalnie do „osobowego”,
bo i jej kapitanka ,na dnie mojego serca,
ma miejsce do mojego ostatniego tchnienia.
Ewita .
Alina powiedziała dokładnie to,
co i ja napisałabym tu za chwilę.
http://www.klub.senior.pl/showpost.p...st count=8419
Nigdy nie byłam w podobnej do Twojej sytuacji życiowej.
Myślę ,że nie dałabym sobie rady,
dlatego też Danusiu,
„kibicuję „ Ci ,myślę o Tobie ciepło
bo szlachetna z Ciebie babka.
I tyle, bądź tu jak najczęściej,
przywracasz mi wiarę w człowieka.
Szanowne interlokutorki(orzy)
Skąd ta dyskusja?
Jeśli Was razi
zwrot "dziadku",
w li tylko postach Danusi skierowanych do forumowiczów,
darujcie sobie uwagi,
to nie szkoła.
Alsko, Alina, „aj law ju” Cię od dawna.
Pasażerów ściskam mocno
A Danusię najbardziej
Mam nadzieję , że temat skonczony,
Danusia odpocznie w kraju
i z energią wróci do pana doktora ponownie,
bo z pewnością pan stęskni się za nią .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8494  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 06:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabi K.
Mam nadzieję , że temat skonczony
Najwyższy na to czas.
Poza tym najwyższy czas na zdanie sobie sprawy, że nieładnie "wychowywać" dorosłych już ludzi.
Żachnięcia, uwagi zostawmy dla tych, którzy sieją wulgaryzmami lub gryzą po kostkach.


Cytat:
Alsko, Alina, „aj law ju” Cię od dawna.
Pasażerów ściskam mocno
Dziękuję w swoim i pasażerów imieniu'
Więcej wpisałam tam, gdzie powinnam




Danusiu,
powodzenia Ci życzę!
I też
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8495  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 06:49
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 735
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko

Poza tym najwyższy czas na zdanie sobie sprawy, że nieładnie "wychowywać" dorosłych już ludzi.
Żachnięcia, uwagi zostawmy dla tych, którzy sieją wulgaryzmami lub gryzą po kostkach.
Dzień dobry! Nieładnie jest "wychowywać" ludzi dorosłych. Po pierwsze, nikt tu nie wychowuje, każdy ma prawo wypowiedzieć własne zdanie. A po drugie - Alu, Twój wpis też można uznać za wychowywanie.
Każdy też dobrze życzy Danusi i cieszy się, że trafiła na porządnych ludzi.
Kawa na wyciszenie emocji - zapraszam.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8496  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 07:09
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima

A po drugie - Alu, Twój wpis też można uznać za wychowywanie.
Wiem



A kawa się przyda o tej porze.
Dziękuję, bo zrozumiałam, że ja też mogę się napić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8497  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 07:50
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 727
Domyślnie

Witam Cię Kaimko serdecznie , u mnie - 12 stopni zobaczymy co dzień przyniesie.
Napiję się z tobą filiżankę kawy to z anyżkiem może mieć ciekawy smak.[url]

ATesiu dobrze że do nas dołączyłaś witaj wśród samotnych.
__________________
Danusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8498  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 08:51
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Uśmiech Witam serdecznie

Ja troszkę inaczej, ale też na temat:
Zdarzyło mi się już wiele razy że ktoś zwolnił mi miejsce w tramwaju, chociaż nie prosiłem ani słowem ani nawet wzrokiem- ale nikt nie powiedział "dziadku". Natomiast pamiętam do dzisiaj wydarzenie sprzed nastu lat kiedy wracałem ze sklepu i grupa kilku licealistów a może kiboli obrzucała siebie i ludzi śnieżkami. I jeden z nich powiedział o mnie: "walnij teraz w tego dziadka". Nie rzucił, widocznie był z tych mądrzejszych. Ale nie o to chodzi: byłem ledwie po 50-tce i troszkę mi było przykro. Nawet miałem odpowiedzieć że on też kiedyś będzie dziadkiem. Ale z takimi lepiej nie dyskutować. Natomiast do mojego taty siostra i szwagier też mówili "dziadek"- tak się od wnuczków nauczyli. Jednego to boli a innemu obojętnie. Faktem jest, że gdyby ktoś do mnie powiedział: "Ty stary dziadu"- to by mnie bardzo zabolało- ale tu tak się nie zdarzyło. Nie warto się tym za bardzo przejmować bo wszyscy mamy większe problemy.
Pozdrawiam serdeczniutko.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 09-01-2017 o 09:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8499  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 11:01
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie I jeszcze taka sobie moja rymowanka:

Wiwat Seniorzy:
---------------------

Coś mi się czasem wydaje
Że pomyliłem styczeń z majem
Więc zamiast pisać o miłości
Muszę się trochę pozłościć:
Narzekam na śnieg, że pada
Że często nic się nie układa
Że mróz siarczysty szczypie w uszy
Że czasem ciężko mi na duszy
Że mało widać teraz Słońce
Że trudno związać koniec z końcem
Na to że żadna mnie nie kocha
Chociaż nie jedna czasem szlocha
Lecz myślę sobie: takie życie
Więc kiedy wstanę znów o świcie
To zaraz kawkę sobie robię
I jakiś wierszyk czasem "skrobię"
Rok "stary" minął dobrze ogólnie
Wiele chwil tutaj spędzonych wspólnie
I dużo fajnych nowych ludzi
I chyba nikt się tu nie nudził
To tylko takie podsumowanie
Pora już kończyć moje pisanie
Bo wszystko jakoś się ułoży
Wiwat Rok Nowy! Wiwat Seniorzy!
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8500  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 13:08
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Uśmiech Witam!

Nowy zimowy tydzień, u mnie jest -7, zajrzałam i poczytałam miłe wpisy na wątku,zastanawiam się jak tu zagospodarować dzisiejszy dzień, ponieważ boli kolano to raczej przesiedzę w domu i co dalej? Oczywiście można zająć się pracami domowymi bo zawsze się znajdą.Panie już po rannej kawie a ja częstuję ciastem , wygląda na domowy wypiek ale niestety nie jest to mój . Będzie pewnie jeszcze kawa po obiedzie. A/tesia.

__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.