menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 12:08
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Uśmiech koresponecja kontakty

na portalu zagranicznym znalazłam listę osób ze świata, głównie z Anglii, chcących korespondować. Od pół roku moja korespondencja z trzema osobami kwitnie (w tym z dwiema z drugiej półkuli). Gdyby one były z Polski, a zwłaszcza z Warszawy, tak jak ja, dawno poznalibyśmy się osobiście, ku obopólnej, tuszę, satysfakcji. Trudno uwierzyć, że nie sposób znaleźć taką możliwość w Polsce - chodzi o rzecz tak prostą, jak lista osób pragnących zadzierzgnąć listowny kontakt, korespondować, a potem, jeśli się uda, zobaczyć. A może ja o takiej możliwości nie wiem? kometa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 13:14
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Kometo, już od jakiegoś czasu piszesz, że chcesz z kimś korespondować i chętnie spotkać. I kilka osób na różnych wątkach mówiło Tobie co powinnaś zrobić. I tego nie robisz. Może oczekujesz, że Twoja znajomość 2 języków obcych, zawód i miejsce zamieszkania spowodują wysyp aplikacji chętnych. Chcesz listy osób poszukujących nowych znajomych, to ją stwórz ! Chcesz, by ktoś chciał z Tobą korespondować, to daj mu szansę siebie poznać (0,02 posta dziennie jest znamienne). A tak nawiasem: dziennikarka i tłumaczka ze stolicy nie ma znajomych ? Dziwne to wszystko dla mnie. Pozdrawiam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 20:42
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
oczywiście,,,,,dom to nie mury, a ludzie w nim mieszkający
Tak, Aniu dom to ludzie i oni tworza dom ale...no własnie czasami brakuje rozmowy...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 20:53
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcel20106
Nie martwcie się-życie nie jest złe...............pozdrawiam i na kawkę zapraszam Was..Pakujcie się bo to do Niederlanz w Szwajcarii.CZEKAM,Pa Barbara.
Oj, dopiero zauważyłam takie miłe zaproszenie ! Widzisz, a tego nam właśnie brakuje - kawka w miłym towarzystwie ! Chętnie skorzystam ! Takie spotkanie wszystkie smutki rozgoni. Pa ! Miłego wieczoru wszystkim !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 20:57
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Ja tu czekam na Was do 15sierpnia.
A potem do Sanoka.Proszę trzymać się
terminów,pa spokojnej nocy.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 07:15
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich i miłego dnia życzę.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 07:25
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcel20106
Nie martwcie się-życie nie jest złe...............pozdrawiam i na kawkę zapraszam Was..Pakujcie się bo to do Niederlanz w Szwajcarii.CZEKAM,Pa Barbara.

Za zaproszenie pięknie dziękuję,,,,,do Sanaka mam bliżej,,,,poczekam jak wrócisz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 07:26
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 08:10
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał kometa2
Gdyby one były z Polski, a zwłaszcza z Warszawy, tak jak ja, dawno poznalibyśmy się osobiście, ku obopólnej, tuszę, satysfakcji. Trudno uwierzyć, że nie sposób znaleźć taką możliwość w Polsce
W kilku swoich postach piszesz, że chcesz nawiązać jakieś znajomości w Warszawie. Jestem wprawdzie ze Śląska, ale nie miałem kłopotów ze znalezieniem w Warszawie możliwych miejsc kontaktowych. Po wrzuceniu na wyszukiwarkę jakiegokolwiek relewantnego hasła (np. tańce dla seniorów w Warszawie, albo: aktywny senior warszawa) otrzymuje się wiele informacji. Np. pod adresami aktywni.pl oraz fit.pl/aktywni/fitnes_50 pojawia się masa imprez UTW oraz różnych wspólnych ćwiczeń rekreacyjnych, jak nordic walking. To może być dobra okazja do poznania ludzi. Bardzo dużo rozmaitych form integracji środowiska 50+ w różnych miejscach Warszawy znajdziesz też pod adresem fakt.pl/Seniorze-nie-siedz-w-domu. Oto kilka przykładów:

Bemowo: Klub Nowy, ul. Wyki 11A, tel. 22 665 21 54; gimnastyka, joga, spotkania integracyjne, taniec
Ochota: Klub Seniora "Baśniowa", ul. Chotomowska 8, tel. 22 823 04 19; od poniedziałku do piątku w godz. 10-19 grupa teatralna, chór, grupa plastyczna, zespół tańca integracyjnego, brydż
Targówek: Klub Seniora Klubu Osiedlowego "Podgrodzie", ul. Krasnobrodzka 10, tel. 22 674 03 59; od poniedziałku do piątku w godz. 15-19 wieczorki taneczne, spotkania integracyjne, prelekcje, imprezy okolicznościowe; Klub Seniora Domu Kultury "Zacisze", ul. Blokowa 1, tel. 22 679 84 69; poniedziałek w godz. 14-20 seminaria, odczyty; wtorek w godz. 14-20 taniec integracyjny; środa w godz. 14-20 malowanie, brydż, zajęcia komputerowe; czwartek w godz. 14-20 klub podróżnika.

Podobnie jest na Woli, Bielanach, Ursynowie, Żoliborzu i w innych dzielnicach Warszawy...

Pozdrawiam - M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 10:55
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Zimno nie chce się wychodzić na dwór ,a wskoczę sobie tu na klub.Lubię tu zaglądać bo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o życiu seniorów.Każdy z nas jest inny,samo to jakie życie prowadził i co wymaga od niego ma duży wpływ jak się zachowujemy w naszym dalszym życiu.Myślę,że minął czas narzucania czegoś,mamy prawo wyboru .Jesteśmy ostrożni w zawieraniu znajomości szczególnie wirtualnych i może to nas strofuje we wszystkim.Jest tak nie zobaczysz nie uwierzysz .Obawiamy się ,że ktoś może nam wejść "z butami" w nasze życie.,a tego może nie życzymy sobie.Mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma kina,teatru-brakuje mi tego jest klub rencistów i emerytów i dobrze,że chociaż to.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 13:45
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Martok - Twoje informacje (b.dokładne) to zapewne przydadzą się innym. Nie sądzę, żeby Kometa 2, warszawska dziennikarka, tłumaczka z 2 języków nie wiedziała jak korzystać z przeglądarki internetowej Pożyjemy, zobaczymy czy i co nam odpowie :-) Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 14:02
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Annak !

U mnie też zimno i nie chce się ruszać z domu. Kiepsko też, jak nie masz dokąd wyjść. Kiedyś się mówiło, że nie trzeba ruszać się z domu, bo i film i teatr i inne rozrywki masz w telewizorze. A to nie tak ! Bo właśnie chodzi o to, żeby z tego domu wyjść, spotkać się z ludźmi, porozmawiać choćby o pogodzie. Dobrze, że masz choćby działkę, no i pieska (stale go Tobie zazdroszczę, chociaż zazdrość to brzydkie uczucie!). Pozdrawiam ! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 19:59
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, moze jutro bedzie cieplej? oby
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 09:37
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Witam wszystkich ! U mnie słonecznie,.mam nadzieję, że u was też :-).
Mówimy często, że nasz los zależy od szczęścia, przypadku, innych osób. A co o tym mówi znany osycholog, prof. R. Ossowski z UKW w Bydgoszczy i UMK w Toruniu: "Jest to postawa wyuczonej bezradności". Co radzi nam jako psycholog ? :
- Bądź przekonany, że sprawstwo jest w tobie i ty jesteś kowalem swego losu.
- Otwórz się na innych, a dostaniesz od nich wsparcie.
- Ucz się przez całe życie, ale nigdy nie ucz się na niby. Wysoko sobie ceń uczenie przez twórcze odkrywanie.
- Prowadź zdrowy styl życia, bądź wolny od uzależnień, przejawiaj aktywniść ruchową, sytuacjom trudnym nie ulegaj. Niechaj będą one zawsze wyzwaniem, z którym trzeba się zmierzyć.
Co o tym sądzicie ? Dla mnie zawsze wyzwaniem są nagle wyskakujące problemy. Mam ochotę im ulec i roztkliwiać się nad sobą. Pracuję nad tym, ale to niełatwe ! Miłego dnia wszystkim !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 20:54
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Prawdą jest też ,że sami sobie stwarzamy problemy i ich wyolbrzymiamy.Dobrze by było dostosować się do porad psychologa .Sytuacje trudne ,których nie brakuje nam w życiu a nikogo nie omijają czasem są z nami przez lata i zatruwają nam życie.Jak dużo zależy od nas samych żeby nie zdziwaczeć i żeby kochać życie.Bo mamy tylko jedno.Pozdrawiam Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 06:28
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Pięknie witam i życzę

Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 06:34
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Oj, jakie piękne powitanie w sobotni poranek Aannoo !
Aż się chce zaczynać dzień z takim uśmiechem !
Serdecznie pozdrawiam wszystkich ! :-D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 06:48
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam w sobotni piekny poranek, zapowiada sie piekny dzień. Moze uda mi sie pojeżdzić rowerkiem, może ...o ile nie bedzie wialo.Przed rokiem jeszcze moglam wiele nie zaleznie od pogody ale teraz nie na wszystko pozwala mi zdrowko.Ale nie daje się...tylko nie ma z kim pogadać. TRUDNO.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 09:18
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Życia uczymy się cały czas a szczególnie na błędach,które popełniamy.Ale ja przynajmniej łapię się na tym ,że jestem ok.i nie moja wina .Czy człowiek im starszy to ma wygórowane ambicje,i czasami błahe rzeczy ,sprawy wyolbrzymia i jest mu z tym źle.Ja po śmierci męża obarczałam swoje dzieci,żeby były często u mnie i tu robilam zamieszanie bo ja się nie liczyłam z ich zdaniem,mają być bo ja tego chcę.Itu był mój wielki błąd bo to się odbiło na moich relacjach z dziećmi.W tej chwili jest dobrze ,kiedy mają czas odwiedzą,zadzwonią i gdy jest coś co rzeczywiscie nie mogę sama tego zrobić wtedy proszę i jest pomoc.Żyjmy i dajmy innym żyć.-Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 10:44
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Masz racje ja też robiłam wiele błedow ale juz teraz nie będę sie obwiniać. Przesyłam slajdzik , moze sie spodoba/http://slajdzik.pl/slajd/pozdrawiam-...najomych-55908
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.