menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 10:33
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Helenko

To Ty zupełnie zmieniłaś swoje życie! I miejsce zamieszkania i praca. Zamknęłaś poprzedni rozdział definitywnie ? Ja mam tu "starych" przyjaciół, niektórych 40, 30,20 lat. Ale też kusiła mnie całkowita wyprowadzka, żeby się odciąć całkowicie. Ale bałam się, "na starość" będę w obcym środowisku zupełnie sama. Czy Ty też o tym myślałaś przed przeprowad ką ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 13:07
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Odnależć sie w zupełnie nowym miejscu i nowym srodowisku to i dla młodego człowieka jest trudne, a co dopiero gdy mamy juz swoje lata i korzeniami tkwimy gdzies głeboko...nie polecałabym..., "starych drzew sie nie przesadza", cos w tym powiedzeniu jest prawdziwego...Jestes bardzo dzielna Helenko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 20:25
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
To Ty zupełnie zmieniłaś swoje życie! I miejsce zamieszkania i praca. Zamknęłaś poprzedni rozdział definitywnie ? Ja mam tu "starych" przyjaciół, niektórych 40, 30,20 lat. Ale też kusiła mnie całkowita wyprowadzka, żeby się odciąć całkowicie. Ale bałam się, "na starość" będę w obcym środowisku zupełnie sama. Czy Ty też o tym myślałaś przed przeprowad ką ?
Ha-go i estello dzięki, było trudno jest czasami, choc rodzina niedaleko w promieniu 50 km ale trzeba jechać a połączenie jest nie zawsze a to nie duże miasto.Czy o tym myslalam ? przed...może była to potrzeba koniecznośc w pewnym sensie ucieczka od przeszłości. Dałam radę, już się tu odnajduję mam koleżanki, jest ok tylko czasami nachodzi mnie chandra ale...kto jej nie ma? Pozdrawiam Was dziewczyny, miłego wieczoru.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 20:36
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

I tobie miłego wieczoru zyczę. Kazdy miewa lepsze i gorsze dni, a skoro masz prace, zajecie, koleżanki to nie jest tak zle, moze tak miało być, moze to była dobra decyzja? Dla ciebie najlepsza? pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 20:53
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Uśmiech Helenko

Potrafiłaś na nowo ułożyć swoje życie ! Możesz być przykładem dla ty h kobiet, które męczą się np. w nieudanych związkach, że można zadbać o siebie i własne życie (które ma się tylko jedno !). Pozdrawiam ! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 06:52
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dzieki pozdrawiam Was dziewczyny ale zrobiło sie jesiennie.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 08:28
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam i pozdrawiam wszystkich.Czasami chciało by się uciec od wszystkiego,zmienić miejsce zamieszkania.Pomysł nie jest zły ,tylko czy będzie można się zaakceptować w nowym miejscu.Ja najlepiej czuję się w swoim domu,jest to mój azyl-w swojej miejscowości ze swoimi znajomymi"dobrymi i złymi".Myślę,że w starszym wieku każda zmiana wydaje się dość duża nie do pokonania.Starych drzew się nie przesadza.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 05:54
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Aniu witam czasem trzeba i jest taka potrzeba by się przesadzic. U mnie świeci słoneczko jest chłodno ale jest maj, najpiękniejsza pora roku. Pozdrawiam wszystkich lece do reala.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 06:15
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
w starszym wieku każda zmiana wydaje się dość duża nie do pokonania.Starych drzew się nie przesadza.Pozdrawiam Anna

a ja się "przesadziłam" z dużego miasta na Górnym Śląsku gdzie sie urodziłam do małego powiatowego miasteczka w Małopolsce,,,,mieszkam tu 5 lat zapuściłam korzenie, mam znajomych, chyba juz nie zakwitnę bo czasu nie starczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 13:43
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich.Dobrze jak cieszymy się z nowych miejsc zamieszkania bo przecież chodzi o nasze zadowolenie.Ja wróciłam niedawno od dentysty i jestem zdruzgotana.Ząb wyleczony 2 mies.temu dziś usunięty.Ten strach to jeszcze mi nie minął -tak się bałam.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 14:55
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Witajcie wszystkie miłe seniorki ! Siedzę w poczekalni do ginekologa (!). Zarejestrowałam się 4 m-ce temu, a zanosi się jeszcze na ok. 2 godz. czekania Siedzę i myślę jak tu na wątku toczy się dyskusja. Mówimy o samotności, ale ta nasza samotność ma różną treść. Bo niby jest rodzina, znajomi. Więc dlaczego czujemy się samotne ? Czego, albo kogo nam brakuje ? Pozdrawiam ! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 21:59
Razem50plus.pl's Avatar
Razem50plus.pl Razem50plus.pl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 57
Uśmiech Wiosenne pozdrowienia

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo miłości na wiosnę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 07:49
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Ale się trochę wymądrzyłam ,że starych drzew się nie przesadza-ale gdy niema konieczności.Przecież nawet sam fakt że teraz kiedy jestem sprawna daję sobie radę i jest dobrze nie myśli się o tym.Ale jest człowiek sam i nic nie wiadomo co go czeka na starość-a może dom starców-więc puki co ten temat jest trudny i niewolno nam mówić nie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 10:45
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie


__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 11:49
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Ale się trochę wymądrzyłam ,że starych drzew się nie przesadza-ale gdy niema konieczności.Przecież nawet sam fakt że teraz kiedy jestem sprawna daję sobie radę i jest dobrze nie myśli się o tym.Ale jest człowiek sam i nic nie wiadomo co go czeka na starość-a może dom starców-więc puki co ten temat jest trudny i niewolno nam mówić nie.Pozdrawiam.
Wszyscy tu głośno myślimy o różnych aspektach naszej samotności. Źle, jeśli trzeba opuścić swój dom, znane miejsca i ludzi i przeprowadzić się w zupełnie nowe miejsce. To może być dramat w naszym wieku ("starych drzew się nie przesadza), ale jeśli było i jest komuś źle w miejscu, które nazywa domem, to jeśli tylko ma takie możliwości (finanse!) według mnie nue powinien oglądać się na nic tylko wyjechać tam, gdzie będzie mógł spokijnie i w miarę szczęśliwie żyć. Znajomości można odbudować (prawda Helenko i Anno?). Ja też zastanawiam się nad takim krokiem Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę :-):-):-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 12:58
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Samotnośc jest samotna
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 20:28
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich, jestem dziś jakas do niczego, czuje sie bardzo zmeczona , oj narzekam ale....kot mnie nie chce słuchać a tak napisac przeciez mogę. Pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 06:55
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Znajomości można odbudować (prawda Helenko i Anno?). Ja też zastanawiam się nad takim krokiem Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę :-):-):-)

oczywiście,,,,,dom to nie mury, a ludzie w nim mieszkający
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 07:18
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich.Dzisiaj u mnie dzień targowy,więc jadę kupić ziemniaków i warzyw.Korzystam też z mrożonek,ale do zup,czy drugiego dania wolę nie mrożone.Do tej pory miałam swoje mrożone warzywa .Nie można na działce pracować bo narazie jest mokro a u mnie jest teren podmokły.Tak ,że czekam aż trochę przeschnie.Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 08:36
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Nie martwcie się-życie nie jest złe...............pozdrawiam i na kawkę zapraszam Was..Pakujcie się bo to do Niederlanz w Szwajcarii.CZEKAM,Pa Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.