menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2381  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 22:53
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Nie jestem Polakiem w takim razie bo w tym wydarzeniu dostrzegam kosmiczny wymiar głupoty przede wszystkim. I tyle.

Sam siebie okreslasz.Masz prawo.
Ja dostrzegam wielka tragedie jaka tam sie wydarzyla.
Widze tez wielka traume w narodzie,z ktorej bardzo ciezko sie wychodzi.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2382  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 00:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Sam siebie okreslasz.Masz prawo.
Ja dostrzegam wielka tragedie jaka tam sie wydarzyla.
Widze tez wielka traume w narodzie,z ktorej bardzo ciezko sie wychodzi.


Nikt nie kwestionuje ,że to była tragedia. Zawsze jest tragedią kiedy w jednej sekundzie ginie blisko setka ludzi,ale takich tragedii i podobnych na świecie było wiele i wcale nie mniejsze, tak jak ta nasza wcale nie większa, tak samo jak i ludzie ,którzy tam zginęli nie byli ani lepsi ,ale zapewne też i nie gorsi od tych co nadal żyją,ale nigdzie nikt nie urządził z katastrofy lotniczej elementu martyrologii narodowej. Robienie z tej tragedii,która nastąpiła w wyniku katastrofy lotniczej, punktu odniesienia do dalszych działań jest groźne i niemoralne. Słowom i wydarzeniom należy przypisywać właściwy sens i miarę,nie dewaluować pojęcia i czyny ! W Smoleńsku ludzie zginęli ,a nie polegli.Ich śmierć była tragiczna ,ale nie bohaterska. Nawet gdyby, tak jak to się niektórym roi ,było to wynikiem spisku i zamachu,nie czyni to z tych ludzi poległych bohaterów. Od kilkudziesięciu lat w tej części świata żyjemy bez wojen i zapomnieliśmy,a raczej nie mamy nawet pojęcia co to znaczy polec śmiercią bohaterską.
W długi weekend listopadowy na polskich drogach zginęło ponad 60 osób - czy to też polegli bohaterowie ?
Powiem więcej ,moim zdaniem nawet kapitan Wrona nie jest bohaterem. On nie był w sytuacji w której musiałby podjąć świadoma decyzję o narażeniu swojego życia bądź zdrowia ,aby ratować życie innych ludzi.On jest po prostu bardzo dobrym i doświadczonym pilotem ,który wykorzystał swoją wiedzę i doświadczenie ,aby uratować życie pasażerów i również swoje, bo nie miał innego wyjścia ! Przepraszam ,ale dla mnie to nie jest bohaterstwo, bo jak w takim razie nazwać to co robią np ratownicy ratownictwa górniczego idący do zawału po swoich kolegów zasypanych,jak nazwać ratowników górskich idących w góry w fatalnych warunkach pogodowych ,aby ratować lekkomyślnych turystów.Oni świadomie podejmują ryzyko utraty życia w imię pewnej idei. Nazywanie bohaterstwem splotu nieszczęśliwych okoliczności z czego znaczna część to zasługa ludzi jest infantylne i uwłaczające prawdziwym bohaterom.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2383  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 00:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=Karol X]

Cytat:
Pluto
Porownanie dotyczylo katastrofy "Kopernika" oraz udanego ladowania samolotu bez wysunietego podwozia.
Do tych wypadkow sie odnioslem.
Karolu! Porównywanie nieporównywalnego jest pustym gestem propagandowym i niczym wiecej.
Cytat:
Jesli chodzi o katastrofe smolenska,to wiesz,ze predkosci samolotu nie da sie zatrzymac w powietrzu.
Mógłbyś jasniej?
Cytat:
Mozna dyskutowac czy proba ladowania samolotu w warunkach ograniczonej widocznosci byla proba wymuszona(dowodow na to nie ma),czy tez okolicznosci wielkiego wydarzenia(70 rocznica mordu katynskiego)spowodowaly,ze zaloga probowala ladowac,pomimo niesprzyjajacych warunkow pogodowych.Tu nie da sie jednoznacznie okreslic jak to wtedy bylo.

O czym chcesz dyskutować? Sam piszesz, że widoczność była ograniczona, a pilot jaka okreslił ja krótko, że ..."pizda jest".
jest cos do dodania oprócz komunikatów meteo znanych juz od wylotu.
Cytat:
Na pokladzie samolotu byli wielcy patrioci,ludzie,ktorzy swa postawa chcieli zaznaczyc powage wielkiego wydarzenia
Cytat:
.
o tym wielkim patriotyzmie tych co doprowadzili pułk transportujący VIP-ów do stanu rozkładu to byłbym wstrzemięźliwy w ocenach.
Cytat:
Mysle,ze wszyscy chcieli szczesliwie wyladowac.
Też tak sądze, tylko tym co powinni po profesji umiejętności braklo.
Cytat:
Dzis sa opluwani nie tylko pasazerowie bedacy na pokladzie samolotu ale rowniez piloci tego nieszczesnego samolotu.
Jeśli już używasz takich eleganckich okresleń, to niech ci będzie.
Jesli opluwaniem nazwać wykaz odpowiedzielnych za bardach i niekompetencję zakończoną katastrofą.

Cytat:
Niektorzy jak Poncjusz Pilat umywaja od tej katastrofy brudne lapska.
Masz na myśli Jarosława Kaczyńskiego? To za jego rządów Szczygło -jego minister zlikwidował symulatory, jego vicepremier Gosiewski razem z karskim składali donosy na pilotów lżąc ich wczesniej brzydko za niezłamanie instrukcji bezpieczeństwa, to pod rządami Jarosława Kaczyńskiego gen. Błasik awansował w trybie przyspieszonym na stanowisko oberpilota, które go przerosło, a odwołać go nie mozna było, bo oberwuc Lech Kaczyński wraz ze Szczygłą dbali, żeby mu lampasy równo do lakierek przylegały..itd.
Cytat:
Ta katastrofa ma jeden wspolny mianownik.
Niezaleznie od przekonan,swiatopogladow orientacji politycznych, wspolczucia,zalu,lez jednych,drwin,kpin i ponizania przez drugich,to trzeba stwierdzic,ze poruszyla ona wyjatkowo wszystkich.
Zapewne tak było. Problem w tym, że po poruszeniu nastąpil cyrk spowodowany cudami na kiju w postaci spisków, helu, sztucznych mgieł, bomb i pancernych brzóz. To może nie dziw się że spotkało sie to z kpinami. Chcesz nam wmówić, że pisopodobni osobnicy piszący Komoruski+Tusk= Putin= zdrada narodowa, to patrioci?
Cytat:
Bo wymiar tej katastrofy,miejsce wydarzenia i okolicznosci z nia zwiazane sa i pozostana na zawsze w sercach Polakow.
Tylko niePolak dostrzegac bedzie inny wymiar tego zdarzenia.
ja lubie jak SZWED wyznacza Polakom co maja dostrzegać.
Moze w Szwecji obowiązuja inne zasady i tolerowanie burdelu w szwedzkim wojsku jest wyrazem patriotyzmu. Może w Szwecji bujanie w oparach sztucznych mgieł, rozpylanego helu, tolerowanie niekompetencji polityków i wojskowych jest cacy i należy temu przyklaskiwać. Może w Szwecji łamanie procedur obowiązujących w lotnictwie też jest cacy.
Był juz kiedyś jeden taki co bujał w innych wymiarach i chciał być prezydentem RP. I tez upatriotyczniał Polaków. i dalej to robi. Z ...Toronta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2384  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 18:55
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Szwed to spoko, Amerykanie są dużo bardziej namolni...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2385  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 20:11
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał Stalin
Szwed to spoko, Amerykanie są dużo bardziej namolni...
Ciiiiiii,Amerykanie wyemigrowali do Ameryki i jest spokój!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2386  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 06:33
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ciiiiiii,Amerykanie wyemigrowali do Ameryki i jest spokój!

a mi tam troche zal,
spokoj jest nudny
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2387  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 07:10
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
a mi tam troche zal,
spokoj jest nudny
Przechodzę do skrajnej prawicowej opozycji Kaczyński Polskę zbaw
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2388  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 09:09
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Farbowany lis....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2389  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 09:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przechodzę do skrajnej prawicowej opozycji Kaczyński Polskę zbaw
Do jakiej skrajnej?
Skrajny to podobno w tej pozycji jest Ziobro...mini zbawca. Że tak powiem.
Ale ponoc z plecami u rydzyka co daje jakies gwarancje na zbawienie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2390  
Nieprzeczytane 11-11-2011, 09:24
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przechodzę do skrajnej prawicowej opozycji Kaczyński Polskę zbaw
A ja do Jarosław Polskę zostaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2391  
Nieprzeczytane 11-11-2011, 12:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał koala
A ja do Jarosław Polskę zostaw.



Przyślij mi deklaracje członkowską.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2392  
Nieprzeczytane 22-11-2011, 09:40
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Kolejny etap zamilczania Smoleńska – lekceważenie wybitnych naukowców. Czy minister Kudrycka pokaże klasę?
http://wpolityce.pl/artykuly/18486-k...a-pokaze-klase
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2393  
Nieprzeczytane 25-11-2011, 21:45
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Macierewicz: z analiz ekspertów wynika, że Tu-154M nie uderzył w brzozę

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/macie...fPn2E.facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2394  
Nieprzeczytane 26-11-2011, 00:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie


Spokojnie i bez nerw Szanowna Pani.
Jeszcze ze trzy kadencje i Antek znajdzie tego gówniarza, który odstrzelił z procy skrzydło temu letadłu... cierpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2395  
Nieprzeczytane 26-11-2011, 08:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto- dlaczego ublizasz Szwedowi- przecież Ty też nie piszasz z Polski???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2396  
Nieprzeczytane 26-11-2011, 12:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pluto- dlaczego ublizasz Szwedowi- przecież Ty też nie piszasz z Polski???

Po pierwsze primo, to skąd to wiesz?
A po drugie primo, to w dowodzie i w realu mam jakies 500 m do jasnogórskiego przybytku, a powito mnie jakies 50 od tegoz bram i po trzecie primo mam tę przyjemność i możliwość spędzania czasu w zależności od chęci. Po to właśnie Lechu skakał przez płot, żebym mógł.
Dokumenty wystawiaja mi w urzędzie przy Śląskiej.
czy życzysz sobie nr metryki, dowodu, nr konta,paszportu i adres banku z zamieszkaniem? Powiem dodatkowo tyle, że Śródmieście
Plus kwatera spoczynku w godnym miejscu na cmentarzu Kule.
Nie wymagasz chyba, żebym za każdym razem meldował sie u Ciebie i pytał o zezwolenie na pobyt lub wyjazd gdziekolwiek?
A w kwestii Szweda, to kiedyś był miłym człowiekiem, ale mu przeszło i zaczął zachowywać się jak Szwed na promie, więc uznałem, że "Nie będzie Szwed ...itd" i kiedy zachowuje się mniej grzecznie niż powinien, to traktuje go jak Szweda.
Co niekoniecznie znaczy, ze mu ubliżam.
Przejrzałem ostatnią wymianę zdań ze Szwedem i nie zauważyłem jakichś kawałków które dałoby sie zakwalifikować jako ubliżanie mu... i wydaje mi sie, że z powodu moich postów kolejny najazd szwedzki Polsce nie grozi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2397  
Nieprzeczytane 26-11-2011, 16:14
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dzisiaj obejrzałam ten dokument.
Korespondenci z zagranicy widzieli
i wiedzieli wiele, ale bardzo inaczej -
niż my Polacy.


Cytat:
Tragedia smoleńska wywołała w Polsce olbrzymie poruszenie i odcisnęła duże piętno na życiu społecznym Polaków.

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot, mający na pokładzie 96 osób, w tym: oficerów, kombatantów i czołowych polityków z prezydentem RP i jego małżonką na czele, runął na ziemię niedaleko lotniska w Smoleńsku. Już tego samego dnia przed Pałacem Prezydenckim ludność Warszawy zaczęła ustawiać znicze oraz składać kwiaty. Utworzony w ten sposób dywan ze zniczy całkowicie zablokował Krakowskie Przedmieście. Tłumy ludzi, chcących oddać cześć zmarłej parze prezydenckiej, ustawiały się w gigantycznych kolejkach do Pałacu, gdzie leżały trumny. Ten, trwający około tygodnia, stan rzeczy na wiele sposobów relacjonowały nie tylko polskie, ale także zagraniczne media.
Film ANNY FERENS, z typowym dla autorki profesjonalizmem, ukazuje obraz tragedii widziany oczami zagranicznych korespondentów i dziennikarzy. "Zobaczyłem zjednoczony naród" znakomicie ujmuje silne emocje panujące wśród Polaków po tragicznej sobocie 10 kwietnia 2010 roku.
http://www.planete.pl/dokument-zobac...ny-narod_36701
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2398  
Nieprzeczytane 30-11-2011, 17:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Amerykańscy i polscy eksperci zespołu sejmowego Antoniego Macierewicza zrekonstruowali przebieg ostatnich sekund lotu maszyny, na pokładzie której zginęło 96 Polaków, w tym para prezydencka i najwyżsi dowódcy polskiej armii. Fakty są jednoznaczne: do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich.
http://niezalezna.pl/19665-znamy-prz...fy-smolenskiej
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2399  
Nieprzeczytane 30-11-2011, 17:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jarosławie, już o tym czytałam rano, ale odpuściłam wstawianie tych bredni na wątek, bo nie wierzę w żadne inne siły, ale każdy czyta, co chce przeczytać.
Marta Kaczyńska jest bardzo zaangażowana w linkowaniu na Facebooku takich wiadomości i ma nie mało zwolenników
Mam nadzieję, że kiedyś definitywnie zostanie wyjaśniona ta katastrofa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2400  
Nieprzeczytane 30-11-2011, 20:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
[
Mam nadzieję, że kiedyś definitywnie zostanie wyjaśniona ta katastrofa.

Scarlett!
A co uznasz za definitywne?
Ja tylko znalezienie tego gówniarza z procą o którym pisałem powyżej. Ewentualnie tych bimbrowników co pędzili okowitę i im wykipiała przez co w samolocie szyby zaparowały...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podatek katastralny i Wasza katastrofa ! senior A.P. Zarządzanie finansami 11 21-10-2009 21:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.