menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 12:00
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Czy naprawdę jesteśmy tacy ???


Znów mam wątpliwości / coś ich ostatnio za dużo/ Już Seneka powiedział lub napisał, że ludzie mają dwa miejsca w których przechowują nieprawości / czyli grzechy/ z przodu dla bliźnich a z tyłu swoje. Nieprawości bliźnich widzimy zawsze nawet te malutkie, swoje z tyłu jakoś nie widać. Coś jest w tym. Wytykamy błędy innych nawet nie myśląc, że czasem wyrządzamy im krzywdę a swoich błędów staramy się nie zauważać. Zresztą Polacy to prawie sami lekarze /diagnozujemy wszystko i wszystkich/ Najepiej wiemy co dobre a co złe jeżeli to nas nie dotyczy. Mamy rady na wszystko, a sami czasem pogrążamy się . Jak to z nami jest ? Czy naprawdę jesteśmy pępkiem świata ?
  #2  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 12:41
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Najpierw pytanie .
Bylas kiedys emigrantka,scislej doswiadczylas zycia emigranta w okresie co najmniej 6 m-cy ?
Teraz odpowiedz jak sie czulas wsrod innej narodowsci,zyjac i pracujac w innym kraju niz Polska ?
W Polsce Polakom wydaje sie ,ze wszystko znaja i potrafia,nie popelniaja bledow,nie myla sie,sa niezastapieni,pelni uczuc ,tolerancji i milosierdzia.
Co do grzechow to po to jest spowiednik aby grzechy odpuscil lub zatrzymal i nawet ekskomunikowal bo sie rozwiodlas majac slub koscielny i Bog tylko moze rozlaczac.
Polska to ciekawy kraj szczegolnie dla cudzoziemcow i eldorado dla wszelkich biznesow.
Jezeli jest inaczej prosze mnie poprawic i uswiadomic tym bardziej,ze wyjechalem z Polski jeszcze jako mlodzieniec i od tej pory znam realia z opowiadan starszych Polakow i z tego co czytam.
  #3  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 23:53
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Tacy byliśmy

Polecam wam wspaniałego pps-a, którego właśnie dostałam pocztą

http://www.voila.pl/437/0qwo3/?1

jeśli ktoś chce w szybszym tempie, proszę klikać lewą myszką w prawy górny róg ekranu
  #4  
Nieprzeczytane 12-03-2008, 06:05
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Gabrysiu, tego mi brakowało!!!
Pps wspaniały, mądry i co najważniejsze prawdziwy.. Zaraz, biegiem posyłam go do mojej córki. Dziękuję!
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #5  
Nieprzeczytane 12-03-2008, 08:02
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Lawendo, myślę,że wśród innych narodowości też zdarzają się ludzie zadufani w sobie, chętni do krytykanctwa...to wg mnie sprawa charakteru człowieka a nie narodowości...
  #6  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli ludziom od malego wmawia sie sie,ze sa najlepsi to co z nich wyrosnie ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Niewątpliwie jesteśmy rusofobami. wielebny Polityka - wątki archiwalne 17 22-04-2008 15:59
Czy jesteśmy obiektywni? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 13-04-2008 18:09
Czy naprawdę jesteśmy biedni??????? lawenda Polityka - wątki archiwalne 50 02-04-2008 15:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.