menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 16:25
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Nie dlatego, ze nie chcielismy lub nie mielismy okazji, poprostu nasza moralnosc byla inna.
Co za naszych czasow bylo niemoralne obecnie jest normalne i nawet dobrze widziane. Poprostu swiat sie zmienil.
Ano zmienil sie i najwyzszy czas wyciagnac z tego wnioski.
  #42  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 16:35
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Wierzaca panienka odstawia figielki, ma przyjemnosc a winny jest Kosciol, ze panienka chodzi z brzuchem.
Czemu dyskredytujesz ta dziewczyne? Gdyby nie figielki naszych rodzicow to niemielibysmy szansy skonfrontowac naszych pogladow. Moze dziewczyna oddala sie partnerowi pod wrazeniem Bibli?
  #43  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 19:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Dlatego, ze ciazarna zamiast wspomoc psychicznie stawia sie jako przyklad czegos zlego. Kazdy wie, ze kobieta w ciazy nie powinna sie denerwowac. Proba relegowania jej ze szkoly jest aktem zemsty za "rozwiazlosc".

Ależ Ty masz talent dziewczyno, do wywracania rzeczy na drugą stronę.
Jakie relegowanie? Może to w Twoim kraju ?
Jest to kontynuowanie nauki według indywidualnego trybu, właśnie po to aby ciężarnej nie stresować.
Bo powiedz to nastolatkom, że jak podłożą jej nogę, to odpowiedzą za jej dziecko.

ps.kurczę, czy wy zamierzacie jeszcze być w ciąży, czy co?
Takie zaangażowanie, jakby hormony biły w pierwszym trymestrze.
  #44  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 20:44
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Lila, pewnie wiedzielismy wiecej ale rowniez wiecej respektowalismy dziewczyne, nasza przyszla zone i matke naszych dzieci. Nie wszystko sprowadzalo sie do seksu w pelnym tego slowa znaczeniu. Nie dlatego, ze nie chcielismy lub nie mielismy okazji, poprostu nasza moralnosc byla inna.

Mysle, ze teoria dziecko-krol zrobila duze spustoszenie. Co za naszych czasow bylo niemoralne obecnie jest normalne i nawet dobrze widziane. Poprostu swiat sie zmienil.

Wtedy tez byly rozne swiaty, zapewne bylo i tak jak piszesz, ale lata szescidziesiate to epoka wolnej milosci, a prywatne gabinety ginekologiczne pracowaly podobno na dwie zmiany. Skrobanka zamiast antykoncepcji, statystyki sa nieublagalne.
O zdradach i dzieciach pozamalzenskich tez sie slyszalo.
Nie zmienilo sie tylko jedno.
Dzisiaj tez zawsze winna jest dziewczyna, o niej mowi sie z pogarda i lekcewazeniem.
O sprawcach tych ciaz sie nie wspomina
  #45  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 20:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Dzisiaj tez zawsze winna jest dziewczyna, o niej mowi sie z pogarda i lekcewazeniem.
Przesada. Chyba,że ja jestem z kosmosu.

Cytat:
O sprawcach tych ciaz sie nie wspomina
Oooo, z tym się zgadzam !!! W całej rozciągłości, że tak powiem.
  #46  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 21:34
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Ano zmienil sie i najwyzszy czas wyciagnac z tego wnioski.
Kobieto, wyciagaj co chcesz ale daj innym myslec i postepowac tak jak ich nauczono i wychowano.
  #47  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 21:37
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Czemu dyskredytujesz ta dziewczyne? Gdyby nie figielki naszych rodzicow to niemielibysmy szansy skonfrontowac naszych pogladow. Moze dziewczyna oddala sie partnerowi pod wrazeniem Bibli?

Znowu interpretujesz po swojemu i na dodatek wtracasz Biblie.
  #48  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 21:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Bez przesady Mavronka nikogo z nożem nie goni i nie zmusza do zmiany poglądów. A ma do tego prawo. A ja też uważam, że nie mogę myśleć jak mój ojciec i matka. Co to za rozwój jak będziemy tylko naśladować. Albercie w Biblii bardzo dużo seksu jest.
  #49  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 21:50
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Bez przesady Mavronka nikogo z nożem nie goni i nie zmusza do zmiany poglądów. A ma do tego prawo. A ja też uważam, że nie mogę myśleć jak mój ojciec i matka. Co to za rozwój jak będziemy tylko naśladować. Albercie w Biblii bardzo dużo seksu jest.

Pozwolcie kazdemu miec swoj poglad na sprawe i wzorowac sie na tym co im odpowiada. Nie nalezy zapominac, ze najwiekszym walorem rodzinnym zawsze byli rodzice i religia, przynajmniej w moim przypadku i tak wychowalem swoje dzieci. Chcecie to zmienic - nic nie stoi na przeszkodzie ale nie zagryzajcie tych co sie wychowali na tych walorach.

PS. Nie ma sie co obrazac, to tylko dyskusja i kazdy ma swoj poglad pod warunkiem, ze nie bedzie sie dolowac miedzy liniami przeciwnika, a to wlasnie ma miejsce.
  #50  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 21:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Raczej do rzadkości należy by nastolatka celowo zachodziła w ciążę (poza wyjątkami potwierdzającymi regułę) Nastolatki zachodziły w ciążę, zachodzą i będą zachodzić. Potępiać a za co?"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #51  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 22:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Nie nalezy zapominac, ze najwiekszym walorem rodzinnym zawsze byli rodzice i religia, przynajmniej w moim przypadku i tak wychowalem swoje dzieci. Chcecie to zmienic - nic nie stoi na przeszkodzie ale nie zagryzajcie tych co sie wychowali na tych walorach.

PS. Nie ma sie co obrazac, to tylko dyskusja i kazdy ma swoj poglad pod warunkiem, ze nie bedzie sie dolowac miedzy liniami przeciwnika, a to wlasnie ma miejsce.


Rodzice i religia.
Znam wielu, wielu bardzo prawych ludzi, ktorzy nie praktykuja zadnej religi a sa uczciwymi, etycznymi i przyzwoitymi osobami.
Przestrzegaja praw uniwersalnych bez obietnicy nagrody i bez leku przed kara, tak po prostu.
Sama jestem osoba tolerancyjna i szanuje poglady innych a niejednokrotnie w przeszlosci doznalam nietolerancji i dyskryminacj ze wzgledu na wlasne przekonania, a w zasadzie z powodu braku tych "jedynie slusznych".
Znam rowniez wielu, wielu godnych szacunku katolikow.
Liczy sie czlowiek a nie jego religia. Przynajmniej dla mnie.
  #52  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 22:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Czemu dyskredytujesz ta dziewczyne? Gdyby nie figielki naszych rodzicow to niemielibysmy szansy skonfrontowac naszych pogladow. Moze dziewczyna oddala sie partnerowi pod wrazeniem Bibli?

Noooo niektorzy rodzice to dopiero figlowali po slubie

Ale nie rozumem dlaczego pod wplywem biblii niby miala na nie ochote ta nastolatka?? Bo co?? Bliblia ja podnieca??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #53  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 22:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Noooo niektorzy rodzice to dopiero figlowali po slubie

Ale nie rozumem dlaczego pod wplywem biblii niby miala na nie ochote ta nastolatka?? Bo co?? Bliblia ja podnieca??

No oczywiście że podnieca.
Bierze taki gówniarz do poduszki i czyta ..o jakaś ty piękna przyjaciółko ma..i różne takie o piersiach jak jelonki, co się pasą między liliami... ( sorki, może coś niedokładnie, ale ja powierzchownie znam Biblię).
A jak przeczyta całość?


Ech Słowiczku, wczuj się trochę.
  #54  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 22:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No oczywiście że podnieca
Bierze taki gówniarz do poduszki i czyta ..o jakaś ty piękna przyjaciółko ma..i różne takie o piersiach jak jelonki, co się pasą między liliami... ( sorki, może coś niedokładnie, ale ja powierzchownie znam Biblię).
A jak przeczyta całość?


Ech Słowiczku, wczuj się trochę.


Wczuje sie zatem w biblie dzisiaj wieczorem Moze cos z tego wyjdzie ??

Jelonki wsrod lilii powiadasz?? a nie ma czegos o koniach?? Bo ja wole konie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #55  
Nieprzeczytane 23-09-2009, 22:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
/.../ a nie ma czegos o koniach?? Bo ja wole konie.
Czterej jeźdźcy Apokalipsy, więc i konie cztery.
Ale może lepiej Apokalipsy czyli Objawienia św. Jana Apostoła nie czytać przed snem?
__________________
  #56  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 00:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Podzielam w stu procentach zdanie Mavronki.To czy ciężarna uczennica chce chodzić do dziennej szkoły czy nie -to powinna być tylko i wyłacznie jej oraz jej rodziców decyzja .Usuwanie ciężarnych ze szkoły jest niezgodne z prawem i konstytucja .Jest to daleko posunięta hipokryzja rosnąca wprost proporcjonalnie do rosnącego wpływu KK na nasze życie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #57  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 00:58
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
/.../ To czy ciężarna uczennica chce chodzić do dziennej szkoły czy nie -to powinna być tylko i wyłacznie jej oraz jej rodziców decyzja .Usuwanie ciężarnych ze szkoły jest niezgodne z prawem i konstytucja. /.../
Opowieść z życia wzięta... żeby poskromić gadulstwo, przedstawiam ją w punktach.
1. szesnastolatka zachodzi w ciążę, nie przerywa nauki w szkole dziennej,
2. w sierpniu rodzi syna,
3. wraca do szkoły, do matury rok cały,
4. pogodzenie nauki z karmieniem dziecka jest awykonalne. Przerywa naukę na rok (hm... szkolny "urlop dziekański"). Po roku dziecię do żłoba, matka do szkolnej/dziennej ławy,
5. matura,
6. ślub - wymuszony przez rodziców - z ojcem dziecka,
7. egzaminy wstępne na uniwerek (kier. psychologia. 32 kandydatów na jedno miejsce. Wynik egzaminów - 9 miejsce na liście przyjętych), "szczęśliwy" tatuś ucieka po miesiącu,
8. studia dzienne, dojazdy na zajęcia - ca 40 km tam i tyleż z powrotem, dziecię w żłobku, później w przedszkolu,
9. w czerwcu obrona pracy magisterskiej, we wrześniu rozwód; syn już chodzi do szkoły.
10. przeprowadzka do innego miasta, podjęta praca - zgodnie z wykształceniem. W przelocie zaliczony drugi kierunek - pedagogika.

Jestem pełna podziwu i uznania... bo patrzyłam na zmagania dziewczyny. Nie było łatwo. Pomoc rodziców (również materialna) minimalna. Alimenty na dziecko - znikome. Ale oboje - i matka, i syn są świetni! Teraz jest już fajnie...
__________________
  #58  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 02:21
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Jest czas na naukę i czas na rodzenie dzieci. Jeżeli zdarzaja sie wpadki a zdarzają często są wieczorówki. I nikogo nie dyskryminuję, ale należy być konsekwentnym i odpowiedzialnym do końca. W wyjatkowych sytuacjach, dziewczyny kończą szkoły dzięki pomocy rodziców i babć. Kiedyś ciężarna w szkole była wyjątkiemm, dzisiaj staje się to nagminne. Jeżeli 15 - 18 latkowie są tacy dorośli i bawią się w dorosłych, powinni ustąpić swoje miejsca z ławki na miejsce przy stoliku w wieczorowej szkole. Raz, że łatwiej zorganizować sobie czas w wychowywaniu maleństwa, dwa nauka w wieczorowej szkole jest lżejsza[/i].
  #59  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 02:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Jestem pełna podziwu i uznania... bo patrzyłam na zmagania dziewczyny. Nie było łatwo. Pomoc rodziców (również materialna) minimalna. Alimenty na dziecko - znikome. Ale oboje - i matka, i syn są świetni! Teraz jest już fajnie...


Fajnie czy nie fajnie, ja nie jestem pelna podziwu dla samego dziwu.
Trzeba zobaczyc co wyrosnie z dziecka bez ojca i z matka ktora tylko zajmuje sie praca zawodowa.
Rodzina powinna miec co najmniej matke i ojca.
Jezeli dziewczyna w wieku lat 16 nie wie jak sie zachowac aby nie zajsc w ciaze w tym wieku to znaczy ze dziewczyna jest zle wychowana..
jak ona wychowa swoje dziecko???

Chodzenie do szkoly z brzuchem jest zlym przykladem dla innych uczniow..
Po pierwsze przykladem glupoty i ignorancji w sprawach seksu.

Po drugie zlym przykladem jak powinna sie prowadzic mloda kobieta.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #60  
Nieprzeczytane 24-09-2009, 04:37
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jezeli dziewczyna w wieku lat 16 nie wie jak sie zachowac aby nie zajsc w ciaze w tym wieku to znaczy ze dziewczyna jest zle wychowana..
Co roku kilkadziesiat mlodych dziewczyn zachodzi w ciaze kontaktujac sie tylko ze swoim spowiednikiem http://forum.gazeta.pl/forum/w,92013..._Polsce.h tml
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
92-latka przez 60 lat w ciąży - komentarze Vera Ogólny 11 22-06-2015 21:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.