menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 00:35
kaaza kaaza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 4
Post Nauczyciele o sobie: satysfakcja i brak pieniędzy - komentarze


Komentarz do artykułu: Nauczyciele o sobie: satysfakcja i brak pieniędzy
--------------------
Nauczyciel tylko narzeka :
od września 2009 r. średnia pensja nauczyciela stażysty wynosi 2287 złotych brutto, nauczyciela
kontraktowego 2538 złotych brutto, mianowanego 3293 złotych brutto, a nauczyciela
dyplomowanego 4208 zł brutto.
Po 35 latach pracy na produkcji zarabiam 1500 brutto. Jak bym mogła dorobic do pensji (2287 złotych brutto) musiałabym dodatkowo prócz 176 godzin miesięcznie pracować jeszce 100 godzin dodatkowo.
Praca nauczyciela i pracownika fizycznego jest tak samo trudna......
Nie narzekajcie więc ,że nauczyciel mało zarabia....
Prócz tego ma wiele dodatkowo wolnych dni (przed świętami, po świętach,Ferie-ziowe i wolne w wakacje , my jedynie od 20 -26 dni urlopu i to nie zawsze dostaniemy latem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 07:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaaza
Komentarz do artykułu: Nauczyciele o sobie: satysfakcja i brak pieniędzy
--------------------
Nauczyciel tylko narzeka :
od września 2009 r. średnia pensja nauczyciela stażysty wynosi 2287 złotych brutto, nauczyciela
kontraktowego 2538 złotych brutto, mianowanego 3293 złotych brutto, a nauczyciela
dyplomowanego 4208 zł brutto.
Po 35 latach pracy na produkcji zarabiam 1500 brutto. Jak bym mogła dorobic do pensji (2287 złotych brutto) musiałabym dodatkowo prócz 176 godzin miesięcznie pracować jeszce 100 godzin dodatkowo.
Praca nauczyciela i pracownika fizycznego jest tak samo trudna......
Nie narzekajcie więc ,że nauczyciel mało zarabia....
Prócz tego ma wiele dodatkowo wolnych dni (przed świętami, po świętach,Ferie-ziowe i wolne w wakacje , my jedynie od 20 -26 dni urlopu i to nie zawsze dostaniemy latem.
Nie jestem i nie byłem nauczycielem ale nie zazdroszczę im niby długich wakacji tym bardziej zarobków. Trzeba było się uczyć a nie biadolić teraz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 08:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Ja nie widzę biadolenia Kazzy.
To jest jej zdanie na ten temat, a wolno Jej.
To, że pracuje na produkcji, wcale nie świadczy o braku wykształcenia, a takie stwierdzenie "trzeba było się uczyć a nie biadolić teraz" chyba nie jest na miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 08:53
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Trzeba było się uczyć a nie biadolić teraz.

Każdy ma prawo komentować artykuły.
Ale komentowanie w taki sposób komentującego można było sobie chyba darować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 09:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Użyłem skrótu myślowego. "Trzeba było się uczyć na nauczyciela" pewnie lepiej by brzmiało. Przeczytałem inne posty kaaza i wszędzie czytam jak mi "źle tam jest lepiej" np w Niemczech czy przy zarobkach netto 1500 zł, co mają zrobić emeryci o zdecydowanie niższych dochodach. Też wyrażam swoje zdanie a że w ten sposób, podobno wolno.
ps. dodam jeszcze
Cytat:
Poza tym uważam, że "jestem za duża" na reformowanie i nauczanie przez użytkowników forum.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 09:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Wolno, Tadziu, wolno
Ale wiesz? Może kiedy Kaaza upuści trochę takich myśli na forum, będzie jej/jemu lepiej w realu szło? Na zasadzie upuszczenia pary

Hihihihihi. Dobre! Teraz zauważyłam dopisek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 09:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Może kiedy Kaaza upuści trochę takich myśli na forum, będzie jej/jemu lepiej w realu szło? Na zasadzie upuszczenia pary

Raczej nie sądzę, są ludzie którzy uwielbiają marudzić, narzekać, zazdrościć innym. Powiedzmy, że znam to z autopsji lecz nie będę rozwijał tematu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 10:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaaza
Komentarz do artykułu: Nauczyciele o sobie: satysfakcja i brak pieniędzy
--------------------
Nauczyciel tylko narzeka :
od września 2009 r. średnia pensja nauczyciela stażysty wynosi 2287 złotych brutto, nauczyciela
kontraktowego 2538 złotych brutto, mianowanego 3293 złotych brutto, a nauczyciela
dyplomowanego 4208 zł brutto.
Po 35 latach pracy na produkcji zarabiam 1500 brutto. Jak bym mogła dorobic do pensji (2287 złotych brutto) musiałabym dodatkowo prócz 176 godzin miesięcznie pracować jeszce 100 godzin dodatkowo.
Praca nauczyciela i pracownika fizycznego jest tak samo trudna......
Nie narzekajcie więc ,że nauczyciel mało zarabia....
Prócz tego ma wiele dodatkowo wolnych dni (przed świętami, po świętach,Ferie-ziowe i wolne w wakacje , my jedynie od 20 -26 dni urlopu i to nie zawsze dostaniemy latem.
Wiesz co -idź pouczyć do szkoły a później się wypowiadaj .\tylko ,żeby tam pójsc trzeba umieć to robić.Mam swoje zdanie na temat narzekactwa wśród nauczycieli i to z pierwszej reki ale takie durne wypowiedzi do szału mnie doprowadzają
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 12:21
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Małgorzato, nic dodać, nic ująć. Zgadzam się też z Tadeuszem, nikt nikomu nie bronił się uczyć i zostać nauczycielem.
Uprzedzę jeszcze ewentualne narzekanie na liczbę godzin pracy n-li, 18 + obecnie dodatkowo jedna 60-minutowa, to tylko tzw. pensum, do tego trzeba doliczyć liczne rady pedagogiczne, zespoły przedmiotowe, wychowawcze, samokształcenie, zebrania rodziców, poprawa prac klasowych/domowych i to wszystko w czasie pozalekcyjnym, no i jeszcze przygotowanie do lekcji, przygotowanie w różnych pomocy na lekcję odpowiednio do etapu kształcenia.. Teraz trzeba jeszcze doliczyć samokształcenie za własne pieniądze, zwykle w soboty i niedziele, różne kursy, studia podyplomowe inne.
Tu trzeba jeszcze dodać element ludzki, czyli często problemy uczniów, które wielu nauczycieli wraz z nimi przeżywa.
Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o jeszcze trudniejszej pracy n-li w szkołach specjalnych.
No i jeszcze w odniesieniu do liczenia pieniędzy nauczycielom, pragnę Kaaza uświadomić, że to chyba najniższe wynagrodzenie n-la w Europie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 13:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Szkolnictwo to temat rzeka ,zaczynając od sławnego pensum nauczyciela a kończąc na programach autorskich, ciągłe zmiany podręczników,ograniczanie przedmiotów ścisłych a kończąc na likwidacji szkół gdzie młody człowiek uczył się zawodu.Też ważnym czynnikiem jest demografia stąd zmienność godzin w zatrudnieniu nauczyciela.
Wiemy że najlepiej jest narzekać a już z myśleniem to jest krucho.Szkolnictwo wyższe narzeka że młodzież kończąca szkołę średnią jest niedouczona.A na zarobki też narzekają nauczyciele akademiccy .Czy przy szczupłości środków na naukę nie należało by powołać kilka uniwersytetów państwowych ,a resztę przekazać samorządom województw.Samorządy zostawią uczelnie albo ją sprzedadzą.Każda z tych uczelni posiada administrację pożerającą środki na naukę. Uniwersytety miały by pieniądze na zatrudnienie nauczycieli z zagranicy mających dorobek naukowy czy stworzenie laboratoriów z prawdziwego zdarzenia.System stypendialny pomagał by osobom z rodzin o niższych dochodach.jeżeli mają wyniki.Mamy szacowne uniwersytety już od 1364 roku a żadnego Noblisty,coś o tym świadczy.System przyznawania stopni naukowych przenieść do Senatów Uczelni a nie zostawiać w rekach polityków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 13:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mam zdanie następujące w kwestii nauczycieli szkół "zwykłych" bo szkolnictwo specjalne nie pozostawia nauczycielowi wielkiego wyboru i pochłania 100% jego czasu,mianowicie uważam ,że część narzekających spokojnie może zarabiać więcej biorąc nadgodziny,dorabiając korkami ,na kursach it.Ale to część.Zdrowych ,prężnych ,wykształconych w "chodliwych" specjalnościach mających pozytywne nastawienie do życia i pracowitych oraz mających szczęście .Bo nadgodziny nie zawsze są ,korki j.w. itd czasem trudno wziąć, z różnych względów, druga pracę .A nauczyciel sprzedający pietruszkę jest złym sprzedawcą oraz złym nauczycielem bo nie ma czasu na dokształt,tworzenie fajnych lekcji ,poprawianie w terminie klasówek i innych prac itd itd .A poza tym te sumy wymienione przez kaazę to sumy brutto -na rękę to jest, w przypadku nauczyciela z mgr ,mianowanego ,z dużym stażem pracy i w miarę porządnym dodatkiem motywacyjnym( a tu pańska łaska na pstrym koniu jeździ)ok 1800-2100- porażająca suma -nieprawdaż .Wacławie, przeczytałam twój post po napisaniu mojego masz 100% racji.Więc może nie gromadźmy narzekactwa tylko porozmawiajmy o systemie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 13:44
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le

Uprzedzę jeszcze ewentualne narzekanie na liczbę godzin pracy n-li, 18 + obecnie dodatkowo jedna 60-minutowa, to tylko tzw. pensum, do tego trzeba doliczyć liczne rady pedagogiczne, zespoły przedmiotowe, wychowawcze, samokształcenie, zebrania rodziców, poprawa prac klasowych/domowych i to wszystko w czasie pozalekcyjnym, no i jeszcze przygotowanie do lekcji, przygotowanie w różnych pomocy na lekcję odpowiednio do etapu kształcenia.. Teraz trzeba jeszcze doliczyć samokształcenie za własne pieniądze, zwykle w soboty i niedziele, różne kursy, studia podyplomowe inne.
Tu trzeba jeszcze dodać element ludzki, czyli często problemy uczniów, które wielu nauczycieli wraz z nimi przeżywa.
( I rozwiązuje - dodam od siebie! )
Nic dodać nic ująć!
Ale próżno to tłumaczyć komuś, kto szkołę widział tylko z pozycji ławki nie katedry.
Na ostatniej uroczystości Dnia Nauczyciela burmistrz dziękował nauczycielom za prowadzenie kółek
i zajęć przedmiotowych po południu, za friko .
Potem panie uczycielki po łapkach całował w ramach podzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 14:02
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Nie narzekajcie więc ,że nauczyciel mało zarabia....
Prócz tego ma wiele dodatkowo wolnych dni (przed świętami, po świętach,Ferie-ziowe i wolne w wakacje , my jedynie od 20 -26 dni urlopu i to nie zawsze dostaniemy latem.
Odpowiedź z Cytowaniem

nauczyciel ma 6 tyg urlopu w wakacje..nie może go brać w innym terminie. Ferie to dzieci mają wolne. Nauczyciel jest do dyspozycji dyrektora.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 14:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Swojego czasu w naszej szkole miał miejsce taki incydent:jedna ze sprzątaczek głośno i z niezadowoleniem narzekała na fakt, że nauczyciele dostali podwyżkę/kwota brutto wydała jej się zbyt wysoka/a panie sprzątające-nie.Zdenerwowana nauczycielka skomentowała jej biadolenie:pani Marysiu, jak pani zabraknie w szkole,to ja wezmę za miotłę i posprzątam, ale jak mnie zabraknie-to pani mnie nie zastąpi, niestety!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 14:29
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Swojego czasu w naszej szkole miał miejsce taki incydent:jedna ze sprzątaczek głośno i z niezadowoleniem narzekała na fakt, że nauczyciele dostali podwyżkę/kwota brutto wydała jej się zbyt wysoka/a panie sprzątające-nie.Zdenerwowana nauczycielka skomentowała jej biadolenie:pani Marysiu, jak pani zabraknie w szkole,to ja wezmę za miotłę i posprzątam, ale jak mnie zabraknie-to pani mnie nie zastąpi, niestety!

I to jest podsumowanie dla tych co zazdroszczą n-lom.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 14:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Swojego czasu w naszej szkole miał miejsce taki incydent:jedna ze sprzątaczek głośno i z niezadowoleniem narzekała na fakt, że nauczyciele dostali podwyżkę/kwota brutto wydała jej się zbyt wysoka/a panie sprzątające-nie.Zdenerwowana nauczycielka skomentowała jej biadolenie:pani Marysiu, jak pani zabraknie w szkole,to ja wezmę za miotłę i posprzątam, ale jak mnie zabraknie-to pani mnie nie zastąpi, niestety!
Z tym sprzątaniem to odpowiem tak, ścierka i miotła może "parzyć" ręce nauczyciela. Nie po to się uczył by po kimś sprzątać. Każdy zawód i fach jest potrzebny i dość trudno obyć jeden bez drugiego. Jeszcze jedno.
WSZĘDZIE JEST DOBRZE, GDZIE NAS NIE MA
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Z tym sprzątaniem to odpowiem tak, ścierka i miotła może "parzyć" ręce nauczyciela. Nie po to się uczył by po kimś sprzątać. Każdy zawód i fach jest potrzebny i dość trudno obyć jeden bez drugiego. Jeszcze jedno.
WSZĘDZIE JEST DOBRZE, GDZIE NAS NIE MA

Mylisz się T. Pracownie sprzątają bo jest wszystko pozamykane w szafach.
Czy np.pracownię chemiczną może sprzątać sprzątaczka gdzie są różne odczynniki i sprzęt do doświadczeń.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Mylisz się T. Pracownie sprzątają bo jest wszystko pozamykane w szafach.
Czy np.pracownię chemiczną może sprzątać sprzątaczka gdzie są różne odczynniki i sprzęt do doświadczeń.
Skoro jest pozamykane w szafkach, to mogą sprzątać sprzątaczki, pokój nauczycielski też pewnie nie bo są dzienniki i można oceny wpisać. Za mojej dalekiej pamięci pracownie sprzatały sprzątaczki. Być może coś się zmieniło.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Skoro jest pozamykane w szafkach, to mogą sprzątać sprzątaczki, pokój nauczycielski też pewnie nie bo są dzienniki i można oceny wpisać. Za mojej dalekiej pamięci pracownie sprzatały sprzątaczki. Być może coś się zmieniło.

oooo dokumenty z dostępem?
dzienniki są zamykane to wiem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:37
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Mylisz się T. Pracownie sprzątają bo jest wszystko pozamykane w szafach.
Czy np.pracownię chemiczną może sprzątać sprzątaczka gdzie są różne odczynniki i sprzęt do doświadczeń.

...podobnie z salami gimnastycznymi a przede wszystkim z apleczami sal, gdzie składowany jest sprzęt do ćwiczeń - sprzątaczka nie bierze odpowiedzialności za wypadek na obiekcie sportowym - nauczyciel odpowiada i musi magazyn ze sprzętem zamykać; a sprzątaczki sprzątają szkołę po zajęciach, kiedy nauczyciela juz nie ma
Wielokrotnie sprzątają nauczyciele w-f....czasem przy pomocy chętnych niećwiczących...
Często rozpoczynając lekcje okazało się, że sala nie posprzątana i co ???....czekać na sprzątaczkę?..kiedy grupa gotowa do ćwiczeń??...ćwiczyć na zakurzonym sprzęcie ?
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.