menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 01:59
Babcia Emilka Babcia Emilka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 2
Post Gigantyczny odzew na anons "szukamy babci do kochania" - komentarze


Komentarz do artykułu: Gigantyczny odzew na anons "szukamy babci do kochania"
--------------------
Dzisiaj zostałam szcześliwa babcią. Niestety moi młodzi mieszkają daleko. Byłabym niezmiernie szczęśliwa, gdyby jakieś młode małżeństwo z małym dzieckiem mieszkające niedaleko (Tarnowskie Góry) poszukiwało sobie babci. Tym bardziej, że wiem, że moi młodzi kochani małżonkowie już znaleźli sobie swoją babcię w swoim bloku (drzwi obok)
I cop wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 01:59
Babcia Emilka Babcia Emilka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 2
Post

Dzisiaj zostałam szcześliwa babcią. Niestety moi młodzi mieszkają daleko. Byłabym niezmiernie szczęśliwa, gdyby jakieś młode małżeństwo z małym dzieckiem mieszkające niedaleko (Tarnowskie Góry) poszukiwało sobie babci. Tym bardziej, że wiem, że moi młodzi kochani małżonkowie już znaleźli sobie swoją babcię w swoim bloku (drzwi obok)
I cop wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 19:04
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Emili

Mila Emilko! Widze ze masz wielkie serce. Napewno brak dzieci w miejscu gdzie mieszkasz jest problemem.Nie martw sie jednak, napewno spotkasz milych mlodych ludzi , ktorym bedziesz mogla byc oparciem i pomoca. Wielu takiej pomocy potrzebuje, Ja mieszkam przez siane z mlodym malzenstwem.Zawsze jak zwroca sie o pomoc jestem im oparciem, pomagam i doradzam.Nigdy sie nie wymadrzam , gdyz ja zylam w innych czasach.Wiem , ze mnie lubia a i ich rodzice jak sie spotkamy to sa nam wdzieczni, bo wiedza , ze mlodzi maja do kogo sie zwrocic w potrzebie. Czasem to sa banalne sprawy a czasem naprawde wielkie problemy. Ale zawsze jest jakies wyjscie...Emilko! do kochania jest tak wiele...Nie martw sie jeszcze Cie zababciuja.Serdecznie pozdrawiam.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 19:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Honorka ty jesteś tylko o rok ode mnie starsza ...a ja w ogóle nie czuje potrzeby bycia babcią -cholera coś ze mną nie tak????
Nie oznacza to ,ze odmawiam pomocy -NIGDY! Lubie pomagać ostatnio skoncentrowałam sie nie na dzieciach tylko na staruszkach .Ale muszę powiedzieć ,ze chociaż niemowlaki lubię to wizja bycia pełnoetatową babcia jakoś mnie przeraża -krotko mówiąc dzieci są fajne, ale od czasu do czasu na dłuższą metę mnie po prostu dość nudzi takie zajęcie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 21-06-2007 o 19:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 19:38
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Widzisz Malgosiu ,moj kochany wnuk ma 14 lat.Nigdy nie przerazala mnie wizja bycia babcia.Czulam sie wrecz wyrozniona.Podczas calej ciazy mojej corki ja w tym uczestniczylam.Patrzylam jak rosnie jej brzuszek , jak maluszek sie rusza i czekalam na dzienurodzin.Bylam z nim jak wyzynaly mu sie pierwsze zabki, jak mial kolki i jak zabki gubil/mam je na pamiatke/,Jestem z nim terez gdy ma problemy z pierwsza miloscia, z tradzikiem i niezrozumieniem rodzicow..Kocham Go calym sercem i kazda chwile spedzona z nim nie uwazam za n u d n e z a j e ci e
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 19:49
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie gigantycznym

odzewem to ja tego bym nie nazwala

Malgosia, ja juz jestem babcia dwoch malenkich bobaskow.. Tez tego sobie nie wyobrazalam i jezeli chcialam aby moje dzieci mialy dzieci to dla ich szczescia.. nie dla mojego... ( co na jedno wychodzi)
Nie widzialam sie tez w roli matki ale jakos tak wyszlo i teraz mam to cale towarzystwo bo i jeszcze dwoch zieciow na dokladke... No wiec mowie wam ze jest bardzo fajnie byc babcia. Te male kruszynki wydaja mi sie najpiekniejsze na swiecie i bardzo za nimi tesknie bo ich prawie wcale nie widze..
Czy moglabym sie dla nich poswiecic?? No jasne!!
Inaczej co to bylaby za milosc!!?? Czy to poswiecenie sie byloby mi uciazliwe? Znajac mnie pewnie tak , ale czego sie nie robi jak sie kocha..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No pewnie -prawdopodobnie trzeba mieć wnuki ,żeby takich uczuć doświadczać -natomiast nie czuję absolutnie żadnej potrzeby zastępowania babci jakimś dzieciom - owszem jak była potrzeba pomagałam mojej bratowej (jej dzieci są duuuzo młodsze niż moje) czy jakimś tam młodszym koleżankom zajmowałam się też dziećmi w Stanach -ale żeby to byla pasja mojego życia ....pewnie zmęczenie materiału bo z racji zawodu tak naprawdę zajmuję się dziećmi (nieco podrośniętymi) cale życie....ale np serdecznie nienawidziłam i unikałam jak mogłam pracy z maluchami -one są śmieszne i fajne ale okropnie męczące juz nie wspominając o przewrażliwionych mamuśkach
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie gigantyczne

zapotrzebowanie na babcie wydaje mi sie podejzane he he he
mysle ze jest to gigantyczne zapotrzebowanie na czyjas emeryture i nianie za darmo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Już kiedyś była tu dyskusja na ten temat -może ze strony tej pani z córeczkami to zapotrzebowanie nie na emeryturę ,a raczej na dowartościowanie sie uczuciowe -ona w tym ogłoszeniu szukała zdrowej babci -trochę to brzmiało tak: -dzieci chcą pieska -kupujemy pieska ,dzieci chcą babcię -organizujemy babcię .Tylko ,żeby z pieskiem i z babcią nie było za dużo kłopotu.A poza tym to dla mnie było takie trochę przedmiotowe traktowanie człowieka .Dziewczynki chcą spełniać dobre uczynki i chodzić po zakupy -a jeśli starsza Pani sama sobie lubi robić zakupy ??? Ponieważ jest to okazja ,żeby wyjść z domu.Widzę jak wścieka się moja mama kiedy zaczynamy ją i ojca otaczać nadmierna "opieką" oni chcą jak długo mogą, być samodzielni -a ta Pani niesamodzielnej = schorowanej babci nie chce ,bo sobie wyobraziła idylliczny obrazek -babcia dzierga w fotelu przy kominku i snuje bajki ,dzieci siedzą u stop zasłuchane a następnie "pomagają " babci .A jeśli babcia lubi pograć w brydża z koleżankami, ,skoczyć na kawkę ,zapalić i wypić drinka???? Nie wszystkie starsze panie kochają robótki ręczne i snucie bajeczek i nie wszystkie trawią "opiekę"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:20
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Nie wszystkie dzieci szukaja w matkach bezplatnych opiekunek - i tak bywa samo zycie.Wszystko zalezy od tego jak im sie zycie ulozy.Sa takie ktore dzieci porzucaja , oddaja dziadkom na wychowanie albo zyja z nimi w patologi.Szczesliwe sa te babcie , ktore maj kontakt z wnukami, moga je rozpieszczac i kochac,
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No to oczywiste ,ale a propos czego ...?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:28
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Malgosi 50

Uwierz mi ze bycie kochajaca babcia nie przeszkadza w graniu w brydza / ja gram / , tancach, drinkach czy spotykaniu sie ze znajomymi.To jest inna bajka ale uwierz mi mozna ja ze wszystkim pogodzic.Nic nie zastapi milosci takiego malego kochanego wnusia/si, Wszystko jestem dla niego poswieciec, mysle ze nie tylko ja.trzeba kochac madra miloscia nasze wnuki.Co o tym myslicie?
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał Honorka1949
Uwierz mi ze bycie kochajaca babcia nie przeszkadza w graniu w brydza / ja gram / , tancach, drinkach czy spotykaniu sie ze znajomymi.To jest inna bajka ale uwierz mi mozna ja ze wszystkim pogodzic.Nic nie zastapi milosci takiego malego kochanego wnusia/si, Wszystko jestem dla niego poswieciec, mysle ze nie tylko ja.trzeba kochac madra miloscia nasze wnuki.Co o tym myslicie?
Trzeba kochać wnuki mądrą miłością, do wychowywania dzieci są rodzice a dziakowie podobno do rozpieszczania ale tym rozpieszczaniem mogą narobić wiele szkód i wnukom i ich rodzicom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ale ja pisałam o idei "zaadoptowania " babci w wykonaniu tej Pani Agnieszki w odpowiedzi na podejrzenia Słowikowej ,które podzielam tylko,ze nie sadze żeby w tym wypadku chodziło o emeryturę owej babci.
A cała reszta -to oczywistość.Tyle ,ze jest taki rodzaj babć,szczególnie polskich babć ,które poświęcają sie czy trzeba czy nie ,ku zresztą irytacji ich własnych dzieci.Jestem przekonana Honorko ,ze ty jesteś najfajniejszą babcia na świecie...i najlepsza kumpelą swojego dużego (jak ty to zrobiłaś!!!!) wnuka
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:38
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Do Basi

Masz racje Basiu od wychowania dzieci sa rodzice, a my dziadkowie kochajmy je i rozpieszczajmy ale " zdrowa miloscia' i nie podwazajmy autorytetow rodzicow.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:55
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Ja nigdy do moich dzieci nie ide w " kapciach",teraz sa inne czasy. Dzieci pracuja, i jak sie odwiedzamy to sie o tym powiamamiamy. To co zrobilam dla moich dzieci czy wnukow wcale nie uwazam za jakiekolwiek poswiecenie.Robie to z potrzeby zserca.Nie uznaje zasady cos za cas.Nie uszczesliwiam nikogo na sile. Ja inaczej - kocham- jak mnie potrzebuje jestem i pomagam.Nie wiem czy masz dzieci i wnuki - nie drazylam tego tematu - ale masz racje kazdy kocha inaczej.I takie jego prawo.Pozdrawiam i zycze dobrej nocy.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 20:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Honorka -na czyj post ty odpowiadasz -bo coś mi się to kupy nie trzyma -jako,ze ogólnie biorąc wszystkie się zgadzamy
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 21:03
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

zgadzamy sie , zgadzamy a na post to Twoj.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 21:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Aaaaaa...ale ja nic o zadnej babci w kapciach nie pisalam tylko o idei babci zastępczej w wykonaniu autorki omawianego ogłoszenia
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 21:11
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Malgosiu !Tak to juz jest zawsze musisz miec ostatnie zdanie. Ale to jest forum i mozemy o wszystkim pisac.Pozdrawiam Cie serdecznie ,milych snow.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Babci Do Kochania Arletka Różne 3 03-03-2010 09:31
szukam Babci Kasia_warszawa Zaproszenia 54 19-11-2009 20:14
Dzień babci- kiedy? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 5 21-01-2008 19:29
Idą wybory, schowaj babci dowód - komentarze Basia. Ogólny 24 03-10-2007 20:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.