menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 17:31
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Post Miasto 44 - komentarze


Komentarz do artykułu: Miasto 44
--------------------
Filmu jeszcze nie widziałam, ale na pewno postaram się! Nie jestem pokoleniem wojennym, ale tak wiele dowiedziałam się od prawdziwych świadków, a nawet uczestników Powstania, że naprawdę z wielką ciekawością zobaczę ten film, aby poczynić pewne konfrontacje....i sprawdzić, czy film Komasy nie jest wyłącznie chwytem ''hollywoodzkim'', nie mającym prawdziwości autentyku! Pamiętam ulubiony film o Powstaniu-KANAŁ Wajdy-wydawał mi się naprawdę autentyczny! Chyba najważniejsze jest ''świadectwo'' ostatnich świadków i uczestników Powstania, którzy nie całkiem utożsamiają się z opowiedzianą w filmie historią-a Im wierzę, ONI Tam byli, walczyli, ginęli, kochali, a na pewno tamte wydarzenia pamiętają doskonale, bo jakże można o Tym zapomnieć? Czyli czekam na możliwość obejrzenia filmu w kinie-może wówczas będę mogła napisać więcej na ten temat?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 19:35
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie Bonjour

Pozdrawiam milosniczke Gilberta Bécaud

Cytat:
Napisał Irenka 26
z wielką ciekawością zobaczę ten film, aby poczynić pewne konfrontacje....i sprawdzić, czy film Komasy nie jest wyłącznie chwytem ''hollywoodzkim'', nie mającym prawdziwości autentyku

Cytat: "Jan Komasa od początku zapowiadał, że "Miasto 44" nie dołączy do dyskusji o słuszności Powstania Warszawskiego.
Pragnął stworzyć porywającą historię o miłości ludzi, którym przyszło stawić czoła horrorowi wojny. Film, choć dedykowany
powstańcom, może nie przypaść im do gustu. Hollywoodzki rozmach zachęci za to tych, którzy o powstaniu uczą się ze szkolnych podręczników. [...]
Dla młodych widzów, wychowanych na grach komputerowych, poniekąd oswojonych z przemocą, "Miasto 44" jest filmem idealnym."


I chyba tak dobrze. Czasy sie zmieniaja.

Połowa z archiwum AK znikneło w czasie PRL-u, a to co pozostało pojawilo się dopiero w 1989 roku. Przedtem, AK nazywano "bandyci"...
Wiec, kiedy po miedzy starsze generacje niektorzy nadal polemikuja o słuszności Powstania Warszawskiego,
wydaje mi sie ze to co fascynuje młodzież to przede wszystkim idealizm, emocjia i uczucie, raczej niz surowe
realia historyczne. Ponadto, przymiotnik "hollywoodski" nie zawsze jest koniecznie synonimem kichy.

Moze lepiej nie oczekiwac ze "Miasto 44" bedzie historyczny epos, ale tylko film fabularny, przewaznie
opowiesc o bohaterskich i tragicznych przeznaczenia w kontekście który historycznie istniał.

W Polsce film bedzie w kinach 19-IX-2014, i chyba w 2015 u nas.

... masz racje, narazie jest zbyt wcześnie aby go doceniac.
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 27-08-2014 o 19:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.