menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 20:34
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Jak dobrze mieć sąsiada?


Proszę pomóżcie rozwikłać problem. Otóż zmieniłam niedawno adres zamieszkania.Dobrze mi się mieszka w nowym miejscu gdyby nie jedno ale.: sąsiedzi z mojego piętra wystawiają worek ze śmieciami przed swoje drzwi, niezbyt ładnie pachnący pakunek czeka aż któryś z domowników wychodząc z domu zaniesie go przy okazji na śmietnisko.Kolejny problem to ,że mój sąsiad wychodzi palić papierosy na klatkę schodową ponieważ w domu żona nie pozwala.Każde przejście w tym czasie przez korytarz musi się kończyć kaszlem.Zwróciłam uwagę.ale skutek żaden.
  #2  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 20:47
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Frezjo, jezeli mieszkasz w spółdzielczym bloku, delikatnie poproś w administracji,żeby wywiesili ogłoszenie o zakazie takiego postepowania, a dodatkowo niech wrzucą takie ogloszenie sąsiadom do skrzynki. Mnie też wnerwiało to palenie na klatce, tak zrobiłam i pomogło, ogłoszenie wisi od dawna odnawiane co jakiś czas na tablicy ogłoszeń
  #3  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 20:54
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

To jest budynek wspólnoty mieszkaniowej.Jedni lokatorzy maja mieszkania na własność inni nie.Sąsiedzi między sobą narzekają tylko nikt nie chce się narażać .Więc tylko ja muszę ryzykować ,że w sąsiadach będę miała wrogów a tego nie chcę.
  #4  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 21:04
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

W bloku w którym kiedyś mieszkała moja znajoma, też byli tacy lokatorzy, którzy wystawiali worek ze śmiećmi przed drzwi. Stał tam nieraz przez całą noc, by rano go wynieść...przez ten czas zapachy rozchodziły się też po całej klatce.
Nic nie pomagało, ani prośby, ani skargi do prezesa spółdzielni.
W końcu ktoś się zdenerwował ... i zaczął wyrzucać im całą zawartość worka na ich wycieraczke....
Od tego czasu więcej śmieci nie wystawiali...
Troche to nie fer....ale jeśli ktoś nie reagował na prośby.....
  #5  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 21:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Frezjo

Cytat:
Napisał Frezja
To jest budynek wspólnoty mieszkaniowej.Jedni lokatorzy maja mieszkania na własność inni nie.Sąsiedzi między sobą narzekają tylko nikt nie chce się narażać .Więc tylko ja muszę ryzykować ,że w sąsiadach będę miała wrogów a tego nie chcę.
trzeba wystąpić do zarządu wspólnoty mieszkaniowej żeby wywiesili regulamin, jestem przekonana że w regulaminie jest zapis zakazujący palenia papierosow na klatkach shodowych za względu na bezpieczeństwo p. poż. My tak zrobiliśmy.
  #6  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 20:27
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Frezjo sama napisz komunikat (masz drukarkę?) Chyba że masz jedyny komputer w klatce, to będą wiedzieli kto.
Ja kiedyś skopiowałem pieczątkę wraz z podpisem atramentowym (mam drukarkę kolorową-obecnie nie czynną) Mam też laserową. No to wtedy szło "Alternatywy 4". Napisałem że administracja ustala dyżury lokatorów do mycia klatki i okien. Plik skasowałem po wydruku, a wydruki gdzieś schowałem że do teraz nie wiem. Miały wisieć w klatkach (w siedmiu-bo oprócz mojej). Ale by była heca-wyobrażasz to sobie? Innym razem (jakieś 10 lat temu) opracowałem śliczny swój nekrolog. Z gałązkami -no wspaniały. Nawet miał firmę drobnym druczkiem (zawsze to piszą) Firma "Styks" Kraków ul Czyściec 13. Zaprosiłem w im rodziny: skinów i kolorowych, geje i lesbije, Zchn (wtedy był) SLD, anarchistów i Wszechpolaków, etc. ect. Znowu niewypał, bo pokazałem paru osobom (musiałem się pochwalić jak wypiłem) no i na 1 kwietnia już nie było sensu tego na wejściu przyklejać.
  #7  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 21:36
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Uff...

stale "nacinam się" na ten wątek z chęcią udziału w dyskusji, że dobrze mieć sąsiada". Szkoda, że nie o tym mowa!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #8  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 21:44
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Kaziku,masz niezłe pomysły być może skorzystam z podpowiedzi.Ale jeśli chodzi o karteczki to jeden z sąsiadów powiesił na drzwiach wejściowych "proszę nie trzaskać drzwiami" no i wtedy dopiero się zaczęło, karteczka szybko została zerwana a my dopiero wtedy przekonaliśmy się co znaczy trzaskanie drzwiami.Myślę .że dla mnie najlepszym wyjściem byłoby ustawienie 10 worków śmieci tak żeby nie mogli przejść. I zaprosić co najmniej 10 osób które beztrosko zaciągałyby się papieroskiem dmuchając w drzwi sąsiada , a z drugiej strony czy mamy wpływ na to , co ktoś wyniósł z domu?
  #9  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 21:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Całkiem dobry pomysł.
  #10  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 22:23
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Ja również mam sąsiada który wystawiał śmieci w workach na korytarzu i wystarczyła kartka z napisem "BRUDAS" którą przypięłyśmy z sąsiadką do tego worka.
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 22:29
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Mam wspanialych sasiadow zyjemy jak jedna rodzina - wspolne ogniska , grile , sylwestry jestesmy dla siebie w razie potrzeby .w nocy i o pólnocy .
Zostaliśmy przyjęci jak ludzie którzy pochodza od wieków z tego miejsca /dla nich to ważne /.myślę ze zapracowaliśmy sobie aby tak właśnie nas traktowali.
Zawsze byliśmy teraz tylko ja . bardzo uczynni , zyczliwi
Moze komus to będzie przydatne ??.
http://bliziutko.pl/
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #12  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 22:44
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Buniu, dobry i życzliwy sąsiad to skarb...
On jest blisko...a rodzina daleko...
Jednak nie wszyscy są tacy....samo życie ....
  #13  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 22:55
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Niestety,sąsiadów się nie wybiera,
i trzeba mieć ogromne szczęście,
żeby dobrze trafić.
Tyle różnych nawyków,przyzwyczajeń,
charakterów.
  #14  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 23:11
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jak dobrze mieć sąsiada - śpiewają AliBabki
http://www.youtube.com/watch?v=goQKddnPJ7Y
  #15  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 23:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

no właśnie....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #16  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 00:02
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Jestem członkiem zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej. Śmiecie też 2 osoby wystawiały prze drzwiami i sąsiedzi uskarżali się na zapachy. Posłaliśmy Panią sprzątającą do tych lokatorów i ona to skutecznie załatwiła.Przecież ona tam sprząta i nie będzie po kimś myła zasmrodzonej podłogi. Z paleniem na klatce też poradziliśmy sobie. Jako Zarząd Wspólnoty wywiesiliśmy na tablicy ogłoszeń zawiadomienie o zakazie palenia papierosów na klatce schodowej. Nie radzę samemu wywieszać różnych kartem bo ludzie są przekorni i złośliwi, ale jak to zrobi z urzędu zarząd wspólnoty to co innego. Wszelkie zawiadomienia muszą być respektowane bo w innym przypadku lokator jest wzywany na rozmowę w obecności społecznych przedstawicieli
Właścicieli. Należy zgłosić swoje uwagi w Zarządzie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emeryt musi mieć konto bankowe - komentarze lecher Ogólny 32 29-06-2022 09:21
Jak dobrze wyglądać nago... Ewunia Moda i styl 36 07-06-2020 20:03
Polacy chcą mieć wolne w Wigilię - komentarze ciekawski Ogólny 3 25-12-2008 15:16
Dobrze mi z Wami cz.II. BUNIA Różności - wątki archiwalne 43 25-06-2008 00:18
Dobrze mi z Wami BUNIA Różności - wątki archiwalne 508 21-12-2007 10:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.