menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100301  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 00:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał barteczek
Ziemia jest dla wszystkich, trzeba dbać... niestety, nie dbamy! do kontenerów wpadają worki - ze wszystkim - a obok stoją na plastyk, na papier, na szkło...sami sobie podkopujemy dołki pod nogami...
Można wyliczać bez końca, wycinki drzew, betonowanie miejsc gdzie można zostawić trawę... żal patrzeć na to co ludzie robią... W ten sposób znika nam piękno i życie zwierząt, ptaków... nawet tego nie zauważamy!
Janeczku, rozpisałam się ale mam nadzieję, że dołączą do nas nasi znajomi z Seniorka. To ważny temat!
Pozdrawiam...
Tak Ninko, to bardzo ważny temat!
Skoro tak, to dlaczego na "Seniorku" tak marne zainteresowanie nim? Tylko Ty i Izabela.

Mógłbym powiedzieć, że niszczenie środowiska naturalnego, w którym żyjemy - jest takie trafne porównanie do gałęzi, na której siedzimy i sami ją piłujemy - to już nie moje zmartwienie. Przecież ja sobie "optymistycznie" podśpiewuję: "jeszcze tylko parę wiosen...". A jednak...
W roku 90 utworzyłem fundację ekologiczną, której celem statutowym było oszczędzanie energi oraz środowiska. Zdobywałem granty na edukację ekologiczną młodzieży, m.in. z WFOŚiGW oraz UM. W trakcie wykładu nt. odpadów używałem np. takie mojego sformułowania: "staliśmy się w ostatnich latach totalnymi śmieciorobami".
I uzasadniałem: w moim dzieciństwie, gdy mama posyłała mnie do sklepu po mleko, szedłem z dwulitrową emaliowaną banieczką, i pani w sklepie napełniała mi ją chochelką z dużej ocynkowanej bańki. Pamiętacie? Dzisiaj każdy tego typu produkt kupujemy w doskonałym opakowaniu. Przeważnie plastikowym. Dla mnie dobrze, tylko się cieszyć. I chwalić sobie. A jednak... Inny temat to kolorowe zabawki dla dzieci. Kilka dni zabawy i...do kosza. I kupujemy nową.
Plastik, taki świetny wynalazek/materiał. Wygodny, lekki i bardzo kolorowy. Ma jedną wadę - jest bardzo trwały. Aż za bardzo. Nie podlega biodegradacji.
Człowiek produkował śmieci od zawsze. Z organicznymi odpadkami natura radzi sobie stosunkowo łatwo. Również recykling metali czy papieru okazał się dość skuteczny i przede wszystkim ekonomicznie opłacalny. W XX w. wynaleźliśmy jednak tworzywa sztuczne, wobec których natura jest bezradna, utylizacja ich jest trudna, a ostateczne koszty i zagrożenia związane z masami plastikowych śmieci trudno nawet oszacować. - oto cały artykuł: https://mlodytechnik.pl/technika/294...czy-posprzatac
"Większość Polaków nadal nie segreguje śmieci" - https://portalkomunalny.pl/wiekszosc...smieci-392300/

Ażeby było optymistyczniej - 2 przykłady:
"Gdańsk bez plastiku. Miasto rozda 2 tys. ekologicznych toreb":
"Polskie miasta rezygnują z plastiku. Zobacz film":
https://portalkomunalny.pl/gdansk-be...-toreb-392429/

S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 17-06-2019 o 11:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100302  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 06:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Witam na progu nowego tygodnia... wszystkich.
Jaki będzie ten tydzień - czy da się żyć... zobaczy się. Narazie - po nocnej burzy - ochłodziło się i jest czym oddychać. Okna mam szeroko otwarte i wietrzę mieszkanie... trzeba przegonić trochę ten gorąc i odświeżyć powietrze. Jest super.
Stefanie, to o czym piszesz, jest ogólnie wiadome... plastikowe śmiecie nas zalewają. Wprawdzie świadomość ludzi jest trochę większa, wiele się na ten temat mówi, ale nie wynaleziono skutecznego sposobu, aby z tym walczyć. Takie akcje jak ta w Gdańsku to rzadkość...inne miasta powinny brać przykład. A my, powinniśmy się włączyć.
Pozdrawiam... Miłego dnia życzę... Duża buźka....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100303  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 07:14
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie






Witam o poranku... Witaj Izabell... Pałuki w pięknym słonku... bez żadnej chmurki... już 14 stopni... spałam przy otwartym oknie... tylko ten hałas... co chwilę odgłos samochodu i kroki ludzi...

skończyłam "maratonik"... było ciężko ale dałam radę... w sobotę jechałam jeszcze do Bydzi na szkolenie... w niedzielę niespodziewani goście... dzień spędziliśmy na działeczce... było super... tylko trochę się spiekłam... i tak cały tydzień mi przebiegł... brakuje mi tylko wypoczynku... a tu znowu do pracy...



miłego poniedziałku... radości i pogody...







***

Czasami tak bywa mimo barw i światła
coś w nas każe spojrzeć przez ramię gdzieś w przeszłość
dojrzeć to co zbiegło w prawdę bezpowrotną
przyjąć doświadczenie ujmując w dłoń klejnot

i w codziennych szeptach rośniemy nadzieją
że trwać przy nas będą prześwietlone ciepłem
spotkania serc bliskich kwitnące marzenia
w nieprzemijającym szczęśliwym koncercie

Maryla Polak...
__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100304  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 09:54
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

"Skoro tak, to dlaczego na "Seniorku" tak marne zainteresowanie nim? Tylko Ty i Izabela."
Stefanie to nie prawda co piszesz o tym zainteresowaniu jesli chodzi o mnie to interesuje mnie ten problem a ze nie piszę ? no ćóż...jest wiele powodow...mam nadzieję że się p. Stefan nie obrazi pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dobrego dnia u mnie upał.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100305  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 11:08
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam serdecznie

Witam wszystkich z Ninką na czele,
Ostatnio nie mam czasu na nic więc nie zaglądałam a teraz wpadłam i chcę zamieścić swoje 3 grosze na temat ekologii. Jestem jak najbardziej za, segreguję śmieci itd. Nikt jednak (nie zauważyłam tego) nie podnosi kwestii produkcji niepotrzebnych opakowań. Gdy robię większe zakupy to przy rozpakowywaniu od razu worek na śmieci wypełnia się błyskawicznie. Np. krem do twarzy: odwijam celofan, pod nim pudełko z tektury, w środku słoiczek z kremem i ulotka na kilka stron. Zostawiam słoiczek reszta do kosza. Po co tyle opakowania? Inny przykład: ryby na tacce - opakowanie dwa razy większe niż zawartość, waga się zgadza, a jakże, ale po co to wielkie opakowanie. Ja wiem: to marketing, aby klient miał poczucie, że kupuje dużo, więcej niż mu się wydaje. Tych przykładów jest mnóstwo. Dlaczego nikt nie porusza tematu opakowań, które są zbyteczne, za duże itd.
I mam też jeden przykład ekstremalny: ostatnio dowiedziałam się, że w Kenii nie wolno używać i nawet posiadać worków plastikowych.. Turyści, którzy tam jadą rzadko o tym wiedzą, i wiecie co za to grozi? Nie grzywna, tylko więzienie. Potem rodzina musi delikwenta z tego więzienia (aresztu) wyciągać za duża kasę. Fakt autentyczny, można sprawdzić w internecie, jak zresztą wszystko.
Pozdrawiam
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100306  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 11:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam!
Dzięki Bogu Janeczku, że pokazałeś się tutaj... ruszyłeś temat który jest problemem na co dzień. Oczywiście, robimy to odruchowo, tak jak pisze Lila, po prostu złości nas to, że ładują nam zbędne rzeczy ale, co z nimi robimy ? tego już nie poruszają. Osobiście to palę wszelkie papiery, tektury, nie palę plastyku...
Nie wiem dlaczego Helenka nie zabrała głosu, ale..to pęd do pracy lub, normalka dla Helenki, że od zawsze sortuje i uważa, że to normalne. TAK MYŚLĘ!
Mirusia spędziła ciężkie dni ale radości było moc i mniej czuje się zmęczenie... Buziaki skarbie!
Iza - bella od zawsze jest czynną uczestniczką i kochaną gadułką w wiadomym temacie ( ogólnie milczek ) znam Ją osobiście... uśmiech i mało mówi. Tutaj jest temat dla ludzi którym ten problem leży na sercu... i ogromnie mnie to cieszy Janeczku że go poruszyłeś. Linki obejrzę potem.. teraz czekam na p. opiekunkę.
Moja sąsiadka paliła wszystko! Od szmat przez butelki plastykowe ( już odeszła ) a dzieci miały problem z kominiarzami..zawsze piec był zakopcony, czy za dużo było sadzy ? już nie pamiętam o co szło. Ona była rada, że nie zapycha kontenera.
Ja też jako dziecko chodziłam z dzbankiem po mleko, też nalewała sklepowa z dużej bańki. Potem przynosili mleko pod drzwi w szklanych butelkach... po zakupy chodziłam z koszyczkiem lub siatką...Nowością były kartoniki, w nich napoje , co moje dzieci bardzo lubiły! Nawet przechowywały kartoniki... fakt, wyrzucałam to do kosza. Na szczęście u nas jest tak, że są ogłoszenia kiedy zabierają rzeczy i jakie. Można to wystawiać przy kontenerach.
O, idzie p. opiekunka....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100307  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 12:19
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Liliano. Z tymi opakowaniami bez sensu (jakiś drobiazg, bzdet... np. na tacce)... - to jak w naszym środowisku się mawia - "przerost formy nad treścią".
Boże! do Kenii nas porównałaś !!. A przecież tam, oni....? - mówimy "czarna Afryka", trzeci Świat".
Tak grawitujemy. A mamy przecież bardzo zapracowany rząd i sejm. Nie ma czasu na takie mało ważne problemy, jak środowisko, służba zdrowia..etc. Bardzo zajęty wyborami w jesieni, zwalczaniem opozycji.
Jak tu żyć, wierzyć....
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 17-06-2019 o 12:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100308  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 13:58
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Wyszła p. z opieki... zasiadam i widzę nazego Janeczka. Tak, Lila jest zawodowo pokrewna Tobie więc, macie takie same myślenie...a, że Lila podróżuje to widzi co się dzieje.
Wracam do Twoich linków, Janeczku...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100309  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 15:57
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dzień dobry

W sobotę i w niedzielę odbył się u nas festyn z okazji 10 lecia naszego lokalnego klubu piłkarskiego.
Były rozgrywki maluchów i dzieciaków starszych,
przyjechało sporo drużyn z całego powiatu.
Seniorzy zagrali z drużyną zaproszonych aktorów.

Niektórzy bardzo rozpoznawalni np. Rafał Mroczek i Jarek Jakimiuk...hihi więcej nazwisk nie umiem przytoczyć,
ale było ich cała druzyna

Piekłam ciasto na tę okazję oczywiście inne panie także,
a potem to sprzedawałyśmy żeby publiczność się ucieszyła także kulinarnie.
Zresztą cała nasza rodzinka była zaangażowana.
Przedsięwzięcie realizowane było z wielkim rozmachem.

Wielu hojnych sponsorów zapewniło dzieciakom
sporo radości i mnóstwo prezentów.
Były losy, konkursy, muzyka na żywo, dmuchane zamki,
popcorn, lody, napoje, kiełbaski.
Dla młodych piłkarzy wszystko za darmo ( a było ich wielu)
Dla seniorów, drużyny aktorów, innych zasłużonych osób
catering gratis.

Mamy fotkę z Mroczkiem , bardzo sympatyczny,
życzliwy aktor.
Wciąż uśmiechnięty i cały do dyspozycji publiczności
i najbardziej oblegany przez dzieci i starszych.

No to się pochwaliłam jak to u nas było...
Teraz małż wrócił z pracy i muszę zrobić przerwę.
Widzę, ze Ninka w niezłej formie, więc wszystko gra
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100310  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 16:48
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Danusiu, czytałam i widziałam Ciebie - w skowronkach - wiem, że jesteś śmiejąca, ZAWSZE... to przyciąga ludzi do takich przyjaznych ludzi! Do tego aktorzy! Bajka.... mam nadzieję, że znajdziesz czas i pokażesz fotki!
Ogromnie się cieszę z Twoich rozrywek i spędzonego czasu... Pozdrowienia dla zapracowanego męża!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100311  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 22:43
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Przyszłam z dobranocką.. .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100312  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 23:03
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dobry wieczór

Kwitłam tu na zielono ale mnie nie było przy kompie.
Zajmowałam się moimi kwiatkami,
upał znowu je męczy i trzeba reanimować.
Potem kolacja , jakaś krzątanina i teraz przysiadłam
zajrzeć co słychać.

Ninko dzięki
małża pozdrowię
a fotkę pokażę jak bedę miała jakąś chwilę,
żeby przełożyć z tel.

Kłaniam się pięknie wszystkim i życzę dobrej nocy
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100313  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 06:07
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witaj Ninko witajcie dziewczyny i Stefanie. ...wszystkim dobrego dnia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100314  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 07:15
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie





Witam o poranku... Witaj Helenko... 15 za oknem... słonko już wędruje po niebie... następny upalny dzień... bez kropli deszczu... ufff...


wczoraj położyłam się w cieniu i zasnęłam prawie na 2 godziny... ścierpłam strasznie... kurcze, nikt mnie nie obudził... okazało się, że staruszek też zasnął... miał wygodnie, bo na tapczanie w altance... ja niestety na leżaczku... za to mnie kołysał do snu śpiew ptaków... hihihi... pobudkę zrobiły komary...



udanego wtorku wszystkim życzę... ciepełka ale bez upałów...






Gdy chcesz, dam Ci mój poranek...

Gdy chcesz, dam Ci mój poranek
I włosów mych miękki dźwięk
We mgle słońce roześmiane
I liści szmer, ptaków śpiew
I jedwabny szalik z chmur zaplątany w wiatr
I pokażę Ci słoneczny ślad
Tędy przeszło słońce, tu, mostem chłodnych traw
Patrz, iskierka złota jeszcze drga

Gdy chcesz, dam Ci mój poranek
I oczu mych ciepły blask
Gdy chcesz, zabierz ten poranek
Młodziutki świt mego dnia

W bibułkowych lotach, za firanką mgieł
Woda modrooka w stawie pluska się
Słońce jest łabędziem w białych piórkach dnia
Do południa będzie płynąć przez ten staw

Gdy chcesz, dam Ci mój poranek
I oczu mych ciepły blask
Gdy chcesz, zabierz ten poranek
Młodziutki świt mego dnia


Bogusław Choiński, Jan Gałkowski...
__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100315  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 14:11
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam moje skarby!
Danusia popracowała jako lekarz przy kwiatuszkach... też kocham kwiaty... Dobrze kochana że znalazłaś chwilę dla NAS...
Helenka z rana wpadła jak to było dawniej... miło mi na sercu
Mirusia - Córusia pospała w niezbyt wygodnej pozycji...ważne dziecko kochane, że odpoczęłaś... a komar, to dobra rzecz... mnie nawet na drugim piętrze odwiedzają... cholery...wieczór oglądam tv... to widzę jak bzykają przed ekranem... dzisiaj dziabnął mnie w czoło... zaraz rano stałam pod prysznicem!Już darowałam łydki, pod kolanami, inne części ciała ale, w mordę - draństwo - czoło mam rozdrapane.
Zbliżają się Wandulki Imieniny... trzeba szukać kwiatów ...
To do potem kochani...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100316  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 16:56
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Cię Ninko oraz Wszystkich tu zaglądających.

Ja niesmiało jeszcze wrócę do ekologii.

Janku większość na seniorku to są ludzie którzy pamiętają to wszystko o czym piszesz/papierowe torby,butelki, szklane na mleko i kanki metalowe,
Ja jeszcze w szkole na zajęciach plastycznych robiłam siatki ze sznurka na zakupy....
i my na pewno segregujemy,ale młodzi to wątpię

druga sprawa to : ja mieszkam w domu jednorodzinnym i mam 3 duże pojemniki od firmy oraz zawsze torby duże i bardzo dokładnie segregujemy / w mieszkaniu mam pod zlewem 3 stanowiska na odpady/ oraz własny kompostownik.
natomiast mieszkańcy tzw blokowisk to wszystko RUUU
DO ZSYPU i po kłopocie .

mieszkańców osiedli domów jednorodzinnych sprawdzają różne kontrole a w osiedlach w blokach ???
tak to wygląda ta nasza Polska rzeczywistość-jeszcze musi minąć jedno pokolenie to może ktoś zauważy,że ginie woda,przyroda i zwierzęta.

no to sobie pogadałam...
u mnie dzisiaj 27 i jest nareszcie czym oddychać.

przesyłam Wam odrobinę ogródka --już przekwitają bo jest za gorąco.

__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100317  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 18:14
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Dziękuję, Wandziu, za wpis. Moje gratulacje postawy proekologicznej. Niezależnie od tego Ciebie zawsze miło mi widzieć i czytać. Zawsze "jest nam po drodze".
A z naszymi rodakami, to tak jest.
Popatrz, zamieściłem w #100303 -
"Większość Polaków nadal nie segreguje śmieci" - https://portalkomunalny.pl/wiekszosc...smieci-392300/
Pozdrawiam Cię.

PS.

A Ninka już myśli o Tobie: ...trzeba szukać kwiatów ....
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100318  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 19:32
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie

Stefanie -
piekne opowiadanie ...

Piszesz -

Cytat:
Tak Ninko, to bardzo ważny temat!
Skoro tak, to dlaczego na "Seniorku" tak marne zainteresowanie nim?
Tylko Ty i Izabela.

Wierz mi - dla mnie bardzo istotny temat.
Postaram sie "w miare wczesnie" odezwac na Roznosciach.
Nie odnosze sie do wszystkich postow, za dlugo mnie nie bylo.
Nie bylam w stanie coskolwiek napisac do Was ...
Jednak jest mi przykro, ze nikt nie zauwazyl mojej nieobecnosci ...

Ale - nic to ...


W Dzien Matki moja Corka napisala :
(Dzien Matki w Polsce)

" Przy Tobie czuje sie pewnie i bezpiecznie.
Wiem jak bardzo mnie kochasz.
To cieplo jest czyms co ja tez chce dac Tobie,
poniewaz jestes najwazniejsza osoba w moim zyciu.
Jedna rzecz jest pewna - kocham Cie !
Obiecuje, ze moje uczucie do Ciebie
nigdy nie opusci mojego serca. "


Dzisiaj moja Corka nie zyje ...




Pozdrawiam Was Wszystkich ...
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100319  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 19:57
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Omi dziś wierz mi myślalam o Tobie wlaśnie dzisiaj!!!pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100320  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 20:21
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Ewuniu, nawet nie wiesz, że co dzień o Was myślę! Obok stoi kwiatek od Ciebie i zawsze na niego patrzę i widzę Ciebie u mnie w pokoju, jak mi go dajesz..... a ta wiadomość o Twojej Córce.... Boże, podcięło mi nogi! Wiedziałam o chorobie w Polsce, ale, że i Twoja Córka chora ? Nie, nie, nie dociera do mnie... Ewuniu, napisz na pryw jak nie tutaj... Litości... co się stało ? Czy to wypadek ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.