menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > kujawsko-pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10001  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 23:02
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Reniu, w tej chwili przeczytalam Twój post, i nie poszlam zajrzec do korespondencji, a pamięć to mam taka ,że nie pamiętam co Tyś pisala do mnie. Reniu, to nie z Ciebie zły wykładowca, tylko moja glowa za stara i tępa.
A co do oczu, to ja już nic nawet nie chciałam mówić,
ale co roku i z roku na rok gorzej, szczegolnie na wiosnę. Szczypanie, pieczenie,a w prawym , to nie raz pod powieka tak uciska jakby tam jakaś grudka czegoś była i uwiera. Wiem ,że mam światłowstręt,zapalenie spojowek to juz od dawna. Teraz jeszcze doszło uczulenie na pyłki.
W tym tygodniu wybieram się do okulisty, bo to coraz szerszy krąg zatacza,
pewnie laptopek też sie troche do tego przyczynił. Dla tego i ze względu na krzyż i oczy , jestem przy komp. z do skoku. Krople, maście, sztuczne łzy, to wszystko już mało pomaga. Jak założę ciemne okulary , to jest lepiej.
No ale na stare oczy, to już i okulista za dużo nie pomoże, tyle ,że lepsze okulary będą, no i te do komputera.
  #10002  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 00:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Fantastycznych snów...Miłe koleżanki.....



A jak mi opowiecie co się Wam przyśniło...to ja powiem co Wasz sen oznacza. Naprawdę.
  #10003  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 06:15
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dzień dobry, Halinko.
Na Twoje kłopoty z pamięcią nie ma rady, tu nie ma lekarstwa jak na oczy. Zmagamy się z pamięcią chyba wszystkie, jedna więcej druga mniej.
Podobno komputer to dobre lekarstwo, zażywamy je codziennie, może coś to da.
__________________
  #10004  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 07:29
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

.....Godzina wczesna, ale kawa się przyda;
__________________
  #10005  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 07:34
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Następnie śniadanko,,,

.
__________________
  #10006  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 07:47
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Dzień dobry....czy na pewno, to się okaże.

  #10007  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 08:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Witam serdecznie

miłe Kuj-Pomki.Przesyłam nieco słoneczka,które zawitało o poranku do Krakowa.Wszystkim nam bardzo potrzebne!
Dzisiaj Światowy Dzień Mleka.Nie lubię,choć ponoć zdrowe.
Rzadziej u Was teraz bywam,bo mam trochę pracy z wątkiem o Wenecji,ale zawsze o Was pamiętam.Serdeczności ślę.
  #10008  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 08:21
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Witaj, Niko.
Twój wenecki wątek oglądam z wielkim zainteresowaniem, dla mnie to wycieczka w nieznane.
Za krówkę i mleko bardzo dziękujemy. Nie lubię mleka a z przetworów jem tylko niektóre sery.
Słoneczko potrzebne wszystkim, na południu najbardziej.

...............Miłego dnia, Niko.
__________________
  #10009  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 08:45
rena 880's Avatar
rena 880 rena 880 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 3 420
Domyślnie

Dzień dobry witam wszystkie miłe koleżanki przetrwałyśmy tą noc bez większej szkody tylko przez chwilę nie było prądu i to już napędziło mnie stracha bo byłam sama.Niech to licho ten brak prądu mnie przeraził że jak go włączono chciałam się uspokoić i weszłam do seniorka na wątek o nauce komputera ,otworzyłam jeden link jakąś strone z gwiazdką polecano tam a teraz okazuje się że nie mogę nową kartą otworzyć banana i nie wiem co jeszczę .Wszystko przestawione.

__________________
  #10010  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 09:00
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Krysiu , z tym lekarstwem na pamięć pod nazwą" komputer, " to tak jak i z innymi lekami, na jedno pomagają na drugie szkodzą. Jak jeszcze dojdzie czynnik typu' zaniedbanie,' to już całkiem źle.
Że oczy biją na alarm, to moja wina, bo nie dbam o nie. Tu przestroga dla innych, młodszych, ...profilaktyka. to cała ja ,do ostatniego momentu zwlekać, okulary? - z apteki za 12 zł...do czytania, bo na szczęście innych na razie nie potrzebuję. Do komputera też nie powinno się siadać bez specjalnych okularów, ślęczenie po nocach przy laptopku albo książkach bez odpowiedniego oświetlenia.....żeby drugą, polówkę nie drażnić zbyt intensywnym oświetleniem --drzwi z szybami, no i zapracowałam sobie na to co mam.
Krysiu, też oglądam Niki watek, ale muszę Ci powiedzieć ,że nie fascynuję się Wenecją, te wąskie ciemne uliczki, brudne kanału zamiast ulic, woda, wszedzie woda i to brudna. Domu wiecznie pod topione, liszaje opadających tynków. Nie to nie dla mnie. Pewniej jest parę rodzynków godnych obejrzenia, ale jako całość to nie.
Pozdrawiam, słoneczko już wyszło, może będzie ładny dzień, tylko ten nieznośny wiatr.
  #10011  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 09:30
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dzień dobry, Reniu.
Nie bardzo rozumiem co się poprzestawiało u Ciebie.
Powiem jak mam u siebie; korzystam z trzech przeglądarek 1- Firefox, 2-Opera, 3-Google Chrome, jeśli coś nie wychodzi na jednej z nich to ją zamykam i przechodzę na inną, z reguły się udaje. Miłego dnia,Reniu.
__________________
  #10012  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 09:41
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Halinko, problemy które wymieniasz także dotyczą nas wszystkich.

Wenecja - nigdy tam nie byłam a jest to miejsce, które chętnie zobaczyłabym na żywo,mimo uciążliwości związanych z położeniem miasta. Powstrzymują mnie wszystkie trudności z podróżowaniem, tu kłania się wygodnictwo i lenistwo.
__________________
  #10013  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 09:46
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jolinko,rozumiem ,że nie zachwyciłaś się Wenecją...każdy z nas ma inny gust.Niepowtarzalne piękno tego miasta polega na jej autentyźmie.To wielowiekowe dziedzictwo kulturowe Europy.Gdyby ktoś wpadł na szalony pomysł odnowienia całego miasta,efekt byłby okropny-inne miasto.
  #10014  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 10:08
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

To jest właśnie to co mnie ciekawi w Wenecji, Niko. Niepowtarzalność wszystkiego, to co jest tam - w innym miejscu może być tylko namiastką.
Podróżuję dzięki Tobie, siedząc wygodnie przy kawie, dziękuję. Pewnie nie wszystkim tak się podoba, mnie wystarcza.
__________________
  #10015  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 10:44
sirena's Avatar
sirena sirena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 262
Domyślnie

Witam dziewczyny,wpadłam na kawę i ciacho,i co fige z makiem, kawa jest,ciacha nie ma.
Jest mleko,ale ja nie lubię mleka.Wypiję kawę i skubnę jedna kanapkę,może poczuje się lepiej.
Coś mi dzisiaj jest i nie wiem co,nie mogłam zasnąć,spałam ze dwie godziny i dlatego jestem taka cofnięta w rozwoju.
Pozdrawiam wszystkich życzę dużo słoneczka.
Zmykam obejrzeć dalszy ciąg Wenecji,może wycieczka gondolą mnie obudzi.

__________________
  #10016  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 10:55
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

No tak,ciacha nie ma!!!!
Koleżanko miła, spieszę nadrobić niedociągnięcia gastronomiczne....

Teraz chyba będzie czym się poczęstować.
__________________
  #10017  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 11:14
sirena's Avatar
sirena sirena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 262
Domyślnie

No super najlepsze te na samej górze z kremem,wielkie dzięki Krysiu.
__________________
  #10018  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 12:52
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Niko...
Nie bierz tego do siebie. Gdybyś dla przykładu wędrowała po fiordach Finlandii, albo Tybecie, Alpach, nie mówiąc już o Amazoni , Himalajach , rafy koralowe, kosmos, oto są klimaty które mnie fascynują. Im coś bardziej grożnego, albo zagatkowego, jakaś dzika przyroda, tym bardziej podnosi adrenalinę. I też nie muszę tam być realnie. Zadawalam się filmami na CD, atlasami, ksiażkami no i teraz ten wspaniały internet, gdzie można obejrzeć najdziksze skały , jaskinie, atole z rafami koralowymi i przecudnym życiem oceanicznym wokół nich. Niko, od takich pokazów trzeba by mnie odciągać siłą. No takie mam upodobania.To nie znaczy ,że w ogóle nie oglądam wątku Weneckiego. Nie które np. budowle są piękne i tam na dlużej zatrzymuję wzrok. Tylko, nie pasjonuje mnie na tyle, zebym zajmowała głos, bo nie miała bym nic ciekawego do powiedzenia.
Pozdrawiam Cię Niko.
  #10019  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 19:12
sirena's Avatar
sirena sirena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 262
Domyślnie

Cisza na wątku...pewnie mamusie pieką ciasto,jak jutro dzieci przyjdą będzie świeże i pachnące.
Ja jestem zaborcza hihi, syna z rodziną zaprosiłam zaraz po pracy na obiad,potem idą do mamy synowej.
Krysiu, kwiaty włożyłam do wazonu żeby nie zwiędły,przetrwają do jutra dla wszystkich MAM.

__________________
  #10020  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 19:18
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Sirenko, pięknie to robisz. Wspaniała zabawa. Przez te wszystkie cuda techniki, to żałuję ,że za wcześnie sie urodziłam.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo lubelskie: powitanie i "lista obecności" admin lubelskie 212 31-12-2017 18:10
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo dolnośląskie: powitanie i "lista obecności" admin dolnośląskie 513 02-03-2009 12:26
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.II jolita pomorskie 501 18-10-2008 23:52
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin pomorskie 501 14-04-2008 19:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.