menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #801  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 11:46
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich z początkiem tygodnia.A ja dzisiaj pojeżdzilam rowerem i pare spraw zalatwilam,Dzisiaj u nas jeszcze przedwiosnie,ale ma wrocić lekka zima.Przynoszę wam namiastkę wiosny.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #802  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 12:03
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Witam wszystkich z początkiem tygodnia.A ja dzisiaj pojeżdzilam rowerem i pare spraw zalatwilam,Dzisiaj u nas jeszcze przedwiosnie,ale ma wrocić lekka zima.Przynoszę wam namiastkę wiosny.

Dzień dobry " poniedziałkowo" ! I jeszcze na razie wiosennie. Wierzę, że prognozy o powrocie zimy nie sprawdzą się. Tej jazdy rowerem to ja Ci Sabciu zazdroszczę! Ale za to mam zamiar obejść dzisiaj jezioro, ale tylko do połowy (ok.3 km). Pozdrawiam wiosennie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #803  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 13:43
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Dzień dobry " poniedziałkowo" ! I jeszcze na razie wiosennie. Wierzę, że prognozy o powrocie zimy nie sprawdzą się. Tej jazdy rowerem to ja Ci Sabciu zazdroszczę! Ale za to mam zamiar obejść dzisiaj jezioro, ale tylko do połowy (ok.3 km). Pozdrawiam wiosennie !
Tylko Ty nie wchódz na lód.Bron Cię Boze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #804  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 14:33
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Tylko Ty nie wchódz na lód.Bron Cię Boze

Sabciu ! Lód na jeziorze jest, ale bardzo cienki , a przy brzegu to go w ogóle nie ma.
Przypomniało mi się teraz takie zjawisko : rok 1995, Wielkanoc. Ciepło, na spacer wokól jeziora wyszlismy w swetrach, bez kurtek. Słoneczko mocno przygrzewa - ale jezioro mocno zamarznięte, bo ciepło napłynęło zupełnie niespodziewanie. I widze taki obrazek : po jeziorze jeżdżą łyżwiarze, na brzegu siedzą opalający się, a tak gdzieś 10m od brzegu siedzi przy stoliku turystycznym towarzystwo : panowie rozebrani do pasa, panie też w miare roznegliżowane. Widok przedziwny ! Żałowałam, że nie mielismy ze sobą aparatu i nie mam tego udokumentowanego, ale tak było, przysięgam !
Pozdrawiam ciepło !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #805  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 16:41
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Sabinko ![b]

Napisałam Ci długaśnego e-maila ale chyba poszedł w kosmos, bo cos sie porobiło przy wysyłaniu. A może mimo wszystko doszedł do Ciebie ? Sprawdź ! Jeśli nie, napisze ponownie wieczorem, bo teraz musze jechać do miasta. Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #806  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 19:01
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie nadal zima

Cytat:
Napisał madera1938
Dzień dobry " poniedziałkowo" ! I jeszcze na razie wiosennie. Wierzę, że prognozy o powrocie zimy nie sprawdzą się. Tej jazdy rowerem to ja Ci Sabciu zazdroszczę! Ale za to mam zamiar obejść dzisiaj jezioro, ale tylko do połowy (ok.3 km). Pozdrawiam wiosennie !
I nadal jest zima!U mnie spadł śnieg!nie ma co się dziwić wszak to jeszcze luty!!! A śnieg może spaść nawet w maju.Ale to nic aby do wiosny.....bliżej niż dalej!pozdrawiam wszystkie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #807  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 22:10
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
I nadal jest zima!U mnie spadł śnieg!nie ma co się dziwić wszak to jeszcze luty!!! A śnieg może spaść nawet w maju.Ale to nic aby do wiosny.....bliżej niż dalej!pozdrawiam wszystkie!!!

Widzę, że za wcześnie chciałam "odtrąbić" koniec zimy, chyba za taką nadmierną gorliwośc po południu posypało, jest biało na dworze, a czarno w duszy. Temp. zerowa, to może mrozu juz nie będzie ? Zimy mam juz powyżej kokardy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #808  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 10:27
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Wiosno,wiosno czekamy na Ciebie
__________________

Ostatnio edytowane przez sabcia : 19-02-2013 o 11:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #809  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 11:21
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Wiosno,wiosno czekamy na Ciebie

Chyba Pani Wiosna pogniewała się na nas za uparte jej przywoływanie i teraz każe nam poczekać na swoje przybycie. Oby nie za długo !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #810  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 17:40
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie gdzie ta wiosna?

Cytat:
Napisał madera1938
Chyba Pani Wiosna pogniewała się na nas za uparte jej przywoływanie i teraz każe nam poczekać na swoje przybycie. Oby nie za długo !
Tak tak wszyscy mamy już trochę dosyć tej zimy.Ale ten niż przyniósł śnieg -i podsypało!Tylko moje wnuki się cieszą i buty mają mokre!! Czy pamiętacie swoje dziecięce zimy??Fajnie było prawda?Ja miałam taki twardy tornister i na nim zjeżdżałam i wszystko się w nim zmoczyło!!Ale dostałam burę.Tylko teraz na stare dojrzałe lata wolę wiosnę i lato!!! Miłego wieczoru!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #811  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 11:32
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #812  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 11:56
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Dzień dobry ! U mnie przestało sypać, ale patrzę na niebo i widzę, że ma zamiar... Cieszę sie tylko wrednie, że tym razem na sąsiadów jest kolej na odśnieżanie. Ale muszę jechac do śródmieścia, A TAK MI SIĘ NIE CHCE....ale jak mus to mus. Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #813  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 15:32
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie sypie i sypie!

Cytat:
Napisał madera1938
Dzień dobry ! U mnie przestało sypać, ale patrzę na niebo i widzę, że ma zamiar... Cieszę sie tylko wrednie, że tym razem na sąsiadów jest kolej na odśnieżanie. Ale muszę jechac do śródmieścia, A TAK MI SIĘ NIE CHCE....ale jak mus to mus. Pozdrawiam !
Ale i na Ciebie przyjdzie kolej na odśnieżanie!Bo ma padać do soboty.Kościerzyna cała zasypana ciekawe jak dojadę do Gdańska na tygodniówkę do babci?? Jeszcze jutro do was napiszę a potem przerwa!!Pozdrowionka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #814  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 15:53
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Ale i na Ciebie przyjdzie kolej na odśnieżanie!Bo ma padać do soboty.Kościerzyna cała zasypana ciekawe jak dojadę do Gdańska na tygodniówkę do babci?? Jeszcze jutro do was napiszę a potem przerwa!!Pozdrowionka!

Bóg Ci zapłać za słowa "pocieszenia", dobra kobieto ! Trudno, wezmę szuflę w dłoń i naprzód ! A może u mnie nie będzie padało ? I tym optymistycznym akcentem - na razie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #815  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 17:32
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Więc dziewczyny przypomnijmy sobie młode lata i ulepmy bałwana.U nas takie duze osiedle,a dzieci nie widać .wszystkie siedza przed laptopami.Jednak kiedys było inaczej,czlowiek cieszyl się z zimy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #816  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 17:54
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Sabciu, ja takiego pięknego bałwana ulepić nie potrafię. Na moim osiedlu też 90% seniorów i nie ma miesiąca, daje słowo, żeby pani z kosą nie zawitała ; dzisiaj znowu widziałam nowy nekrolog. Eh, życie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #817  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 19:10
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

U mnie inaczej: para pode mną i ja stanowimy grupę matuzalemów. Mimo zbieżności wieku nie znamy się do tego stopnia, że pan starszy nie mówi mi " dzień dobry", a i ja jego połowicę rozpoznaję od czasu do czasu, gdy taszczy michę z mokrym praniem. Wtedy wiem, że jest właściwą sąsiadką. Reszta - sama młódź, która się już tak wyalienowała, że nawet nie oznaczyła drzwi wejściowych odpowiednim numerkiem. Jak dla mnie, nie do pomyślenia. Nie wiem, jak sobie radzi listonosz i nie zamierzam go pytać. Jakiś sposób na rozdęte incoqnito zatem musi być.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #818  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 21:58
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
U mnie inaczej: para pode mną i ja stanowimy grupę matuzalemów. Mimo zbieżności wieku nie znamy się do tego stopnia, że pan starszy nie mówi mi " dzień dobry", a i ja jego połowicę rozpoznaję od czasu do czasu, gdy taszczy michę z mokrym praniem. Wtedy wiem, że jest właściwą sąsiadką. Reszta - sama młódź, która się już tak wyalienowała, że nawet nie oznaczyła drzwi wejściowych odpowiednim numerkiem. Jak dla mnie, nie do pomyślenia. Nie wiem, jak sobie radzi listonosz i nie zamierzam go pytać. Jakiś sposób na rozdęte incoqnito zatem musi być.

A u mnie inaczej o tyle, że mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych, niezbyt dużym. Każdy ma swoje podwórko,swój płot i swój kawałek ulicy do zamiatania.

Znam z widzenia kilka osób, te których spotykam np. w osiedlowym sklepie, w kościele. Z nazwisk - tylko tych z domów w najbliższym sąsiedztwie. Jest jeszcze niewielu , którzy zamieszkali tu po wojnie, ale osobiście nikogo takiego nie znam ; ja tu mieszkam dopiero 20 lat. Nie widać zażyłości sąsiedzkiej, łatwiej o to chyba w kamienicach czy blokach.
Myślę, że teraz ludzie jakoś dziwnie stronią od sąsiadów, każdy żyje w swojej skorupie. Taki dziwny świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #819  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 09:43
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie targ

miejscem niezobowiazujacych spotkan jest targ,
u mnie w srode i sobote,
bywam na nim nawet jak nic nie potrzebuje kupic
spotykam dawno niewidzianych znajomych
oddzielna jest strefa staroci - dla mnie chwila wspomnien przedmiotow, ktore byly u mnie w domu, u jednej cioci u drugiej, u sasiadki z pietra, u kolezanki
nad glowami mam drzewa a na nich spiewajace ptaki
sobota gromadzi na targu ponad 20 tysiecy kupujacych
oczywiscie pieniadze nalezy dobrze ukryc w wewnetrznych kieszeniach kurtki
wlasciciele stoisk rozmawiaja z kupujacymi, czasem zabawnie
mnie zdarzylo sie ni stad ni zowad uslyszec "a co pani taka smutna?" - przeciez to mile!
a jak jest u was na targu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #820  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 10:47
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał liha11
miejscem niezobowiazujacych spotkan jest targ,
u mnie w srode i sobote,
bywam na nim nawet jak nic nie potrzebuje kupic
spotykam dawno niewidzianych znajomych
oddzielna jest strefa staroci - dla mnie chwila wspomnien przedmiotow, ktore byly u mnie w domu, u jednej cioci u drugiej, u sasiadki z pietra, u kolezanki
nad glowami mam drzewa a na nich spiewajace ptaki
sobota gromadzi na targu ponad 20 tysiecy kupujacych
oczywiscie pieniadze nalezy dobrze ukryc w wewnetrznych kieszeniach kurtki
wlasciciele stoisk rozmawiaja z kupujacymi, czasem zabawnie
mnie zdarzylo sie ni stad ni zowad uslyszec "a co pani taka smutna?" - przeciez to mile!
a jak jest u was na targu ?

U mnie nie ma targów, niestety. Są centra handlowe. Wprawdzie jedno takie miejsce istnieje, ale większośc to stoiska z chińszczyzną.
.W moim rodzinnym mieście ( w Twoich Lilu stronach, śląskie) targi odbywały sie w czwartki. Ale takie targi, jakie pamietam, w dzisiejszych czasach odbywają sie chyba tylko w małych miejscowosciach.
Jest u nas tzw. giełda, gdzie mozna kupic wszystko : samochody, meble, konfekcję, żywność itp.itd. Znajduje sie na terenie miasta, ale z mojego osiedla to 30 km. Ostatnio byłam tam 2 lata temu, szukałam takiej ozdobnej donicy z blachy miedzianej. Lubię oglądac starocie ( ciągnie swój do swego...ha ha).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.