menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5381  
Nieprzeczytane 15-11-2015, 15:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Stanowski to ateista.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5382  
Nieprzeczytane 15-11-2015, 17:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Stanowski to ateista.
Nie jest moim znajomym i nie spotykam się z nim to nie wiem jaki ma światopogląd .Wiem tylko że Krzysztof Stanowski - dziennikarz sportowy, szef Weszło.com .Stał się osobą medialną przez swój wpis , mam go od dzisiaj na Twitterze.
To czy ktoś jest teistą czy ateistą mniejszym większym w skali 5,10 tak naprawdę nie ma znaczenia w tym co piszemy na forach bo to są subiektywne oceny zdarzeń .Każdy może przedstawić swoją opinię i ją poprzeć swoimi argumentami.Tu reprezentujemy siebie a nie grupy społeczne , religijne itd.

Kontynuując post #5380 i temat ISIS i ich finansów bo by prowadzić wojnę potrzeba pieniędzy , bo nas Afganistan też kosztuje przy małym naszym kontyngencie. Nie jest tajemnicą nasz budżet Państwa jest w Internecie. Mówimy i piszemy o Państwie Islamskim dysponującym na zdobytym terenie administracją ,muszą go też mieć. Trochu historii z prasówki Wprost.
[....]Każda działalność musi być finansowana, nawet ta terrorystyczna. W związku z zamachami w Paryżu, za które odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie przypominamy nasz artykuł dotyczący źródeł ogromnego majątku dżihadystów....[...] http://www.wprost.pl/ar/525106/Milia...rze-pieniadze/ .Warto przeczytać puki nie zniknie .
Dlatego na razie sceptycznie -podchodzę do szybkiego załatwienia sprawy bo nie ma woli politycznej na zakończeniem tego konfliktu. Czy wyobrażacie sobie atak na Turcję naszego sojusznika w NATO który na tym korzysta .Racja stanu Turcji to nie dopuszczenie do powstania państwa Kurdyjskiego a ma spokój z Ludnością Kurdyjską , bo porządek zapewnia ISIS i do tego myślę że nie dopuści . Przez porty Turcji idzie zaopatrzenie ISIS i sprzedaż ropy.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 15-11-2015 o 19:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5383  
Nieprzeczytane 16-11-2015, 18:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

[…]
Cytat:
Barry na wątku politycznym napisał-Bądź jednak tak jednoznaczny , czyli prawdziwy tak jak ja jestem. Jak napisał nieodżałowany, dla Ciebie pewnie bełkotliwy klecha a dla mnie fenomenalny św. Augustyn, żeby zobaczyć siebie trzeba wejść w siebie? Mnie się to udało, może i Tobie się uda. Życie Twoje stanie się piękniejsze no i ... prawdziwsze oraz piękniejsze niż Ci się wydaje.
Uznałem to miejsce jako sensowne do odpowiedzi. Po tym co napisał nasz senior Barry sięgnąłem powtórnie do Świętego Augustyna i jego dzieła Wyznania , z prostej ciekawości zastanawiać się zacząłem po jakiej części przeczytanego tekstu nasz senior , uległ przemianie jak święty Augustyn .Treść księgi trzynastej napisana przez samego świętego Augustyna
[…] Księga trzynastaI Treść : Wielkość Stwórcy ,nikczemność stworzenia . Na czym zależy doskonałość aniołów? Dlaczego Duch Boży unosi się nad wodami? Upadek człowieka i aniołów .Duch Święty jest naszym pokojem. Wyższość aniołów nad ludzi : Tajemnica Trójcy Przenajświętszej .Historia stworzenia świata jest obrazem stworzenia się Kościoła. Różnica między światłem przez wiarę a światłem jasnowidzenia .Co znaczą wody nad utwierdzeniem , a co pod utwierdzeniem? Co znaczy ziemia od wód oddzielona? Co są światła na utwierdzeniu? Co znaczy płaz duszy żywiącej i ptactwo i wieloryby? Odnowienie ducha ,Człowiek uduchowiony. Wykład dalszy wyrazów Pisma św. W zastosowaniu do wzrostu Kościoła Wszystko jest bardzo dobrze .Wykład alegoryczny historii stworzenia .Kiedy osiągniemy trwały pokój?
Oraz rozdział XXXVI Kiedy Bóg w nas odpocznie.
Wtedy bowiem tak odpoczniesz w nas, jak obecnie działasz w nas i takim sposobem będzie ów odpoczynek. Twój przez nas, jak są owe dzieła Twoje dokonane przez nas. Ty zaś Panie Zawsze działasz i zawsze odpoczywasz, i nie widzisz w czasie, ani się poruszasz w czasie, ani spoczywasz w czasie ,a jednak Ty czynisz, że widzimy w czasie i sam czas ty czynisz i spoczynek po upłynięciu czasu.

To tekst to święte słowa napisane przez Augustyna (354-430) i jego próbka tekstu . Druga książka to Państwo Boże . Po lekturze Wyznań uważam że strata czasu na przeczytanie Państwa Bożego lepiej czas wykorzystać na Tima Spectora –Jednakowo odmienieni na temat genetyki niż delektować się poglądami celibatariusza Aureliusza Augustyna z Hippony z przełomu IV-V wieku .Wczoraj sięgnęłam do http://polona.pl/item/12513157/4/ to już 1644 możecie sami jak chcecie przeczytać jest dostępne w bibliotece internetowej Polona.

Anioły,Dlaczego Duch Boży unosi się nad wodami,Różnica między światłem przez wiarę a światłem jasnowidzenia itd zostawiam to nawiedzonym i uduchowionym szukających odpowiedzi w pismach IV-V wieku jakiś genialnych stwierdzeń.Roztrząsanie na drobne bajek i publikacja wyrwanych z kontekstu cytatów na przybliża w niczym odpowiedzi na nasze wątpliwości w XXI wieku.
To że zachwycał się nim Luter (1483-1546) i Kalwin (1509-1564) to tylko słowa które zostały w Wikipedii napisane bo tak naprawdę to nikt tego nie może sprawdzić bo nie ma podróży w czasie. PO biologicznej śmierci pozostają tylko pierwiastki bo obowiązuje nas zasada : w procesach nieodwracalnych entropia układu rośnie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5384  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 18:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Tym razem nawiążę do dyskusji na temat energetyki jądrowej bo bardziej jest to problem społeczny z politykami w tle.Ludzie młodzi inaczej widzą ten problem od starszego pokolenia czy seniorów.Dzisiaj monotonnym głosem przeczytano nam i poinformowano o potrzebie budowy drugiego terminala gazowego.
Przecież wiadomo wszystkim że aby gaz był skroplony potrzeba wydatkować na ten proces energię i ten gaz będzie droższy.Każdy temat upubliczniany przez rząd powinien być przygotowany a nie pokazywana prowizorka dla mało zorientowanych w temacie mas.

To konkluzja z spotkania z studentami na temat energii odnawialnej i powrotu do pomysłu budowy elektrowni atomowej. Co ci młodzi ludzie chcieli ? Szersze konsultacje społeczne i spotkania z ekspertami w mediach a nie z dziennikarzami i politykami. Ponownie należy przeanalizować pomysł i w opracowaniu studium wykonalności uwzględnić poniesione koszty wcześniejszych nakładów na tą sztandarową inwestycję. Ponieśliśmy pod koniec lat osiemdziesiątych nakłady na likwidacji budowy elektrowni atomowej a obecnie na spółkę zajmującą się przygotowaniem inwestycji. Oszczędności energii z tytułu przesyła i jej dystrybucji jak również uwzględnić energię odnawialną. Energię fotowoltaiczną, wiatrową, wodną jak również zwiększyć nakłady na B+R by opracować nowe materiały i technologie do oprawy sprawności kolektorów słonecznych i akumulatorów. Trudno przewidzieć skutki, jakie dla środowiska poniesiemy, Japończycy też byli pewni, że nic się nie stanie, bo międzynarodowi specjaliści ocenili nikłe niebezpieczeństwo https://www.youtube.com/watch?v=7HS1YiZVOFU To dokument TV1 trzy lata po wypadku Fukushima .
Temat rozgrzebany , ponosimy nakłady i co dalej????????

Proponuję dać ulgi seniorom w ramach podatku na zakup gwiazdy ,galaktyki i planety niech kupują sobie politycy.
Dla tych, co liczą na siebie i mają kłopoty z znalezieniem prezentu na mikołaja mogą zawsze kupić gwiazdę lub całą galaktykę wszystko dostępne nawet dla kieszeni emeryta polskiego. ….Wszystkie gwiazdy znajdujące się w sprzedaży to prawdziwe i realnie istniejące obiekty niebieskie. Kupując gwiazdę otrzymasz dokumenty potwierdzające nabycie prawa własności: Akt Własności, Certyfikat oraz Kodeks Wszechświata . Możliwa jest płatność w PLN poprzez system płatności Transfer…
http://shop.kingdomofuniverse.com/pl/c/Gwiazdy/61
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5385  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 20:19
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ciekawostka

Nowy szef sejmowej komisji praw człowieka bronił księdza, który molestował dzieci. "Nikogo nie raziło"

"Legalne jest zaspokajanie seksualnych potrzeb przy pomocy dzieci"

- Prokuratura uznała, że legalne jest zaspokajanie seksualnych potrzeb przy pomocy dzieci: dotykanie, wkładanie im rąk do majtek, całowanie z języczkiem... A może panowie z prokuratury wiedzą, że chodzi o dzieci z wioski, za którymi mało kto może się wstawić, a osoba oskarżana przeze mnie ma wielu wpływowych przyjaciół - mówiła "Gazecie Wyborczej" Lucyna Krawiecka, która zaniepokojona opowieściami dzieci złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Po skargach na decyzję o umorzeniu sprawę przejęła prokuratura w Jaśle. Trzy lata później 65-letni ksiądz M. został skazany na dwa lata więzienia z zawieszeniem na pięć za molestowanie sześciu dziewczynek. Sąd potwierdził, że kapłan wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy.


Ale to tylko pewnie kłamstwo szechterówki
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#Czolka3Img
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5386  
Nieprzeczytane 19-11-2015, 16:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Maju 59 zgadzam się z tobą że to co napisałaś jest bulwersujące i ci co posiadają władzę powinni szybko reagować na tego typu publikacje w mediach. Ale nie ma u nas prawdziwych elit a to co jest któryś z rzędu garnitur bylejakości. Intelektualiści którzy samodzielnie myślą i swoje przemyślenia publikują nie są dobrze widziani przez tych co sprawują władzę .
I cytat z pracy: Leszek Kuźnicki, Marek Chlebuś „Polska w perspektywie 2050” [4].
Stan [elit] jest zły, najpierw przez historyczne straty, potem wskutek popadnięcia – za sprawą mediów oraz innych służb publicznych – w odmęty popkultury i komercji, prawie całkowicie
likwidujące budowaną przez pokolenia warstwę inteligencji. Konieczność szybkich i radykalnych działań naprawczych staje się bezdyskusyjna. Gorzej z możliwościami. Drugą Rzeczpospolitą budowali wielcy Polacy, ściągający z całego świata, PRL zasiliły lewicowe elity Polski przedwojennej, a III RP powracający z zaawansowanych cywilizacyjnie krajów
emigranci. Dziś nie bardzo widać zewnętrzny zasób elit, do tórego jeszcze by można sięgnąć.Potencjał intelektualny Polski trzeba będzie prawdopodobnie odbudowywać głównie siłami wewnętrznymi, a te stale maleją. Jeżeli odpowiednie procesy nie będą niezwłocznie podjęte i przeprowadzone, grozi nam zanik kapitału kulturowego i postępująca za tym erozja kapitału społecznego, a w konsekwencji może nawet utrata historycznej zdobyczy II i III Rzeczpospolitej: prawa do suwerenności.


Kogo ten temat interesuje i chce całość przeczytać polecam Marek Chlebuś- Rejs http://chlebus.eco.pl/rejs.pdf
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5387  
Nieprzeczytane 19-11-2015, 21:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Nasza seniorka Anna S. umieściła w Internecie na FB swojej tablicy Informację .Od dzisiaj będzie można oglądać przedstawienia Teatru Wielkiego w internecie na VOD. http://culture.pl/pl/artykul/vodteat...a-do-internetu Zachęcam tych co interesują się kulturą z najwyższej półki i nie przepadają za telewizyjną sieczką dla masowego odbiorcy.

[....]Rusza platforma streamingowa TWON Platform - pierwsza w Polsce platforma do transmisji spektakli operowych i baletowych w Internecie.

19 listopada to data symboliczna dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W tym właśnie dniu, w 1825 roku położono kamień węgielny pod budowę Teatru Wielkiego. Zniszczony podczas drugiej wojny światowej gmach teatru został odbudowany, a następnie otwarty dla publiczności 19 listopada 1965 roku. Dokładnie pół wieku później, czyli 19 listopada 2015, odbędzie się premiera TWON Platform - pierwszej w Polsce platformy do transmisji spektakli operowych i baletowych w Internecie.
"Straszny dwór" na inaugurację

Spektaklem, który jako pierwszy zostanie pokazany publiczności zgromadzonej przed telewizorami i monitorami komputerów będzie "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, uznawany za jedną z najważniejszych polskich oper. Reżyserię powierzono Davidowi Pountneyowi, reprezentantowi światowej ekstraklasy operowej, brytyjskiemu wizjonerowi, który zmierzy się z legendą "polskiej opery narodowej" i spojrzy na Straszny dwór okiem niezależnego obserwatora, wolnego od nagromadzonych przez lata przekonań i stereotypów na temat dzieła Moniuszki. Przeniesie akcję opery z Rzeczypospolitej sarmackiej w dwudziestolecie międzywojenne, moment pierwszego po okresie zaborów euforycznego zachłyśnięcia się polaków wolnością.

W operze, przed telewizorem i komputerem

Przełomowym w historii Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wydarzeniem jest fakt, że tę wyjątkową, rocznicową produkcję będą mogły podziwiać nie tylko osoby zgromadzone w gmachu teatru. To właśnie dzięki bezpłatnej platformie streamingowej TWON Platform, Straszny dwór obejrzy publiczność zasiadająca przed telewizorami i monitorami własnych komputerów. Przedstawienie będzie można obejrzeć zarówno w Polsce, jak i zagranicą już 19 listopada 2015 na vod.teatrwielki.pl. Transmisja, którą poprowadzą Małgorzata Walewska oraz Wojciech Pszoniak, rozpocznie się o godzinie 19:00. Spektakl będzie również transmitowany za pośrednictwem The Opera Platform.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5388  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 16:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Mamy pomysły przeprowadzenia rewolucji w systemie szkolnictwa podstawowego i średniego nie bacząc na koszty.Przypomnieć należy posłom/osłom że to samorząd , szkolnictwo to finansuje i należy najpierw z nim chore pomysły uzgadniać.Ustawa i reforma to nie hasło jakoś to będzie , przecież samo się załatwi , takie myślenie jest iluzją. Zapowiedzieć zmianę łatwo , gorzej z jej wdrożeniem . Poza sprawami personalnymi są jeszcze podręczniki i obecnie funkcjonujący system , to są uczniowie , nie da się tego zrobić drogą nakazową bo musi być płynne przejście.
Wprowadzenie szkolnictwa zawodowego szerzej , bo przecież takowe istnieje , nie przeszkadza nic poza sensownymi nakładami na wyposażenie szkół , by nauczano tego co stosowane jest obecnie a uczniowie zdobywali wiedzę nie historię techniki. Mniejsza ilość uczniów powinna umożliwiać przekształcenie szkół na szkoły zawodowe.

Poza dostosowaniem szkolnictwa do rynku pracy i posiadania przez młodego człowieka zawodu , młody człowiek powinien mieć możliwość zdobycia umiejętności pracy zespołowej ,wystąpień publicznych i umiejętności debaty i zaszczepić mu ducha przedsiębiorczości.Nie pozwala się młodemu człowiekowi podważać autorytetów pomimo sensownej argumentacji bo należy siedzieć cicho ,odpowiadać jak się jest pytany. Wszyscy cisi spolegliwi są nagradzani.

Czy na zmianę niektórych rutynowych czynności potrzeba wielkich środków? W kulturze angloamerykasńskiej dzieci w przedszkolu i szkole podstawowej mają tzw „show and tell” /pokaż i powiedz./ Dzieci przynoszą przedmioty z domu i na środku klasy opowiadają o nich mówiąc do całej klasy.Uczą się mówić przed większą grupą ludzi .Umiejętność która przydaje się w życiu..Czy dzień kraju z którego pochodzą rodzice , dziadkowie , pozwala inaczej patrzeć na różnorodność kulturową.W Polsce nawet ludziom wykształconym zdarza się wygłaszać poglądy rasistowskie czy ksenofobiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5389  
Nieprzeczytane 23-11-2015, 19:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Nagle samorząd województwa, który dotychczas walczył z Krzysztofem Mieszkowskim, zaczął go bronić, pokazując swoją pryncypialność. Środowiska związane ze sztuką skonsolidowały się, a PiS awanturą wokół Teatru Polskiego domknął swój tygodniowy blitzkrieg w spektakularny sposób, nie pozostawiając już żądnych złudzeń, na czym polega idea biało-czerwonej wspólnoty. W komentarzach dominowało jedno stwierdzenie: wracamy do PRL. http://racjonalista.tv/bog-a-nowocze...two-i-cenzura/
W podstawówce nr 51 w Lublinie podczas zabawy szkolnej ma być zakaz wróżb andrzejkowych - twierdzą rodzice uczniów. Podczas wywiadówki usłyszeli, że decyzja wynika ze sprzeczności wróżb z nauką Kościoła.

Poza przesadnym patriotyzmem z Smoleńską martyrologią , doszło nam kołtuństwo z wiejskim bezrefleksyjnym katolicyzmem .Pamiętamy\
za Gomułki kłopoty z dystrybucją filmu Matka Joanna od aniołów a teraz mroczne czasy znowu powracają z Glińskim od reagującym swoje okres kiedy bawił się w wielkiego napuszonego Premiera a obecnie zwolennika wprowadzenia cenzury .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5390  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 11:21
Dama Karo's Avatar
Dama Karo Dama Karo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Gdańsk
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Ciekawostka

Nowy szef sejmowej komisji praw człowieka bronił księdza, który molestował dzieci. "Nikogo nie raziło"

"Legalne jest zaspokajanie seksualnych potrzeb przy pomocy dzieci"

- Prokuratura uznała, że legalne jest zaspokajanie seksualnych potrzeb przy pomocy dzieci: dotykanie, wkładanie im rąk do majtek, całowanie z języczkiem... A może panowie z prokuratury wiedzą, że chodzi o dzieci z wioski, za którymi mało kto może się wstawić, a osoba oskarżana przeze mnie ma wielu wpływowych przyjaciół - mówiła "Gazecie Wyborczej" Lucyna Krawiecka, która zaniepokojona opowieściami dzieci złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Po skargach na decyzję o umorzeniu sprawę przejęła prokuratura w Jaśle. Trzy lata później 65-letni ksiądz M. został skazany na dwa lata więzienia z zawieszeniem na pięć za molestowanie sześciu dziewczynek. Sąd potwierdził, że kapłan wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy.


Ale to tylko pewnie kłamstwo szechterówki
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#Czolka3Img
Moi rodzice wychowywali mnie po katolicku i robili to tak intensywnie, ze znienawidzilam kościól,
Mialam 11 lat gdy jedna z moich kolezanek trula się tabletkami a jak ją odratowali to spytali dlaczego.
Ona też była obmacywana przez księdza.
Wtedy dostala od ojca takie manto, że tydzien do szkoly nie chodziła.
Ja jestem antyklerykałem ale wierzę. Tylko nie w to, co myslicie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5391  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 20:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Dama Karo.Bóg a administracja urzędników zajmująca się Bogiem tu na ziemi to dwie różne nie współgrające z sobą sprawy.Administrowanie tu na ziemi sprawami Boga to kasa,kasa,kasa.To że nie reagują wierni na łamanie prawa na wynaturzenia kasty kapłanów wynika z małej świadomości wyznawców nie mających pojęcia o etyce i prawie. Przez lata wpajano i indoktrynowano że kapłan to przedstawiciel Boga na ziemi i jest wzorem etycznym. Świętych produkuje się taśmowo nie zwracając uwagi na moralną i etyczną stronę typowanych do tej roli ludzi.Kreuje medialnie cuda które nimi nie są , podstawiając ludzi twierdzących sprawczą rolę modlitwy , może być i do mnie .

Media pokazywały i można też było usłyszeć , wypowiedzi mieszkańców protestujących przeciw zatrzymaniu księdza pedofila , pomimo że ksiądz przyznał się do molestowania ich dzieci. Jak by im kazano wyciąć łechtaczkę w imię Boga to by to zrobili.
Nie oczekuj jakiejś reakcji tych co podchodzą ortodoksyjnie do wiary bo takie mamy społeczeństwo , edukacja leży. Reszta się boi pokazać środkowy palec kościołowi. Jak masz pieniądze zadbaj o wykształcenie wnuków i unikaj szkół katolickich i zakonnych .
Aby rządzić muszą być spolegliwe ciemne masy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5392  
Nieprzeczytane 25-11-2015, 13:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

[..]Według jednej z przepowiedni Nostradamusa (1503-1566), XVI-wiecznego filozofa, matematyka i proroka, dziś będzie miał miejsce koniec świata. Zagłada rozpocząć się ma na południu Europy.
Według przepowiedni czeka nas wielki kataklizm. Rozpocząć się ma on w Rzymie lub samym Watykanie, na co wskazuje treść proroctwa:
"Przez Hesperię i Insubrię: Ogień na statku, plaga i zniewolenie, Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie"
To właśnie taki układ planet wypada dzisiaj. Hesperia i Insbubria to południowe regiony naszego kontynentu. Eksperci uważają, iż chodzić może o Rzym lub Watykan.[...]

Do 24.00 zostało trochę czasu czekam z utęsknieniem na spełnienie miraży tego średniowiecznego durnia.Nostradamus, i jego Centurie Pięćset lat temu może wziąłbym to co napisał poważnie ,obecnie przy naszym stanie wiedzy pachnie to stęchlizną .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5393  
Nieprzeczytane 27-11-2015, 09:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Co na to ateisci?

Klasycznym postulatem ateistow z lewicy jest rozdzial panstwa od Kosciola. Zapominaja jednak jak bardzo ateisci wszelkiej masci przyssani sa do panstwa. Wobec tego oddzielmy rowniez panstwo od ateizmu.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5394  
Nieprzeczytane 27-11-2015, 11:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Klasycznym postulatem ateistow z lewicy jest rozdzial panstwa od Kosciola.
Basiu przypomnę ci co znaczy to pojęcie […]Rozdział państwa od kościoła, rozdział kościoła od państwa, rozdział kościoła i państwa, rozdział państwa i religii – doktryna zakładająca rozdzielenie działalności organizacji religijnych i państwowych oraz oparty na niej model ustrojowy państwa. Koncepcja ta była przedmiotem długiej debaty w historii. Termin "kościół" odnosi się do różnych dominujących wyznań chrześcijańskich w Europie lub innych wyznań (religii) na innych kontynentach. […] A to link do encyklopedii PWN http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/roz...a;3969223.html w s5topce bibliografia jak by ktoś chciał zgłębić temat .

Piszesz Basiu o rozdziale państwa od kościoła jak by on był tylko związany tylko z lewicą i ateizmem?? gdzie w Szwajcarii, Hiszpanii czy Francji?? Bo w Polsce tak nie jest , piszesz bo nie masz pojęcia o naszym życiu tu w kraju. Uogólnienie twoje bez przykładu, nie ma kompletnie potwierdzenia w niczym, jest tylko zbytkiem słów wyrwanych z kontekstu.
Też można spokojnie napisać część ludzi na Świecie po II wojnie światowej, uznaje rodowitych Szwajcarów za hipokrytów? Mam oczekiwać na udowodnienie, przez nie rodowitą Szwajcarkę Basię, czy innych seniorów , podania przykładów na potwierdzenia tej tezy.???

Fronda :NIESAMOWITE! Cud w USA jak w polskiej Sokółce! Wydarzenie miało miejsce w tym tygodniu w kościele św Franciszka Ksawerego w Kearns. Katolicka Diecezja Salt Lake City w USA bada zdarzenie, które najprawdopodobniej zostanie uznane za cud. [....]
Na pewno uznane za cud przez Episkopat Polski i dewocję w kraju i za naszymi granicami.Powinien wypowiedzieć się w tej sprawie PAD . jak również Parlament Europejski .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-11-2015 o 12:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5395  
Nieprzeczytane 29-11-2015, 15:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

[...]Według Bowera, popieranego przez Centrum Szymona Wiesenthala, Szwajcaria to „państwo, którego obywatele (…) chwaląc się przed sąsiadami swym godnym pozazdroszczenia bogactwem, całkiem świadomie czerpali zyski z pieniędzy splamionych krwią”, „każdy Szwajcar opanował sztukę oszukiwania, aby chronić wizerunek i zamożność swego społeczeństwa” itd. Poglądy Rickmana, w istocie rasistowskie, streszczają się w takich „przemyśleniach”: „Głęboko, głębiej niż sami mogliby przypuszczać, drzemie w nich [Szwajcarach - P.J.] arogancja wobec samych siebie i przeciwko innym, co stanowi podstawowy element ich maski. Ale choćby się nawet bardzo starali, nie mogą ukryć tego, jak zostali wychowani” (cyt za: T. Bower, Nazi Gold, New York 1998). [...]

Fakty historyczne pokazują że Szwajcarzy współpracowali z Rządem nazistowskim przez co nie zostali zajęci przez Wermacht . Złota nie należy szukać we Polsce a w bankach szwajcarskich. Spór diaspory żydowskiej z bankami szwajcarskimi został zażegnany wypłaceniem odszkodowań. Od czasu do czasu jesteśmy informowani o aferach w które zamieszane są banki szwajcarskie.Przez to że tolerowane jest pranie brudnych pieniędzy i tworzenie rai podatkowych to jest jedną z przyczyn nieefektywnej walki z przestępczością międzynarodową w tym z terroryzmem międzynarodowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5396  
Nieprzeczytane 01-12-2015, 00:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Krótki Przerywnik , Czyli wywiad dla Polish Daily News w Nowym Jorku Komunikator Piotr Tymochowicz KANAPA Komunikator - Piotr Tymochowicz (wersja długa) Nick Sadowski
https://www.youtube.com/watch?v=2KSB...ature=youtu.be
Nowy projekt P.Tymochowicza Q+ można znaleźć w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5397  
Nieprzeczytane 01-12-2015, 19:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

https://soundcloud.com/medium-publiczne Iga Kazimierczyk rozmawia ze specjalistkami o edukacji sześciolatków .Co z tymi sześciolatkami? Rozmowa Agaty Wieczyńskiej Krawiec W studiu radia #MP spotkały się: Iga Kazimierczyk, Magdalena Milczewska obie z wydziału pedagogicznego UW oraz pani prof. Małgorzata Żytko kierownik katedry edukacji szkolnej i kształcenia nauczycieli, wydział pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, Monika Werwicka, psycholożka, praktyk, pracująca z rodzicami, nauczycielkami i nauczycielami oraz dziećmi w zakresie diagnozy rozwoju.Rozmowa dotyczy ostatnich pomysłów reform systemu edukacji, a w szczególności tego, co będzie działo się z sześciolatkami.

Agata Wieczyńska Krawiec rozmawia z praktykami edukacji Łukaszem Ługowskim z ośrodka socjoterapii Kąt i pan Paweł Prusik z 26 szkoły podstawowej w Warszawie.Rozmowa dotyczy ostatniej propozycji pani Anny Zalewskiej z ministerstwa edukacji narodowej o przywróceniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków i likwidacją gimnazjów.[....]

Powstało Medium-Publiczne , gdzie możliwe będzie posłuchanie co mają do powiedzenia ci co się specjalizują w tematach o których mówią , a nie gadające głowy chcące nas na siłę uzdrawiać .Temat może być ciekawy dla seniorek i seniorów mających bliskich którzy muszą podejmować decyzję dotyczącą edukacji najmłodszych .
Ja uważam że nic nie stoi na przeszkodzie by dzieci rozpoczynały edukację wcześniej. Systemy takie istnieją w krajach Unii .Potrzeba tylko systemy te zaadaptować do naszych warunków a nie silić się na jeszcze nowsze poszukiwanie rozwiązań kiedy mało środków . Ciągłe zmiany systemu stwarzają bałagan a na tym traci edukacja najmłodszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5398  
Nieprzeczytane 05-12-2015, 21:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Najbardziej wpływowa kobieta swiata .Modlitwy o wstawiennictwo Marii i kult maryjny to fenomen ogólnoświatowy. http://www.national-geographic.pl/na...kobieta-swiata
Oni się też modlili ale wpadli. Ksiądz kierował szajką włamywaczy. Okradali plebanie Mężczyźni działali co najmniej od roku. Okradali plebanie i kościoły w całym kraju. 41-letni ksiądz Maciej Ż. wyznaczał cele kolejnych włamań – prawdopodobnie znał pracujących tam księży, wiedział także, kiedy plebania będzie pusta. Jak twierdzi policja – miał także zdjęcia wnętrz. Szajka poruszała się samochodem należącym do kapłana...... Mieli dokładać do interesu Szefa i jeździć własnym samochodem.Teraz pracownicy są bardziej świadomi.

Dnia 16 listopada b.r. norweska Służba Ochrony Dzieci (Barnevernet) odebrała pięcioro dzieci chrześcijańskiej rodzinie Bodnariu. Rodziców oskarżono o „radykalne chrześcijaństwo i ideologiczną indoktrynację” z tego powodu, że starsza córeczka Eliana (10 lat) zaśpiewała w szkole chrześcijańską piosenkę […]

Zawwsze rodzina Bodnariu , może wyemigrować do Polski dostaną 500 zł na dziecko a do momentu zakończenia kursu językowego będą na bezrobociu i mieć będą uprawnienia do zasiłku . Od wysokości dochodu jest zasiłek .W Norwegii nie pracowali w Polsce też nie muszą.

Dr. Tomasz Witkowski, lider Klubu Sceptyków Polskich, apeluje o to, aby zbadać egzorcyzmy i wyciągnąć wnioski z tych badań. Mogą one bowiem bardzo szkodzić niektórym osobom. Kanwą dla rozważań Witkowskiego jest dokument „Walka z szatanem” Konrada Szołajskiego.....
Nasz pan doktór wypowiadał się przed zmianą władzy ,dzisiaj egzorcyzmy będą wykładane na Uniwersytecie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5399  
Nieprzeczytane 06-12-2015, 10:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Nasz pan doktór wypowiadał się przed zmianą władzy ,dzisiaj egzorcyzmy będą wykładane na Uniwersytecie .

Tysiąc lat wiary w cud, biedny kraj, tępy lud.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5400  
Nieprzeczytane 07-12-2015, 16:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

W wywiadzie z 20 listopada dla Sky News Arabia, kuwejcka nauczycielka akademicka i dziennikarka, profesor Ibtihal Al-Khatib, wezwała do pilnego przeanalizowania programów szkolnych. Podkreślając, że ISIS wyłoniło się „z naszych szkół, z naszej ideologii i z ksiąg naszego dziedzictwa” powiedziała: „Albo zreformujemy nasze nauczanie religii i dołączymy do nowoczesnego życia, albo wymrzemy”. Al-Khatib, która jest profesorem języka i literatury angielskiej na uniwersytecie w Kuwejcie, proponowała następnie „całkowite usunięcie edukacji islamskiej z programów szkolnych i zastąpienie jej nauczaniem historii religi..... W ostatecznym rachunku płacimy cenę za milczenie przez wiele lat w sprawie pewnych sposobów życia w naszym społeczeństwie. Byliśmy świadkami wzrostu i przenikania bestii religii – nazwijmy to bestią religii politycznej. Widzieliśmy jej wpływ na islamskie program edukacyjne, na media i kanały telewizyjne, które prezentują szejków, i milczeliśmy. Teraz, kiedy szkoda w końcu przyszła i stuka do naszych drzwi, musimy ponosić odpowiedzialność. [..]
http://www.listyznaszegosadu.pl/dysy...zania-wymrzemy

W postach na forum społecznym wpisy o islamie są tylko relacją z miejsc gdzie terroryści dali znać o swojej obecności a nasze zainteresowanie jest skierowane w większości na relacje gdzie obraz czym drastyczny ma medialnie zainteresowanie. Nie wiemy też nic o tym że też dyskutują intelektualiści islamscy o tym co zrobić by zlikwidować szerzący się ekstremizm.
Walka z terroryzmem to likwidacja przyczyn ,które powodują że młodzi ludzie akceptują ideologię terrorystów . Warto przeczytać ciekawe wystąpienie analityka MEMRI Tufajla Ahmada na Forum Idei w Goa w Indiach : Reformacja islamska musi zacząć się od dzieci w wieku 6-14 lat

http://www2.memri.org/bin/polish/lat....cgi?ID=SR6715
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.