menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 00:47
halinka-50's Avatar
halinka-50 halinka-50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Domyślnie kto wie?


Witam wszystkich cieplutko,i proszę o pomoc,może ktoś wie czy jak jestem na rencie chorobowej (dawniejsza 3)i udało Mi sie znalesć prace na pełny etat wszelkie swiadczenia opłacane,ale poczulam sie zle i powinnam iść do lekarza a to wiarze sieze zwolnieniem lekarskim,i tu tkwi problem,czy należy mi sie zasilek chorobowy ktory wyplaca pracodawca czyli 33 dni,czy nie,po telefonie do "kochanego" ZUSu,nic niewiem mieszkam w dużym miescie Łodzi gdzie mamy aż DWA ZUSy,zadzwoniłam do tego na ul.Łęczyckiej,i dowiedziałam sieże skoro jestem na rencie chorobowej to mi sie zasilek od pracodawcy nie nalezy,bo przeciesz mam rente a wiec mam z czego żyć(na rękę 418zł)udało mi sie dodzwonić do tego glownego ZUSu na ul.Zamenhoffa,i tam sie dowiedziałam że oczywiscie zasilek od pracodawcy należy mi się,i kogo sluchać?może ktoś wie cos bardziej konkretnego ,pozdrawiam wszystkich rencistow i emerytow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 01:44
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witaj Halinko według mnie zasiłek Ci się należy,jeżeli pracodawca opłaca za ciebie składkę zdrowotną ,renta tu nie ma nic do tego.Bierz zwolnienie i kuruj swoje zdrówko co byś mogła dalej pracować bo przy takiej ręcie nie da się żyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 02:22
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Witaj Halinko, moim zdaniem Sanna ma rację,ale żeby się upewnić poszukaj biura podatkowego, w Łodzi jest dużo , oni znają się na takich sprawach.
Pozdrawiam Maryla.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 19:29
halinka-50's Avatar
halinka-50 halinka-50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Domyślnie

witam wszystkich serdecznie.Dzisiaj zadzwoniłam pod inny numer do ZUSu,i się dowiedziałam że na 100% należy Mi sie chorobowe to co wypłaca pracodawca,a czy po tym okresie gdyby mnie jeszcze nie zwolnili,to pani z ZUSu obiecała ze na jutro sprawdzi bo nie jest pewna,tak więc normalni ludzie też tam pracują,i całe szczęscie, pozdrawiam gorąco
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 19:47
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie Halinko

małżonek rencista w trakcie renty pracował na 1/3 etatu, a zwolnienie jak było potrzebne dostawał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-06-2008, 18:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wow !!!!Zhōngwén diànnǎo quēzì jiějué fāng'àn ...........
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto jest z Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego Melissa dolnośląskie 88 17-08-2009 16:30
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 14:06
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 11:37
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 22:23
Kto obchodzi 8 marca? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 10-01-2008 09:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.