menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1321  
Nieprzeczytane 09-02-2021, 22:18
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Astroido,
Jestem już po tym badaniu, angiografii, jest ok, to znaczy sytuacja stabilna. Ostatnio zaczął się gromadzić płyn pod siatkówką, dostałam na o lek i teraz powiedzieli, że nie ma już tego płynu. Następna wizyta w czerwcu.
Ja raczej nie będę zmieniać lekarza, ten, do którego chodzę, dr Jarosław Piłat, ma bardzo dobrą opinię, on głównie specjalizuje się w AMD. W szpitalu w Katowicach na oddziale okulistyki mają super sprzęt, jak robili mi angiografię to ekscytowali się, że najnowszy angiograf właśnie dostali. Nowy lekarz to znowu nowe badania, nie widzę potrzeby zmiany.
Nie wiem, co jeszcze mogę napisać. Bardzo ważna jest dieta, to podstawa. Prawie codziennie piję zielone coctaile, jem liściaste warzywa. To bardzo pomaga, hamuje rozwój tej choroby.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1322  
Nieprzeczytane 01-03-2021, 21:36
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Nikt tutaj nic nie pisze?
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1323  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 17:00
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Autorytetem w tej dziedzinie jest profesor Grabska-Liberek, która pracuje w klinice Libermedic w Warszawie https://libermedic.com/ Warto z nią się skonsultować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1324  
Nieprzeczytane 12-09-2022, 01:43
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Magdalilio, cieszę się, że masz badanie za sobą i że podobnie jak ja na spokojnie podchodzisz do swojej choroby. To bardzo ważne, żeby być świadomym jakie to schorzenie i co robić żeby opóźnić dalszy rozwój choroby.
Niewiele mam czasu żeby tu zaglądać, ponieważ nadal jestem aktywna zawodowo, a prywatnie opiekuję się także niepełnosprawną mamą. Mam więc zajęć sporo.
Dzisiaj zajrzałam tu, chociaż to już środek nocy, ponieważ moje myśli pobiegły do Joasi P., która prowadzi ten pokój. Dawno Jej tu nie było i bardzo mnie to martwi. Dużo Jej zawdzięczam. Kiedy dowiedziałam się o tym, że mam AMD spanikowana szukałam kontaktu z kimś, kto porozmawiałby ze mną o tej chorobie i tak trafiłam na Seniorka i na Joasię P. To Joasia podzieliła się ze mną swoim doświadczeniem i pomogła oswoić się z diagnozą.
Zajrzę tu za kilka dni i może wtedy ktoraś z Was tu będzie to porozmawiamy. Tymczasem życzę Wam zdrowka i dobrej nocki
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1325  
Nieprzeczytane 12-09-2022, 13:44
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dzień dobry

Miło, że ktoś napisał, ktoś z tym samym schorzeniem. No ja dalej z tym żyję, co mi pozostaje. Zmieniłam suplement, jest teraz nowy na rynku no i stosuję dietę, to podstawa. Bardzo mało mięsa, raz na jakiś czas troszkę, za to dużo ryb i owoców morza. Z nabiałem też ostrożnie. Najwięcej jem warzyw, prawie codziennie piję zielone koktajle. One czynią cuda.
Mam dużą wiedzę na temat AMD, śledzę nowości, mój lekarz się głównie w tym specjalizuje. Nie ma co zmieniać lekarza, bo jakiś tam jest lepszy. Zbada i nic nowego nie wymyśli. Na dzień dzisiejszy medycyna jest bezsilna wobec tego schorzenia więc trzeba próbować metod naturalnych. Mój lekarz zaleca akupunkturę i korzystałam już z niej. W październiku jadę do takiej kliniki w Olsztynie na akupunkturę, akupresurę i jakieś prądy, ludzie piszą, że bardzo się poprawia. Spróbuję, zobaczę. Będę tam cały tydzień.
Lekarza podstawowego nie będę zmieniać bo żaden inny z najlepszą opinią mi nie pomoże. Po prostu nie ma na to lekarstwa. Tylko zbadają i potwierdzą diagnozę i zaproszą na kontrolę. To bez sensu. A iniekcje robią wszędzie, ale u mnie nie są potrzebne. Mam postać suchą.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1326  
Nieprzeczytane 09-10-2022, 15:33
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Amd

Szkoda, że nikt nie pisze na tym wątku. Tak wielu ludzi dotyka to schorzenie.
Właśnie skorzystałam z akupunktury oka, to nowość w Polsce. Miałam zabiegi przez 5 dni, polepszyła się znacznie ostrość widzenia, wszystko wyraźne, kolory intensywniejsze.
Gdyby ktoś był zainteresowany, mam więcej szczegółów.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piegi, plamki, przebarwienia - komentarze 79.185.176.xxx Ogólny 2 28-07-2015 17:20
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 22:19
AMD - zwyrodnienie plamki żółtej - komentarze monika23 Ogólny 18 14-04-2015 21:52
Jak zapobiec zwyrodnieniu plamki żółtej - komentarze Saturn Ogólny 0 13-11-2009 19:53
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 16:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.