menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 15:58
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Post Lekarze nie pomogą jeśli zasłabniesz przed szpitalem - komentarze


Komentarz do artykułu: Lekarze nie pomogą jeśli zasłabniesz przed szpitalem
--------------------
a co tu komentować, kolejny absurd w polskiej rzeczywistości!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 16:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie To się nadaje

do księgi absurdów, a druga przyczyna (brak zapłaty) jest tą prawdziwą.
Takie czasy, takie obyczaje, a może odwrotnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 17:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Post

Kilkanaście lat temu jadąc autobusem, miałem taki przypadek. Współpasażer zasłabł dwa przystanki przed szpitalem, kierowca na prośbę pasażerów zatrzymał się tuż przy szpitalu. Udałem się na izbę przyjęć i wyjaśniłem sytuację jaka jest w autobusie. Z pewnymi oporami ale jednak lekarz udał się do tego autobusu i udzielił pomocy. Pasażer został w szpitalu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 22:51
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

http://www.iv.pl/image/167999.jpeg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 23:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Eeeeeeeeech .........

siedem tygodni temu moja synowa przebywająca na zwolnieniu lekarskim bardzo źle się poczuła, miała kłopoty z oddychaniem i temp. 39,5 rano. Udało jej się zamówić wizytę domową ale na przyjście lekarza musiała czekać przynajmniej 8 godzin. Była sama w domu, mąż w pracy, dzieci u jej Matki czuła się coraz gorzej więc postanowiła wezwać pogotowie. Pani dyspozytorka oznajmiła, że nie przyjmie zgłoszenia i nie wyśle do niej karetki bo jej zdaniem nie ma takiej potrzeby. Lekarz zjawił się u mojej synowej o godz. 17, stwierdził obustronne zapalenie płuc i wodę w jednym płucu wezwał karetkę i czekał na jej przyjazd razem z chorą. Przyjechała karetka, zabrała moją synową do szpitala. W szpitalu najpierw się zarzekali, że nie przyjmą synowej bo nie mają miejsca, wreszcie o godz. 2 w nocy po klikugodzinnym czekaniu na korytarzu synowa została umieszczona na oddziale pulmunologicznym. Przebywała w szpitalu 5 tygodni do dnia dzisiejszego przebywa na zwolnieniu lekarskim bo dalej ma płyn w płucu /w jednym płucu się wchłonął/. Choroba w dzisiejszych czasach bez względu na wiek chorego /myślałam kiedyś, że starsi ludzie są gorzej traktowani/ to koszmar, katastrofa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 23:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Starsi ludzie są lepiej traktowani ....kiedy zadzwoniłam w sprawie ojca w czasie długiego weekendu do absolutnie panstwowej przychodni dyzurnej dzielnicowej Pani dyżurująca powiedziała mi ,że ze wzgledu na wiek ojca lekarz może przyjść do domu....powiem ,że szczeka mi opadła z przyjemnego zdziwienia.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 06:45
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Ostatnimi czasy

włóczę się po różnych przybytkach naszej służby zdrowia.
Sporo absurdalnych i niedopuszczalnych wręcz sytuacji mogłabym przytoczyć, ale najbardziej mną wstrząsnęła poniższa historia.
W specjalistycznym szpitalu chorób płuc leżała pani w wieku 48 lat. Miała raka i pojawiły się przerzuty na różnych organach wewnętrznych. Zaczęła skarżyć się na bóle w prawym podbrzuszu, dostała wysokiej temperatury. Podawano coraz silniejsze leki przeciwbólowe. Ból się wzmagał, leki nie pomagały, temperatura rosła. Po tygodniu (!) przewieziono ją na chirurgię, do innego szpitala. Dwa dni później do szpitala przyszła córka po jej rzeczy. Ta pani zmarła na stole operacyjnym na skutek rozlania się wyrostka robaczkowego i zakażenia organizmu!!!
Rodzina nie wszczęła żadnych kroków, "bo i tak jej dni były policzone"!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 07:51
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

W poniedzialek 5 maja poszlam zarejestrowac sie do do lekarza pierwszego kontaktu,zarejestrowano mnie na 16 maja,dobrze ,ze to tylko taki drobiazg jak kręgi szyjne,ktore nie pozwalaja mi utrzymac za długo głowy w normalnej pozycji i ,ze nie pracuje..A reszta jakos sie kręci.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 09:49
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

A ja w związku ze słuzbą zdrowia(czy aby na pewno zdrowia w kazdym przypadku?), szukam jak szalona dobrego ortopedy, by poprawił synowi bark, operowany wczesniej w naszym mieście. Ma ktoś jakis pomysł?
Rozsyłam listy internetowe, ale dotąd nikt mi nie odpisał, czy proponowana metoda przez tego lekarza , który wcześniej go operował jest dobra?(skrócenie kości ramiennej , bo bark jets dalej podniesiony, taki wybity)
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 09-05-2008 o 09:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
lekarze i apteki rajstopek1 Opieka 18 03-05-2023 11:30
Lekarze nie informują o tańszych lekach. - komentarze Heniusia Ogólny 1 16-02-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.