menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 12:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Polskie strajki.


"Solidarnosc 80" zwycieza !
Przylaczaja sie inne zwiazki. Ekspert od zwiazkow zawodowych Lech Walesa odradza i podpowiada tym co tym razem chca tlumic strajki chociazby swoim strachem i chowaja swoje lica,zmieniaja nawet lokum biur poselskich !
Zapowiadane sa strajki na 8 grudnia w calym kraju,gniew stoczniowcow i polskich rybakow ma swoje uzasadnienie. Emerytury pomostowe dolewaja oliwy do ognia.Wsrod gornikow klotnie,rolnicy maja juz dosc upodlenia ,Andrzej Lepper wkracza do akcji.
A WY seniorzy ,co tacy spiacy ???
Oczy i uszy przytkalo ?
  #2  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 12:51
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie Mówię w swoim imieniu

Biorę taczkę i wywożę Lepera do Ameryki
  #3  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 13:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja pomogę a_sikorzance i dołożę na tą taczkę Tego z kanapowych związków Ziętka. Pewnie chce się wybić i dostać do koryta.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 13:19
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Gutek !

Nasi seniorzy to w znacznej liczbie konformiści, którym odpowiadają rządy okradających nas liberałów. Nie licz na to, że się obudzą i oburzą na trwające od wielu lat wyniszczanie i rozkradanie Polskiego majatku narodowego. Większości z nich nie przeszkadza, że wszystko po kolei w Polsce jest niszczone, rozkradane lub sprzedawane obcokrajowcom za psi grosz, ze robią to wszystkie po kolei rządy i ich ministrowie, od T. Mazowieckiego poczynając (z wyjątkiem Olszewskiego i Kaczyńskiego - ale to były "wypadki przy pracy").
Okrada się nas ze wszystkiego po kolei. Metodą obłędnej likwidacji, marnowania i wyprzedaży najlepszych składników gospodarki. Za bezcen. Banki. Przemysł lekki. Papiernie. Przemysł ciężki. Cukrownie. Handel. Miedź. Koleje. Naukę. Stocznie. Domy. Górnictwo. Mleczarstwo. Huty. Kable. Energetykę. Ziemię. Wszystko. Aby tylko sprzedać i wprowadzić nas bez żadnych praw własności, na kolanach do wymarzonej przez PO - Unii
Ostatnie posunięcia dotyczące ustaw "zdrowotnych", emerytur pomostowych i szkolnictwa a także działania w sprawie stoczni, rybactwa morskiego i PP PŻM przelewaja czarę goryczy. Przeciez my juz nie mamy prawie nic !!

Ale jeszcze będzie święto na naszym podwórku. Mimo moich 73 lat.
  #5  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 14:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wlasnie mnie dziwi taka a nie inna postawa seniorow naszego przeciez (polskiego) forum.
Co sie z nimi dzieje ,ze nie widza krzywd wyrzadzanych Polsce i Polakom.
Moze to jakas nieznana choroba wynikajaca z wirusa znieczulicy,a moze inna przyczyna ?
Przeciez to niemozliwe aby nie zauwazali tego o czym Ty slusznie piszesz.
I co ciekawe my tu starsi od wielu innych a oni bardziej "slepi i glusi".
To musi byc niebezpieczna choroba,moze przyszla wraz z ptasia grypa ???
Musze poszukac medykamentow na to w amerykanskich "aptekach" i podac do wiadomosci lek na to.
Amerykanie maja leki na wszystko i je powszechnie stosuja,ten najnowszy ostatnio zazywali przed wyborami prezydenckimi.
Pozdrawiam !
Dozyjemy napewno wszelkich "uleczen" w tym na bardzo powazne choroby.
Badz dobrej mysli i stosujmy profilaktyke .
  #6  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 14:25
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Piszac o strajkach warto wspomniec te z lat osiemdziesiatych w Polsce .
Kto nam wowczas oraganizowal te strajki ?
Tylko nie piszcie,ze Walesa,bo ten przeciez dzialal z upowaznienia i na zlecenie ..... .
Powstala pierwsza Solidarnosc,ojcami ktorej byli przedstawiciele KOR-u,ktorzy przeciez jeszcze zyja.
Czy seniorzy moga nam cos przyblizyc KOR ?
Ta slyna obrona robotnikow wyglada mi dzisiaj podejrzanie,podobnie dzisiejsi tworcy i organizatorzy strajkow.
Nawet sam Walesa (przeciez ekspert od strajkow) powiedzial,ze maja zle metody,on by to inaczej zorganizowal.
Jak wiec nalezy organizowac strajki i kto to ma czynic ?
A moze zakazac w demokracji organizowanie strajkow ???
  #7  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 14:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Nasi seniorzy to w znacznej liczbie konformiści, którym odpowiadają rządy okradających nas liberałów. Nie licz na to, że się obudzą i oburzą na trwające od wielu lat wyniszczanie i rozkradanie Polskiego majatku narodowego. Większości z nich nie przeszkadza, że wszystko po kolei w Polsce jest niszczone, rozkradane lub sprzedawane obcokrajowcom za psi grosz, ze robią to wszystkie po kolei rządy i ich ministrowie, od T. Mazowieckiego poczynając (z wyjątkiem Olszewskiego i Kaczyńskiego - ale to były "wypadki przy pracy").
Okrada się nas ze wszystkiego po kolei. Metodą obłędnej likwidacji, marnowania i wyprzedaży najlepszych składników gospodarki. Za bezcen. Banki. Przemysł lekki. Papiernie. Przemysł ciężki. Cukrownie. Handel. Miedź. Koleje. Naukę. Stocznie. Domy. Górnictwo. Mleczarstwo. Huty. Kable. Energetykę. Ziemię. Wszystko. Aby tylko sprzedać i wprowadzić nas bez żadnych praw własności, na kolanach do wymarzonej przez PO - Unii
Ostatnie posunięcia dotyczące ustaw "zdrowotnych", emerytur pomostowych i szkolnictwa a także działania w sprawie stoczni, rybactwa morskiego i PP PŻM przelewaja czarę goryczy. Przeciez my juz nie mamy prawie nic !!

Ale jeszcze będzie święto na naszym podwórku. Mimo moich 73 lat.
Masz racje mi chcieli teściową i kota sprzedać, ale się postawiłem i nie pozwoliłem, i to też masz rację, że za czasów Olszewskiego i Kaczyńskiego nie chcieli a i to masz rację, że i Olszewski i Kaczyński to wypadki przy pracy. Pozdrawiam jip
  #8  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 15:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"jip" - teraz to sypnales kontrargumentami,calkiem,calkiem wiedza ,jak mojego "kolegi" z WUML-u,ktorego nie dane mi bylo ukonczyc.
Wiesz ty co, zagraj swoja role na forum,ta jest nie dla ciebie,slaby z ciebie aktor.
  #9  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 15:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"jip" - teraz to sypnales kontrargumentami,calkiem,calkiem wiedza ,jak mojego "kolegi" z WUML-u,ktorego nie dane mi bylo ukonczyc.
Wiesz ty co, zagraj swoja role na forum,ta jest nie dla ciebie,slaby z ciebie aktor.
Popatrz, nie wiedziałem, że nie skończyłeś tej szkoły, a ile Ci brakowało?
  #10  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 15:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

O kochany !
Malo o mnie wiesz ,wejdz do archiwum forum i bedziesz mial lektura na kilka dni.
Nie lubie sie powtarzac,szczegolnie na zyczenie "statystow" lub "dyzurnych" poprawnosci politycznej.
  #11  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 15:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
O kochany !
Malo o mnie wiesz ,wejdz do archiwum forum i bedziesz mial lektura na kilka dni.
Nie lubie sie powtarzac,szczegolnie na zyczenie "statystow" lub "dyzurnych" poprawnosci politycznej.
Ktoś ten dyżur musi pełnić, nawet bez WUMLu
  #12  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 15:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cos ty ? To do tego nie potrzeba WUML-u ?
No tak, niektorzy moderatorzy maja tu doktoraty ale takiego "profesora" jak ty nie spotkalem.
  #13  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 16:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Cos ty ? To do tego nie potrzeba WUML-u ?
No tak, niektorzy moderatorzy maja tu doktoraty ale takiego "profesora" jak ty nie spotkalem.
Ja jestem tzw. mianowany
  #14  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 16:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ach tak ! Rozumie ,komentowal nie bede.
  #15  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 17:24
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Masz racje mi chcieli teściową i kota sprzedać, ale się postawiłem i nie pozwoliłem, i to też masz rację, że za czasów Olszewskiego i Kaczyńskiego nie chcieli a i to masz rację, że i Olszewski i Kaczyński to wypadki przy pracy. Pozdrawiam jip

Zapomniałeś sie jeszcze wypowiedzieć na pozostałe tematy:
Banki. Przemysł lekki. Papiernie. Przemysł ciężki. Cukrownie. Handel. Miedź. Koleje. Nauka. Stocznie. Domy. Górnictwo. Mleczarstwo. Huty. Kable. Energetyka. Ziemia.Także ostatnie posunięcia dotyczące ustaw "zdrowotnych", likwidacja emerytur pomostowych dla miliona osób, szkolnictwo dla sześciolatków oraz wyprzedaż resztek stoczni na raty, praca dla rybactwa morskiego przez trzy miesiące w roku i likwidacja ostatniej Polskiej firmy armatorskiej: Polska Żegluga Morska.
  #16  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 17:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

On mial tylko tesciowa do sprzedania.
  #17  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 18:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Zapomniałeś sie jeszcze wypowiedzieć na pozostałe tematy:
Banki. Przemysł lekki. Papiernie. Przemysł ciężki. Cukrownie. Handel. Miedź. Koleje. Nauka. Stocznie. Domy. Górnictwo. Mleczarstwo. Huty. Kable. Energetyka. Ziemia.Także ostatnie posunięcia dotyczące ustaw "zdrowotnych", likwidacja emerytur pomostowych dla miliona osób, szkolnictwo dla sześciolatków oraz wyprzedaż resztek stoczni na raty, praca dla rybactwa morskiego przez trzy miesiące w roku i likwidacja ostatniej Polskiej firmy armatorskiej: Polska Żegluga Morska.
Nie zapomniałem ale, nie chciałem się nudzić, wolę się pośmiać, wystarczy jak Wy się wypowiadacie, a ja nie chcę, żeby inni się ze mnie śmiali i pomyśleli, że znowu jakiś stary tetryk w bereciku z antenką zrzędzi. Pozdrawiam jip
  #18  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 18:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Masz racje ,po co sie wypowiadac za kogos,zawsze to nie mnie sie dostanie.
To samo dotyczy wszelkich zmian w Polsce.
Przeciez to zalatwia z nas jak nie ruscy to amerykanie,prawda "jip" ?
Tylko co bedzie jak nas niemcy czapkami nakryja ???
Wprawdzie sprezentowali nam Leopardy ale nie chca nawet na cwiczenia odpalac i stoja po zaganskich lasach.
Co najwazniejsze - wojskowe strajki nam nie groza,generalow ci mamy pod dostatkiem !
  #19  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 18:27
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Istotnie, argumentacja przekonująca. Jak nie ma co powiedzieć, to się moża pośmiać.
Urban kiedyś mawiał, rząd się sam wyżywi. W domyśle: po cholerę się zajmować zwykłymi ludźmi. Niech zdychają.
  #20  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 18:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I co ty na to "jip" ?
Daleko nam do "zdechniecia " ???
Wprawdzie strajkowac nie pojdziemy,bo gdzie by z takimi Tusk sie spotkal,jak z mlodszymi nie chce.
Kaczynscy tez nas nie popra,bo fundusze emerytalne sie koncza.
Chyba,ze moze KK bedzie mial w tym interes,bo to juz sie na cmentarzach oglasza, przyklejajac karteczki na ksero zrobione i do nagrobkow klejone (dobrym klejem) aby sobie mieszkanko cmentarne wykupic i na biezaco oplaty uiszczac ,bo moze sie prlowska kolejka utworzyc i co wtedy - trzeba bedzie znowu talony lub kartki przydzielac.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spoleczenstwo polskie. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 134 12-12-2008 02:42
Sądownictwo polskie kufa86 Polityka - wątki archiwalne 40 08-05-2008 18:30
Polskie poczucie humoru. kufa86 Społeczeństwo - wątki archiwalne 170 21-04-2008 11:10
Polskie Boze Narodzenie Pani Slowikowa Różności - wątki archiwalne 97 21-12-2007 18:00
Strajki lekarzy podzieliły Polaków - komentarze Basia. Ogólny 1 19-06-2007 17:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.