menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 14:48
ważka ważka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Domyślnie Problem z upałami


Witam wszystkich seniorów
Chciałabym się Was poradzić w pewnej kwestii dotyczącej mojej mamy, ona sama raczej nie korzysta z komputera. Chodzi mi o upały – jak mogą sobie z nimi radzić starsi ludzie? Dla mojej mamy to duży problem – od razu jest jej słabo, parę razy też zdarzyło jej się zemdleć i kończyło się na wzywaniu karetki... Wiem że nie powinna wychodzić w najgorszy skwar, musi pić dużo wody, zakrywać głowę, ale na tym moje pomysły się kończą. Ostatnio nie wychodzi wcale ale i tak nie czuje się najlepiej, słabo jej, jest jakaś senna i bez energii. Czy mogę jej jakoś pomóc przetrwać te gorące dni? Miała też jechać z nami na wakacje (nad morze), ale nie wiem w takim razie czy to dobry pomysł, czy nie bezpieczniej będzie zostawić ją w domu, ale znowu samą to też ryzykowne... Będę wdzięczna za jakieś pomysły i rady, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 15:49
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Upały nie są łatwe do przetrwania do nikogo, ja po prostu wychodzę na spacery wczesnym rankiem, koło 8 można jeszcze wytrzymać. W domu natomiast zasłaniam wszystkie okna, wtedy jest znośnie nawet w największy upał. Dodatkowo dostałam od córki wiatrak, wspaniały wynalazek na upały muszę przyznać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 15:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ważka
Witam wszystkich seniorów
Chciałabym się Was poradzić w pewnej kwestii dotyczącej mojej mamy, ona sama raczej nie korzysta z komputera. Chodzi mi o upały – jak mogą sobie z nimi radzić starsi ludzie? Dla mojej mamy to duży problem – od razu jest jej słabo, parę razy też zdarzyło jej się zemdleć i kończyło się na wzywaniu karetki... Wiem że nie powinna wychodzić w najgorszy skwar, musi pić dużo wody, zakrywać głowę, ale na tym moje pomysły się kończą. Ostatnio nie wychodzi wcale ale i tak nie czuje się najlepiej, słabo jej, jest jakaś senna i bez energii. Czy mogę jej jakoś pomóc przetrwać te gorące dni? Miała też jechać z nami na wakacje (nad morze), ale nie wiem w takim razie czy to dobry pomysł, czy nie bezpieczniej będzie zostawić ją w domu, ale znowu samą to też ryzykowne... Będę wdzięczna za jakieś pomysły i rady, pozdrawiam

Wazko kup mamie klimatyzator.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 17:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ważko, dużo już robisz,a by mamie ulzyć i dobrze..powinna sie tez ograniczac do minimum jesli chodzi o ruch, aby jaknajmniej zużywac energii...polegiwac, czytać, mała drzemka i pić (ludzie starsi mają z odczuwaniem pragnienia problem) i nie mozna czekac aż sie zachce pić, tylko pić z rozsądku..jeśli tętno spada ponizej 50 nalezy zrobić mocną kawę i wypić na raz, albo podac kardiamid z cofeiną, bo jest to już niebezpiczne tętno grożące zapaścią...a nawet kierliszek koniaku.Ja u siebie w domu w taki upał nie odsłaniam zasłon i dodatkowo spryskuję je rozpylkaczem wodą co jakiś czas-daje to przyjemny chłód, jednocześnie sama siebie spryskuję woda też-daje to odgomną ulgę(proponuję też ten sposób podzcas jazdy w autach nieklimatyzownych-sprawdzone).Spróbuj,będzie dobrze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 17:16
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ale podróż z mamą baaardzo bym odradzała w upały...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 20:10
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

podrzucam linka dla zainteresowanej.
http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,So...erca,6630.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-07-2009, 09:24
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

To prawda że wiele starszych ludzi mdleje z powodu upałów, nawet w wiadomościach o tym trąbią, ale nie zawsze jest to problem samych upałów. Czasem można dzięki temu wykryć inne problemy ze zdrowiem. Mojemu mężowi też się zdarzały takie sytuacje nagminnie, aż okazało się że to nie tylko kwestia upałów ale dodatkowo niskiego ciśnienia... Jak z nim jest u Twojej mamy? Może to nie tyle kwestia upałów, co właśnie jakichś problemów zdrowotnych które sprawiają że jeszcze ciężej jej je przetrwać? Mojemu mężowi się znacznie poprawiło odkąd zaczął brać Gutron, więc jak mówię – warto sprawdzić czy to aby na pewno tylko kwestia upałów. No i picie dużo wody to podstawa, zwłaszcza z minerałami. Czytałam też że osolona woda uzupełnia elektrolity. A co do wakacji to sama nie wiem, Twoja mama musi zdecydować czy czuje się na siłach. Ja bym się trochę bała...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-07-2009, 10:57
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Przede wszystkim dużo płynów, tak jak piszesz. Ale nie tylko woda!! Dobre są też soki owocowe i warzywne, najlepiej robione własnoręcznie. Zawierają wiele składników mineralnych, które tracimy pocąc się. Ja osobiście uwielbiam jeszcze kwaśne mleko pić w upały, no i generalnie z zawrotami głowy po prostu nie ruszam się z domu. Teraz znowu ochłodzenie, więc pani mama może odpocząć trochę od upałów. Nie znamy stanu zdrowia pani mamy, więc może warto poradzić się lekarza w sprawie jej dolegliwości i skonsultować wspólny wyjazd? Życzę zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 09:59
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

racja. teraz ma być spokojniejszy tydzień, więc to chyba dobry moment na wczasy dla starszej osoby. ja już całe lata nie wyjeżdżałem nad morze z różnych powodów, tym bardziej zazdroszczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 23:18
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

A dlaczego właśnie teraz wyjeżdzać z domu? Może po prostu przeczekać tę pogodę,sierpień i wrzesień to lepsze miesiące dla starszych osób.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z avastem jaga1 eSenior 20 11-12-2019 19:55
problem zorba eSenior 61 06-05-2009 11:59
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 13:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.