menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Żyję - więc narzekam,głównie na pieniądze i zdrowie


Kochani ,co o tym sądzicie ?
Nasila się moda narzekactwa narodowego.W dobrym tonie jest narzekać na zdrowie ,pogodę i pieniądze ...a raczej ich brak..
To ostatnie jest nieco dziwne,bo często to nie skrajna bieda robi.Ja pamiętam ,jak moja nieoceniona Mamusia,uczyła mnie iż mogę się przyznać do świerzba,ale nie do braku pieniędzy.
Co też czyniłam,choć swierzb mnie nie dopadł..
A w życiu bywało różnie .Pamiętam jak marzyłam o broni palnej,aby zamordować inkasentkę od prądu ,która przychodziła 3 dni przed wypłatą i dawała mi odczuć ,z jaką dziadówką ma do czyniena,która nie płaci od razu tylko na poczcie z odroczeniem...

Mam przyjaciółkę.Byłą ,choć ona o tym nie wie.
Nie mogę,naprawdę nie mogę wysłuchiwać jej historii chorób,w większości wyimaginowanych..
Toż to JELITA na żywca ,prawie..

Co Wy na to ?
Proszę o szczere wypowiedzi .Jeżeli uważacie ,że jestem wstrętnym babiszczem,proszę to napisać...
  #2  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Nie jesteś wstrętnym babiszczem

nie znoszę narzekactwa, niestety u nas narzekactwo od zawsze "było na fali". Może chodziło o to żeby za komuny zbytnio nie "wyróżniać się w tłumie"? Nieraz wywołuję zdumienie kiedy po usłyszeniu np. masz ładną bluzkę odpowiadam: wiem o tym bo inaczej bym jej nie kupiła.
  #3  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:36
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Polak potrafi !!!

Ha ! Fajny temacik, można tu dużo napisać o "polskim" biadoleniu
U mnie w domu ciągle nasłucham sie, jak to mojemu bratu ciężko i zaraz mnie trafia....
Dziś np. Mamcia nie spała po wczorajszej wizycie u niego.
A ja ? Ja mam swoje zasady.
Należy nauczyć się żyć stosownie do swoich dochodów.
Jak słyszę to ciągłe biadolenie, to powiem szczerze, że męczą mnie takie rozmowy.
Sama potrafię ocenić sytuację, i jeśli widzę, że pomoc jest potrzebna, to staram się pomóc.
__________________
You never have this day again...
  #4  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Masz rację

Cytat:
Napisał danmal
Uwazam,ze grzeczniej i bardziej elegancko-dziekuje,mnie tez sie podoba,lub cos w tym stylu a nie tak obcesowo,bez klasy
ale nie jest ze mną aż tak tragicznie, oczywiście mówię dziękuję ale mówię również że wiem o tym że jest ładna bo inaczej bym jej nie kupila. Co do klasy jest taka jak moje pochodzenie /prostackie/.
  #5  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak ,tak ! w Polsce nie wolno narzekac,ba nawet krytykowac !
Wszystko jest piekne ,"faj i naj".
Szczegolnie nie maja powodow do narzekan emeryci i rencisci,no bo ci pracujacy w sile wieku moga przeciez wyjechac za granice i zarobic jak sie im w Polsce podsuwa robote za 600/miesiac i jeszcze marudza !
Kochane Panie komu chcecie ten kolejny kit propagandowy wcisnac po to tylko aby wyciszyc udreczone spoleczenstwo polskie z "niewybranych" ??
I to kto taki temat zaklada - bojowniczka o wolnosc i demokracje czy propagandzistka na zasluzonej emeryturze a moze schorowana recistka - przyznaj sie kim jestes,ze tak Ci dzisiaj dobrze w Polsce.
Musze Ci wyznac ,ze po to tu jestem aby propagande dusic w zarodku - prosze o tym pamietac tym bardziej,ze jestem polskim emerytem (wojskowym) z troche wieksza emerytura jak ci co maja tylko 550,-
Bedzie jeszcze jakis glos zachwytu Polska ,czy ucinamy temat ?
  #6  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:50
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nijak się nie mogę dopatrzeć

Cytat:
Napisał Basia
ale nie jest ze mną aż tak tragicznie, oczywiście mówię dziękuję ale mówię również że wiem o tym że jest ładna bo inaczej bym jej nie kupila. Co do klasy jest taka jak moje pochodzenie /prostackie/.
tego "braku klasy"! Zarówno w twoim zachowaniu na codzień, w stylu ubierania, w sposobie myślenia... No, nijak! Tak samo zresztą, jak w twojej wypowiedzi. A cóż to ma być za brak klasy, jeśli stwierdzasz grzecznie fakt, że wiesz i że to był warunek nabycia ciuszka??? Hej, to pewnie dlatego, że i mnie takiej "klasy" brak...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #7  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Ależ wolno krytykować i narzekać również

Cytat:
Napisał senior A.P.
Tak ,tak ! w Polsce nie wolno narzekac,ba nawet krytykowac !
Wszystko jest piekne ,"faj i naj".
Szczegolnie nie maja powodow do narzekan emeryci i rencisci,no bo ci pracujacy w sile wieku moga przeciez wyjechac za granice i zarobic jak sie im w Polsce podsuwa robote za 600/miesiac i jeszcze marudza !
Kochane Panie komu chcecie ten kolejny kit propagandowy wcisnac po to tylko aby wyciszyc udreczone spoleczenstwo polskie z "niewybranych" ??
I to kto taki temat zaklada - bojowniczka o wolnosc i demokracje czy propagandzistka na zasluzonej emeryturze a moze schorowana recistka - przyznaj sie kim jestes,ze tak Ci dzisiaj dobrze w Polsce.
Musze Ci wyznac ,ze po to tu jestem aby propagande dusic w zarodku - prosze o tym pamietac tym bardziej,ze jestem polskim emerytem (wojskowym) z troche wieksza emerytura jak ci co maja tylko 550,-
Bedzie jeszcze jakis glos zachwytu Polska ,czy ucinamy temat ?
o ile wiem założycielka wątku jest osobą pracującą. Seniorze nie wiem czy dobrze zrozumiałam intencje Lili ale jej chodziło o to, że u nas lubią narzekać ludzie ot tak sobie dla samego narzekania. Zgadzam się z Tobą, że w Polsce jest dużo osób biednych i to jest bardzo przykre. Emeryci i renciści ... politycy przypominają sobie o nich przed wyborami.
  #8  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:08
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nie myl pojęć, Seniorze A.P.

Narzekactwo - to styl życia, moda! Najczęściej narzekają nie ci, którzy mają powody do narzekania, ale ci, którym się całkiem nieźle powodzi.
Narzekają na zdrowie, na pogodę, na dzieci, na trawę, że zbyt zielona, na pomidory, że kształt mają jakiś dziwny - narzekają, bo lubią!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #9  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Właśnie tak

Cytat:
Napisał Ewita
Narzekactwo - to styl życia, moda! Najczęściej narzekają nie ci, którzy mają powody do narzekania, ale ci, którym się całkiem nieźle powodzi.
Narzekają na zdrowie, na pogodę, na dzieci, na trawę, że zbyt zielona, na pomidory, że kształt mają jakiś dziwny - narzekają, bo lubią!
a ci, którzy nie mają zaciskają zeby i nie narzekają tylko szukają wyjścia z sytuacji. Pamiętam jak moje dziecko w 1981 r. poprosiło mnie o książeczkę zdrowia bo ksiądz na podstawie tej książeczki miał wydawać "dary". Wytłumaczyłam mojemu synowi, że żyje się teraz ciężko wszystkim, ze są ludzie w o wiele gorszej sytuacji niż my więc nie będziemy brali żadnych darów z kościoła bo wtedy zostanie więcej dla tych którzy naprawdę ich potrzebują. Pewnego dnia przechodziliśmy koło kościola i zauważyliśmy podjeżdżającego mercedesa po należne mu "dary", pamiętam do tej pory spojrzenie mojego syna ...... uznał, że jego matka jest naiwna i przygłupia.
  #10  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A seniorku - brzydalku..Coś taki ciekawy ? To jest internet i osoba zakładająca wątek nie powinna cię interesować.Gadaj na temat,a nie personalnie..

Bojowniczka ? Hmmm,była kiedyś taka ryba w akwarium ,gdy mój synek był mały.Ja nie jestem żadną bojowniczką,choć słyszę werble do boju,gdy ktoś taki jak ty,zaczyna atakować..

Ale i to rozumiem.Nudzi ci się,to wymyślasz te jarmułki i mycki.A my tu mamy inne problemy .Poważne bardzo.
  #11  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:22
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie ?

A czy to biadolenie nad biadoleniem nie jest biadoleniem?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #12  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Jolu

Cytat:
Napisał jolita
A czy to biadolenie nad biadoleniem nie jest biadoleniem?

Nie.Tylko krytyką tegoż..

A także miejscem,gdzie będzie dokonywała się misja pewnego Polonusa.Ja nie mam misji ... Mnie jest dobrze w Polsce.I było zawsze,nawet wtedy jak była bida i kartki..
Ale widzę ,że najwięcej narzekaczy jest w stanie Floryda w USA.
  #13  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:31
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mnie również jest dobrze w Polsce

Cytat:
Napisał Lila
Nie.Tylko krytyką tegoż..

A także miejscem,gdzie będzie dokonywała się misja pewnego Polonusa.Ja nie mam misji ... Mnie jest dobrze w Polsce.I było zawsze,nawet wtedy jak była bida i kartki..
Ale widzę ,że najwięcej narzekaczy jest w stanie Floryda w USA.
bo to jest mój kraj, na razie jest tak jak jest ale jestem przekonana że kiedyś wyjdziemy "na prostą". Narzekactwem i biadoleniem niczego nie poprawimy tylko wpędzimy siebie w "dołek psychiczny".
  #14  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Chylę czoło przed Ewitą /to nie jest kadzenie/, która "zrobiła" regał dla córki i w ten sposób zaoszczędziła pieniądze i oprócz tego ma satysfakcję z wykonanego "dzieła". Mogła kupić gotowy mebel w sklepie a potem biadolić, że nie ma pieniędzy.
  #15  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:53
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Hiii...

Prawda jest taka, że nie mam "Potrzeba jest matką wynalazków", a "tak krawiec kraje, jak mu materii staje"! A ja jestem "kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję"
Jak widać - wszystko już kiedyś powiedziano!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #16  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Otoz w stanie Floryda USA bardzo malo jest "narzekaczy",bo w koncu na co maja narzekac szczegolnie ci w bogatych rezydencjach wartosci wielomilionowej z odpowiednia sluzba i zabezpieczeniem.
Przy bogatym stole to i pies ma pozywienie ale tu chodzi o tych co zyja w Polsce,chociaz i tam sa juz pierwsi miliarderzy.
Ja mam prawo sie o nich martwic (tych biednych),bo to moi bracia,siostry,dzieci,wnuki,koledzy i kolezanki - przyszlosc ich widze czarna a dole ich bardzo dobrze znam gdyz ich co roku odwiedzam.
Wiekszosc Polakow umie znosic cierpienia i wyzyc z tego co im pozostalo,przeciez sa wychowywani w wierze gdzie glosi sie " w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie",lub "bogaci do krolestwa niebieskiego wpuszczeni nie beda".
Krolestwo i bogactwo ziemskie jest nie dla goji !
Szkoda,ze tego ludziom nikt doslownie nie tlumaczy,moze przestali by narzekac ?
  #17  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 12:10
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Tak ,tak ! w Polsce nie wolno narzekac,ba nawet krytykowac !
Wszystko jest piekne ,"faj i naj".
Szczegolnie nie maja powodow do narzekan emeryci i rencisci,no bo ci pracujacy w sile wieku moga przeciez wyjechac za granice i zarobic jak sie im w Polsce podsuwa robote za 600/miesiac i jeszcze marudza !
Kochane Panie komu chcecie ten kolejny kit propagandowy wcisnac po to tylko aby wyciszyc udreczone spoleczenstwo polskie z "niewybranych" ??
I to kto taki temat zaklada - bojowniczka o wolnosc i demokracje czy propagandzistka na zasluzonej emeryturze a moze schorowana recistka - przyznaj sie kim jestes,ze tak Ci dzisiaj dobrze w Polsce.
Musze Ci wyznac ,ze po to tu jestem aby propagande dusic w zarodku - prosze o tym pamietac tym bardziej,ze jestem polskim emerytem (wojskowym) z troche wieksza emerytura jak ci co maja tylko 550,-
Bedzie jeszcze jakis glos zachwytu Polska ,czy ucinamy temat ?

Pan Wojskowy z wieksza emeryturą poczuł się jak stojacy przed szpalerem podwładnych zupaków - wydał krótka komendę "przyznaj sie kim jestes,ze tak Ci dzisiaj dobrze w Polsce." i jeszcze troche, a wszystkich zadowolonych wsadzi do PAKI !
Tylko, ze to NIE TO MIEJSCE i NIE TEN CZAS PANIE WOJAKU! -pokorniutko do szeregu wstąp!
Zadowolenie - to nie wynik dobrobytu - to stan psychiczny, który moze odczuwać najbiedniejszy - to kwestia psychiki. Zadowolony widzi niebieskie niebo i zyczliwych ludzi, obejdzie sie tym, co ma i nie narzeka.
Taka jest moja mama ze swoimi 500zł emeryturki " z oświaty" i taka chciałabym być ja - do końca moich dni. Bo należe do generalnie ZADOWOLONYCH, choc mogłabym znaleźć wiele przyczyn odmiennego stanu. Niezadowoleni łykaja Prozac lub ulewają żółć - co kto woli
  #18  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 12:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Dla gojów,jeśli już...

Kurczę,ale ty masz problem.Cholerny.Co jest z tymi Żydami na Florydzie ?
Naród jak naród.Nie znam ,nie mam zdania.

ps.nie przyznam się kim jestem,choćby na torturach.Co ty na to ,wojaku Szwejku ? hii
  #19  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 12:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Właśnie tak

Cytat:
Napisał arczia
Zadowolenie - to nie wynik dobrobytu - to stan psychiczny, który moze odczuwać najbiedniejszy - to kwestia psychiki. Zadowolony widzi niebieskie niebo i zyczliwych ludzi, obejdzie sie tym, co ma i nie narzeka.
Taka jest moja mama ze swoimi 500zł emeryturki " z oświaty" i taka chciałabym być ja - do końca moich dni. Bo należe do generalnie ZADOWOLONYCH, choc mogłabym znaleźć wiele przyczyn odmiennego stanu. Niezadowoleni łykaja Prozac lub ulewają żółć - co kto woli
strzał w dziesiątkę, nic dodać nic ująć.
  #20  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 12:33
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Nie narzekam, bo nie lubię - znaczy nie żyję?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praca i zdrowie kamilak102 Praca, wolontariat 19 14-04-2023 14:47
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 17:24
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33
Śmiech to zdrowie. Melissa Profilaktyka i zdrowy styl życia 28 07-10-2008 15:31
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 11:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.