menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10481  
Nieprzeczytane 24-10-2019, 18:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

https://www.facebook.com/wyborcza/vi...3530280229306/
Dziś Jutronauci przyjechali do Krakowa. Porozmawiamy m.in. o tym, czy zużyty olej spożywczy może być wykorzystywany do ogrzewania budynków? O tym, jak projektować opakowania, by w przyszłości nie zalał nas plastik, i jakie zmiany nas czekają ze względu na coraz większą długowieczność. Oglądajcie z nami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10482  
Nieprzeczytane 24-10-2019, 19:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

„Ubliżanie, publiczne poniżanie i przemoc psychiczna – bardzo mocne zarzuty padają pod adresem metropolity gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. W dzisiejszym ťCzarno na białymŤ wstrząsające świadectwa księży, którzy mieli tego osobiście doświadczyć” – czytamy w zapowiedzi programu z cyklu „Czarno na białym”, który w czwartek o godz. 20.30 wyemituje TVN24
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10483  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 10:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Zbaraniałem. Pracuję w zawodzie 10 lat i jeszcze nigdy nie przydarzyło mi się coś podobnego – mówi Tytus Kondracki, krakowski reporter, który próbował zrobić zdjęcie arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głodziowi. Kiedy już się do tego przymierzał, hierarcha kazał mu "s********ć".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10484  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 10:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E5BC2 7E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10485  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 11:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Arcybiskup Głódź do fotografa: Spierdalaj!



Poważne zarzuty wobec abp. Głodzia. "Pił, wyzywał, poniżał"

- U nas panuje ustrój feudalny. Jest pan i są podwładni. I wszystko byłoby dobrze, bo przecież ślubujemy arcybiskupowi posłuszeństwo. Ale jeśli ten arcybiskup nie zachowuje się jak duchowny katolicki, tylko jak okrutny władca, to musimy o tym zacząć mówić - mówi Magdalenie Rigamonti ksiądz I. W Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Sławoja Leszka Głodzia. Ma być wysłana do Watykan


- Ludzie z kurii potrafią straszyć. Wiem, że byli u przyjaciół księdza dręczonego przez abp. Głodzia. Grozili, że jeśli nie wpłyną na młodego kapelana, nie odwiodą go od składania do sądu sprawy przeciwko Głodziowi, to jego życie będzie zniszczone - opowiada ksiądz II.

- Niech pani dzwoni do tego księdza. On ma zeznania przygotowane, dokładnie spisane wspomnienia z prawie każdego dnia współpracy z arcybiskupem. Z każdej nocnej pijackiej imprezy, każdego upokorzenia, jakiego doświadczył. Zresztą nie tylko on. Ale on chyba jako pierwszy się postawił - dodaje duchowny.

Wszyscy nasi rozmówcy - urzędnicy, księża, nawet członkowie ich rodzin i przyjaciele - nie chcą wypowiadać się pod nazwiskami. Boją się, że zostaną rozpoznani.

Ksiądz III służył u arcybiskupa. Był kapelanem. Przybocznym arcybiskupa. Kimś na każde zawołanie. Arcybiskup budził go w nocy, pijany, i kazał grać na akordeonie do tańca. Podczas pijackich biesiad wysyłał go do miasta na poszukiwania odpowiedniego gatunku kiełbasy, kazał nalewać alkohol, krzycząc: "Co ty, k..., nawet nalać nie potrafisz!". Rano na kacu wzywał go, żądając "actimelka" i krzycząc: "Bądź moim actimelkiem!". Upokarzał, wyzywał go, pomstował na jego rodzinę przy swoich gościach, często słynnych politykach różnych opcji.


Ostatnio edytowane przez wankabor : 25-10-2019 o 21:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10486  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 14:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nauczył nas arcybiskup Łobuz- Głódź nowego pozdrowienia - "spieprzaj" Tym pozdrowienie będziemy się zwracać wyłącznie do katolików.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10488  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 14:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Adam Mazguła: Panie Arcybiskupie Sławoju Leszku Głodziu, brzydzę się Panem

ps. A czy Ty się brzydzisz? bo ja -tak brzydzę się i przesyłam mu jego pozdrowienie "sperdalaj"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10489  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 14:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ksiądz nie ma co narzekać na płacę w budżetówce

Ksiądz w roli katechety lub kapelana nie ma co narzekać. Zarobki na tych stanowiskach w instytucjach państwowych kosztują budżet państwa niemało. Szczegóły podaje Fakt.pl, który to portal wylicza kolejno płace dla księży w poszczególnych latach. W 2014 roku Skarb Państwa wydał na wypłaty dla kapłanów 1 miliard 346 milionów zł. Rok później już 1 miliard 363 miliony, a w 2016 i 2017 po 1 miliard 401 milionów. Z kolei w 2018 wartość ta wzrosła znów do 1 miliarda 485 milionów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10490  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 14:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Robert Malec1 godz.

Jakie autorytety takie społeczeństwo. Część społeczeństwa. Mam nadzieję że wielu z Was Nas oglądało program w TVN?
A mi się krzyczeć chce. PIERDOLIC TAKIE AUTORYTETY!!!
Co się z nami dzieje. Dokąd idziemy. Kim w końcu jesteśmy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10491  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 19:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Polscy księża przerywają milczenie. Masowo ujawniają, jak traktował ich abp Głódź

Ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, „poprosił” o wejście mnie i drugiego kierowcę, po czym powiedział: „Jak przytyjesz kilogram, wypi...lę cię po roku" - pada w reportażu. Najgorsze w całej sprawie duchownego okazuje się to, że księża zgłaszali skargi na jego niewłaściwe i przede wszystkim niestosowne zachowanie. Jednak, jak można usłyszeć w reportażu, nikt nie udzielił im pomocy, nikt się nawet zainteresował się tym problemem.

- Najbardziej jednak zapamiętałem zdanie, które przytoczyłem ks. arcybiskupowi podczas przesłuchania "sub secreto - dupku jeden - jesteś *****, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli jeszcze musisz zjeść" - podzielił się ksiądz w nowym odcinku programu.
Jak udało się ustalić, ulubionym powiedzeniem arcybiskupa było powiedzenie "nie, nie pie**ol". Zwykł właśnie w taki sposób odzywać się do swoich współpracowników. Księża, którzy mieli "przyjemność" pracować z duchownym, w końcu postanowili przerwać milczenie i zdradzić, jak współpracowało się z Głodziem.



Ostatnio edytowane przez wankabor : 25-10-2019 o 19:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10492  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 22:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

"Kościół rzymsko-katolicki nie był nigdy, i nadal nie jest rzecznikiem rozumu, prawdy i racjonalizmu, obracał się w świecie fikcji i urojeń, był wrogiem zdrowego rozsądku ludzkiego, nowoczesnej nauki, humanitaryzmu, twierdzą obskurantyzmu, a jego działania sprzyjały zjawisku zamroczenia umysłów, fałszywych wyobrażeń, wiary w zabobon."
Andrzej Rodan - "Największe zbrodnie Kościoła t I"


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E53F3 5A

Ostatnio edytowane przez wankabor : 26-10-2019 o 10:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10493  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 23:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E190C CD
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10494  
Nieprzeczytane 25-10-2019, 23:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E52ED 7C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10496  
Nieprzeczytane 26-10-2019, 11:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Trzeba sobie zadać pytanie, do jakiego miejsca doszedł polski Kościół, że w oczach społeczeństwa buta hierarchy i jego odrealnienie jest standardem a wyjątkiem zachowania zrównoważone – mówi Piotr Szeląg, teolog i prawnik, były ksiądz z archidiecezji gdańskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10497  
Nieprzeczytane 26-10-2019, 11:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jerzy Patraszewskido Koalicja Białych Róż

29 min ˇ

"Do zupy – wódka. Do drugiego dania – wino.Na deser koniak.Gdy został kapelanem Wojska Polskiego,oficerowie nadali mu przydomek
„Flaszka”..."Teraz ludzie się dziwią jak ten starzec w zdrowiu doczekał emerytury? I to jeszcze jakiej emerytury! Biernie się przyglądając takim poczynaniom tych panów, podobnie zresztą jak widać reakcję że strony Watykanu ,który udaje ,że nic nie wie o majątku Kościoła i tego co dzieje się w środku, nie ma powodów do zdziwienia? Prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10498  
Nieprzeczytane 26-10-2019, 11:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E552A D9
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10499  
Nieprzeczytane 26-10-2019, 11:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[COLOR=r "Religia to, niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi."

Richard Dawkins [/color]

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10500  
Nieprzeczytane 26-10-2019, 12:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Polscy wierni nie s, ą na tyle mądrzy i inteligentni by być w stanie decydować o tym co jest słuszne a co nie . Do tego niezbędny jest im Kościół katolicki i jego duchowni .
Biskup Krzysztof Nitkiewicz

Nie sprawdzałem w sieci wypowiedz Nitkiewicza kiedy ogłosił światu swoje odkrycie .News z 25 pazdziernika https://polskatimes.pl/ruszyl-proces...ar/c1-14531655
- To nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg - wołali wierni przed salą rozpraw sądu w Zgorzelcu. Dziś rozpoczął się tu proces księdza Piotra M., proboszcza parafii w Ruszowie pod Zgorzelcem. Prokuratura oskarża go o pedofilię. Ten sam ksiądz oskarżany jest także o to, że w latach osiemdziesiątych, jako wikary, molestował dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii w parafii na Nowym Dworze we Wrocławiu. Wrocławski wątek prokuratura wciąż bada. Sąd utajnił rozpoczęty dziś proces.

Dla czego księża pedofile w Polsce cieszą się immunitetem nietykalności ??? Takie mamy społeczeństwo które przed salą rozpraw demonstruje swoje przekonania religijne obdarzając księdza boskością. To nasze wychowanie w domu i zwyczaje wyniesione z młodości rzutują na nasze postawy.Czy ktoś słysząc bzdury padające z ambony z którymi się nie zgadza zabrał głos.?? Strachliwe towarzystwo hipokrytów spotykających się na niedzielnych mityngach to jesteśmy MY.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.