menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #103841  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Tak, witam i cieszę się, że jest nas więcej...a Helenka jest zdrowa, jest na fb.... pewnie miała nas dość... a fotki ma piękne! Basia to pewnie wcześniej nas porzuciła.. i Gosia machnęła ręką... trudno...
Wandeczko, już sobie nie radzę z Lalunią, ona szczeka na mnie jak coś chce..Kocham ją i przyjmuję rozkazy! Natomiast wszystko rozumie o czym mówię, co od niej chcę...Kwiaty masz cudne, Wandeczko!
Gienio pisze o nalewce a mnie język ucieka... nie pamiętam kiedy piłam łyczek wina...Robol z Ciebie Kolego...pracuś... cały dom wokół oporządzić...Podziwiam! Pozdrawiam ...
Lilu, laptop jakoś mi nie leży a jak wiesz, mam nawet kupiony stolik dla leżącej osoby, wiatraczek, całe wyposażenie a jednak, wolę kompa. Sunia by mi nie dała pracować na leżąco...tutaj mam problem z nią...
Izabel, pewnie teraz siedzi w ogrodzie... potem zajrzy... ostatnio wieczorkiem zagląda - i dobrze!.. zadzwonię do Wanduli... mam nadzieję, że wieczorem zasiądzie w domku.
Omi, dzięki za pryw i za dobranockę tutaj!
Jolinko, fotki piękne... Wandeczki żywe..
Lilu, jak wpadniesz do mnie, to zobaczę ten Twój telefon... muszę COŚ kupić..a nie wiem jaki... doradzisz mi!
Kurcze, skomli, drapie fotel, piszczy... musi być na biurku... szlaken trafen -
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103842  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Zanim ja się uporałam z tekstem i sunią, to Izabel zajrzała i Gienio!
Małej zdążyłam zrobić teraz fotkę.. Najważniejsza na biurku!...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103843  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:14
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103844  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

KWIATEK OD EWUNI..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103845  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Nie zadzwonię teraz, rozładowany tel.... Zapominam o tym złomie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103846  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 20:47
WE115's Avatar
WE115 WE115 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 4 935
Domyślnie

Dobry wieczór

Już jestem w domu. Spędziłam kilka bardzo fajnych dni w lesie sosnowym. Grzybów nie ma bo bardzo sucho. Zostały jakieś trochę podsuszone w zasadzie już gotowe na zupę.
Jagód zatrzęsienie ale trzeba założyć pancerne ubranie bo komary atakują jak szalone.Pozostanie mi kupić na targu. Ubrania- pancerza przeciw komarom nie miałam.
Nie gryzły w słońcu więc nałapałam trochę promieni.
Byłyśmy bardzo aktywne towarzysko więc wieczory z sąsiadami były bardzo długie i bardzo wesołe.

Teraz zabieram się za rozpakowanie torby i kąpiel pod własnym prysznicem.

Ale widzę,że w Rodzince też dużo się działo. Mam mnóstwo do czytania.

Miłej, spokojnej nocy życzę Wszystkim.

Ninuś Lalunia jest cudna tylko dlaczego taka rozpieszczona?
__________________
Ewa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #103847  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 20:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Fajnie Ewuniu że spędziłaś wesoło te dni... bardzo lubię takie spotkania na dłużej, nie tak jak Wy - wpad i po obiedzie , wypad - do niczego tak... ani wypić, ani się z Tobą śmieszku pośmiać...
Nie widziałam jeszcze w tym roku komara...
Co do suni, to tak... rozpieszczona do granic wytrzymałości... stanie przy nodze i płacze... zwaliłam ją z biurka bo mi pisze po klawiaturze... to teraz siedzi na kołdrze i płacze... muszę się położyć przy niej... ano, nie miała baba kłopotu...już szczeka na mnie...myśli że nie słyszę jej jęczenia....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103848  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 21:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Zrobiła mnie na - szaro - zaczęła szczekać w przedpokoju.... myślałam, że ktoś puka.. NIE MA NIKOGO!

Powiem DOBRANOC KOCHANI.. .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103849  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 23:08
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Witam,
Pewnie większość już śpi, ja tylko zajrzałam, ale muszę się odezwać. Ja nie piszę na leżąco!!! Tylko czytam, głównie z komórki. Laptopa biorę na kolana, na poduszkę (stolik się nie sprawdził), siadam na kanapie, nogi też na kanapie (mam taką z szezlągiem, jak teraz większość) i piszę. To jest moja ulubiona pozycja, muszę mieć nogi wysoko, nie na podłodze.
Natomiast książki, gazety, czytam głównie na leżąco. Przy okazji się zdrzemnę, obudzę i znowu czytam. U mnie w domu wszyscy tak robili. Zawsze czytam też w łóżku przed zaśnięciem. To mnie usypia.
Nino, ja mam komórkę normalną, Samsung Galaxy 51A. Nie jest to najnowszy model, wybrałam go z oferty od operatora jak zawsze. Zmieniam co 2 lata. Nie lubię tego, bo muszę się przyzwyczajać do nowego modelu, a technologie zmieniają się z dnia na dzień. Ale musiałam zmienić, stary już szwankował, zacinał się, ekran się zaciemniał, nie mogłam często odebrać jak ktoś dzwonił.
Nino, ja mam niby wakacje, ale ciągle coś załatwiam, do mojej mamy wpadam jak po ogień, zostawiam jej zakupy i co tam trzeba i uciekam. A obiecałam, że będę z nią wychodzić na spacer. Taki tam spacer, na ławkę, bo ona nie chce chodzić. No i nie wiem, kiedy do Ciebie przyjadę.
Poza tym jest ta pandemia. Ludzie sobie bimbają. Rozmawiałam z lekarzem, który właśnie przeszedł koronawirusa, 5 tygodni nie pracował, miał lekkie dolegliwości, zaraził się od pacjenta, potem zaraził żonę i ona przeszła to ciężko, wysoka gorączka i straszny kaszel, płuca chciała wypluć. Dziecka swojego nie zarazili, wyszli z tego, pracują. Znam jeszcze kilku innych, którzy przeszli koronę, u zięcia w pracy 8 osób było zarażonych, jeden facet zmarł - 63 lata. Tak to wygląda, to nie są tylko dane z tv, to się dzieje wkoło nas. Nienoszenie maseczek jest brakiem szacunku wobec innych, bo maseczkę nosimy aby nie zarażać a nie tylko dla własnej ochrony. Nigdy nie wiemy, czy nie zarażamy. Ale się rozpisałam.
Dobranoc.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103850  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 08:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Dzień dobry na progu nowego tygodnia....
Witam tych wszystkich, którzy bywają na wątku....fajnie, że jesteście i dzielicie się swoimi przemyśleniami.
Ninko...ale rozpieściłaś Lalunię.
Pozdrawiam....Dobrego i radosnego dnia życzę....Bywajcie....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103851  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 09:03
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Lilu, muszę nabyć nowy telefon! Wnuczka dała mi swój, stary i do d...y się nadaje... miała tam pocztę i różności, wyświetla mi się to , co mi nie jest potrzebne a jestem nerwus to i chętnie go rozwalę o ścianę... Zapiszę sobie Twoją nazwę i zapytam w sklepie...Przytulam i poczekam na Ciebie jak już będzie bezpiecznie...
Izabel, tak, już nie daję sobie rady z sunią, bez przewrwy na rękach! W tej chwili też zwinięta na kolanach...
Idę do miasta, mam sprawy do załatwienia... będę pewnie wieczorem... bo wracam tak zmęczona że zasypiam od razu...
Buziaki zostawiam z serca!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103852  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 10:20
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Dobry

Bo lekko pochmurny mamy dzień. Po nocnych lekkich opadach, dobre i tyle co popadało. Pochmurno ciekawe czy słonko wyjrzy za chmur i kiedy jest +21 W dodatku u nas jest niż.Coś tam trzeba zrobić na podwórku ze pieskiem się
Takiego pieska ma też pobawić sąsiad.Takiej samej maści.Tylko Twój jest rozpieszczony jak opisujesz. Od sąsiada prawie cały dzień przebywa na podwórku,lekko podszczekuje na mnie, czasami sąsiad bierze go na rower do koszyka i jadą. On jest zadowolony, ale przywiązany w tym koszyku bo to przecież zwierze jest. Kokardki ma zakładane na głowie, dzwoneczek jak biega po podwórku. Twój potrzebuje więcej wybiegu choćby na smyczy,czuje więzienie całe czasy w domu.
pozdrawiam miło
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103853  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 12:01
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie



Witam Ninkę, Izunię i Eugeniusza.
U mnie wczoraj był piękny, słoneczny dzień, a dziś po deszczowo, ale ciepło i bez wiatru. Lubię taką pogodę. Przyjemnie się oddycha. Dużo tlenu.

Czytam, że niektóre z Was mają problem z komórkami.
Oj, coś mogła bym powiedzieć w tym temacie.
I powiem.
Ninko ja tez miałam moment, że ciut, ciut a rozbiłam by go o podłogę. Mam model HUAWEL. Okropny.
Gorszy już być nie mógł. Ma chol....e dużo dla mnie nie potrzebnych bajerów. Dobry dla młodych, zaawansowanych
w obsłudze i z dobrym wzrokiem.
Nie ma dnia, żebym na niego się nie wściekała.
Naprawdę nie radzę sobie z nim, choć jestem niby oblatana
w tym zakresie. Miałam od czasu ich nastania pewnie z 10
typów i zawsze było ok. I to nie tylko ja nie radzę sobie.
W moim otoczeniu nikt nie jest wstanie rozgryźć. choć Marzenka i Wiktoria też mają HUAWEL-a. Ale inna serię. Bardziej czytelny w obsłudze.
Gdyby nie to, że ostatnio dużo zainwestowałam w nowe wyposażenia to kupiła bym inny.. I zrobię to...ale jeszcze nie teraz.
No dość o tym moim utrapieniu.

Izuniu, masz rację odnośnie rozpieszczenia suni przez Ninkę. Ale jak tu nie rozpieszczać takiego uroczego maleństwa. Ja postępowała bym tak samo.
Ninko- pogłaski dla Laluni.
Gieniu- pracusiu, zazdroszczę Twojej małżonce.
Taki mąż to skarb. Danusia też jest w czepku urodzona pod tym względem. Niestety - ja całe życie muszę z wszystkim radzić sobie sama. Mój małż. to pracoholik zawodowy.
Dom to nie jego bajka.
No ale tym razem to przesadziłam z tym dzieleniem się swoich "przemyśleń" jak powiedziała Iza.
T bywajcie. Przyjemności na resztę dnia życzę.
Też tym , którzy dopiero zajrzą. Pa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103854  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 16:14
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie


__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103855  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 18:24
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Gienio, była moja ze mną jak zawsze... nigdy nie zostawiam jej samej... pobiegała po trawie, obejrzała Bank i Kawiarnię.. pani z okienka aż wyszła do niej aby ją przytulić - zamiast mnie! - Pewnie jakby tak było w swoim domu, własne podwórko... mało by miała czasu na wysiadywania u mnie na kolanach... Podwiozę ją do Was, niech pobiega po Twoim podwórku... Córka ma własny dom ale, ma dużego psa... nie mam szans nawet je odwiedzić..
Jolinko, zapisałam nazwę od Lili i pewnie dotrę do punku z telefonami... obym tylko trafiła na łatwy w obsłudze... mnie nie ma kto pomagać a wzrok też do d...y!

Omi, witaj.... fotka piękna... Hala też podaje nam swoje klejnociki kwiatowe...
Spałam po powrocie , mała do tej pory śpi - oczywiście na moich kolanach -
Jeszcze zajrzę bo Izabel ostatnio wpada wieczorem!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103856  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 19:26
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 315
Domyślnie

Witaj
Rodzinko w nowym tygodniu, wczoraj dłużej posiedziałam sobie, a dzisiaj też i pospałam,ale praca czekała już, córka wstała wcześniej i nazrywała ogórki z naszego ogrodu, przerobiliśmy je na pikle, i 5 słoiczków na zimę już mamy..


Cukinia też nam obrodziła i dzisiaj były placuszki z cukinii, wnuczek się zachwycał, jadł pierwszy raz, więc się trochę dzisiaj napracowałam przy cukinii, obrałam wydrążyłam, pokroiłam i po tarkowałam przez maszynkę specjalną do jarzyn( razem ze zrobieniem weków zajęło nam to 4 godziny, w między czasie pokroiłyśmy swoją natkę pietruszki, selera i do pojemnika na zimę.)
Dzisiaj było zielono mi
Rozwiązałam konkurs "w grze na ryby " i tak mija nam dzień.
Nina lalunia bardzo rozpieszczona jest przez ciebie, ale to piękna maskotka i
Miłego wieczoru i nocki wszystkim bez wymieniania życzę.

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103857  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 19:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Hejka wieczorkiem...
Podobnie jak Zosia przedpołudnie spędziłam w kuchni...też dostałam dorodną cukinię i bawiłam się w pitraszenie....przygotowałam smaczne leczo. A po południu walczyłam z zaatakowanym przez ćmę bukszpanową - dorodnym bukszpanem. Szkoda było, ale w ciągu dwóch dni ćma zaatakowała i zostały suche kikuty...
Teraz trochę laby przy kompie.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki. Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103858  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 20:24
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 793
Domyślnie

Witam

Dzisiaj miałam potężnego lenia, pewnie to zmęczenie po intensywnym tygodniu, a także przytłoczenie dzisiejszą pogodą. Cały dzień pada..."kwitłam" głównie przed telewizorem na przemian z drzemką.
Teraz usiadłam do lapka żeby trochę mózg rozruszać, ale nie bardzo chce mi się pisać. Poczytałam, podumałam, przejrzałam fotki, dopisałam dwa zdania do mojego opowiadania. Jednak nic nie wskóram, głowa tępa jak obuch siekiery. Powiem zatem dobranoc, tylko zajrzę jeszcze na fb.


__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103859  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 20:26
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Zosiu, a ja kupiłam sob ie 1 cukinię i 1 ogórka.. ogórka zjadłam na sucho! Cukinia na jutro. Tak, sunia rozpieszczona strasznie... teraz siedzi na moich piersiach.. piszę jak połamana w karku... Buziaki Zosiu!
Izabel, to wstrętne i wredne ćmy... biorę młotek do torby i jadę je pozabijać!!!!
Buziaki skarbie na dobrą noc... mała dięga do klawaitury... wycałowałam ją...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103860  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 20:31
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Obie życzymy Wam, Rodzinko dobrej nocy!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.