menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4321  
Nieprzeczytane 07-10-2014, 11:03
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Tego Ci życzę i sobie również. Mam 3 tygodnie do wyjazdu.
Ludzie sa różni i mają różne przyzwyczajenia, a kompromis nie zawsze każdemu pasuje. Są podobno tacy, którzy zasypiają przy włączonym telewizorze i chodzi to to do 3 nad ranem
Ja nie mam ulubionych programów z wyjątkiem wiadomości, więc ze mną każdy może sobie oglądać co tam chce z filmów.
Natomiast nie chciałabym trafić w pokoju sublokatorki wielbicielki pewnego 'radyja' bo mi bardzo nie po drodze Każdy jest inny i te trzy tygodnie to do pewnego stopnia ruletka. Można 'wygrać' więc trzeba patrzeć optymistycznie.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4322  
Nieprzeczytane 07-10-2014, 16:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam wszystkich po długiej przerwie. No i ja po swojej rezygnacji wybieram się do "rodzinnego" po nowy wniosek. Ciekawa jestem co mi powie. Będzie kręcił nosem, że zrezygnowałam, czy też nie. A jak dostanę nr w kolejce oczekujących, to tak, jak Jadzia P. wiosną 2015r. będę dobijać się o zwrot. Zresztą tak mi radził pan z NFZ..."ja pani piszę "rezygnacja nieuzasadniona", a pani musi złożyć nowy wniosek i wiosną dzwonić o zwroty". Tak też zrobię. A jak nie, to czeka mnie wyjazd prywatnie, więc ściubianie grosików wskazane. Ot! Na wszelki wypadek, bo sakiewka pusta po wakacjach Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4323  
Nieprzeczytane 07-10-2014, 17:17
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ważną kwestią jest również odpowiedź na pytanie jak często można wyjeżdżać do sanatorium. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 18 października 2010 roku, z takiego leczenia można korzystać raz na półtora roku. Ten czas liczony jest od dnia wystawienia skierowania.
Mimo, że kilka miejscowości uzdrowiskowych, takich jak Ciechocinek, Nałęczów, Szczawnica czy Kołobrzeg cieszą się wśród kuracjuszy szczególną popularnością, to nie mają oni wpływu na miejsce, do którego wyjadą. Decyduje o tym Narodowy Fundusz Zdrowia. Rzadko się też zdarza, aby ktoś dwa razy otrzymał przydział w to samo miejsce.

Należałam widać do rzadkości, bo mnie przydzielono pod rząd znów Szczawnicę: w 2012r. i 2014r.- (to z Bogiem sprawa, bo miejscowość cudna), ale znów "Nauczyciela". I kto tu mówi o rzadkości, kiedy i miejscowość i ośrodek ten sam raz po raz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4324  
Nieprzeczytane 07-10-2014, 17:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Lekarz Funduszu nie musi się zgodzić z treścią wystawionego wniosku i może zmienić jego kwalifikację bądź wydać decyzję odmowną.

Masz chorą tarczycę, ale lekarz Funduszu zmienia np. na chore gardło. A, co? "...Można i tak, można i tak...maść na szczury, maść na szczury..." Znacie ten dowcip?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4325  
Nieprzeczytane 07-10-2014, 18:29
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Decyduje o tym Narodowy Fundusz Zdrowia. Rzadko się też zdarza, aby ktoś dwa razy otrzymał przydział w to samo miejsce.

Należałam widać do rzadkości, bo mnie przydzielono pod rząd znów Szczawnicę: w 2012r. i 2014r.- (to z Bogiem sprawa, bo miejscowość cudna), ale znów "Nauczyciela". I kto tu mówi o rzadkości, kiedy i miejscowość i ośrodek ten sam raz po raz!
..widocznie i ja też , bo dwa razy pod rząd miałam Szczawnicę (2010 i 2013 )...i nawet to samo sanatorium... Solar SPA Willa Julia
"Nauczyciela" współczuję...znam ten obiekt....
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4326  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 11:34
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Zapraszam na spacer po Dusznikach Zdroju.Mój pobyt w Sanatoriu Chopin w dniach 15 wrzesnia do 6 pażdziernika 2014.https://www.youtube.com/watch?v=bEqr_V8AQhI
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4327  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 15:44
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Moja koleżanka jest czwarty raz w Busku Zdroju, a trzeci raz pod rząd jest w Krystynie, mało tego, bo jest w tym samym pokoju i ma to samo łóżko.... nieprawdopodobne! a jednak. Wszyscy ją tu znają i pamiętają, a gdy dzwoni i prosi o pokój z łazienką, to dostaje ten sam Ja nieświadomie wybrałam sobie łóżko, bo byłam pierwsza w pokoju, a jej zostawiłam, to na którym spała w ubiegłym roku. Busko dostaje ze względu na siarkę, pierwszy raz była w Słowackim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4328  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 17:07
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Duszniki to piękna miejscowość uzdrowiskowa-bardzo mile wspominam mój pobyt w Kolejarzu..... Dojazd trochę kłopotliwy, ale było cudownie, słonecznie i sympatycznie!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4329  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 19:05
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ja w Dusznikach też ze względu na klimat czułam sie cudownie...gdyby tylko były znosniejsze warunki w sanatorium...brak łazienek, toalet...wszystko na korytarzu.Mimo to nie narzekam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4330  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 00:02
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Nie wiem czy cieszyć się czy martwić? W końcu po 27 miesiącach od złożenia wniosku przyznali mi pobyt w terminie 03.XII do 24.XII Ciechocinek-Julianówka.Znam dobrze Ciechocinek i wolał bym inną miejscowość ale co robić,muszę brać chociaż zimy nie znoszę.Jestem zmarzluch i boję się, że tam zamarznę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4331  
Nieprzeczytane 12-10-2014, 19:40
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Gorzej chyba bywa w styczniu i w lutym z zimą. Grudzień nie jest jeszcze taki zły. Powodzenia.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4332  
Nieprzeczytane 14-10-2014, 18:54
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

W oczekiwaniu na przydział skierowania do sanatorium, - mokre zabiegi można wziąć u siebie na balkonie, a wieczorek zapoznawczy u sąsiada na działce.

__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 14-10-2014 o 19:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4333  
Nieprzeczytane 15-10-2014, 10:05
iwasiwa's Avatar
iwasiwa iwasiwa jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: malopolska polska
Posty: 9 501
Domyślnie

Ryszardzie świetne rady.....a ta kąpiel to może na Twoim balkonie??hii,hii... ważne ,że emeryci jakoś sobie radzą,a przede wszystkim są w świetnej formie,tryskają humorami i to jest
najlepsza terapia sanatoryjna wklejki superowe !!
__________________
IWA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4334  
Nieprzeczytane 16-10-2014, 00:37
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

ha, ha, ha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4335  
Nieprzeczytane 19-10-2014, 18:04
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Po powrocie z sanatorium, będziecie miały tyle siły, że nawet dacie radę napastnikowi próbującemu wyrwać wam torebkę...
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 19-10-2014 o 18:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4336  
Nieprzeczytane 31-10-2014, 10:19
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Dla zainteresowanych sanatoriami:

Informacja z tygodnika Kropka TV:
Drożeje pobyt w sanatorium
Już tej jesieni kuracjusze zapłacą wiecej za pobyt w sanatorium. Z początkiem października poszły bowiem w górę stawki dopłat do kosztów wyżywienia i zakwaterowania. Przy skierowaniu z NFZ opłaty te kuracjusz musi pokryć z własnej kieszeni. Suma ta może sięgnąć nawet tysiąca złotych. Warto bowiem pamiętać, że tylko sanatorium z ZUS jest dla kuracjuszy bezpłatne.

Moim zdaniem, kolejki do sanatorium zmniejszą się o ludzi starszych i naprawdę schorowanych, których niska emerytura nie pozwoli na taki wyjazd. ( czyli większość kuracjuszy) Natomiast będą jeździć ludzie młodsi, pracujący, których zarobki na to pozwolą i którzy taki wyjazd będą traktować jako rozrywkę. Obym się mylił!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4337  
Nieprzeczytane 31-10-2014, 16:56
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Warto bowiem pamiętać, że tylko sanatorium z ZUS jest dla kuracjuszy bezpłatne.
Bezpłatny jest też wyjazd do sanatorium po szpitalu i rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym,który wybierasz sam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4338  
Nieprzeczytane 31-10-2014, 21:06
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Bezpłatny jest też wyjazd do sanatorium po szpitalu i rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym,który wybierasz sam.
Pozostanie nam leczenie w normalnych szpitalach ktore maja oddzialy rechabilitacyjne gdzie przyjmowani sa pacjeci ze skirowaniem od lekarza spejalisy pobyt trwa od 3 do 4 tygodni wyjatki sa dla chorych po udarach jesli lekarz w szpitalu stwierdz ze rechabilitacja przebiega dobrze i chory rokuje szybki powrot do zdrowia wtedy moze przedluzyc pobyt do 6 tygodni.Dziennie jest 6 zabiegow jest tylko jeden problem czas oczekiwania wynosi okolo 2 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4339  
Nieprzeczytane 02-11-2014, 10:25
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Drożeje pobyt w sanatorium
Już tej jesieni kuracjusze zapłacą wiecej za pobyt w sanatorium. Z początkiem października poszły bowiem w górę stawki dopłat do kosztów wyżywienia i zakwaterowania.
To coś chyba przesadzona wieść, bo na trójce w Kołobrzegu od 25.10.br dopłaciłam 301 zł z klimatycznym włącznie.
Więc jeśli coś weszło od października, to ten turnus jeszcze ominęło. Z czego się cieszę.
Przy okazji pozdrawiam czekających na swój turnus. Z mojego, który trwa, jestem zadowolona. Trójka w moim pokoju zgodna, zabiegi dobrane wyjątkowo z głową - mam również na myśli ustawienie czasowe. Po solankach i borowinach jest czas na odleżenie - bardzo tu do tego wagę przykładają. Wszystko pod jednym dachem. Z kuchni chyba wszyscy bardzo zadowoleni.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4340  
Nieprzeczytane 02-11-2014, 18:22
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Nie jest aż tak znaczny wzrost opłat za sanatorium , ja w 2013 na pobyt trzy tygodniowy w jedynce z opłatami klimatyczną za czajnik i telewizor zapłaciłam ponad osiemset złotych , wzrost jest uzasadniony no niestety wszystko podrożało.
Gorsze jest to że prawie od miesiąca kolejka przesuwa się bardzo ślamazarnie , chyba skończyły im się kontrakty na 2014, a na 2015 jeszcze nie mają podpisanych.
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.