menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 396
Domyślnie Kaziu , dla Ciebie też!

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
To dla Ciebie [IMG]h

Uploaded with ImageShack.usttp://kazik.us/buziaczek.jpg[/IMG]

Masz się za swoje Lepiej było nie zaczynać, teraz Cię wezmą w obroty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:50
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Arifika

Każdy powinien żyć jak lubi.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 16:14
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Do Kazika .
Starasz się żyć wśród tych, co Cię akceptują, a zarazem sami mogą życ inaczej. Udaje Ci się ? To jest wg mnie definicja tolerancji. Trafić w takie środowisko nie jest łatwo. Jest duża grupa ludzi, których bardzo razi każda "inność" i są gotowi dawać temu wyraz w różny sposób. Spotkałeś się z takim zjawiskiem ? I co wtedy ? Pozostac sobą czy przystosowac się ? W pierwszym przypadku narażasz się na ostracyzm otoczenia, w drugim można stracic szacunek dla samego siebie. Co o tym myślisz ? Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 16:32
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Marianna

Cytat:
Napisał mariana
Do Kazika .
To jest wg mnie definicja tolerancji. Trafić w takie środowisko nie jest łatwo. Jest duża grupa ludzi, których bardzo razi każda "inność" i są gotowi dawać temu wyraz w różny sposób. Spotkałeś się z takim zjawiskiem ? I co wtedy ? Pozostać sobą czy przystosować się ? W pierwszym przypadku narażasz się na ostracyzm otoczenia, w drugim można stracić szacunek dla samego siebie. Co o tym myślisz ? Pozdrawiam !
ZAWSZE POZOSTAĆ SOBĄ!!!!!!!!!!!!. Inaczej nie będziesz szczęśliwa. A że to bardzo trudne to nie musisz mi mówić. Całe życie z tym walczę
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 16:52
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Siri...........

Dziękuję Myślisz że mnie tak łatwo wziąć w obroty???????
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 16:58
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
ZAWSZE POZOSTAĆ SOBĄ!!!!!!!!!!!!. Inaczej nie będziesz szczęśliwa. A że to bardzo trudne to nie musisz mi mówić. Całe życie z tym walczę
Jasne ! Też wiem, że innej opcji nie ma. Ale czy walcząc całe życie jesteśmy szczęśliwi ? Czy jakiś, choćby niewielki oportunizm nie ułatwia życia ? Zwłaszcza na starość. W przeszłości miałam przypadki, że pozostając w zgodzie ze swoimi zasadami traciłam - jak sie okazało tylko "tak zwanych "- przyjaciół . Pewnie nie ma czego żałować, ale zawsze..... Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 18:16
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Z mojego życiowego doświadczenia wyciągnąłem między innymi taki wniosek, że generalnie ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać. A jak nie mają o czym rozmawiać to szanse na jakikolwiek dłuższy związek są bardzo znikome.
Zapytano ocja Madzi, tak tej nieszczęśnej Madzi - co powie żonie na spotkaniu w więzieniu. Co odpowiedział?
- Wystarczy, że posiedzimy sobie w milczeniu.

Istnieje niebezpieczeństwo zagadania, tym samym rozmycia sedna.
Sztuką jest być razem bez nadmiaru zbędnych słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 18:28
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Krystynko

Nie wszystkim milczenie odpowiada. Może w takiej sytuacji jak z Madzią to rzeczywiście było najlepsze rozwiązanie
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 19:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 396
Domyślnie Ja widzę ,że już nie ma mowy o samotności w sieci....

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Dziękuję Myślisz że mnie tak łatwo wziąć w obroty???????


Chyba o to Ci chodziło?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 20:12
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Uśmiech Kazik

A czy Ty masz jakieś hobby?
Kiedyś rozwiązując jakiś test, trzeba było zaznaczyć swoje hobby.
Stwierdziłam, że trudno mi coś zdecydowanie zaznaczyć, a punktów możliwych do wyboru było ze 20.
Ale to wszystko miałam jakby za sobą, bo zawsze czymś zajmowałam się. Zmartwiłam się trochę.
Można mieć hobby w wieku 60+?
Nawet działkę i moje zwierzaki nie traktuję jako hobby.
Choć kiedyś miałam książkę "Działka moje hobby"
I jak tu z kimś znaleźć wspólny temat do dyskusji, choć w naszym wieku tematy podsuwa samo życie.
Tematy takie jak: zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie itp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #351  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:14
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
A czy Ty masz jakieś hobby?
Kiedyś rozwiązując jakiś test, trzeba było zaznaczyć swoje hobby.
Stwierdziłam, że trudno mi coś zdecydowanie zaznaczyć, a punktów możliwych do wyboru było ze 20.
Ale to wszystko miałam jakby za sobą, bo zawsze czymś zajmowałam się. Zmartwiłam się trochę.
Można mieć hobby w wieku 60+?
Nawet działkę i moje zwierzaki nie traktuję jako hobby.
Choć kiedyś miałam książkę "Działka moje hobby"
I jak tu z kimś znaleźć wspólny temat do dyskusji, choć w naszym wieku tematy podsuwa samo życie.
Tematy takie jak: zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie itp
Na te tematy jest kilkanascie innych wątków : o psach , kotach i działkach , o malowaniu, wierszy pisaniu, wnuków niańczeniu itp. Jeśli tutaj tez będą to sprawy dominujące - to trzeba zmienić temat wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #352  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:31
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Zauważyłem jedną prawidłowość na portalach randkowych. Oczekiwania pań i panów w tym samym wieku są drastycznie różne. Oczywiście są wyjątki, ale statystyki mówią że powstanie trwałego związku w oparciu o portal randkowy to szansa poniżej 1% Po drugie proszę zauważyć, że stosunek kobiet do mężczyzn jest 3:1 to też mówi samo za siebie. Na zakończenie z mojego doświadczenia w rozmowach z wieloma emerytami najważniejszą przeszkodą jest znalezienie wspólnych zainteresowań i tematów do ciekawych rozmów. Teoretycznie jest to bardzo proste ale w praktyce nie wychodzi. A jeszcze jak się doda brak odwagi czy techniczne problemy z bezpośrednim spotkaniem, to jak mówią młodzi KICHA.
Pozdrawiam.
Ps. Ciekaw jestem dlaczego na tutejszym portalu tak mało panów zabiera głos?
W ps.zadaleś pytanie,na które sobie powyżej odpowiedziałeś.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #353  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:34
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

może mezczyzni krócej żyją
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #354  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:38
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
A czy Ty masz jakieś hobby?
Dbanie o zdrowie, dieta, zdrowe odżywianie się to w naszym wieku konieczność a nie hobby Oczywiście że mam i to od lat. jedne to historia cywilizacji w kontekście że pradawne legendy mówią prawdę.. Czyli wiedza o pewnych faktach które nie pasują do oficjalnej historii człowieka. O dowodach które istnieją a my nie mamy na nie logicznego wytłumaczenia. O rzeczach o których się oficjalnie nie dyskutuje bo nie pasują do oficjalnych teorii historii człowieka i społeczeństw. Drugim takim hobby to jest uświadamianie ludziom jak mało wiedzą o tym co się dzieje na świecie jak są manipulowani przez media, polityków, banki itd. Że są nieświadomie niewolnikami systemów i nic nie robią w tym kierunku ażeby sobie poprawić byt. Czyli jak być świadomym obywatelem? To taka moja cegiełka w nasze życie społeczne.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.

Ostatnio edytowane przez Kazik_emeryt : 11-03-2012 o 22:39. Powód: Do Krystynki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #355  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariana
Na te tematy jest kilkanascie innych wątków : o psach , kotach i działkach , o malowaniu, wierszy pisaniu, wnuków niańczeniu itp. Jeśli tutaj tez będą to sprawy dominujące - to trzeba zmienić temat wątku.

a na jaki proponujesz?

samotność w sieci wygląda tak
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #356  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 22:50
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Artfika.............

Jeśli by tak miała wyglądać to ja idę szukać sznura.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #357  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 23:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
pradawne legendy mówią prawdę.. Czyli wiedza o pewnych faktach które nie pasują do oficjalnej historii człowieka. O dowodach które istnieją a my nie mamy na nie logicznego wytłumaczenia. O rzeczach o których się oficjalnie nie dyskutuje bo nie pasują do oficjalnych teorii historii człowieka i społeczeństw. Drugim takim hobby to jest uświadamianie ludziom jak mało wiedzą o tym co się dzieje na świecie jak są manipulowani przez media, polityków, banki itd. Że są nieświadomie niewolnikami systemów i nic nie robią w tym kierunku ażeby sobie poprawić byt. Czyli jak być świadomym obywatelem? To taka moja cegiełka w nasze życie społeczne.

ciekawe lubię legendy. Może parę wrzuć tu.

Jeśli chodzi o wiedzę o manipulacji to wiem, że takie coś istnieje no i studia robią ludzie w tym kierunku. No cóż biznes
a np.o koncernach farmakologicznych jest już książka Virapen John Skutek Uboczny Śmierć.
w sprawie żywności to tylko dowiedzieć się można wtedy gdy komuś uda się upublicznić wiadomości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #358  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 23:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Jeśli by tak miała wyglądać to ja idę szukać sznura.

)))) a czy my jesteśmy samotni w sieci?
Przecież kontakt ze sobą mamy
mam gg,skype, telefony i w realu towarzystwo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #359  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 23:20
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Artfika.............

Cytat:
Napisał Artfilka
ciekawe ...........lubię legendy. Może parę wrzuć tu.
w sprawie żywności to tylko dowiedzieć się można wtedy gdy komuś uda się upublicznić wiadomości.
Ja to właśnie robię upubliczniam.
Np:Ostatnia wiadomość w sprawie skandalu z solą. "Co jedli Polacy przez ponad 10 lat? Szokujący artykuł"
http://pie-pl.org/index.php?option=com_content&task=view&id=161&Item id=64
Jeśli chodzi o "legendy" to poczytaj sobie tutaj: http://www.historyofcivilization.net/ Życzę przyjemnej i interesującej lektury
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #360  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 23:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a wracając do tematu samotność to jest ona wynikiem izolowania się od ludzi i niezadbanie o kontakty z ludźmi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak seniorzy czują się w sieci Eliza eSenior 424 03-02-2015 11:05
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
firmy farmaceutyczne w sieci Marian eSenior 12 17-11-2007 13:54
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.