menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2101  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 18:45
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Witajcie, dzięki za odzew...mam przegladarke internet eksplorer8/pod windows xp/ , niektóre strony otwierają się bez problemu, ale strona forum i jeszcze kilka innych już nie, blokadę wyskakujących okienek już wyłączyłam, bez rezultatu...
A co z odświeżaniem strony?
Innych, prawdopodobnych przyczyn należy szukać w ustawieniach internetowych Internet Explorera. Ponieważ jest ich wiele, więc poradzę dość uproszczony i uniwersalny zabieg:
Narzędzia > Opcje internetowe > zakładka -Zaawansowane > przycisk Resetuj (przywraca ustawienia domyślne).
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2102  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 19:02
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam
Poradżcie mi proszę czy program McAfee Securite Scan Plus jest virusem? Pobierałam program Adobe Reader z firmowej strony i dołączył mi McAfee...
W google nie znalazłam miarodajnej-jednoznacznej wypowiedzi. Czy ktoś miał z tym problem? Mam Kasperskiego, nie szukam drugiego antyvirusa. Podobno trudno go usunąć?
Pozdrawiam
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2103  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 19:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Witam
Poradżcie mi proszę czy program McAfee Securite Scan Plus jest virusem?
To nie wirus. To taki mały programik diagnostyczny, który jest dodatkiem do systemu zabezpieczającego komputer. Skanuje i diagnozuje ewentualne problemy z bezpieczeństwem. Oczywiście ma on swój sens tylko wtedy, gdy komputer jest zabezpieczony programem antywirusowym i zaporą sieciową. W innym przypadku będzie tylko straszył.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2104  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 19:50
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To nie wirus. To taki mały programik diagnostyczny, który jest dodatkiem do systemu zabezpieczającego komputer. Skanuje i diagnozuje ewentualne problemy z bezpieczeństwem. Oczywiście ma on swój sens tylko wtedy, gdy komputer jest zabezpieczony programem antywirusowym i zaporą sieciową. W innym przypadku będzie tylko straszył.
Frat Bardzo dziękuję.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2105  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 15:56
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam Mam prośbę,Mam widows7 i przeglądarkę internet eksplorer.
Wyskakują mi okna stron na które wchodzę i później muszę kolejno je likwidować to jest uciążliwe.
Takie coś co zrobić by to zlikwidować.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2106  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 17:40
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

"Wyskakują mi okna stron na które wchodzę i później muszę kolejno je likwidować to jest uciążliwe.
Takie coś co zrobić by to zlikwidować."

Niejasno piszesz. Opisz dokładniej.
Gdybyś miała inną przeglądarkę (FF, GCh, lub Operę), nie byłoby tego problemu.
Mają one dodatek Adblock Plus, który świetnie blokuje, można ustawić filtry. Do tego ten IE jest taki powolny. Ale masz co masz.
Na moje wyczucie:
1) Zainteresuj się w oknie IE w prawym rogu funkcją Narzędzia (Alt+X).
Masz tam różne opcje:
.

np. pod Bezpieczeństwo masz Filtrowanie ActiveX. Zaptaszkuj to, może to by pomogło ? Ale są tam i inne opcje, np. menu Start.., przypięte witryny.., dodatki... Posprawdzaj te opcje.

2) Jeżeli to co pokazujesz, to są programy, to może są w Programy i funkcje (przez Panel sterowania), i tam można je usunąć.

3) Uniwersalnym "lekarstwem" na różne niechciane badziewia jest program AdwCleaner. Zainstaluj, spróbuj.

Powodzenia.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2107  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 18:03
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Witam Mam prośbę,Mam widows7 i przeglądarkę internet eksplorer.
Wyskakują mi okna stron na które wchodzę i później muszę kolejno je likwidować to jest uciążliwe.
Takie coś co zrobić by to zlikwidować.
Podobnie jak Stefan, nie bardzo rozumiem Twój problem. Należy chyba zacząć od ustawienia strony startowej i sposobu wyświetlania okien.
Wchodzisz w:
Narzędzia > Opcje internetowe > zakładka - Ogólne. Wpisujesz adres strony startowej, np: www.onet.pl
Poza tym wejdź w "Zmień sposób wyświetlania stron..." > Ustawienia i zaznacz "Domyślne". Na końcu akceptujesz wszystko > OK.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2108  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 20:56
wadera wadera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: małopolskie
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Witam Mam prośbę,Mam widows7 i przeglądarkę internet eksplorer.
Wyskakują mi okna stron na które wchodzę i później muszę kolejno je likwidować to jest uciążliwe.
Takie coś co zrobić by to zlikwidować.
Taka jest uroda przeglądarek, że zachowują historię przeglądania i w niektórych przeglądarkach okna otwieranych stron. Należy wejść w Narzędzia i na samej górze jest coś takiego jak usuwanie historii przeglądania. Na samej górze jest zaptaszkowane coś takiego jak zachowaj historię przeglądania bodajże z Ulubionych tylko po co Ci to. Odptaszkuj niech wszystko wyczyści. Takie czyszczenie historii należy robić często. Znikają wtedy wszystkie linki, pliki cookie inaczej mówiąc ciasteczka oraz powinny zniknąć okienka które teraz ręcznie usuwasz. Pozbywasz się badziewia oraz unikasz spowalniania przeglądarek. Od czasu do czasu trzeba odświeżyć przeglądarkę - po prostu kliknąć F5.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2109  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 12:36
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam dopiero teraz odpisuje,ze trochę sobie poradziłam Waszymi metodami.Ale lubię wchodzić na onet .pl w Explorerze.

Mam też przeglądarkę Firefoxsa. Oczywiscie,że często usuwam historię przeglądania.
Wszystkie podpowiedzi zapisałam w notatniku.Bardzo dziękuję Stefanowi,Fratowi i Frezyjce za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2110  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 15:07
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Z czyszczeniem pamięci przeglądarki nie ma co przesadzać, bo można w ten sposób obrzydzić sobie korzystanie z niej. Pamięć zapisanych adresów internetowych, jak również "Ulubione" (w Firefox'ie - "Zakładki") czyli dane ulubionych stron są po to, aby można do nich łatwo wracać w razie potrzeby. Ich usunięcie przeglądarce specjalnie nie ulży, a użytkownikowi może zaszkodzić.
Usuwanie historii jest od czasu do czasu wskazane, ale w rozsądnych granicach. W przeglądarce IE - w oknie usuwania historii radzę:
1 zaznaczyć opcję - "Zachowaj dane ulubionych witryn..."
2 nie zaznaczać usuwania - "Historia" bo jest to lista odwiedzanych stron
3 nie zaznaczać usuwania - "Hasła", bo inaczej przy każdej wizycie na Seniorku lub innym forum, trzeba będzie się ponownie identyfikować.
Przeglądarce całkowicie wystarczy pozbycie się tymczasowych plików internetowych i taki jest główny cel czyszczenia.

W przegladarce FF jest to zorganizowane inaczej i chwilowo o tym nie piszę.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2111  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 17:14
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam
Uwaga na nowy virus:
http://technologia.dziennik.pl/inter...pieniadze.html
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2112  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 18:51
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Witajcie, może już poruszaliście ten temat, ale pozwole sobie zapytać...jak zablokowac okienka reklam, które "masowo' pojawiają mi się w oknie seniorka? Sa strasznie denerwujące...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2113  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 20:15
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Zainstaluj sobie Adblock Plus i masz kłopot z głowy.
To dobra rada naszych "chłopców" z e-senior.
Skuteczna rzecz, polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2114  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 22:25
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Po przywróceniu systemu nie mogę otworzyć FF pokazuje mi się taki komunikat. Co mam robić??? proszę o pomoc

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2115  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 09:08
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Po przywróceniu systemu nie mogę otworzyć FF pokazuje mi się taki komunikat. Co mam robić??? proszę o pomoc


Odinstaluj swojego FF. W Win7: Panel Sterowania >Programy >Programy i funkcje > odinstaluj program.
Następnie zainstaluj na nowo, pobierając plik instalacyjny FF (przy użyciu np. przeglądarki Internet Explorer) ze strony:
https://support.mozilla.org/pl/produ...urce=inproduct
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2116  
Nieprzeczytane 04-11-2013, 17:33
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Dziękuję bardzo FF odzyskałam tj. odinstalowałam i nowy pobrałam FF 25.0.
Pozdrawiam
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2117  
Nieprzeczytane 04-11-2013, 18:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Dziękuję bardzo FF odzyskałam tj. odinstalowałam i nowy pobrałam FF 25.0. Pozdrawiam
Witaj Elu.
Frat świetnie tłumaczy i pomaga, prawda? Dobrze, że do nas przybył, oj dobrze. Ja się cieszę, bo ma mnie kto zastąpić, .
Ale do rzeczy.

Elu napisz coś więcej
jak poszło Ci z tą reinstalacją FF.
A więc odpowiedz:
1)czy nic nie utraciłaś, np. ustawienia, zakładki, dodatki (rozszerzenia), hasła, etc..
2)czy zrobiłaś wcześniej jakąś kopię zapasową FF
3)czy przenosiłaś wcześniej coś z FF na nośnik zewnętrzny (dysk przenośny, pendrive, CD).

Prawdopodobnie na te pytania odpowiesz NIE (w 1szym "nic").
Ale pytam z myślą o innych. Ażeby nie stresowali się, gdy przydarzy im się konieczność reinstalacji Firefoxa.

Gdyż to jest tak
(o czym zapewne wiesz):
Firefox przechowuje takie ww. dane w specjalnym folderze, zwanym Profilem.
Po prostu zacytuję:

"Firefox zapisuje informacje, takie jak zakładki, hasła i ustawienia w specjalnym folderze profilu. Folder ten jest przechowywany na dysku w innej lokalizacji niż pliki instalacyjne przeglądarki. Dzięki temu jeśli stanie się coś złego z plikami instalacyjnymi, dane pozostaną nienaruszone. Ponadto, można w każdej chwili odinstalować Firefoksa bez utraty ustawień i nie trzeba ponownie instalować Firefoksa, by wyczyścić swoje informacje, czy rozwiązać problem."

Czy wszystko jasne ?
Frat podał Ci pomocny link - ja podaję drugi: https://support.mozilla.org/pl/kb/profile . Czytajcie i korzystajcie z informacji w nim.
Nawiązałem do Twojego przypadku, i posłużyłem się nim, aby inni mogli się na nim dokształcić.
Odpowiedz i opowiedz jak to było.
Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2118  
Nieprzeczytane 04-11-2013, 21:29
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Witaj Elu.
Elu napisz coś więcej
jak poszło Ci z tą reinstalacją FF.
A więc odpowiedz:
1)czy nic nie utraciłaś, np. ustawienia, zakładki, dodatki (rozszerzenia), hasła, etc..
Stefan poruszył tu ważną rzecz, o której powinienem uprzedzić w mojej wcześniejszej poradzie.
Otóż dokonując odinstalowania starej (uszkodzonej) wersji FF, w oknie windowsowego deinstalatora - nie należy zaznaczać opcji "Usuń dane osobiste i ustawienia". Jest to warunkiem zachowania wszystkich zapisanych adresów stron, zakładek i innych ustawień po ponownej instalacji. Przepraszam za pominięcie tego szczegółu, który mógł być dość istotny.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2119  
Nieprzeczytane 04-11-2013, 21:59
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Frat podał Ci pomocny link - ja podaję drugi: https://support.mozilla.org/pl/kb/profile . Czytajcie i korzystajcie z informacji w nim.
Nawiązałem do Twojego przypadku, i posłużyłem się nim, aby inni mogli się na nim dokształcić.
Odpowiedz i opowiedz jak to było.
Pozdrawiam.
S.
Witam.Próbuję jeszcze rozwiązać problemy,
otwarłam podany wyżej link i na wstępie czytam;
"Twój Firefox jest nieaktualny i może zawierać luki stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa! "
Nie wiem co robić, czy rzeczywiście muszę aktualizować?
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2120  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 14:46
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Witam

Cytat:
Elu napisz coś więcej
jak poszło Ci z tą reinstalacją FF.
A więc odpowiedz:
1)czy nic nie utraciłaś, np. ustawienia, zakładki, dodatki (rozszerzenia), hasła, etc..
2)czy zrobiłaś wcześniej jakąś kopię zapasową FF
3)czy przenosiłaś wcześniej coś z FF na nośnik zewnętrzny (dysk przenośny, pendrive, CD).

Prawdopodobnie na te pytania odpowiesz NIE (w 1szym "nic").
Ale pytam z myślą o innych. Ażeby nie stresowali się, gdy przydarzy im się konieczność reinstalacji Firefoxa.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc jesteście chłopcy zawsze na posterunku i piorunem spieszycie z pomocą
Odpowiadam na zadane pytania:
-nie robiłam żadnej kopii zapasowej ani żadnych danych nie przenosiłam na nośnik zewnetrzny, gdyż niespodziewanie zablokował mi się FF i nie wiedziałam co dalej zrobić,
- zgodnie z radą Frata weszłam w "programy i funkcje" (mam Vistę) i odinstalowałam Mozillę FF,
- weszłam w link podany przez Frata i zainstalowałam najnowsza wersję FF,
- chyba nic nie utraciłam bo wszystko mam jak poprzednio tzn ustawienia, zakładki, hasła
- zniknąl mi dodatek WOT ale go sciągnełam ponieważ przy wyszukiwaniu stron daje mi sygnał i nie otwieram jak jest czerwone kółko.
Tak przy okazji pokażę jakie mam dodatki i proszę o podpowiedź co jeszcze jest mi potrzebne a może coś wyrzucić?

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.