menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #88481  
Nieprzeczytane 21-06-2016, 12:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

SE jak to ma w zwyczaju podsunął swoim ''czytelnikom'' nowy kawał ścierwa. Piszę nowy, a nie świeży, bo jak wiadomo ścierwojady lubią jak mięcho już nieco cuchnie.
Był to na tyle smakowity kąsek, że jak zwykle w takich przypadkach zaczął puchnąć i żyć własnym życiem.
I tak w SE w zajawce czytamy - ''czytelnicy'' SE rzadko czytają całość, dlatego tytuł, zajawka i śródtytuły mają kluczowe znaczenie. A więc
Cytat:
Jak ustalił "Super Express", obecny lider KOD Mateusz Kijowski (48 l.) dostał kilkanaście lat temu bardzo intratną i sowicie płatną posadę w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń. Najpierw został doradcą zarządu ds. informatyki, by niedługo później awansować na stanowisko dyrektorskie. Co ciekawe, Kijowski w tamtym okresie nie miał nawet informatycznego wykształcenia, a jedynie licencjat z zarządzania zdobyty na prywatnej uczelni.
Dopiero z dalszej części tekstu dowiadujemy się, że tą dyrektorską fuchę za ''gigantyczne'' wynagrodzenie miał przez aż 10 miesięcy i działo się to kilkanaście lat temu, ściśle od kwietnia 2002 do czerwca 2003 czyli 13 - 14 lat temu. Czy ma to jakiś związek z jego obecną sytuacją materialną, z jego alimentami, w ogóle z jego obecnym życiem i dziećmi ? A kto powiedział,że musi ? No i ciekawe czy wtedy w ogóle ciążył na nim obowiązek alimentacyjny i jeśli tak to czy się z niego wywiązywał czy też nie . Jednak tak jak jest wystarczy, aby kawał ścierwa został połknięty, przeżuty i wypluty do dalszego użytku ''smakoszy'' w takiej oto formie
Cytat:
Macko ن
‏@cwierkajacybyk

Przy okazji audytu CBA w PZU wyszło że pracował tam Kijowski na stanow. dyrektorskim.10 tys PLN + premie,posiadając licencjat z zarządzania
Cytat:
Irena Szafrańska ‏@ISzafranska 2 godz.2 godziny temu

Irena Szafrańska podał/a dalej Macko ن

I to jest news!

Irena Szafrańska dodał/a,
Macko ن @cwierkajacybyk
Przy okazji audytu CBA w PZU wyszło że pracował tam Kijowski na stanow. dyrektorskim.10 tys PLN + premie,posiadając licencjat z zarządzania
11 podanych dalej 15 polubionych
W takiej oto wielokrotnie przeżutej i następnie dla następnego ''smakosza'' wyplutej wersji, trafił ''njus'' pod seniora strzechy i został kolejny raz przeżuty i dodatkowo przyprawiony, tyle ,że już słowa nie ma kiedy to Kijowski był tym krezusem i czy nadal to trwa czy się też skończyło.
Ale kto by sobie ze ''smakoszy'' zadawał trud dociekań. ''Smakosz to smakosz''.
Jednak ''nie smakoszom'' radzę taką strawę poddać badaniom toksykologicznym.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 21-06-2016 o 12:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88482  
Nieprzeczytane 21-06-2016, 12:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Były wiceszef BOR generał Paweł Bielawny skazany za nieprawidłowości przy ochronie VIP-ów w Smoleńsku
Cytat:
Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR orzekł sąd wobec b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego ws. nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku.
- Nie ma podstaw, by uznać, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach przy użyciu materiałów wybuchowych; BOR prawidłowo sprawdził pod tym kątem Tu-154 przed lotem 10 kwietnia - mówił sędzia Paweł Dobosz w uzasadnieniu wyroku. Podkreślił, że żadne dowody będące w dyspozycji sądu nie wskazywały na hipotezę zamachu. Tym samym nie ma podstaw do twierdzenia, że BOR tej katastrofie nie zapobiegło - dodał sędzia.
W uzasadnieniu wyroku sąd uznał natomiast, że podmioty współorganizujące wizyty z 7 i 10 kwietnia nie powinny w ogóle rozważać lotniska Smoleńsk-Siewiernyj jako miejsca lądowania VIP-ów.
- Powszechną wiedzą podmiotów współorganizujących obie wizyty - w tym kancelarii premiera, jak i kancelarii prezydenta - było, że Smoleńsk-Siewiernyj było "lotniskiem zamkniętym". Tymczasem, według instrukcji HEAD, lądowanie samolotów z VIP-ami mogło następować tylko na lotniskach czynnych - dodał sędzia.

Cytat:
Kaczyński: Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej wyroków.
No i wiadomo o co mu chodzi i po co mu władza, tylko po co w to Polskę mieszać.
No i jak kolejny raz będzie zacierał rącie w ten charakterystyczny sposób i językiem dźgał policzki, to niech wspomni Robespierra. I kilku innych bardziej współczesnych wodzów. Ku przestrodze.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88483  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 12:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To tylko pół prawdy, a może zaledwie 1/4 lub jeszcze mniej.
Dobrze byłoby też znać sumę szaleństw, a ta będzie bardzo różna w zależności od rasy, religii lub doktryny.
Fracie!
Dobrze byłoby też znać jak zwykły człowiek -bez względu na rasę, wyznawane religie i doktryny polityczno-filozoficzne - ma się do tego wszystkiego.
Czy lanie w pysk i stek wyzwisk pod adresem studiującej muzułmanki to uniesienie religijne, walka o czystość rasy czy obowiązująca już doktryna polityczna?
A może tak kobita nie miała przy sobie świadectwa odrobaczenia - o czym wspominał jeden znamienity mąż stanu??????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88484  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 12:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
[
No i wiadomo o co mu chodzi i po co mu władza, tylko po co w to Polskę mieszać.
No i jak kolejny raz będzie zacierał rącie w ten charakterystyczny sposób i językiem dźgał policzki.......
Hypatio!
Jak się chce budować pomnik i mit WIELKIEGO liliputa, to ofiary muszą być złożone na ołtarzu "sprawiedliwości" ludowej.
Tak robił Bierut, potem Gomułka i Gierkowi też się zdarzało. To wzorce są, a i instrument tez, bo po to jest Ziobro, żeby spijać z ust 'słodszych od malin" życzenia i je wykonywać. A sędziowie? Zawsze był pewien margines usłużnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88485  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 12:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Petrus16]
Cytat:
Niekoniecznie powodem jest to co ma Kukiz na myśli. Równie dobrze może być większa odwaga kobiet i zaufanie do policji. Kobiety przestały skrywać burdy urządzane przez partnera.
Słusznie prawisz Petrusie!
Szczególnie kiedy piszesz "równie dobrze może być...."
Do mnie jednak bardziej przemawia obrazek z natury, jaki niedawno oglądałem w dalszej okolicy, czyli przy budzie z szyldem alcohol/24 dama z piwem Mocnem w dłoni trzymająca się wózka z dziecięciem, przy wózku druga pociecha, a owa zacna dama była w widocznej ciąży...


Cytat:
PS.
W ostatnim czasie wzrosła frekwencja rodziców na wywiadówkach szkolnych, z powodu pińcet.
i zobacz Petrusie ileż się trzeba natrudzić, żeby było czym wypełnic szklenice
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88486  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 15:38
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Dobrze byłoby też znać jak zwykły człowiek -bez względu na rasę, wyznawane religie i doktryny polityczno-filozoficzne - ma się do tego wszystkiego.
Czy lanie w pysk i stek wyzwisk pod adresem studiującej muzułmanki to uniesienie religijne, walka o czystość rasy czy obowiązująca już doktryna polityczna?
A może tak kobita nie miała przy sobie świadectwa odrobaczenia - o czym wspominał jeden znamienity mąż stanu??????
Pluto,
zwykły człowiek, to człowiek zachowujący się zwyczajnie, niezależnie od wyznania, rasy i tego, czy jest odrobaczony. W tym sensie nie jest on przedmiotem jakiegoś szczególnego zainteresowania.
Problemem są ci niezwykli, z mocnym odlotem od reguł zwyczajności w sposobie działania i motywacji.
Do nich należą zarówno ci, którzy znieważyli muzułmankę, jak również ci, którzy gotowi byliby ją ukamienować gdyby sprzeniewierzyła się regułom ich wiary. Tych drugich stać na znacznie więcej, o czym świadczyć może chociażby data 11 września 2001 i wiele innych zdarzeń.
Problem w tym, że statystyka tej niezwykłości na tle ludzkiej zwyczajności wykazuje zależność od wyznania, rasy, środowiska i paru innych rzeczy, na które większego wpływu nie mamy. Odrobaczania mózgu jeszcze nie wymyślono.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88487  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 16:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
.........................................
Problem w tym, że statystyka tej niezwykłości na tle ludzkiej zwyczajności wykazuje zależność od wyznania, rasy, środowiska i paru innych rzeczy, na które większego wpływu nie mamy. Odrobaczania mózgu jeszcze nie wymyślono.

Fracie!
Po pierwsze primo, to zamiast filozofowania i kombinacji "w tem temacie" proponuję skupienie się na tym co "tu i teraz" w naszej suwerennej ojczyźnie, która przedmurzem jest. I to chrześcijańskich cnót.
A po drugie primo, to zauważ, że takie zachowania jak ten konkretny opisany przypadek łódzki nie spotyka się z powszechną dezaprobatą społeczną.
Sam zaś przykrywasz go opowieściami o tym, że jacyś inni muzułmanie w jakichś innych przestrzeniach robią to samo w bardziej radykalnej formie.
A teraz wyobraź sobie, że podobne zachowanie dotyczy którejś z bliskich tobie kobiet, bo akurat uznała, że islam jej odpowiada.

Jedynym praktycznym odrobaczaniem takich osobników powinno być prawo i powszechna dezaprobata społeczna, a tego nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88488  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 16:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

To żeby jakoś dalej w tem klimatycznym temacie....
Cytat:
Policja aresztowała dwóch polskich neonazistów w miasteczku na Long Island . Według władz USA, bracia Perkowscy stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.
W domu mieli portret Hitlera, flagę Trzeciej Rzeszy, opaski ze swastyką, czarne chusty z symbolami SS, książki o wyższości białej rasy jak „White Power” oraz napisany prawdopodobnie przez Edwarda nazistowski manifest.
Polscy neofaszyści utrzymywali się z prowadzenia internetowego sklepu oferującego sprzęt wojskowy a także niemieckie mundury i naszywki z okresu II wojny światowej
.

To tak na marginesie wydarzeń... A podobno jacyś bialy z SS i ze swastykami jakiegoś września napadli na RP nr II.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88489  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 17:00
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!

A teraz wyobraź sobie, że podobne zachowanie dotyczy którejś z bliskich tobie kobiet, bo akurat uznała, że islam jej odpowiada.

Jedynym praktycznym odrobaczaniem takich osobników powinno być prawo i powszechna dezaprobata społeczna, a tego nie widać.
Pluto, gdybym już uczynił ten gwałt na własnej wyobraźni (dla lepszego zrozumienia możesz zrobić to samo ), to z pewnością miałbym większą obawę o los tej kobiety w środowisku wyznaniowym, do którego próbuje się wkupić, niż w tym, z którego pochodzi.
Nie śledziłem losów tego ekscesu w Łodzi, ale dezaprobata społeczna była tam chyba czymś oczywistym. Normalni ludzie odrzucają nieuzasadnioną przemoc i nie popełniaj błędu uznawania komentarzy pod netowymi informacjami za vox populi.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88490  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 17:18
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To żeby jakoś dalej w tem klimatycznym temacie....
.

To tak na marginesie wydarzeń... A podobno jacyś bialy z SS i ze swastykami jakiegoś września napadli na RP nr II.
... bo oni byli tą lepszą rasą (włosy blond) i chcieli zbudować zjednoczoną Europę. Ale właściwie nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88491  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 20:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
... bo oni byli tą lepszą rasą (włosy blond) i chcieli zbudować zjednoczoną Europę. Ale właściwie nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć...

To co całkiem wyraźnie rzuca się w oczy, czyli że ciągoty faszystowskie/hitlerowskie w naszem narodzie mają całkiem spore powodzenie.
W czasie ostatniego powrotu z gór znajomi opowiadali jak to gdzies w Gorcach spotkali ludziki w mundurach wehrmachtu ganiajacych w rekonstrukcyjnym widzie tam gdzie ludziska w takich samych garniturach skasowali ludność Ochotnicy.... to tak dla ilustracji tryndu.
No i ta informacja z ust takiego jednego nornika o tych robakach w trzewiach imigrantów których nie ma bardzo mnie niepokoi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88492  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 20:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, gdybym już uczynił ten gwałt na własnej wyobraźni (dla lepszego zrozumienia możesz zrobić to samo ), to z pewnością miałbym większą obawę o los tej kobiety w środowisku wyznaniowym, do którego próbuje się wkupić, niż w tym, z którego pochodzi.
Coś się zapętliłeś.
Ta dziewczyna nie próbowała się nigdzie wkupywać. Ona przyjechała tu na studia... To czy w/g twoich wynurzeń miała zrezygnować z własnych przekonań religijnych?
Być może wydawało jej się że wybiera się do cywilizowanego kraju.
Cytat:
Nie śledziłem losów tego ekscesu w Łodzi, ale dezaprobata społeczna była tam chyba czymś oczywistym. Normalni ludzie odrzucają nieuzasadnioną przemoc i nie popełniaj błędu uznawania komentarzy pod netowymi informacjami za vox populi.
Fracie! Nie wnikam co sledzisz, ale podpowiem, że to nie jedyny tego typu wybryk polskiego wielbiciela rasy białej.
Widać tych normalnych zaczyna być jakoś mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88493  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 20:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie


Dobry przyjaciel z "zielonej owieczki" chyba brzydko robi na dłoń koledze.

Cytat:
Węgry krytykują decyzję UE ws. Rosji
- Węgry uważają decyzję o przedłużeniu unijnych sankcji wobec Rosji za niesłuszną i podjętą w sposób niedemokratyczny – oświadczył szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto po posiedzeniu węgiersko-rosyjskiej międzyrządowej komisji gospodarczej.

co to znaczy mamona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88494  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 21:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Coś się zapętliłeś.
Ta dziewczyna nie próbowała się nigdzie wkupywać. Ona przyjechała tu na studia... To czy w/g twoich wynurzeń miała zrezygnować z własnych przekonań religijnych?
Nic się nie zapętliło. Była to odpowiedź na hipotetyczną sytuację, którą sam wymyśliłeś:
Cytat:
Napisał pluto37
A teraz wyobraź sobie, że podobne zachowanie dotyczy którejś z bliskich tobie kobiet, bo akurat uznała, że islam jej odpowiada
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88495  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 22:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Nic się nie zapętliło. Była to odpowiedź na hipotetyczną sytuację, którą sam wymyśliłeś:

Nie taka hipotetyczna, bo całkiem w realu może wystąpić.
Jakoś unikasz jasnej odpowiedzi na pytanie o twój stosunek do rasowo-religinych ekscesów w kraju przedmurza słynącego z tolerancji od wieków ponoć tu wyznawanej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88496  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 22:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie taka hipotetyczna, bo całkiem w realu może wystąpić.
Jakoś unikasz jasnej odpowiedzi na pytanie o twój stosunek do rasowo-religinych ekscesów w kraju przedmurza słynącego z tolerancji od wieków ponoć tu wyznawanej.
Mam wrażenie, że umknęła Ci wypowiedź Frata sprzed kilku dni, w której dość jednoznacznie deklaruje jak widzi podział ludzkich ułomności w zależności od rasy ,religi lub ideologii. Mam wrażenie, że to wypadkowa filozofii konkwistadorów, Burów, Czarnej Sotni i Ku-klux-klanu.
Cytat:
Napisał Frat
Dobrze byłoby też znać sumę szaleństw, a ta będzie bardzo różna w zależności od rasy, religii lub doktryny.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88497  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 22:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

jutro Angole będą bawić się w referendum.
bardzo ciekaw jestem czym się ta zabawa skończy.
Osobiście wolałbym, żeby wyszli z UE jedynie z tego powodu, że lubię ciekawostki przyrodnicze.
A exit sprawi, że Europa będzie musiała poukładać się na nowo i ciut mniej pieniędzy w kasie będzie, bo zdaje się, że Angole byli płatnikami netto do wspólnej kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88498  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 22:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Mam wrażenie, że umknęła Ci wypowiedź Frata sprzed kilku dni, w której dość jednoznacznie deklaruje jak widzi podział ludzkich ułomności w zależności od rasy ,religi lub ideologii. Mam wrażenie, że to wypadkowa filozofii konkwistadorów, Burów, Czarnej Sotni i Ku-klux-klanu.

Ja tam mam w pamięci przedwojenną relację mojej dawnej sąsiadki -Polki,katoliczki, brunetki- która miała tą nieprzyjemność, że wpadła w łapy podobnych patryjotów z pałami w rencach i musiała pacierze klepać na dowód że nie jest Żydówką.

mam tez taka znajoma na drugiej półkuli, która w czasach kiedy ja poznałem bardzo nie lubiła czarnych i innych kolorowych. Okrutnie bluźniła jak prawdziwa katoliczka....
Kiedyś mówię jej: Baśka pan bóg cię skarze za te bezeceństwa okrutnie
- i sprawdziło się. Zięcia ma czornego jak antracyt, a synową po wrodzonej od pokoleń żółtaczce
Maltretowałem ja potem pytaniami czy wnuczki ma paski jak zebra, czy ciapate na żółto w plamy jak żyrafa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88499  
Nieprzeczytane 22-06-2016, 22:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja tam mam w pamięci przedwojenną relację mojej dawnej sąsiadki -Polki,katoliczki, brunetki- która miała tą nieprzyjemność, że wpadła w łapy podobnych patryjotów z pałami w rencach i musiała pacierze klepać na dowód że nie jest Żydówką.

mam tez taka znajoma na drugiej półkuli, która w czasach kiedy ja poznałem bardzo nie lubiła czarnych i innych kolorowych. Okrutnie bluźniła jak prawdziwa katoliczka....
Kiedyś mówię jej: Baśka pan bóg cię skarze za te bezeceństwa okrutnie
- i sprawdziło się. Zięcia ma czornego jak antracyt, a synową po wrodzonej od pokoleń żółtaczce
Maltretowałem ja potem pytaniami czy wnuczki ma paski jak zebra, czy ciapate na żółto w plamy jak żyrafa.
Jest taki świetny film The help. Bardzo pouczający. Choć bo ja wiem. Są tacy którym żadna nauka nie pomoże, a widok papieża myjącego czarnoskóre stopy kobiecie w burce biorą za materialny dowód na istnienie szatana.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88500  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 09:28
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Mam wrażenie, że umknęła Ci wypowiedź Frata sprzed kilku dni, w której dość jednoznacznie deklaruje jak widzi podział ludzkich ułomności w zależności od rasy ,religi lub ideologii. Mam wrażenie, że to wypadkowa filozofii konkwistadorów, Burów, Czarnej Sotni i Ku-klux-klanu.
Brakuje mi tu jeszcze ideologii brunatno-koszulowych członków NSDAP, choć być może to świadomość regulaminu forum (niedopuszczalność argumentum ad Hitlerum) nie pozwoliła rzeczniczce europejskiej poprawności na pełne rozwinięcie skrzydeł emocji.
Ano cóż, jak zauważył a nawet naszkicował to Francisco Goya – "Gdy rozum śpi, budzą się demony".
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.